Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.05.2017., 22:30   #1
Slovačka

Nisam naišao na temu pa otvaram... što mislite?
Mene privlači zbog autoindustrije, slična veličina Hrvatskoj, (vjerojatno) sličan mentalitet, puno bolje i zdravije gospodarstvo od našega..
Kad bih mogao birati, otišao bih tamo.
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 22:43   #2
Što je više muslimanskih imigranata, to će mislim sve više zemlje istočne Europe koje su u konstantnom napretku i s brdo multinacionalnih firmi, postajat strancima sve privlačniji i privlačniji. Neće plaće se nikad izjednačit sa zapadom, ali nije ni sve u plaćama.
Problem trenutno je taj da dosta stranaca, nebitno uopće iz kojih točno zemalja, ode prvo u istočnu Europu po iskustvo, a onda to iskustvo pretvore u novac kasnije na zapadu, pa onda ni sam istok Europe nemre tak puno ni napredovat.
Slovačka, Češka, Mađarska....potpuno svejedno, sve tri zemlje dijele istu tu trenutnu sudbinu.

Zapravo da budem sasvim iskren, za Slovačku i strance nisam siguran, ali Prag i Budimpešta doslovce vrve multikulturalizmom. Ne samo turistima, nego baš radnicima. Za nas Hrvate je to dosta nepojmljivo jer u Zagrebu stranci nemaju gdje ni raditi, ali situacija je doslovno takva.
Inžinjer ekonom is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 23:05   #3
Da, Prag i Budimpešta vrve multikulturalizmom, ali europskim multikulturalizmom. Ako uzmemo u obzir da je cijela Europa zapravo jedna kultura onda se niti ne može reći da vrve multikulturalizmom, što je zapravo super. Vidimo utjecaje multikulturalizma u Londonu i Parizu. Ne hvala, neka te nekaradne ideologije ne dolaze u Istočnu Europu, neka ostanu tamo. Prag i Budimpešta su mi osobno super gradovi, pogotovo Prag, to je svjetski grad. Bratislava mi je osobno bezveze. Malen i ružan gradić. Svi ti gradovi su naravno jako sigurni što je u zapadnom svijetu u zadnje vrijeme postao lukzus.
King8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 15:49   #4
Quote:
Inžinjer ekonom kaže: Pogledaj post
Neće plaće se nikad izjednačit sa zapadom, ali nije ni sve u plaćama.
Tako je
Pričao mi je jedan čovjek, vozač, koji je vozio kamion Europom prije pada komunizma. Slovačka je bila jadna zemlja, loše ceste, nikakav život, bili zaostali..
a vidi ih sad, šišaju nas u bdp-u za barem 15%, a nemaju more. 2 su velika razloga: nije bilo rata, i nije bilo grabeža tokom 90-ih, barem ne u toj mjeri kao kod nas.
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 18:32   #5
Quote:
King8 kaže: Pogledaj post
Da, Prag i Budimpešta vrve multikulturalizmom, ali europskim multikulturalizmom. Ako uzmemo u obzir da je cijela Europa zapravo jedna kultura onda se niti ne može reći da vrve multikulturalizmom, što je zapravo super. Vidimo utjecaje multikulturalizma u Londonu i Parizu. Ne hvala, neka te nekaradne ideologije ne dolaze u Istočnu Europu, neka ostanu tamo. Prag i Budimpešta su mi osobno super gradovi, pogotovo Prag, to je svjetski grad. Bratislava mi je osobno bezveze. Malen i ružan gradić. Svi ti gradovi su naravno jako sigurni što je u zapadnom svijetu u zadnje vrijeme postao lukzus.
Točno da, bravo kolega. Makar iskreno ovdje u Budimpešti sam upoznao par jako simpatičnih Brazilki , ali generalno znam na što misliš i u pravu si

Apsolutno svi Indijci, Brazilci i slično koji ovdje rade (njih je iskreno dosta malo) su uglavnom visokoobrazovani i potpuno isti nama. Problem Njemačke, Irske, Francuske je da tamo uglavnom odlazi sirotinja iz takvih zemalja i nisu baš jako adaptabilni.

Recimo manager moje senior managerice (koja je managerica mom manageru ) je Indijac. Realno takvi nisu problem apsolutno nikome.

Jedin narod kojim Budimpešta dosta vrvi su Rusi i ruski narodi. Ali oni su po meni ionako Europa.
Inžinjer ekonom is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:46.