Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.04.2017., 08:07   #41
Iako odavno ne komentiram na besmislenim forumima upravo zbog besmislenosti ikakvog suvislog komentiranja, moram ovdje dodati svoje iskustvo, najviše zbog istine i dobrog u ljudima, ako nekom ikad bude do toga stalo ..

Moj suborac i (kasnije će se pokazati) spasitelj Ž.B. priključen je mom vodu direktno iz Lepoglave gdje je "ležao" za "silovanje" (i silovanje pod navodnicima, jer smo svi u tom kraju znali da mu je smjestila turistkinja Mađarica koja se nakon pijanog seksa predomislila i to prijavila kao silovanje).

Ž.B. je bio "najluđi" i daleko najhrabriji tip kojeg znam.
Jedan od sportova kojim smo se mi izviđači bavili je bilo i preslagivanje mina jedni drugima, a tu je taj "luđak" prednjačio, iako bez prethodnog iskustva i godina (tada oko 35, ja 23), bio je discipliniran i požrtvovan član tima, brzo je učio vojnu taktiku i bio dobar duh ekipe.

Kad sam, zajedno sa suborcem, stjecajem okolnosti (i gluposti zapovjedništva) zaglavio u minskom polju, po nas su se vratili dotični "kažnjenik" i još jedan kolega iz druge izvidničke ekipe, takodjer dečko "sumnjive" prošlosti, koji je i sam tad potegao jednu minu (srećom, s lakšim posljedicama od naših).

Kako smo zaglavili u sumrak, Ž.B. je cijelu noć bio uz nas, skinuvši sa sebe sve do pasa da me pokrije, jer sam se tresao k'o lud od gubitka krvi. I tako do zore..

..a lička noć je hladna i u svibnju..

Hvala, Ž.B. i V.K.
__________________
Better to remain silent and be thought a fool than to speak out and remove all doubt
2nice is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:12.