Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Pogledaj rezultate ankete: Treba li osuđenim političarima zabraniti kandidiranje na izborima?
Treba im zabraniti doživotno 21 75.00%
Treba im zabraniti dok ne prođe rok kazne 3 10.71%
Ne treba im nikako zabraniti 4 14.29%
Glasovatelji: 28. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.10.2016., 12:44   #21
demokracija je da svatko ima pravo birat i biti biran. točka. ako je neko zgriješio neka ga se kazni novčano, uvjetno, zatvorski a ne oduzimanjem osnovnih ljudskih prava. šta je sljedeće bičevanje i kamenovanje?

država u kojoj nečiji osobni stav o ukidanju nečijih prava postane zakon nije država nego najobičnija prčija.


noname
Samo jako! 1994 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2016., 12:46   #22
Quote:
zalazak pameti kaže: Pogledaj post
prvo osudimo ove do sada,pa neka se oni lijepo ponovno kandidiraju...
obvezatan test na droge i alkohol...
obvezatan test inteligencije...
ako ide za vozacki ide i za politiku...

obvezatna 6 mjesecna skola iz komunikacije...
obvezatan ispit iz bon-tona...

za dobiti posao u drzavnim sluzbama moras imati potvrdu sa suda o ne kaznjavanju i da se ne vodi sudski postupak protiv ...???
Ovo za bon-ton je odlična ideja. Većini od nas fali osnovna kultura (kultura ophođenja, radna kultura... ), a zbog tog deficita i jesmo tu gdje jesmo.
sorin is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2016., 12:51   #23
Quote:
Samo jako! 1994 kaže: Pogledaj post
demokracija je da svatko ima pravo birat i biti biran. točka. ako je neko zgriješio neka ga se kazni novčano, uvjetno, zatvorski a ne oduzimanjem osnovnih ljudskih prava. šta je sljedeće bičevanje i kamenovanje?

država u kojoj nečiji osobni stav o ukidanju nečijih prava postane zakon nije država nego najobičnija prčija.


noname
I pravo na rad je osnovno ljudsko pravo, pa ga mnogi ne mogu konzumirati. Niti na najobičniji natječaj za posao se ne možeš javiti ako se vodi kazneni postupak protiv tebe, a kamoli ako si osuđen. A ti bi da takvi mogu odlučivati o sudbini cijele države.
sorin is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2016., 13:03   #24
Quote:
noname23 kaže: Pogledaj post
ne podržavam, ideja je zakurac. Ljudska prava su nešto što smo prihvatili kao država i društvo pa preporučujem čobanima iz mosta nek počnu poštivat ustav zemlje u kojoj žive, a ako im se ne sviđa - široko im polje, nismo jedina država na svjetu.

Mislim da je osnovni problem taj što misle da su "vlast". Vlast nisu niti mogu biti. Ono što jesu, jest javne sluge i izabrani dužnosnici.

Ustav je iznad vlade, iznad sabora, iznad predsjednice i iznad ustavnog suda.

Taj dio, se čini da ne razumiju jasno, pa iz toga proizlaze ideje koje idu kontra članka 1 ustava.

U RH vlast pripada narodu kao zajednici slobodnih i ravnopravnih državljana.
Narod ostvaruje vlast izborom svojih predstavnika i neposrednim odlučivanjem.

Dakle svojih, ne njihovih i onih koje smatraju za podobne. Nije na njima da odlučuju. Vlast ne pripada njima.

To što imamo ljudi u državi koji glasaju za kriminalce - posve drugi set problema i ni najmanje mi se ne sviđa da MOST ima isto ponašanje kao i partijska gamad (SDP) koja se već popišala i po ustavu i po ljudskim pravima kad su zabranili referendume.
A što je s mojim ljudskim pravima? Meni će svatko uskratiti pravo na rad, ako ne pokažem čisto uvjerenje o nekažnjavanju.
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2016., 14:10   #25
Quote:
sorin kaže: Pogledaj post
I pravo na rad je osnovno ljudsko pravo, pa ga mnogi ne mogu konzumirati.
očito imamo različito mišljenje o sustavu. za mene bi država trebala bit samo neki sudija, regulator koji se brine da nitko nikog ne zajebava a sam se brineš o sebi i svojoj budućnosti.
Quote:
Niti na najobičniji natječaj za posao se ne možeš javiti ako se vodi kazneni postupak protiv tebe, a kamoli ako si osuđen. A ti bi da takvi mogu odlučivati o sudbini cijele države.
nebi ja ništa. ti si u ovoj priči problem. ti bi silom određivo za koga bi ljudi trebali glasat, moja je pozicija da glasaju za koga god hoće.

PS: glup i diskriminatoran zakon se treba ukidat, a ne pravdat donošenjem još glupljih i diskriminatornijih zakona.

PS: sudovi su ti koji bi trebali kažnjavat zločince svake vrste, a ne političari i poslodavci. struka stručnjacima
Samo jako! 1994 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2016., 21:12   #26
Quote:
zalazak pameti kaže: Pogledaj post
koliko toga smo mi prihvatili kao drzava...
svidja mi se Vas optimizam-pesimizam stav...
Daj drugu opciju. Di, šta kako? U komunizmu smo bili - likvidacije, progoni, bez ljudskih prava i na kraju redovi za crni kruh pa rjeke krvi...

Sad imamo nešto na papiru što je dobro i što je izdržalo test vremena i funkcionira jednako dobro kao i pred 200 godina(u americi) pa i zadnjih 75g u Europi od povelje o ljudskim pravima. To je temelj i osnova. On je dobar i dokazano dobar na primjeru država koje su uspješnije od naše.

Što obrazovanija populacija koja prihvaća i shvaća da imamo dobru stvar - to će ta stvar funkcionirati bolje. Anomalije tipa Vlahušića... jedini korektiv je društvo - od ljudi koji mu neće dat glas, do stranke koja ga neće uzet, preko medija koji će ga raskrinkat i prikazat za što jest. Za te stvari treba vremena i nama treba vremena da se naučimo na to sve skupa jer nemamo 75 g vježbanja demokracije i ljudskih prava iza sebe u okruženju pluralističkog društva.

Ići na silu forsirat nešto nije rješenje. Nije rješenje ni u ograničavanju prava jer sa tim činom rušimo temelje i uskraćujemo si šansu da oni istinski i zažive. Vidim samo idiote i totalne kretene u MOSTU, ljude opasnih namjera koji u svojoj želji da imaju monopol na "dobro i loše" idu rušit temelj onog što im je i dalo šansu da u taj položaj uopće dođu. Njihove ideje su opasne i štetne jer žele izmišljat neke kratice i prečace vraćanjem u prošlost i stvaranjem "nepodobnih" kao da je to rješenje. Nije, samo je korak unatrag.

To što smo mi svi skupa nesposobni, glupi, zaostali i nismo u mogućnosti imati i konzumirat pluralističko društvo jednakosti i ravnopravnosti u pravnoj državi je patetičan izgovor. I svakako nije rješenje urušavanje principa koji isto mogu omogućit za našu djecu. To što mi neznamo danas, ne znači da oni neće znat bolje sutra. Samo treba dovoljno mozga da im se opcija da to ostvare pusti otvorenom. Ovako radi vlastite nesposobnosti njima uništavamo šansu da ostvare nešto što mi nismo u stanju...
noname23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2016., 21:37   #27
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
A što je s mojim ljudskim pravima? Meni će svatko uskratiti pravo na rad, ako ne pokažem čisto uvjerenje o nekažnjavanju.

Ti brkaš osnovu sa vlastitom uskom sferom djelovanja. Za neke poslove treba neko znanje. Ako želiš vozit i bit dostavljač naravno da će te tražit da imaš vozačku. Nije ti pravo na rad uskraćeno, nego si nesposoban za tu vrstu posla ako nemaš odgovarajuće reference.

To je regulacija koja sprječava loše stvari i opće opasne ili štetne posljedice po cijelo društvo. Bez te regulacije bi bili u situaciji da zapošljavamo ljude koji neznaju plivat da budu spasioci na plaži ili ljude koji neznaju vozit da budu dostavljači.

U konačnici možeš bit i samozaposlen, imat slobodno zanimanje i raditi i zarađivati.
noname23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2016., 21:43   #28
DA

Quote:
sorin kaže: Pogledaj post

Quote:
zalazak pameti kaže: Pogledaj post
prvo osudimo ove do sada,pa neka se oni lijepo ponovno kandidiraju...
obvezatan test na droge i alkohol...
obvezatan test inteligencije...
ako ide za vozacki ide i za politiku...

obvezatna 6 mjesecna skola iz komunikacije...
obvezatan ispit iz bon-tona...

za dobiti posao u drzavnim sluzbama moras imati potvrdu sa suda o ne kaznjavanju i da se ne vodi sudski postupak protiv ...???
Ovo za bon-ton je odlična ideja. Većini od nas fali osnovna kultura (kultura ophođenja, radna kultura... ), a zbog tog deficita i jesmo tu gdje jesmo.
obzirom su ljudi izgubili osjećaj za moral i etiku
treba ih "podsjetiti"
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2016., 15:34   #29
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Zakonodavac bi IMHO trebao biti pametniji od naroda pa mu to onemogućiti.
Zakonodavac je biran od naroda, a narod to želi.
Inžinjer ekonom is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2016., 16:23   #30
Osuđeni ljudi nakon što odrade kaznu su pravno u istom položaju kao i oni neosuđivani.

Zabrana ove vrste je zbog micanja konkurencije, i ništa drugo.

Da je ovaj zakon bio na snazi 1989-1990. Tuđman bio ostao penzić i nikad ne bi postao predsjednik.


Zato, Ustav u ruke prije dizanja ruku u Saboru. Populizam je iznjedrio previše zla i nepravde u povijesti
komutator is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2016., 11:55   #31
Quote:
komutator kaže: Pogledaj post

Da je ovaj zakon bio na snazi 1989-1990. Tuđman bio ostao penzić i nikad ne bi postao predsjednik.

Razlog više za uvođenje zakona.
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:38.