Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.07.2008., 17:13   #61
Quote:
California kaže: Pogledaj post
hercegovci su hvrati isto kao i dalmatinici, istrijani, itd...
A jesu li prvo Hercegovci ili Hrvati?
__________________
Jer ljevica se ponavlja k'o pokvarena traka, a desnica još samo za onaniju je šaka
vik071 is offline  
Old 17.07.2008., 22:35   #62
rotokn is offline  
Old 19.07.2008., 15:19   #63
Quote:
California kaže: Pogledaj post
hercegovci su hvrati isto kao i dalmatinici, istrijani, itd...
svaki pošten hrvat te čovjek bi trebao biti dobro došao u hrvatsku
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Old 20.07.2008., 13:23   #64
Quote:
Halliwell kaže: Pogledaj post
Zanima me koliko nas ima an forumu? Zasto zagorci ne vole hercegovce? Znate li da nas Hrvata u BiH ima pola milijuna?
ne samo zagorci
mery poppins is offline  
Old 20.07.2008., 15:34   #65
Quote:
oona kaže: Pogledaj post
ajd stanite na loptu ludosti i predrasuda...zagorka sam, udana za hercegovca, imam dvostruko pravo glasa i malu maturu od rodjenja!
pa?
__________________
"She was my North, my South, my East and West,
My working week and my Sunday rest"
Una67 is offline  
Old 20.07.2008., 16:21   #66
Quote:
California kaže: Pogledaj post
hercegovci su hvrati isto kao i dalmatinici, istrijani, itd...
svaki pošten hrvat te čovjek bi trebao biti dobro došao u hrvatsku
Bi li radije poštena Turčina ili nepoštena Hercegovca?
prognanik.r is offline  
Old 20.07.2008., 16:27   #67
Quote:
oona kaže: Pogledaj post
ajd stanite na loptu ludosti i predrasuda...zagorka sam, udana za hercegovca, imam dvostruko pravo glasa i malu maturu od rodjenja!
pa?
Što će vama pravo glasa u BiH kad je ionako ne prizajete?
prognanik.r is offline  
Old 20.07.2008., 16:30   #68
Quote:
Het kaže: Pogledaj post
svaka drzava..nacija..religija ili bilo koja skupina..zemljopisna ili ne znam sta ima par budala..ali sve dok normalni ljudi to prepoznaju kao 'neki ljudi' a ne 'neki zagorci' (jer samim time odmah oznacavas cijelu skupinu) raspoznaju razliku..bit ce bolje..
samo što je u Hercegovini omjer obrnut....
prognanik.r is offline  
Old 02.08.2008., 13:50   #69
U Hrvatskoj himni stoji: "Sinje more svjetu reci, da svoj narod Hrvat ljubi"... Dakle narod, a ne samo državljane RH... Ili se počnimo svi Hrvati međusobno volit, ili mijenjajte himnu...
__________________
...nada umire posljednja ;)...
Maxes is offline  
Old 08.08.2008., 10:27   #70
Quote:
Halliwell kaže: Pogledaj post
Zanima me koliko nas ima an forumu? Zasto zagorci ne vole hercegovce? Znate li da nas Hrvata u BiH ima pola milijuna?
Ja sam negdje pročitao da je svaki četvrti stanovnik Hrvatske ruđen u BIH ili je prva generacija rođena u Hrvatskoj. Po tome imade preko milijun takovih u Hrvatskoj.
Albatros is offline  
Old 01.09.2008., 17:08   #71
Ja sam iz okoline livna..al mogu rec da sam cesto kad sam bila u hrvatskoj dobila neki plitki komentar zbog toga,il su primjetili kako pricam pa su shvatili odakle sam.Izgleda da ima dosta hrvata u hrvatskoj koji misliju da su neki bolji,"pravi"hrvati..ma sta ja znam..jebi ga.
ajcupajmikosu is offline  
Old 01.09.2008., 20:55   #72
Quote:
ajcupajmikosu kaže: Pogledaj post
Ja sam iz okoline livna..al mogu rec da sam cesto kad sam bila u hrvatskoj dobila neki plitki komentar zbog toga,il su primjetili kako pricam pa su shvatili odakle sam.Izgleda da ima dosta hrvata u hrvatskoj koji misliju da su neki bolji,"pravi"hrvati..ma sta ja znam..jebi ga.
Ima ih kamara, svakavih ljudi ima na ovom svijetu .
kuroishijin is offline  
Old 03.01.2010., 16:25   #73
Quote:
_Ja kaže: Pogledaj post
jebiga oni ti ne podnose nikog pa tako ni sami sebe , ja imam prijatelje blizu zagorja i tamo je katastrofa, zagorci iz ovog sela ne podnose ove iz drugog i tako to, kužiš kad nema bosanaca ili nekog drugog po kome če srat seru sami po sebi , ko ih jebe

nisu svi taki imam ja neke prijatelje zagorce koji ne misle tako
ovo je fakat istina za zagorce..oni ne podnose nikoga pa ni sebe same.uvijek neki sukob, zloba, škrtost.to su užasno ljubomorni ljudim zlobni. a hercegovci su s druge strane opsjednuti prebrajanjem krvnih zrnaca i vječito u nekom svom ratu- zato su kao etnička skupina nekompatibilni i neprilagodljivi. gdje god da ih staviš tu je nemir i čobanluk. šeću se ko vukovi u čoporu, tako se i žene, isključivo međusobno..u vječnoj borbi s vjetrenjačama.
Lucky_star is offline  
Old 03.01.2010., 17:35   #74
hvala sto si ovo podijelila samnom
PonosRetajevih is offline  
Old 03.01.2010., 19:56   #75
Quote:
Halliwell kaže: Pogledaj post
Zanima me koliko nas ima an forumu? Zasto zagorci ne vole hercegovce? Znate li da nas Hrvata u BiH ima pola milijuna?
Sam bih sebe nazvao rasistom da odgovorim na ovo pitanje jer sam već bio prozivan i Hercegovcom, Srbinom, Bosancem, Hure Auslender, Balkan Mafia itd. Etiketiranje ljudi na ovaj ili onaj načim po bilo kojoj osnovi je samo po sebi pokazatelj općeg dosega nečije kulture. Postoje dobri i loši ljudi i ništa više a sve druge granice, etiketiranje, sve je to samo u našim glavama.
U današnje vrijeme je teško biti realan i neke stvari ne reći ali uvijek treba tražit pojednice kao krivce ma o čemu se radilo a nikad prozivati cijele nacije, rase, vjere itd.
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Old 03.01.2010., 19:57   #76
Quote:
FANCY kaže: Pogledaj post
Sam bih sebe nazvao rasistom da odgovorim na ovo pitanje jer sam već bio prozivan i Hercegovcom, Srbinom, Bosancem, Hure Auslender, Balkan Mafia itd. Etiketiranje ljudi na ovaj ili onaj načim po bilo kojoj osnovi je samo po sebi pokazatelj općeg dosega nečije kulture. Postoje dobri i loši ljudi i ništa više a sve druge granice, etiketiranje, sve je to samo u našim glavama.
U današnje vrijeme je teško biti realan i neke stvari ne reći ali uvijek treba tražit pojednice kao krivca ma o čemu se radilo a nikad prozivati cijele nacije, rase, vjere itd.
Marica Carica is offline  
Old 08.01.2010., 15:55   #77
Quote:
prognanik.r kaže: Pogledaj post
Što će vama pravo glasa u BiH kad je ionako ne prizajete?
pravo glasa u bih?
to nemam, niti sam ikada trazila...
pristalica sam principa: jedan glas jedan covjek.
oona is offline  
Old 08.01.2010., 15:56   #78
Quote:
Lucky_star kaže: Pogledaj post
ovo je fakat istina za zagorce..oni ne podnose nikoga pa ni sebe same.uvijek neki sukob, zloba, škrtost.to su užasno ljubomorni ljudim zlobni. a hercegovci su s druge strane opsjednuti prebrajanjem krvnih zrnaca i vječito u nekom svom ratu- zato su kao etnička skupina nekompatibilni i neprilagodljivi. gdje god da ih staviš tu je nemir i čobanluk. šeću se ko vukovi u čoporu, tako se i žene, isključivo međusobno..u vječnoj borbi s vjetrenjačama.


jojoj, joj, joj....s kim ti imas posla, tko ti je pamet tako "oplemenio"?
oona is offline  
Old 08.01.2010., 17:50   #79
Quote:
Halliwell kaže: Pogledaj post
Zanima me koliko nas ima an forumu? Zasto zagorci ne vole hercegovce? Znate li da nas Hrvata u BiH ima pola milijuna?
Hercegovci su zbog teških povijesnih okolnosti uspješno razvili kulturu preživljavanja/borbe/opstanka.Imaju vrlo praktičan, realan pogled na život.
Sve to kod nekih drugih izaziva zavist i ljubomoru ( umjesto da uče od njih ).
ilovik is offline  
Old 08.01.2010., 17:56   #80
Quote:
ilovik kaže: Pogledaj post
Hercegovci su zbog teških povijesnih okolnosti uspješno razvili kulturu preživljavanja/borbe/opstanka.Imaju vrlo praktičan, realan pogled na život.
Sve to kod nekih drugih izaziva zavist i ljubomoru ( umjesto da uče od njih ).
lijepo receno

ali "realan" hmm
ne znam bas ...
veliko naprezanje (za prezivljavanjem) razvija moc vizije, a ova opet lako vodi u halucinacije .. sto opet pomaze prezivljevanje

kad dovoljno dugo buljis pogledom uzdignutim u kamenjar - lako ti se ukaze ... Gospa
todaytonight is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:48.