Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.11.2017., 21:35   #3961
pogledas u history browsera kompa ili telefona
__________________
Nije ni tebi lako
vhrkac is offline  
Old 20.11.2017., 22:03   #3962
https://www.jameda.de
__________________
Hubraum ist durch nichts zu ersetzen.
papyfr is offline  
Old 21.11.2017., 19:54   #3963
Quote:
peachwoman kaže: Pogledaj post
Nedavno sam imala jednu web stranicu gdje npr. ukucas ime grada u Njemackoj gdje se nalazis i dobijes listu doktora, pa si biras ovisno za stata ti treba.Ono sto je ekstra na toj stranici sto kraj svakog doktora pise koje jezike prica...znaci ne mogu se sjetiti web stranice nema sanse.zna netko?
Zanimljivo
Paige the cool is offline  
Old 22.11.2017., 09:05   #3964
Njemačka posao

Dobar dan!
Elektrotehničar SSS, 38 godina bez rada u struci. Znanja imam . Oženjen.
Njemački učio u srednjoj i osnovnoj.
Kakve su šanse za posao u Njemačkoj; da li da uopće tražim, kolika bi bila prosječna neto satnica u mom slučaju?
Ima li netko bilo kakav info...pouzdanu osobu ili tvrtku kojoj da se obratim
Prijevod diplome o obrazovanju tko radi sam ili neka licencirana ustanova?
Hvala puno na svim odgovorima!
Pokretač is offline  
Old 22.11.2017., 18:48   #3965
Pozdrav. Pred koji mj sam dosao u Munchen i sada bih trebao za vikend skočiti do Zg hitno. Nikad nisam putovao busom i nemam pojma kako uopće funkcionira..... Na Googleu sam nasao puno stranica sto nude neke buseve ovo ono ali to mi sve cudno izgleda pa cu pitati ovdje da mi netko preporuci nesto iz prve ruke... Dakle kretao bih u subotu 25.11. iza 16h nakon posla i vraćao bih se u nedjelju vjerojatno sa zadnjim busom iz Zg.
Eto ako tko zna nesto vise, hvala.
pončo1986 is offline  
Old 22.11.2017., 18:56   #3966
Flixbus
__________________
Radim da tebi bude bolje..
Sprudelmeister is offline  
Old 22.11.2017., 19:01   #3967
Quote:
pončo1986 kaže: Pogledaj post
Pozdrav. Pred koji mj sam dosao u Munchen i sada bih trebao za vikend skočiti do Zg hitno. Nikad nisam putovao busom i nemam pojma kako uopće funkcionira..... Na Googleu sam nasao puno stranica sto nude neke buseve ovo ono ali to mi sve cudno izgleda pa cu pitati ovdje da mi netko preporuci nesto iz prve ruke... Dakle kretao bih u subotu 25.11. iza 16h nakon posla i vraćao bih se u nedjelju vjerojatno sa zadnjim busom iz Zg.
Eto ako tko zna nesto vise, hvala.
Pa najbolje odeš na busnu i raspitaš se.
Imaš IC bus, Touring, Flix bus između ostalog. Sva 3 do Zga su ti ok. Imaš nekoliko buseva dnevno iz/u Minhen, tkd nije nikakav problem, al ipak rezerviraj što prije jer su uvijek krcati
Imaš app tih buseva i preko moba + preko onih fejs grupa Prijevoz Hrv/Njem itd., uvijek netko vozi u tom pravcu.
__________________
When the power of Love overcomes the love of power, the world will know peace.
skorpionka87 is offline  
Old 23.11.2017., 15:56   #3968
Quote:
pončo1986 kaže: Pogledaj post
Pozdrav. Pred koji mj sam dosao u Munchen i sada bih trebao za vikend skočiti do Zg hitno. Nikad nisam putovao busom i nemam pojma kako uopće funkcionira..... Na Googleu sam nasao puno stranica sto nude neke buseve ovo ono ali to mi sve cudno izgleda pa cu pitati ovdje da mi netko preporuci nesto iz prve ruke... Dakle kretao bih u subotu 25.11. iza 16h nakon posla i vraćao bih se u nedjelju vjerojatno sa zadnjim busom iz Zg.
Eto ako tko zna nesto vise, hvala.
probaj bla bla car
osibk is offline  
Old 25.11.2017., 09:58   #3969
Question

Ljudi molim vas za savet. Imam ponudu da radim u Berlinu i u Stuttgartu. Iskreno ne znam gde je bolje otici. Imam i dvoje male dece. U Stuttu sam bila jedno desetak puta ali turisticki... Cini mi se da Berlin ima lepse stanove(sto mi je jako bitno) a za ostalo nem pojma 😁

Koji je jeftiniji, bolji za decu(sa vise zanimacija za njih), gde cu naici pre na vise Svaba...
Kroz price sam cula da je Berlin pun kriminala i da nije siguran...

Pomagajte
Disneylina is offline  
Old 25.11.2017., 10:38   #3970
Zavisi u kom si delu grada, i da li ces moci uopste da biras stan. Ja sam tako u Kelnu imao isti kriterijum, i morao da uzmem jediji normalan stan za normalne novce, koji je u kraju gde ima oko 50% nativaca.

Inace u odnosu na pre 2 god. Kalt je skuplji 200 EUR mesecno u mojoj zgadi za stan od 70 kvm.

Nasi prijatelji su isto tako zeleli da budu u kraju sa Nemcima, ali jedini stan koji su mogli da nadju u Kelnu za 4 meseca a da kosta razumno, je u zgradi, da ne kazem i u kraju gde Nemaca uopste i nema.
ikac2000 is online now  
Old 25.11.2017., 10:45   #3971
EVo sad citam da je 50% Stutta pod strancima, u Belrinu em je taj procenat mnnoooooogo manji em ima mnoooogo vise stanovnika.
Disneylina is offline  
Old 25.11.2017., 10:54   #3972
Malo Mi je cudni kriterij "gdje su njemci" da ne kazem rasisticki.....
... I da kada doselite U zgradu punu njemackih istomisljenika cete bas vi kao stranci biti razlog zasto ce se vasi rasisticki istomisljenici izseliti, ili?
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully

Zadnje uređivanje MrsGahan : 25.11.2017. at 11:51.
MrsGahan is online now  
Old 25.11.2017., 11:42   #3973
Ne razumem, ali kako god...
Moja stvar gde zelim i sa kim...
Disneylina is offline  
Old 25.11.2017., 12:40   #3974
Quote:
Disneylina kaže: Pogledaj post
Ne razumem, ali kako god...
Moja stvar gde zelim i sa kim...
Razumijeti ces kada ti njemacki istomisljenik pljuni pred tebe i kaze "scheiß Ausländer" ;-)
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is online now  
Old 25.11.2017., 17:48   #3975
Quote:
Disneylina kaže: Pogledaj post
EVo sad citam da je 50% Stutta pod strancima, u Belrinu em je taj procenat mnnoooooogo manji em ima mnoooogo vise stanovnika.
25% su stranci, a 44% s migrantskom pozadinom. To nije isto.
U Berlinu je to 19%, odnosno 32%.


Bei der Bevölkerung mit Migrationshintergrund handelt es sich um Personen, die nach 1949 auf das heutige Gebiet der Bundesrepublik Deutschland zugezogen sind, sowie alle in Deutschland geborenen Ausländerinnen/Ausländer und alle in Deutschland Geborene mit zumindest einem zugezogenen oder als Ausländerin/Ausländer in Deutschland geborenen Elternteil.


Ako želiš živjeti okružena čistokrvnim Njemcima ovi gradovi nisu za tebe. Možda da pokušaš s istočnom Njemačkom.
aree is offline  
Old 25.11.2017., 17:59   #3976
prije jedno godinu dana u austrijskim novinama sam vidio da je pisalo da su 62% građana beča stranci ili da imaju barem jednog roditelja koji ima migrantsku pozadinu
Mortiis is offline  
Old 25.11.2017., 20:39   #3977
Quote:
aree kaže: Pogledaj post
25% su stranci, a 44% s migrantskom pozadinom. To nije isto.
U Berlinu je to 19%, odnosno 32%.


Bei der Bevölkerung mit Migrationshintergrund handelt es sich um Personen, die nach 1949 auf das heutige Gebiet der Bundesrepublik Deutschland zugezogen sind, sowie alle in Deutschland geborenen Ausländerinnen/Ausländer und alle in Deutschland Geborene mit zumindest einem zugezogenen oder als Ausländerin/Ausländer in Deutschland geborenen Elternteil.


Ako želiš živjeti okružena čistokrvnim Njemcima ovi gradovi nisu za tebe. Možda da pokušaš s istočnom Njemačkom.
Hoces reci da 69% stanovnika Stuttgarta ima migrantsko porijeklo?

Ako da, to ti je pogresan podatak, nesto si pobrkao, jedino ako si se krivo izrazio.

U Njemackoj Offenbach (pored Frankfurta) ima najveci udio stranaca u stanovnistvu, 58% stanovnika Offenbacha ima migrantsko porijeklo, 38% ima strane putovnice a 20% iako imaju migrantsko porijeklo imaju njemacke putovnice.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Old 25.11.2017., 22:00   #3978
I ima i svi vrste migranskog podrijetla U statistici.
1. Jedna generacija
2. Svi generacije.

Znaci jedno 1. se gleda da osoba ima korijene znaci roditelje (barem jednog)Koje su stranci.
2. Broji se korijene roditelja, znaci dosta da to je jedan djed ili baka strana.

Te racuna se i njemce (cistokrvne) u to ako su rodeni vani i vracaju se U njemackoj.

62% migranskog podrijetla je iz EU...
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is online now  
Old 25.11.2017., 23:26   #3979
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Hoces reci da 69% stanovnika Stuttgarta ima migrantsko porijeklo?

Ako da, to ti je pogresan podatak, nesto si pobrkao, jedino ako si se krivo izrazio.

U Njemackoj Offenbach (pored Frankfurta) ima najveci udio stranaca u stanovnistvu, 58% stanovnika Offenbacha ima migrantsko porijeklo, 38% ima strane putovnice a 20% iako imaju migrantsko porijeklo imaju njemacke putovnice.
Ne. 44% je sveukupno u Stuttgartu u što spada 25% stranaca (bez njemačke putovnice). Znači 56% i dalje Nijemaca bez migrantskog porijekla.

Ja npr. znam više ljudi kojima je otac Hrvat a majka Njemica i onda njihova kćer udana za Nijemca i njihova djeca su po meni Nijemci iako je djed Hrvat, ali oni spadaju u ovu statistiku s migrantskim porijeklom.

Zadnje uređivanje aree : 25.11.2017. at 23:50.
aree is offline  
Old 26.11.2017., 02:30   #3980
Quote:
aree kaže: Pogledaj post
25% su stranci, a 44% s migrantskom pozadinom. To nije isto.
U Berlinu je to 19%, odnosno 32%.


Bei der Bevölkerung mit Migrationshintergrund handelt es sich um Personen, die nach 1949 auf das heutige Gebiet der Bundesrepublik Deutschland zugezogen sind, sowie alle in Deutschland geborenen Ausländerinnen/Ausländer und alle in Deutschland Geborene mit zumindest einem zugezogenen oder als Ausländerin/Ausländer in Deutschland geborenen Elternteil.


Ako želiš živjeti okružena čistokrvnim Njemcima ovi gradovi nisu za tebe. Možda da pokušaš s istočnom Njemačkom.
Ili Mallorca! ;-)
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is online now  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:31.