Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.10.2017., 17:40   #21
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Ali iskreno, za razliku od prve Jugoslavije, gdje smo bili politički faktor, u drugoj smo doslovno bili nebitni. Slovenci su "drmali" mnogo više od svojeg udijela, Ustav 1974. je njihovo dijelo, a njihovom republikom se upravljalo samo u njihovu korist. Usporedi to s Hrvatima, posebice nakon 1971.
a cuj..ovisi iz kojeg kuta to gledas.
RH je jednostavno bila puno "zanimljivija" za SFRJ i Srbe (ako cemo o tome) od Slovenaca. Cijela SFRJ je u biti funkcionirala na srpsko -hrvatskoj osnovi i dok je ona bila pod kontrolom -bila je pod kontrolom i drzava. Kada je toga nestalo -nestalo je ubrzo i drzave.

Ima puno razloga zasto je polozaj Hrvatske bio drugaciji od Slovenije to -od onih najbanalnijih (ali nikako nebitnih) - tipa samog jezika, pa do prilicno velike srpske manjine, pa do niza povijesnih okolnosti, itd.
Ne bih rekao da je Slovenija drmala, vec je jednostavno u tim odnosima bila "manje" vazna (ne mislim da je Slovenija nebitna naravno, ali nije bila toliko bitna i kljucna za opstanak same drzave).
denijama is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 17:57   #22
Quote:
denijama kaže: Pogledaj post
Ne bih rekao da je Slovenija drmala, vec je jednostavno u tim odnosima bila "manje" vazna (ne mislim da je Slovenija nebitna naravno, ali nije bila toliko bitna i kljucna za opstanak same drzave).
Kolega, Kardelj je bio čovjek broj 2 u toj državi, a cijele 1980-te je bio sukob slovenske i srpske struje.

Hrvate ama baš nitko ništa nije pitao niti su oni nudili neke odgovore.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 18:36   #23
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Eto vidiš.

Sada mi reci što je natjeralo Hrvate, koji su poznati kao anacionalni, politički nepismeni kmetovi, da odbace tu državu?

Dakle da čak i njih natjeraju da idu u neovisnost, iako su posve nezainteresirani bili za svoju državu?

Što se to dogodilo da im se promjeni politička svijest u tako kratkom roku?
Svijetlo i sjaj andela nacionalizma dobrice, slobodan, franje, gojka i slicnih

Btw...vis kako si se odmah nasao prozvan ...Ja nisam prozvao iskljucivo hrvatski nacionalizam ....pitanje je dal bi mi prozivljavali sad ovu kolektivnu psihodramu da nije maknut stambolic ....a i o tom razdoblju osamdesetih se danas slabo pise
Gruzija is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 19:16   #24
Quote:
Gruzija kaže: Pogledaj post
Svijetlo i sjaj andela nacionalizma dobrice, slobodan, franje, gojka i slicnih

Btw...vis kako si se odmah nasao prozvan ...Ja nisam prozvao iskljucivo hrvatski nacionalizam ....pitanje je dal bi mi prozivljavali sad ovu kolektivnu psihodramu da nije maknut stambolic ....a i o tom razdoblju osamdesetih se danas slabo pise
...Da jos dodam ..temelj podjele u ovoj nasoj mladoj su 92a I 93a ....Odnos prema bosni i nacin na koji je stvarana kapitaliaticka kasta

..Dokaz da politicar ne smije biti samo pragmatican ...Bez elementarne ljudskosti ce uvijek biti shvacen i pamcen kao picka
Gruzija is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 19:17   #25
Quote:
Gruzija kaže: Pogledaj post
Ja nisam prozvao iskljucivo hrvatski nacionalizam
Kako plemenito i velikodušno od tebe.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 19:18   #26
Quote:
Nosonja_ kaže: Pogledaj post
pa može se o tome raspravljat, naravno da tu ima istine ali prvenstveno se ratovalo zbog neovisnosti i teritorija? Ili zbog kasnijeg društvenog uređenja, raspodjele bogastva i sl?

nedavno na fejsu vidim neku objavu o braniteljima koju je lajkovao moj bivši kolega. Ukratko rečeno, tu piše nešto u stilu branitelji združimo s ekao 91-e i otpušimo Todorića, horvantičića i sl, meni to izgleda kao poziv na vojni udar?
Općenito evo čak 22 godine nakon rata kad sigurno ima onih rodjenih nakon rata koji su roditelji, mnogi branitelji misle da su oni nešto posebno, da se njih mora za sve pitati i sl. Hrvatska je zapravo još u jednu ruku poratna zemlja što je smiješno ali to je tako zbog brojnih braniteljskih udruga koji o svemu bruje, stalno nešto traže i itd. Većina takvih udruga je izrazito antijugoslavensko raspoloženo, samo koja je to država obilato nagrađivala svoje borce i stalno im povećavala prava? Pa Jugoslavija, a ti jugomrzci preuzeli yugin obrazac:klap:
prvenstveno se ratovalo da se - sačuva dom

Ok, postoji neki minoran broj koji je možda išao sa idejom u glavi samostalna Hrvatska i bla, bla

ostatak nije mislio
mislio je samo da se obrani dom i teritorij i negdje u kutku mozga pretpostavljajući kada se obrani da će to biti neka normalna država
moš mislit kaj su razmipljali kakvo će biti uređenje tko će što i bla, bla

Ljudi koji su se dobrovoljno javljali, javljali su se jer su prvo postavljeni balvani i nakon toga jna nas je napala.

i, neki su branili a drugi su krali
što od političara i klike pa razjebali sve a koliko čujem i na fronut je bilo, jedni su se borili a i tam su neki krali

I, naravno da nitko nije očekivao da kada je sve bilo gotovo da se oni nemaju kamo vratiti jer su radna mjesta - nestala

i sve ovo što se događa u slobodnoj Hrvatskoj
nikome vjerojatno nije palo na pamet da bi se sve moglo tako izroditi

Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Eto vidiš.

Sada mi reci što je natjeralo Hrvate, koji su poznati kao anacionalni, politički nepismeni kmetovi, da odbace tu državu?

Dakle da čak i njih natjeraju da idu u neovisnost, iako su posve nezainteresirani bili za svoju državu?

Što se to dogodilo da im se promjeni politička svijest u tako kratkom roku?
deep in blue ti je lijepo nabrojala što je potaklo Hrvate

Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
***Hrvati da su bogati i da ih nitko ne dira, živjeli bi i u Mongolskom carstvu 1000 godina bez da pisnu.
I, Michael Collins
zašto opet skrećeš temu na - Jugoslaviju?
Ti stvarno ne možeš bez nje?
Postoji tema, piši tamo koliko oćeš

ovo je tema o tome za što su se ljudi borili u DR
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
Bandića će se prestati spominjati kad zadnji cent a za koji je zadužio Zagreb bude isplaćen.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 19:19   #27
Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
[B]

I, Michael Collins
zašto opet skrećeš temu na - Jugoslaviju?
Ti stvarno ne možeš bez nje?
Postoji tema, piši tamo koliko oćeš

ovo je tema o tome za što su se ljudi borili u DR
Dakle govorimo o ratu za neovisnost Hrvatske od Jugoslavije, ali ne smijem spominjati Jugoslaviju?

Ili češ mi reći da smo imali "oružanu pobunu" u Dubrovniku i Konavlima?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 19:23   #28
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Nitko ne negira privatizaciju
Zapravo većina desničara negira da je tuđmanova vlast loše vodila privatizaciju.

Kad ih pitaš, sve je bilo fenomenalno, ali su došli mesić i račan i sve pokvarili.
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 19:25   #29
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Kad ih pitaš, sve je bilo fenomenalno, ali su došli mesić i račan i sve pokvarili.
Sve pet.

Ajd mi objasni da se slažeš s ekipom "joj kako je loše ekonomske stanje, da smo barem izgubili rat", iako bi u tome slučaju Hrvati kao Palestinci živjeli u nekim izbjegličkim kampovima po Mađarskoj ili u nekoj banana državici od Ogulina do Bjelovara, sa 30% izbjeglica u stanovništvu?

Jer takva ignorantska banaliziranja o ratu su bit teme, a ne privatizacija.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 19:34   #30
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Sve pet.

Ajd mi objasni da se slažeš s ekipom "joj kako je loše ekonomske stanje, da smo barem izgubili rat", iako bi u tome slučaju Hrvati kao Palestinci živjeli u nekim izbjegličkim kampovima po Mađarskoj ili u nekoj banana državici od Ogulina do Bjelovara, sa 30% izbjeglica u stanovništvu?

Jer takva ignorantska banaliziranja o ratu su bit teme, a ne privatizacija.
Nisam nikad upoznao nekoga tko bi volio da smo izgubili rat.

Kao što nije dovoljno da ti se dijete rodi, nego treba i stasati u poštenog i moralnog čovjeka, tako nije dovoljno samo da smo samostalni, treba nakon rata i živjeti u slobodnoj domovini.
Što ti vrijedi država kad izumiremo kao nacija
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 19:37   #31
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Nisam nikad upoznao nekoga tko bi volio da smo izgubili rat.
Čemu onda kenjanje o ratu?
U ratu smo obavili cilj, uspijeli smo se obraniti.

Nije to bio sukob niti oko ekonomije niti ideologije, niti postoji bilo kakva šansa da bi se mogao izbjeći i to je bio koji ni na koji način nismo skivili.

Dakle da li osuđuješ te ignorantske poskočice i floskulice o ratu?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 19:37   #32
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Sve pet.

Ajd mi objasni da se slažeš s ekipom "joj kako je loše ekonomske stanje, da smo barem izgubili rat", iako bi u tome slučaju Hrvati kao Palestinci živjeli u nekim izbjegličkim kampovima po Mađarskoj ili u nekoj banana državici od Ogulina do Bjelovara, sa 30% izbjeglica u stanovništvu?

Jer takva ignorantska banaliziranja o ratu su bit teme, a ne privatizacija.
A gdje si ti to cuo?
Evo, ja se smatram ljevicarom i krecem se u takvim krugovima kad sam u HR, pa to stvarno nikada nisam cuo. Mozda jer je rijec o ljudima izmedu 25-36 god
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 19:38   #33
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
A gdje si ti to cuo?
Evo, ja se smatram ljevicarom i krecem se u takvim krugovima kad sam u HR, pa to stvarno nikada nisam cuo. Mozda jer je rijec o ljudima izmedu 25-36 god
Kolega, sada da odmah kažem, nisam nigdje na temi napao ljevicu.

Desničari češće padaju na kafanske priče o ratu, pogotovo gluposti tipa "moglo se, trebalo se, prodalo se"...

Što se tiče rečenice, to je ekstremno česta "da smo znali kakva će biti Hrvatska, ne bi ni IŠLI U RAT", i tu zatvaramo krug.
Ja sam ti rekao što bi bilo da Varaždinci, Riječani i Zagrepčani nisu išli u rat, imali bi 500.000 izbjeglica u svojim gradovima, ekonomiju bez turizma i opću nesigurnost. A Osječani, Dubrovčani i Sisčani bi mogli izbjeći rat tako da napuste svoje domove i imovinu.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 19:44   #34
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Kolega, sada da odmah kažem, nisam nigdje na temi napao ljevicu.

Desničari češće padaju na kafanske priče o ratu, pogotovo gluposti tipa "moglo se, trebalo se, prodalo se"...
Pa nisi napao ljevicu, nisam to ni tvrdio.
Samo nikada to nisam cuo da netko kaze. Cuo sam da ljudi kazu " nisam se za to borio ", ali pod tim uvijek misle na stanje u drzavi, a ne na drzavu samu.
U biti ljudi koji to kazu smatraju ratno vrijeme najsvijetlijim periodom bas zato sto se tada stvorila Hrvatska drzava.
Jos cu ispast nacionalist, a nisam stvarno
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 19:47   #35
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Kolega, sada da odmah kažem, nisam nigdje na temi napao ljevicu.

Desničari češće padaju na kafanske priče o ratu, pogotovo gluposti tipa "moglo se, trebalo se, prodalo se"...

Što se tiče rečenice, to je ekstremno česta "da smo znali kakva će biti Hrvatska, ne bi ni IŠLI U RAT", i tu zatvaramo krug.
Ja sam ti rekao što bi bilo da Varaždinci, Riječani i Zagrepčani nisu išli u rat, imali bi 500.000 izbjeglica u svojim gradovima, ekonomiju bez turizma i opću nesigurnost. A Osječani, Dubrovčani i Sisčani bi mogli izbjeći rat tako da napuste svoje domove i imovinu.
Ne misle to doista. Svi oni bi opet uzeli oruzje u ruke da netko napadne Hrvatsku. Osim onih koji objektivno ne mogu jer su invalidi.
Ljudi su razocarani jer je u Hrvatskoj atmosfera porazavajuca. Cak nije niti toliko lose, koliko je depresivno.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 19:51   #36
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Ne misle to doista. Svi oni bi opet uzeli oruzje u ruke da netko napadne Hrvatsku. Osim onih koji objektivno ne mogu jer su invalidi.
Ljudi su razocarani jer je u Hrvatskoj atmosfera porazavajuca. Cak nije niti toliko lose, koliko je depresivno.
Ma znam. Ali kažem, kretenski zvuči. Banalizira se opasnost u kojoj smo 1991. realno bili.

Ali dobro, mi smo takav narod.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 19:59   #37
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Ali iskreno, za razliku od prve Jugoslavije, gdje smo bili politički faktor, u drugoj smo doslovno bili nebitni. Slovenci su "drmali" mnogo više od svojeg udijela, Ustav 1974. je njihovo dijelo, a njihovom republikom se upravljalo samo u njihovu korist. Usporedi to s Hrvatima, posebice nakon 1971.
usporedi to sa republikom slovenijom i republikom hrvatskom danas. jedni upravljaju u svoju korist, drugi u korist svjetskih jebivjetara
dk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 20:13   #38
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Ma znam. Ali kažem, kretenski zvuči. Banalizira se opasnost u kojoj smo 1991. realno bili.

Ali dobro, mi smo takav narod.
Laz
Gruzija is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 20:42   #39
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Dakle govorimo o ratu za neovisnost Hrvatske od Jugoslavije, ali ne smijem spominjati Jugoslaviju?

Ili češ mi reći da smo imali "oružanu pobunu" u Dubrovniku i Konavlima?
netočno

jer
ne govorimo o ratu za neovisnost Hrvatske od Jugoslavije (i za to ima tema) nego u uvodnom postu, uvod i prva rečenica, piše slijedeće

Quote:
Nismo smo se za ovo borili???

Takav tekst sam čitao jutros u jednoj dnevnoj tiskovini, bilo je već i na forumu tema o tome. Sve u svemu, neki bivši branitelji su razočani stanjem kakvo je sada u RH, i pišu/govore da se oni nisu borili za ovakvu Hrvatsku u kojoj se kopa po kontenjerima, masovno odlazi,Horvantičić skandalozno oslobađa i sl.****
drugo
ne znam što želiš reći ovo sa Dubrovnikom i oružanom pobunom jer po - mojim - pretpostavkama (a naučili smo već da su pretpostavke majka zajeba ) što si htio reći to može ići u nekoliko pravaca.

nemoj mi ni odgovarati jer ćeš opet spamati temu.
Kao što je i spamaš

Poanta je da su hrvati i lojalni građani Hrvatske krenuli odbraniti - teritorij i dom.
i, kako piše bubi mir , bez obzira na to kakav je da netko krene sa oružjem opet bi se Hrvati "digli"

A tema na kojoj pišeš je -
Hrvatska danas
pa onda može i ŠBBKKB - što su/smo očekivali u slobodnoj Hrvatskoj
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
Bandića će se prestati spominjati kad zadnji cent a za koji je zadužio Zagreb bude isplaćen.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 20:43   #40
Mnogi koji su se "borili" sada imaju neslućene beneficije, a mirovinu primaju od 30 i neke. Mnogi koji su se "borili" i jesu uzrok ovog stanja. Kapu skidam pravim borcima, ali mnogi koji primaju boračku mirovinu su sramota ove zemlje.
PrinceVegeta is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:18.