Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Kriptovalute

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.10.2017., 21:41   #1001
Quote:
murof7 kaže: Pogledaj post
I ja sam isto izgubio oko 25% od pocetka...za 30%...sve je to skola
Slično i ja. A mislim da se ne trebamo niti za tih 30% koje smo propustili na bitcoinu živcirati. Pa dovoljno je da na bilo kojem altu zaradimo npr. dva puta po 15% i evo nas na tih 30%. Zašto bi baš na bitcoinu morali zaraditi?
hevi is offline  
Old 13.10.2017., 21:54   #1002
Bitcoin lagano klizi nizbrdo. Moguća manja korekcija. Prvi support na 5.250 usd, drugi na 5.000 usd?

Altovi idu up.

Gdje je sad onaj mudrijaš što je čovjeku sugerirao da kupi BTC na 5.700usd a proda ARK na 46.000 satoshija??
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 13.10.2017., 22:27   #1003
Svi koji stejkaju PIVX danas im je zadnji dan da upgrejdaju wallet na verziju 3.0.0
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 13.10.2017., 23:25   #1004
Quote:
Quorgyle kaže: Pogledaj post
@Rijecanin

90% upisa ti je apsolutno netočno. Savjet o spašavanju dok se još može i fore "ako btc krene padati, padaju i svi ostali coinovi". Nedavno kad je BTC bio u slobodnom padu, ARK je doživio ATH.
Pričaš o stvarima o kojim nemaš pojma. Ne kažem da sam ja neki stručnjak, ali ti baš ono blage veze o ovoj temi nemaš, samo zbunjuješ ljude dodatno.

Quorgyle, sasvim je moguce da je 90% upisa apsolutno netočno, kao što je moguće da je 100%. Ti to ne znas. Cijelo kriptotržište je jedna velika lutrija, s tim da su altovi bas, bas kocka. Ljudi se zanose, pohlepa jako brzo proradi, a ne ide to bas tako lako. Kao i na burzi dionica, i ovdje lovu vrte oni koju je imaju, s tim da je cijenu alta pumpati i dumpati neusporedivo lakse nego dionicu neke tvrtke.

BTW. Ja koji blage veze o ovoj temi nemam sam trenutno na nekih x12 inicijalnog ulaganja! Sto ne znaci da sutra necu biti na nuli.

Evo jedan poucan link, za sve oni koji vjeruju da je neki alt ''totalno podcijenjen'' i da 'mora'' ici gore.

https://www.reddit.com/r/Bitcoin/com..._into_200_btc/

Post je od prije 2 mjeseca, i glavni junak price je potrosio 1,6 milijuna dolara na 600 bitcoina. Da ih je ostavio na miru i ne radio nista, danas bi imao dvostruko veci iznos. Bio je mudar, polakomio se, i o roku od tri mjeseca spao na svega trecinu uloga. Kamo je danas, tko ce ga znati, ali nadam se da ce navedeni primjer nekome tko ulaze po savjetima na forumu ipak malo otvoriti oci.
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Old 13.10.2017., 23:27   #1005
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Bitcoin lagano klizi nizbrdo. Moguća manja korekcija. Prvi support na 5.250 usd, drugi na 5.000 usd?

Altovi idu up.

Gdje je sad onaj mudrijaš što je čovjeku sugerirao da kupi BTC na 5.700usd a proda ARK na 46.000 satoshija??
Ma tu sam, i post je napisan na cca 5550, ali potpuno nebitno.

Altovima sretno!
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Old 13.10.2017., 23:55   #1006
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Bitcoin lagano klizi nizbrdo. Moguća manja korekcija. Prvi support na 5.250 usd, drugi na 5.000 usd?

Altovi idu up.

Gdje je sad onaj mudrijaš što je čovjeku sugerirao da kupi BTC na 5.700usd a proda ARK na 46.000 satoshija??
@Kucilo, hvala ti na savjetima! Slazem se sa tobom i nisam prodavao ARK nego ga hodlam. Kupljen je na 53K sat. te smatram da ce jako narasti u narednom razdoblju (nakon forka) jer je kvalitetan projekt. Gresku sam doduse do sad radio (jer sam pocetnik sa tek 2 mjeseca u cryptu) a to je da sam se selio iz cvijeta na cvijet i tu izgubio cca 20% pocetnog ulaganja i naravno 30% oportunitetnog prihoda da sam sve u startu bio ostaviu u BTC.
Kao sto kolege kazu, sve je to skola, sad se drzim ARKa te mislim da ce mi povratiti ulozeno te donjeti taj zeljeni profit samo moram biti strpljiv. Tebi HVALA na svim savjetima jer zlata znace nama pocetnicima koji tek uce materiju

P.S. Placam rucak doticnom skepticnom kolegi forumasu sa profitom od ARKa
dalmato86 is offline  
Old 14.10.2017., 00:35   #1007
Quote:
dalmato86 kaže: Pogledaj post
@Kucilo, hvala ti na savjetima! Slazem se sa tobom i nisam prodavao ARK nego ga hodlam. Kupljen je na 53K sat. te smatram da ce jako narasti u narednom razdoblju (nakon forka) jer je kvalitetan projekt. Gresku sam doduse do sad radio (jer sam pocetnik sa tek 2 mjeseca u cryptu) a to je da sam se selio iz cvijeta na cvijet i tu izgubio cca 20% pocetnog ulaganja i naravno 30% oportunitetnog prihoda da sam sve u startu bio ostaviu u BTC.
Kao sto kolege kazu, sve je to skola, sad se drzim ARKa te mislim da ce mi povratiti ulozeno te donjeti taj zeljeni profit samo moram biti strpljiv. Tebi HVALA na svim savjetima jer zlata znace nama pocetnicima koji tek uce materiju

P.S. Placam rucak doticnom skepticnom kolegi forumasu sa profitom od ARKa
Evo pitanjce za tebe. Zasto si odabrao bas ARK, i sto ti se u tom projektu cini toliko kvalitetno da si ga odabrao ispred drugih coina na trzistu. Koliko mislis zaraditi u sljedecih 6 mjeseci u odnosu na ulog? (postotno)
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Old 14.10.2017., 02:36   #1008
Uh, vidim ovdje ima par pomora tuljana, šta reći.

Ne želim se smijati nijednoj osobi na temi, ali "strategije" koje koristite, su katastrofa. Pritom ne mislim na Kucila, a ni Rijecanina, jer u principu, slično govore, samo eto, drugačije se izražavaju.

Meni je nevjerojatno da imamo ljude kao benibe, koji rade sve suprotno od onoga što bi trebalo raditi. Vidi ono u čemu se nalazi pada, on ulazi u ono što je već naraslo 20-30-40%, onda korekcija, pa opet panika, pa sell low, buy high i opet iznova. Naravno, na kraju se čudi što je izgubio.

Ono što je Rijecanin savjetovao je limitiranje gubitka. Odrediš granicu gubitka koju možeš podnijeti i to je to. Staviš na 10-15-20%, ne 70%, naravno. Ako padne, jebiga, prodano i ideš dalje. Možeš ponovo kupiti isto, zašto ne. Samo opet napraviti limitiranje bitka.

Osobno, radim dvije stvari - ili se kockam (manja suma, gubitak od 20% mogu podnijeti) ili long term hodl. Iako, long term hodl u altovima je kurac, a ne long term. Ispadne long term 2 mjeseca.

Kod long term hodla, limit gubitka je niži ili ga ne stavljam uopće, ali ne ulijećem ko jelen. Ono što je jako bitno, u slučaju malo jačeg pada, moraš biti spreman na još jedan ulaz, pa čak i još jedan. To se meni dogodilo s ARKom i BTCom 2 puta.

Problem ljudi, inače je, što imaju male cifre, pa ne mogu uložiti u 20 altova, a kad i ulete u 2-3, nemaju za nadokupljivanje, pa nastane panika. Jebiga, ne možeš sad vjerovati u nešto, pa čim padne, prodati.

Iako, ima iznimnih situacija, eto, nakon par pogrešnih procjena, prebacio sam nedavno ARK u BTC po 0,00057, trenutna situacija pokazuje da je procjena bila dobra za 20%+ u cca tjedan dana. Sad slobodno mogu ući nazad u ARK.



Eh, da, sad, ono što ja trenutno imam, uz BTC, su EOS (čini mi se ok priča, moglo bi biti nešto od toga), CVC (iskreno, mislim da jako dobro prodaju maglu, pa zašto ne profitirati od toga ), BMC (čista špekulacija) i SIGT (tu sam dobro potonuo, i planiram potonuti do kraja, ko ga jebe, moraš nekad i izgubit).

Povratak u ARK nakon forkova, definitivno.

Još je u planu ulet u storm, čisti pump and dump, ne velik iznos, ali u planu je čekati x2 minimum, jer mislim da bi moglo ići i više. U priči je jedan od vlasnika Bittrexa, ako se ne varam (slobodno neka me netko ispravi, manje ću para spušiti ako sam u krivu), pa eto, ako se nekome kocka, možda u ovome bude rješenje.

Samo govorim što ću ja napraviti, da ne bi poslije bilo nejasnoća.
rocker1987 is offline  
Old 14.10.2017., 03:23   #1009
Market cap bitcoina danas je 95 milijardi američkih dolara i prestigao je drugu svjetsku investicioni banku Goldman Sachs koja stoji na oko 92 miljarde.
__________________
"All models are wrong, some are useful." George E.P. Box

Nisam dosljedan. Kada se promjeni podatak na temelju kojega donosim zaključak, ja ga mjenjam.
glosa is offline  
Old 14.10.2017., 06:04   #1010
Eto,sad ce uci u radar
__________________
bok
markotros is offline  
Old 14.10.2017., 09:52   #1011
Oporavlja se tržište altova...ide lagani up

Idem nešto kupiti
Daisy28 is offline  
Old 14.10.2017., 12:06   #1012
Kako bi reka jedan analiticar jedino u crypto niko ne kupuje na rasprodaji, kao sto veli rocker ljudi krenu kupovat kad krene up 20-30%...market makeri igraju ping pong sa ljudima..svi su bjezali iz btc sada hrle sada bjeze iz altova za neko vrijeme ce ulijetat ko mahniti, to je recept za propast.
Ima dosta dobrih projekata ali ce proci godine dok oni ostvare pun potencijal i u tom periodu ce cijena osiclirati gore dolje.
Ako pada cijena ne znaci nuzno da je nesto lose..i obrnuto.
Pogledajte cijenu netflixa kako su insajderi napravili shakeout prije pumpa .
U trejdanju ima puno vise psihologije nego sta ljudi misle da ima.

Sent from my MI MAX using Tapatalk
__________________
There is always tomorrow...for better...or worse
M@chibist is offline  
Old 14.10.2017., 12:26   #1013
IOP pump!!

Netko je spomenuo da je zakopan u IOP. Evo ti prilike da se izvučeš, upravo traje urnebesni pump na IOP, već je 70% rast!
hevi is offline  
Old 14.10.2017., 12:30   #1014
Quote:
Rijecanin kaže: Pogledaj post
Evo pitanjce za tebe. Zasto si odabrao bas ARK, i sto ti se u tom projektu cini toliko kvalitetno da si ga odabrao ispred drugih coina na trzistu. Koliko mislis zaraditi u sljedecih 6 mjeseci u odnosu na ulog? (postotno)
Tebi da odgovaram zašto sam kupio baš ARK i do koliko očekujem da poraste???

Nije ti loš vic.......

Uostalom, sve piše na temi, pa tko želi znati treba se malo potruditi........
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 14.10.2017., 12:30   #1015
Quote:
M@chibist kaže: Pogledaj post
Kako bi reka jedan analiticar jedino u crypto niko ne kupuje na rasprodaji, kao sto veli rocker ljudi krenu kupovat kad krene up 20-30%...market makeri igraju ping pong sa ljudima..svi su bjezali iz btc sada hrle sada bjeze iz altova za neko vrijeme ce ulijetat ko mahniti, to je recept za propast.
Ima dosta dobrih projekata ali ce proci godine dok oni ostvare pun potencijal i u tom periodu ce cijena osiclirati gore dolje.
Ako pada cijena ne znaci nuzno da je nesto lose..i obrnuto.
Pogledajte cijenu netflixa kako su insajderi napravili shakeout prije pumpa .
U trejdanju ima puno vise psihologije nego sta ljudi misle da ima.

Sent from my MI MAX using Tapatalk
Da trejdanje bi se moglo usporediti s HYIP i MLM shemama. Kako ljudi u navedenim programime hrle - ulaze i izlaze tako i kod trejdanja.

Uglavnom to su sistemi gdje većina gubi novac a manjina zarađuje i trlja ruke.

Po meni jedini smisao ima kupiti BTC ili neki poznatiji alt coin koji ima smisao i dobru podlogu a sve ostalo će većinom nestati a ljudi izgubiti uloženi novac.

Kratkoročno se može dobiti ali je veliki rizik, baš kao i sa HYIP i MLM programima.
deckozgslavonac is offline  
Old 14.10.2017., 13:12   #1016
Quote:
Rijecanin kaže: Pogledaj post
BTW. Ja koji blage veze o ovoj temi nemam sam trenutno na nekih x12 inicijalnog ulaganja! Sto ne znaci da sutra necu biti na nuli.
Ja sam na BTC/ETH sa 80% portfolia i zaradio sam u 3-4 mjeseca cca. x2.5 otprilike.

U altovima sam sa 20% porfolia (zboig rizika) i do sada su mi vratili nezanm tocno al sigurno punov vise od preko x50 (samo 2,3 alta....)

Sta ne znaci da sam ja u pravu ti u krivu, vec da je doslovno jako lako zaradit na ovakvom bull trzistu, al ako ne kuzis da btc ne bi bio ni bliz ovome sta je bez altova (i definitivno obrnuto ocito..) jebi ga...
Shannanigans is offline  
Old 14.10.2017., 13:19   #1017
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Tebi da odgovaram zašto sam kupio baš ARK i do koliko očekujem da poraste???

Nije ti loš vic.......

Uostalom, sve piše na temi, pa tko želi znati treba se malo potruditi........
Tko je tebe ista pitao? Smiri malo ego i dozivljaje, pitanje je bilo upuceno dalmatu86, s razlogom, jer sam pise da je zelen, i ulaze svoje novce na racun preporuka s foruma, bez da puno zna o temu. Logican smjer bi bio odabrati malo ''sigurnije'' ulaganje, barem dok se ne pohvata ''logika'' i ''mehanizmi'' rada trzista. Misli barem meni bi bio logican, to ne znaci da je ispravno.

Ne kuzim zasto imas potrebu odgovarati na pitanja upucena drugima.
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Old 14.10.2017., 13:21   #1018
Quote:
Shannanigans kaže: Pogledaj post
Ja sam na BTC/ETH sa 80% portfolia i zaradio sam u 3-4 mjeseca cca. x2.5 otprilike.

U altovima sam sa 20% porfolia (zboig rizika) i do sada su mi vratili nezanm tocno al sigurno punov vise od preko x50 (samo 2,3 alta....)

Sta ne znaci da sam ja u pravu ti u krivu, vec da je doslovno jako lako zaradit na ovakvom bull trzistu, al ako ne kuzis da btc ne bi bio ni bliz ovome sta je bez altova (i definitivno obrnuto ocito..) jebi ga...
Ma slazem se uz potpunosti, 20% izlaganja riziku je sasvim razumno, ali ne vidim da ti kukas sbog pada nja cijena altova, tako da opaska nije tebi u startu niti bila namjijenjena.
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Old 14.10.2017., 13:41   #1019
Quote:
Rijecanin kaže: Pogledaj post
Tko je tebe ista pitao? Smiri malo ego i dozivljaje, pitanje je bilo upuceno dalmatu86, s razlogom, jer sam pise da je zelen, i ulaze svoje novce na racun preporuka s foruma, bez da puno zna o temu. Logican smjer bi bio odabrati malo ''sigurnije'' ulaganje, barem dok se ne pohvata ''logika'' i ''mehanizmi'' rada trzista. Misli barem meni bi bio logican, to ne znaci da je ispravno.

Ne kuzim zasto imas potrebu odgovarati na pitanja upucena drugima.
Nema veze, isto vrijedi i za kolegu, koji kurac bi on bezveznjaku poput tebe nešto objašnjavao.........

Kako on ulaže se tebe nimalo ne tiče.
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 14.10.2017., 13:53   #1020
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Nema veze, isto vrijedi i za kolegu, koji kurac bi on bezveznjaku poput tebe nešto objašnjavao.........

Kako on ulaže se tebe nimalo ne tiče.
Daj se malo ispusi, riba puhara je kurac za tebe, dobronamjeran savjet, ali shvati ga kako god hoces. Ili barem promijeni nick, Kurcilo bi ti vise pasalo.
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:26.