Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.05.2017., 15:01   #41
Quote:
BolajiBadejo kaže: Pogledaj post
Navodeći Mesića i njegova strica, dao si upravo savršen primjer ideološkog profila ljudi koji bi marširali i za fašiste i za antifašiste već prema potrebi. Kako ono ide, Hrvatska je dvaput pobijedila. Dobro je netko rekao, marša nema, jer ga nitko ne financira. Da ga financira, i da se makar vrte nekakvi čekovi ne sumnjam da bi Mesić marširao sa slikom svog strica, koji je mijenjao strane prema potrebi baš kao i netijak mu.
Upravo to...

Dakle, praćenje i komentiranje raznih marševa trebao bi biti sadržaj politike... nazdravlje.
Da, neki su u Hrvatskoj više puta pobjeđivali, ali su drugi morali zato više puta gubiti... glavu i imovinu, počesto. Zero-sum game...

Vrijedi i za mnoge druge zemlje... nažalost.
cestar is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 15:24   #42
Quote:
crazy_borna kaže: Pogledaj post
I "slavlje" u Austriji i Njemačkoj mi se čini degutantno i pretjerano, mogu mislit kako su oni oduševljeni time što im paradiju sa slikama i zastavama Crvene Armije. Pogotovo jer hrpa nijemaca s obje strane granice ima pretke koji su služili u vojsnim ograncima trećeg reichai. Kao što nijemci iz moralnih razloga neće paradirat sa slikama hitlera i u njemačkim odorama (osim eventualno neonacista koji su i vako marginalne skupine), tako ih se ne treba prisiljavat da im usred grada paradiraju s obilježjima CA
Treba uvijek imati na umu činjenicu tko je izgubio a tko je dobio rat. Pobjednici mogu slaviti a ne poraženi .

Osim toga budimo realni, iako se stalno i puno govori o neofašištima, njih ima zanemarivo malo u svijetu u usporedbi sa njihovom braćom na suprotnom krilu totalitarnog stabla. Sva ta slavlja imaju jednu drugu političku namjenu o kojoj je nešto spomenuto i na ovoj temi foruma ali to je poseban predmet za diskusiju.
__________________
"All models are wrong, some are useful." George E.P. Box

Nisam dosljedan. Kada se promjeni podatak na temelju kojega donosim zaključak, ja ga mjenjam.

Zadnje uređivanje glosa : 08.05.2017. at 15:37.
glosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 18:05   #43
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Problem je što je borba protiv komunizma u 2017. godini u suštini borba protiv ljevice i liberalizma.

I 90% boraca protiv "totalitarizama" su klerofašisti koji bi htjeli vratiti ustaštvo u hrvatsku
A nas ostalih 10%? Imamo li pravo kad ukazujemo na licemjerje ljevičara i njihovo otvoreno podržavanje totalitarizma te otvoreno i besramno grljenje lika i djela tiranina koji je ovdje čeličnom šakom u nedalekoj prošlosti vladao?
satnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 18:24   #44
Quote:
glosa kaže: Pogledaj post
Treba uvijek imati na umu činjenicu tko je izgubio a tko je dobio rat. Pobjednici mogu slaviti a ne poraženi .

Osim toga budimo realni, iako se stalno i puno govori o neofašištima, njih ima zanemarivo malo u svijetu u usporedbi sa njihovom braćom na suprotnom krilu totalitarnog stabla. Sva ta slavlja imaju jednu drugu političku namjenu o kojoj je nešto spomenuto i na ovoj temi foruma ali to je poseban predmet za diskusiju.

Ne nego je to nepoštavanje prema domicilnom stanovništvu i vlasti koje očito i dalje nema vlastitu državu.
Rekao sam već, najbolje da mi sami obilježavamo kako bog zapovijeda Dan antifašističke borbe, gledajmo svoja posla i ne pomodarimo jer taj marš besmrtne regimente je u sklopu Dana pobijede. U Hrvatskoj i ostatku Jugoslavije je rat i dalje trajao.
A razlika između komunista i neofašista/neonacista je ta da komunističke stranke nisu zabranjene u europi, osim evo zlatne zore i nekih šveđana kojima u imenu ne stoji izričito da su fašističke.
__________________
Bol u šupku pokreće svijet
crazy_borna is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 18:39   #45
Quote:
satnik kaže: Pogledaj post
A nas ostalih 10%? Imamo li pravo kad ukazujemo na licemjerje ljevičara i njihovo otvoreno podržavanje totalitarizma te otvoreno i besramno grljenje lika i djela tiranina koji je ovdje čeličnom šakom u nedalekoj prošlosti vladao?
naravno da imate pravo i vi , pretpostavljam, desničari
nakon što počistite pred svojim vratima

i to kada počistite ono što se SADA dešava

i da se odlučite što vam je uopće na prvom mjestu
za sada stvari stoje da ćete prodati i dušu vragu i cijelu državu i sve u državi "samo da ne budu ""crveni"" a kojih je ionako najviše u domoljubnoj stranci
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 18:58   #46
Quote:
satnik kaže: Pogledaj post
A nas ostalih 10%? Imamo li pravo kad ukazujemo na licemjerje ljevičara i njihovo otvoreno podržavanje totalitarizma te otvoreno i besramno grljenje lika i djela tiranina koji je ovdje čeličnom šakom u nedalekoj prošlosti vladao?
"Tiranina koji je čeličnom šakom..." Ti si vidim povijest iz slikovnica učio. Inače, to ti samo misliš da si u tih 10%...
Snack is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 19:13   #47
Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
naravno da imate pravo i vi , pretpostavljam, desničari
nakon što počistite pred svojim vratima

i to kada počistite ono što se SADA dešava

i da se odlučite što vam je uopće na prvom mjestu
za sada stvari stoje da ćete prodati i dušu vragu i cijelu državu i sve u državi "samo da ne budu ""crveni"" a kojih je ionako najviše u domoljubnoj stranci
Nisam desničar, jednako se protivim desnim autoritarijancima kao i lijevima, tu imate puno više zajedničkog među sobom nego samnom.
Quote:
Snack kaže: Pogledaj post
"Tiranina koji je čeličnom šakom..." Ti si vidim povijest iz slikovnica učio. Inače, to ti samo misliš da si u tih 10%...
Doživotni predsjednik koji nije dozvolio pluranlno društvo, slobodu informacija, slobodu govora, pravo na izbor, slobodu okupljanja niti temeljna ljudska prava na život i imovinu - u tvojoj glavi nije bio tiranin koji je vladao čeličnom šakom?

Osuđujem svako nasilno otimanje temeljnih ljudskih prava i sloboda, kao i svaki normalan covjek, nadam se. Nacionalni socijalizam i rasni zakoni ustaša ili diktatura i jednouumlje komunističke partije koja je deset puta dulje bila na vlasti, ne postoji veći niti manji zločin.

Samo zločin, i mrlja na povijesti.

I pitam opet, za nas ostale koji nismo niti lijevo niti desno, koji jednako osuđujemo svaki etatizam i nasilno upravljanje ljudima, koji vrednujemo slobodu svakog čovjeka i njegova inherentna ljudska prava na život, imovinu i vlastitu sreću (sve dok ne narušava prava i slobode drugih) - stoji li naša kritika totalitarnih režima i zajedničkih značajki i ideja na kojima su temeljeni?
satnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 19:26   #48
Quote:
satnik kaže: Pogledaj post
Doživotni predsjednik koji nije dozvolio pluranlno društvo, slobodu informacija, slobodu govora, pravo na izbor, slobodu okupljanja niti temeljna ljudska prava na život i imovinu - u tvojoj glavi nije bio tiranin koji je vladao čeličnom šakom?
Gle, ne bi ovo bila moja prva debata...
Prospeš na brzinu hrpu gluposti i onda očekuješ da ja provedem sate i sate, od jedne do druge, objašnjavajući ti zašto su to gluposti. Naravno, kad stvari ne krenu kako si zamislio, onda će na kraju ispasti da smo zapravo "off topic" i da bi trebali promjeniti temu.
Been there...i nemam namjeru opet.
Snack is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 20:13   #49
Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post

i da se odlučite što vam je uopće na prvom mjestu
Pripajanje BiH matici, granica na Drini.

Kliše ha?
BolajiBadejo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 20:44   #50
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Možda, samo ti "Ukrajinci" ili tko god pogibao '45 na Batini i kod Virovitice, nisu bili dio ex-Banderinih Waffen SS jedinica, nego upravo obratno, i zato se na 9 svibnja njihove slike nose po svijetu, a ne Banderine. I zato nije isto.

Japan.
'Ex Banderine waffen SS jedinice', ako misliš na istog Banderu:

https://en.wikipedia.org/wiki/Stepan_Bandera

Objasni mi kako je moguće da su se 'njegove waffen ss jedinice' borile, dok je on istovremeno čamio kao zarobljenik po koncentracionim logorima u tom istom reichu? Nekako mi nelogično sve to ispada, ali ti valda znaš bolje.... (Po tebi on zapovjedao 'svojim waffen SS jedinicama' iz Sachsenhausen-a, a to onda i nije bio koncentracioni logor, nego zapovjedno središte....)
__________________
Песков: «Смена власти в Киеве не является целью спецоперации»
Правильно. Цель - смена власти в Москве.
Deere is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 22:03   #51
tko ne vidi da su ove ruske manifestacije organizirane isključivo s ciljem propagandističkog bildanja militantnog, hibridnog ortodoksno-antifašističkog imidža kojeg Putin gaji na vanjskom i unutarnjem planu kako bi sirovo homogenizirao domaću javnost i ojačao ideološku "mirotvoračku" platformu na kojoj nastupa prema vani ... taj je slijep pored zdravih očiju.
žalac_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 22:08   #52
Quote:
žalac_1 kaže: Pogledaj post
tko ne vidi da su ove ruske manifestacije organizirane isključivo s ciljem propagandističkog bildanja militantnog, hibridnog ortodoksno-antifašističkog imidža kojeg Putin gaji na vanjskom i unutarnjem planu kako bi sirovo homogenizirao domaću javnost i ojačao ideološku "mirotvoračku" platformu na kojoj nastupa prema vani ... taj je slijep pored zdravih očiju.
na stranu sva propaganda, radi se o tome da kod nas rat nije bio gotov, jednostavno ali tako je
__________________
Bol u šupku pokreće svijet
crazy_borna is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 23:17   #53
Kada već ništa od marša besmrtne regimente, da malo razonodimo i utješimo naše antife - https://www.youtube.com/watch?v=096hnKDw5tc.
goran2hr is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 00:47   #54
Quote:
satnik kaže: Pogledaj post
I pitam opet, za nas ostale koji nismo niti lijevo niti desno, koji jednako osuđujemo svaki etatizam i nasilno upravljanje ljudima, koji vrednujemo slobodu svakog čovjeka i njegova inherentna ljudska prava na život, imovinu i vlastitu sreću (sve dok ne narušava prava i slobode drugih) - stoji li naša kritika totalitarnih režima i zajedničkih značajki i ideja na kojima su temeljeni?
Jesili se ikad upitao zašto ima mnogo više lijevih nego desnih poklonika totalitarnog uređenja?

Pred par dana razgovarao sam sa čovjekom koji je rekao da je bolje biti sluga dobrom gazdi nego loš gazda. On je imao svoj mali biznis, bio je očito loš gazda pa je propao. Sada radi kao sluga kod dobrog gazde, aktivan je u radničkom sindikatu kako bi pridonio da se gazda ne bi pokvario i normalno je da će zbog osobnih interesa uvjek glasati za stranku koja će braniti interese sluge a ne gazde. To može najbolje jedino krajnja ljevica.

On je probao i jedno i drugo pa zna a mnogi to znaju a da nisu ni probali.

Pročitaj još jednom Cankarovog "Sluga Jernej". On se zgraža da je njegov gazda ostavio imanje svom lijenom sinu a ne njemu vjernom slugi.

Problem je jedino u tome da takav dobar gazda nemože dugo opstati.
__________________
"All models are wrong, some are useful." George E.P. Box

Nisam dosljedan. Kada se promjeni podatak na temelju kojega donosim zaključak, ja ga mjenjam.
glosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 00:58   #55
Quote:
satnik kaže: Pogledaj post
Doživotni predsjednik koji nije dozvolio pluranlno društvo, slobodu informacija, slobodu govora, pravo na izbor, slobodu okupljanja niti temeljna ljudska prava na život i imovinu - u tvojoj glavi nije bio tiranin koji je vladao čeličnom šakom?
ma kaj cendraš, nema ga već 37g., pusti ga povijesti! sada imaš to što si želio pa uživaj!

Quote:
goran2hr kaže: Pogledaj post
Kada već ništa od marša besmrtne regimente, da malo razonodimo i utješimo naše antife - https://www.youtube.com/watch?v=096hnKDw5tc.
plačem!
kakvo stupanje
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 05:28   #56
Quote:
žalac_1 kaže: Pogledaj post
tko ne vidi da su ove ruske manifestacije organizirane isključivo s ciljem propagandističkog bildanja militantnog, hibridnog ortodoksno-antifašističkog imidža kojeg Putin gaji na vanjskom i unutarnjem planu kako bi sirovo homogenizirao domaću javnost i ojačao ideološku "mirotvoračku" platformu na kojoj nastupa prema vani ... taj je slijep pored zdravih očiju.
Upravo tako. Ova putinova novotarija u slavljenju dana pobjede (The Immortal Regiment-Moscow was registered as a regional patriotic public organization in March 2014.) koju sistematsko PRovski nameće drugim zemljama je takav teški agitprop koji propagiraju ne slijepi pored zdravih očiju nego očito ljudi na zadatku. Još jedna poluga putinovog hibridnog rata i dijeljenja EU po svim mogućim šavovima.
DobroJutro is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 10:09   #57
Quote:
glosa kaže: Pogledaj post
Jesili se ikad upitao zašto ima mnogo više lijevih nego desnih poklonika totalitarnog uređenja?
Jesam, čitao sam jako puno lijeve literature, od Shawa, Marksa pa sve do Alinskog, Pickettyija i, na moju veliku žalost, Verifoukisa i Naimi Klein.

Razlog zašto je ljevica sklona nasilnoj kontroli ljudi i totalitarizmu je jednostavan, bez tih pojava nema niti ljevice. Ako težiš jednakosti ishoda umjesto jednakosti prilika, nema drugi način da ostvariš ciljeve nego kroz društveni inženjering, a to podrazumijeva nasilno upravčljanje ljudima, preferencijama i imovinom. To je sami srž ljevice, i zato je svaki totalitarni sustav u povijesti bio temeljen na lijevim idejama stvaranja novog čovjeka i novog društva.

Ljevičari su mnoge svoje proglasili "desničarima" jer im je tako lakše pravdati svoje totalitarne ideje, ali ovo je šuplje i prozirno.
satnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 15:34   #58
Quote:
satnik kaže: Pogledaj post
Jesam, čitao sam jako puno lijeve literature, od Shawa, Marksa pa sve do Alinskog, Pickettyija i, na moju veliku žalost, Verifoukisa i Naimi Klein.
Ne znam zašto, ali imam neki feeling da Varoufakisa i Kleinicu baš i nisi čitao.

Neka, treba vježbat blefiranje, više sreće slijedeći put
lijencina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 15:38   #59
Quote:
satnik kaže: Pogledaj post
Jesam, čitao sam jako puno lijeve literature, od Shawa, Marksa pa sve do Alinskog, Pickettyija i, na moju veliku žalost, Verifoukisa i Naimi Klein.

Razlog zašto je ljevica sklona nasilnoj kontroli ljudi i totalitarizmu je jednostavan, bez tih pojava nema niti ljevice. Ako težiš jednakosti ishoda umjesto jednakosti prilika, nema drugi način da ostvariš ciljeve nego kroz društveni inženjering, a to podrazumijeva nasilno upravčljanje ljudima, preferencijama i imovinom. To je sami srž ljevice, i zato je svaki totalitarni sustav u povijesti bio temeljen na lijevim idejama stvaranja novog čovjeka i novog društva.

Ljevičari su mnoge svoje proglasili "desničarima" jer im je tako lakše pravdati svoje totalitarne ideje, ali ovo je šuplje i prozirno.
Sve to je točno, ali zašto ljudi dok još mogu slobodno birati preferiraju ljevicu?
__________________
"All models are wrong, some are useful." George E.P. Box

Nisam dosljedan. Kada se promjeni podatak na temelju kojega donosim zaključak, ja ga mjenjam.
glosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 16:30   #60
Quote:
lijencina1 kaže: Pogledaj post
Ne znam zašto, ali imam neki feeling da Varoufakisa i Kleinicu baš i nisi čitao.

Neka, treba vježbat blefiranje, više sreće slijedeći put
Vi ljevicari i jeste sluge svojih "feelinga", zato i niste skloni racionalnoj debati niti kriticnom razmisljanju, zato antifa fasisti nasiljem zatiru govor itd. Neracionalno emocionalno laprdanje, i forum je prepun toga.

Feelz over realz...

Ps. Nije valjda da si pod dojmom da je Doktrina shocka toliko uvjerljiva da ce stvorit socijalistu od slobodara?
satnik is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:41.