Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.01.2008., 00:46   #21
Kao prvo zeljela bih otici zbog toga sto se uslovi za zivot bolji u inostranstvu...
Ja sam vjerujte zavrsila faks i vec sjedim 6 mjeseci kod kuce jer nema nigdje posla(samo zelim naglasiti da zivim u BiH)!

Drugo, vise mi je dosta ovog naseg naroda koji su postali toliko zavidni i ljubomorni i koji se uplicu u sve i svasta, pozeljela sam otici negdje gdje me niko ne gleda, niko ne prati, jednostavno svako zivi svoj zivot a za ostale nikoga nije briga...Jednostavno dosta mi je ovog vise prokletog primitivizma!

I sto se nalazim u vukojebini,da bih mogla bar otputovati negdje na par dana moram se ganjati sa onim vizama tacnije u Evropu nemam izlaza(osim u bivse jugoslovenske zemlje) bez one komplikovane procedure koje traje mjesecima,nekad i godinama...

To su za mene dovoljni razlozi da furam odavde,a iskreno i ne vidim nikakve sanse da se negdje izvucem tako da koliko god mi bilo zao i tesko, moram reci da cu izgleda citav svoj prokleti zivot provesti u ovoj BiH!
nedodirljiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 01:59   #22
Quote:
TimHortons kaže: Pogledaj post
Mislim da vecina ide zbog duboko ukorijenjenog sluganskog mentaliteta i osjecaja manje vrijednosti u kojem je stranjsko govno sladje nago domaca pita. Pa bujrum.
Problem je u tome da je domaca pita vece sranje nego stranjsko govno, A sto se tice osjecanja manje vrijednosti i navedenog mentaliteta, izgleda da te neko hranio domacom pitom pa bulaznis.
AllweEverWanted is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 03:55   #23
Uvijek letite BANANA-AIRWAYS:

http://dnevnik.hr/naslovnica/vijesti...hp#video_93299
Tvrtko1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 08:58   #24
Quote:
loodi kaže: Pogledaj post
Kad završim faks - odoh. Čista proza, hoću zaraditi. Kod nas je kila mozda još uvijek na niskoj cijeni.
Nije ni svaka kila ista.
__________________
Ako bi nekoga, što Bože očuvaj, našao, da ti radi o glavi, kazni ga ne smrću, nego izgonom, jer ako im oprostiš radi Boga, koji ih tebi predade, tebe će od njih nepovrieđena očuvati onaj, koji se nije ustručavao, da za spas sviju umre na križu.
duci glorioso is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 10:21   #25
Quote:
MOLOKAI kaže: Pogledaj post
Ma mogu podnijeti da me stranac izrabljuje, ali ne mogu podnijeti da me domaci izrabljuje, da radim za 5000 kuna mjesecno, a oni da se shepure u novim BMWima i zive u vilama na Tuskancu...E izrabljujte nekog drugog. Da, u Americi cu raditi 15h dnevno, ali bar cu imati tu neku satisfakciju da ne gledam domace novopecene tajkune.
Nebitno, izrabljivanje je svugdje isto, bilo u HR ili u nekoj drugoj zemlji.
Stvar je jedino u osobnom prihvacanju stvari kao takvih, niti svi u HR mogu biti bogati niti svi siromasni, kao i svugdje u svijetu.
Znaci sve je to isto.
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 10:28   #26
Quote:
nedodirljiva kaže: Pogledaj post
Kao prvo zeljela bih otici zbog toga sto se uslovi za zivot bolji u inostranstvu...
Ja sam vjerujte zavrsila faks i vec sjedim 6 mjeseci kod kuce jer nema nigdje posla(samo zelim naglasiti da zivim u BiH)!

Drugo, vise mi je dosta ovog naseg naroda koji su postali toliko zavidni i ljubomorni i koji se uplicu u sve i svasta, pozeljela sam otici negdje gdje me niko ne gleda, niko ne prati, jednostavno svako zivi svoj zivot a za ostale nikoga nije briga...Jednostavno dosta mi je ovog vise prokletog primitivizma!

I sto se nalazim u vukojebini,da bih mogla bar otputovati negdje na par dana moram se ganjati sa onim vizama tacnije u Evropu nemam izlaza(osim u bivse jugoslovenske zemlje) bez one komplikovane procedure koje traje mjesecima,nekad i godinama...

To su za mene dovoljni razlozi da furam odavde,a iskreno i ne vidim nikakve sanse da se negdje izvucem tako da koliko god mi bilo zao i tesko, moram reci da cu izgleda citav svoj prokleti zivot provesti u ovoj BiH!
BiH je opet prica za sebe.
Svaki puit kad odem na odmor u HR idem u BiH (Derventa) jer tamo sam roden i da posjetim poznanike, ali svaki put se sve vise razocaram u svemu onom sto tamo vidim.
Bit ce ti vrlo tesko sa BiH pasosom, zanimanje je nebitno, osim ako nemas nekakav super trazeni fax. I nezaboravi, primitivizma ima svugdje, ali onaj skriveni je opasniji od onog otvorenog.
A vjeruj mi jednog dana ce ti nedostajati ta (kako ti rece, poznata mi je ta rijec)vukojebina.
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 12:19   #27
Quote:
FANCY kaže: Pogledaj post
BiH je opet prica za sebe.
Svaki puit kad odem na odmor u HR idem u BiH (Derventa) jer tamo sam roden i da posjetim poznanike, ali svaki put se sve vise razocaram u svemu onom sto tamo vidim.
Bit ce ti vrlo tesko sa BiH pasosom, zanimanje je nebitno, osim ako nemas nekakav super trazeni fax. I nezaboravi, primitivizma ima svugdje, ali onaj skriveni je opasniji od onog otvorenog.
A vjeruj mi jednog dana ce ti nedostajati ta (kako ti rece, poznata mi je ta rijec)vukojebina.
Da, to zelim i ja reci, sa ovim BiH pasosom ne mogu nigdje, u tome je problem!

A sad hoce li mi nedostajati, pa nadam se da ce se jednog dana to desiti tj da sam negdje daleko i da mi BiH nedostaje, iz tvojih usta u Bozje usi!

Jedino sto u BiH je dobro su odlicno organanizovani provodi tj derneci...ali zasiti se covjek opet svega, ipak potrebno mi je nesto vise a sto u BiH nema...
nedodirljiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 12:26   #28
Quote:
nedodirljiva kaže: Pogledaj post
Da, to zelim i ja reci, sa ovim BiH pasosom ne mogu nigdje, u tome je problem!

A sad hoce li mi nedostajati, pa nadam se da ce se jednog dana to desiti tj da sam negdje daleko i da mi BiH nedostaje, iz tvojih usta u Bozje usi!

Jedino sto u BiH je dobro su odlicno organanizovani provodi tj derneci...ali zasiti se covjek opet svega, ipak potrebno mi je nesto vise a sto u BiH nema...

Ma ne moze se covjek nikada zasiti tog ciganluka i javasluka kakav se dozivi na nasim dernecima i provodima. Ja sam prozivio dole SRECOM sve i svasta, imao sam super izlaske i druzenja i jako sam dobro osjetio i proveo mladost u tome, i kada je doslo vrijeme da se covjek smiri i misli na porodicu i ostale stvari u zivotu rekao sam sebi ma ok je i zapad, znajuci da to sve nije ovdje kao dole..No nisam bio u pravu, nikad nije dosta tog nekog drustvenog oblika zivota kakvim su oblikovane nase licnosti i unutrasnji osjecaji i razmisljanja...
Samsung2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 13:00   #29
Ja jesam vani pa...

Ja sam vani pa imam obrnuti problem, stalno visim na http://cro4you.blogspot.com i gledam slike dubrovnika, zagreba, splita, dalmatie, mediterana i sanjam krstarenje iz snova jadranom

Zadnje uređivanje alenkaalic : 07.01.2008. at 14:30.
 
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 13:34   #30
Quote:
alenkaalic kaže: Pogledaj post
Ja sam vani pa imam obrnuti problem, stalno visim na http://croatia4you.blogspot.com i gledam slike dubrovnika, zagreba, splita, dalmatie, mediterana i sanjam krstarenje iz snova jadranom
E jebiga, nisi skroman, trazis previse, pa nisi onaj Donald Trump ili kako se vec zove onaj bogati ruzni glavonja...
Samsung2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 16:13   #31
Quote:
Samsung2007 kaže: Pogledaj post
E jebiga, nisi skroman, trazis previse, pa nisi onaj Donald Trump ili kako se vec zove onaj bogati ruzni glavonja...
Heheheh ovo ti je extra odgovor
nedodirljiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 17:43   #32
Quote:
AllweEverWanted kaže: Pogledaj post
Problem je u tome da je domaca pita vece sranje nego stranjsko govno, A sto se tice osjecanja manje vrijednosti i navedenog mentaliteta, izgleda da te neko hranio domacom pitom pa bulaznis.


Ti bolan nisi probo nista jace od mufina pa zato tako pricas. Cuj domaca pita vece sranje..svasta....
Sulejman Velicanstveni is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 21:42   #33
Iz nekih ovdje objavljenih postova može se (iz pozicije balkansko primitivnog bivstvovanja na Balkanu) zaključiti nekoliko stvari:

1) primitivizam je duboko ukorijenjen u nekima koji su odavde otišli, pa se iz perspektive tuđine ponašaju upravo po obrascu od kojeg su valjda htjeli pobjeći

2) bolje je kada te iskorištava stranac nego domaći
Q: zar su zapadni kapitalisti siromašni?
Q2: je li u redu što je taj neki kapital nastao prije par desetina ili stotina godina na najgorim oblicima ropskog i/ili rasnog izrabljivanja?

3) na zapadu nema seljačina niti glupih
Q: A zakaj ja onda više nemam što gledati na TV-u, od silnih budalaština koje su došle s tog intelektualno osvještenog zapada?
NemremSeSjetit is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 00:02   #34
Quote:
nedodirljiva kaže: Pogledaj post
Da, to zelim i ja reci, sa ovim BiH pasosom ne mogu nigdje, u tome je problem!

A sad hoce li mi nedostajati, pa nadam se da ce se jednog dana to desiti tj da sam negdje daleko i da mi BiH nedostaje, iz tvojih usta u Bozje usi!

Jedino sto u BiH je dobro su odlicno organanizovani provodi tj derneci...ali zasiti se covjek opet svega, ipak potrebno mi je nesto vise a sto u BiH nema...
Nadam se da ce ti se zelja ostvarit, ali na kraju svi osjetimo pomalo ono sto sam napisao crvenim slovima o covjeku.
Nazalost na zapadu mnogo brze nego u BiH ili HR. Sve ima svoje mane i vrline, neke stvari covjek ne razumije dok nedozivi..
Kako rece da nema boljih derneka nego u BiH, slazem se potpuno, ali kako derneci dosade tako dosadi i zlatni kavez.
Potrazi zlatnu sredinu..
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 00:06   #35
Quote:
NemremSeSjetit kaže: Pogledaj post
Iz nekih ovdje objavljenih postova može se (iz pozicije balkansko primitivnog bivstvovanja na Balkanu) zaključiti nekoliko stvari:

1) primitivizam je duboko ukorijenjen u nekima koji su odavde otišli, pa se iz perspektive tuđine ponašaju upravo po obrascu od kojeg su valjda htjeli pobjeći

2) bolje je kada te iskorištava stranac nego domaći
Q: zar su zapadni kapitalisti siromašni?
Q2: je li u redu što je taj neki kapital nastao prije par desetina ili stotina godina na najgorim oblicima ropskog i/ili rasnog izrabljivanja?

3) na zapadu nema seljačina niti glupih
Q: A zakaj ja onda više nemam što gledati na TV-u, od silnih budalaština koje su došle s tog intelektualno osvještenog zapada?
Mudrost je majka svih znanja.
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 00:43   #36
Quote:
FANCY kaže: Pogledaj post
Nadam se da ce ti se zelja ostvarit, ali na kraju svi osjetimo pomalo ono sto sam napisao crvenim slovima o covjeku.
Nazalost na zapadu mnogo brze nego u BiH ili HR. Sve ima svoje mane i vrline, neke stvari covjek ne razumije dok nedozivi..
Kako rece da nema boljih derneka nego u BiH, slazem se potpuno, ali kako derneci dosade tako dosadi i zlatni kavez.
Potrazi zlatnu sredinu..
Da,da tacno, nije sve ni u dernecima a sad sam u fazi kada su mi ti derneci se popeli na glavu...treba mi nesto vise a to ne mogu ovdje naci!
nedodirljiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 09:41   #37
Quote:
nedodirljiva kaže: Pogledaj post
Da,da tacno, nije sve ni u dernecima a sad sam u fazi kada su mi ti derneci se popeli na glavu...treba mi nesto vise a to ne mogu ovdje naci!
onda za tebe pogotovo nije zapad i bit ces tamo sretna recimo nekih 3-5 godina, max....Ti derneci jednostavno ne mogu dosaditi..

Ja se sjecam da je bilo perioda kada sam u toku mjeseca imao neprospavanih pa recimo nekih minimalno 15 noci mjesecno zbog derneka i tumaranja i tako je to islo godinama..na kraju sam mislio ma dosta vise i ovoga, nije zdravo i mislio daje doslo vrijeme da se smiri...A na zapadu jednostavno je nemoguce (naravno ni ekonomski) zivjeti tim tempom..Nema sanse da sa normalnom platom na zapadu izlazis 15 noci mjesecno, ma nema te nigdje, na kraju mjeseca bi ti trebao poprilican kredit da ti pokrije sve troskove...

Dakle nema te dinamike..Ok, nije sve u tim dernecima ili festama, ali i ovdje je previse inertno, sve ja sablonski, isplanirano unaprijed i civjek cim jedan dan iskoci iz tog kolosjeka osjeca posljedice narednih par dana...I tako uradis takve stvari nekoliko puta i onda ces se dobro zapitati kada ces opet uraditi tu glupost...

Najgore mi je sto ovdje se festa uvijek petkom i subotom, cuj pa nisam masina da moram biti tako programiran da sam bas raspolozen u petak..i sve ide uz dogovor..No meni su najbolji derneci i provodi dole bili najglupljim danima u sedmici, ponedeljkom na primjer...
Samsung2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 13:20   #38
Meni nostalgija nemre niš - sjednem u auto i za pol sata sma u Rvackoj ak treba hehe
Mezomorph is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 15:55   #39
Quote:
TimHortons kaže: Pogledaj post
Mislim da vecina ide zbog duboko ukorijenjenog sluganskog mentaliteta i osjecaja manje vrijednosti u kojem je stranjsko govno sladje nago domaca pita. Pa bujrum.
nikad nikome nije palo na pamet da ljudi zele malo proputovat, vidjet svijeta i upoznat druge ljude i nacine zivota??

jebemti lovu, zar stvarno ima samo toga u zivotu??
Keya is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 16:36   #40
Quote:
nedodirljiva kaže: Pogledaj post
Kao prvo zeljela bih otici zbog toga sto se uslovi za zivot bolji u inostranstvu...
Ja sam vjerujte zavrsila faks i vec sjedim 6 mjeseci kod kuce jer nema nigdje posla(samo zelim naglasiti da zivim u BiH)!!
...klasika, cim budes zadovoljila uslove za zivot FALITI ce ti sve drugo sto si doma pustila

Quote:
Drugo, vise mi je dosta ovog naseg naroda koji su postali toliko zavidni i ljubomorni i koji se uplicu u sve i svasta, pozeljela sam otici negdje gdje me niko ne gleda, niko ne prati, jednostavno svako zivi svoj zivot a za ostale nikoga nije briga...Jednostavno dosta mi je ovog vise prokletog primitivizma!!
.... klasila, cim budes pocela hodati po ulicama, a da ne poznas nikoga i da ne vidis poznato lice i nikoga za pozdraviti, poceti ce ti faliti: "jel me netko trazio"

Quote:
I sto se nalazim u vukojebini,da bih mogla bar otputovati negdje na par dana ...
.... klasika, cim se malo sredis, prva misao i zelja ce ti biti da mi je-kad cu otputovati malo u BiH
PREPISI I ZAPISI svoj post, ako ikada budes isla vani kada ti dode nostalgija uzmi ga i citaj si ga.....
__________________
RIJEČKI KARNEVAL
rijeka53 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:18.