Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.01.2004., 12:19   #61
Quote:
Tommy Gun kaže:
Nisam poviestničar, ali meni su ovi podaci o njemačkim gubicima dosta logični. Partizani su ionako do 1944. bili poznatiji po krađama šunki sa seljačkih tavana i ubijanjem iz zasjede kakvog selskog pandura, nego po nekim velikim vojnim pothvatima. Većina onih opjevanih "OFENZIVA" o kojima smo slušali psalme i gledali filmove bile su akcije u stilu "bježte noge posraću vas" što bi soy rekao. Zamjetnija "vojska" partizana stvorena je tek mobilizacijom ex četnika po srbiji, kad je rat već praktički bio gotov, i kad je uglavnom slijedio masakr protivnika kojeg je porazio netko drugi negdje drugdje (uz izuzetak srijemskog fronta - gotovo posljednje točke pravog otpora u europi).
dovoljno sam razuman da mi bude jasno kako slika koju su nam servirali o nob-u za vrijeme bivse juge nije bas najtocnija
i kako narodi na ovim prostorima imaju ipak nesto zajednicko - a to je da se vole smatrati i prikazivati vaznijima nego sto ustvari jesu

ipak podaci o minornom broju njemackih zrtava za 4 godine su me jako iznenadili
i vidim da me ceka jedno solidno citanje i istrazivanje
jebena steta je da nisam povjesnicar pa da mi to nije i posao
stagediver is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2004., 12:36   #62
glede replike:je li to i djilas rekao, pa sam ja izvukao njegovu tvrdnju ?

Quote:
OrangeC kaže:
Itekako.


Tako da 'ladno mozemo reci da je trebalo poginuti 300.000 ljudi (Srba, Hrvata, Muslimana) da bi nastala danasnja Hrvatska i Slovenija. Smisao izjave je isti kao i one Djilasove o Jugoslaviji.

nadalje ne govori se o poginuti vec POBITI ! trebalo je POBITI
200 000 hrvata da bi jugoslavija postojala nakon 1945. ! uopce ne govorim koliko je hrvata pobijeno i rastjerano prije 1941. !

to su EGZEKUCIJE, etnicko ciscenje, kuzis ? to su djela zlocinacke ideologije zvane jugoslavija! prva fasisticka, druga komunisticka!


kako god! X zagrebacki korpus, cija obljetnica se obiljezava, je dio
OKUPATORSKIH POSTROJBI!

malo jace od simbolike: ta "oslobodilacka" postrojba JEST zavrsila kao okupatorska!

crno na bijelo



__________________
datum izmjene potpisa 10. Travanj
"Krist je, istina, bio Arijac"
neupitno: Perzijski vjerski pisac ZARATUSTRA (Zoroaster), Mahatma Gandhi, Jawaharlal Nehru...
WeM is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2004., 12:42   #63
Quote:
ipak podaci o minornom broju njemackih zrtava za 4 godine su me jako iznenadili
i mene ! al ukoliko ti je draze vidjeti vise poginulih svaba ...

nacemo i to !
__________________
datum izmjene potpisa 10. Travanj
"Krist je, istina, bio Arijac"
neupitno: Perzijski vjerski pisac ZARATUSTRA (Zoroaster), Mahatma Gandhi, Jawaharlal Nehru...
WeM is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2004., 12:51   #64
Quote:
WeM kaže:
i mene ! al ukoliko ti je draze vidjeti vise poginulih svaba ...

nacemo i to !
ako ikako moze, da ne ispadnemo bas toliko minorni
stagediver is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2004., 14:42   #65
Quote:
WeM kaže:
glede replike:je li to i djilas rekao, pa sam ja izvukao njegovu tvrdnju ?
navedi puni citat stranice gdje je to rekao, pa mozemo razgovarati.



Quote:
nadalje ne govori se o poginuti vec POBITI ! trebalo je POBITI
200 000 hrvata da bi jugoslavija postojala nakon 1945. ! uopce ne govorim koliko je hrvata pobijeno i rastjerano prije 1941. !
Da ukljucis vise mozdane funkcije (asocijativnost npr.) shvatio bi da u kontekstu u kom sam JA rekao ("trebalo je poginuti 300.000 ljudi") POGINUTI znaci isto sto i POBITI, tj trebalo je pobiti 300.000. U Francuskoj je trebalo pobiti nekoliko desetina milijuna ljudi da bi se doslo do moderne francuske drzave (nakon Alzira, npr.). S obzirom da se u zrtve II sr racunaju i oni koji su pomrli od gladi, hladnoce i bolestina (tifus) uzrokovanim losim uvjetima zivota, treba uracunati u npr zrtve Prvog svjetskog rata i onih 20 milijuna ljudi sto su umrli od gripe neposredno nakon rata - jer se epidemija te velicine nikada ne bi mogla razmahati da nisu bili pregladnjeli, iscrpljeni i sa nedostatnom medicinskom zastitom kao direktnom posljedicom rata. Ako se u "zrtve komunizma" ubrajaju i takve zrtve, pa se kaze da su komunisti pobili 100 milijuna ljudi, molim lijepo, isti kreiterij vrijedi za sve.

Tako, samo u Evropi u zadnjih 200 godina je trebalo UBITI valjda 200 milijuna ljudi da bi se doslo do moderne demokratske Evrope, i to samo na 1/3 stanovnistva od Atlantika do Urala (cca 500 milijuna). Jel tako, WeMe. Znaci, za bilo koju drzavu koja postoji danas u Evropi, na svakih pet milijuna ljudi koji danas u njoj zive, trebalo je ubiti njih dva milijuna. Eto, WeMe, koristeci Djilasovu i tvoju logiku, ispada da je za danasnju Hrvatsku trebalo ubiti dva milijuna ljudi u zadnjih 200 godina.

Koliko je Hrvata pobijeno i rastjerano prije 1941? Koliko Srba? Koliko Muslimana? Slovenaca? Makedonaca? 2/3 etnickih Makedonaca zivi izvan granica Makedonije, od toga 1/3 su raseljeni po svijetu.

1/2 Armenaca je pobijeno u svega godinu dana. (poznati zlocin modernog kapitalizma, jel tako , WeMe) Koliko je Armenaca ukupno pobijeno i raseljeno prije 1941?

Quote:
to su EGZEKUCIJE, etnicko ciscenje, kuzis ? to su djela zlocinacke ideologije zvane jugoslavija! prva fasisticka, druga komunisticka!
A sta je bilo ono 1991 do 1995? Udrila munja nebeska? Il se Franjo dogovorio sa Slobom, pa svaki organizirao "humanitarno preseljenje"? A tko nije htio milom, pojela ga tama.

Quote:
kako god! X zagrebacki korpus, cija obljetnica se obiljezava, je dio
OKUPATORSKIH POSTROJBI!
Za tvog ustasko/domobranskog dedicu i njegovog indoktriniranog unuka, sigurno.

Quote:
malo jace od simbolike: ta "oslobodilacka" postrojba JEST zavrsila kao okupatorska!
Da, a eto oslobodilacka Hrvatska Vojska iz 1991 zavrsava kao izdajnicke okupatorske sluge u Afganistanu i Iraku 2001 (hm, isto kao.....tko je bila ona hrvatska postrojba kod Staljingrada...369-ta regimenta NDH?). A cak se niti drustveni sistem nije promijenio od 1991 do danas, za razliku od onog u SFRJ. koji je prvo morao pretrpiti revolucionarne promjene, da bi (dijelovi) njene vojske napali vlastiti narod.

Kakva je samo u tome simbolika, jel tako Weme.

Neke drzave se moraju raspasti, a njihov drustveni sistem mora se iz temelja promijeniti da bi dijelovi njihove vojske napali vlastiti narod.

Dok druge drzave za to vrijeme nit se raspadaju, niti mijenjaju svoje drustveno uredjenje, ali zato uredno salju svoje vojnike da ubijaju po tudjim zemljama za tudj ili vlastiti racun.

Koje li simbolike.
OrangeC is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2004., 14:44   #66
pa u svakom slucaju "niste" minorni poslije...1945. !

a ovo prije... trazio sam bezuspjesno negdje snimke iz bitke na sutjesci ili sl. ! cini mi se da u jednom filmu poginulih nijemaca ima vise nego sta sam ja naveo!
__________________
datum izmjene potpisa 10. Travanj
"Krist je, istina, bio Arijac"
neupitno: Perzijski vjerski pisac ZARATUSTRA (Zoroaster), Mahatma Gandhi, Jawaharlal Nehru...
WeM is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2004., 14:51   #67
U pogledu njemackih gubitaka na teritoriji SFRJ u IIsr.

Treba znati da je broj Nijemaca bio zapravo jako mali. Skoro sve njemacke divizije (Vrazja, Plava, Tigar, Handzar...) su zapravo bile sastavljene od Hrvata, Muslimana, cak i nesto Srba, u Sloveniji i Slovenaca (bilo ih je i drugdje). jedina veca postrojba mimo glavnih operacija (pocetak rata - 41 i kraj rata - grupa armija E) je bila SS divizija Prinz Eugen, koja je maksimalno imala oko 20.000 ljudi. i bila je mahom koncentrirana na uzem podrucju koje je trebalo "smiriti" - tj nije bila posadnog tipa, pa ju je bilo jako tesko napasti partizanskim nacinima borbe. A i ona je bila sastavljena od domacih ljudi, nasih Nijemaca. Osim nje znam jedino za Brandburski planinski puk, cca 1500 ljudi.

Tako da ispada da je od cca 21.000 njemackih vojnika koji su bili prisutni cijelo vrijeme 41 do 45, poginulo i nestalo njih cca 30%. Nije lose, nije lose

Ubuduce, WeMe, ako vec govoris o brojkama, onda se potrudi dati cjelovitu sliku.
OrangeC is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2004., 14:54   #68
Quote:
WeM kaže:
pa u svakom slucaju "niste" minorni poslije...1945. !
E, pohvatat tvoje misli, to je fakat uspjeh. Cim uhvatim smisao gornjeg citata, domah ti javim, tako da i ti saznas.

Quote:
a ovo prije... trazio sam bezuspjesno negdje snimke iz bitke na sutjesci ili sl. ! cini mi se da u jednom filmu poginulih nijemaca ima vise nego sta sam ja naveo!
Pogle samo na sto lici npr. "Divlja Horda" Sam Peckinpaha, kada hrabri Amer pokoka 100 prljavih Meksa. Ili pak bitka kod Alama, bog te jebo.

Uostalom, 120.000 tesko naoruzanih boraca sa avijacijom i tenkovima, na njih 20.000 koji su morali pobacati tesko naoruzanje, od kojih 4.000 ranjenika, to je odista junacko djelo.
OrangeC is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2004., 15:03   #69
Ti partizani zive po sto godina, covjece jel to je neki znanstveni fenomem.

Jos su glavni, vitalni, spremni za akciju...

On su ka udarili neke temelje, sta ono... nije mi to bas najjasnije al nema veze.
__________________
um se drugom umu otkrit' ne da
tiger is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2004., 15:09   #70
Quote:
tiger kaže:
Ti partizani zive po sto godina, covjece jel to je neki znanstveni fenomem.

Jos su glavni, vitalni, spremni za akciju...

On su ka udarili neke temelje, sta ono... nije mi to bas najjasnije al nema veze.
Eh, evo nama produkta Tudjmanova skolstva






Zemlja koja ima ovakvu mladost ne mora se brinuti za svoju buducnost

OrangeC is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2004., 15:11   #71
Quote:
tiger kaže:
Ti partizani zive po sto godina, covjece jel to je neki znanstveni fenomem.

Jos su glavni, vitalni, spremni za akciju...

On su ka udarili neke temelje, sta ono... nije mi to bas najjasnije al nema veze.

E, da....vratio nas čovjek na temu... o tome sam ja napisao dva-tri posta na početku diskusije, pa me C napao . Nadživit će nas ta parazitarija sve, o tome treba pisati.
__________________
Ovdje bi trebalo stajati potpis. Cenzura ga je izbrisala iako nikome nije smetao. S njime je konacno otisla i legendarna brankica, slava joj.
Tommy Gun is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2004., 15:13   #72
Quote:
Tommy Gun kaže:
E, da....vratio nas čovjek na temu... o tome sam ja napisao dva-tri posta na početku diskusije, pa me C napao . Nadživit će nas ta parazitarija sve, o tome treba pisati.
Ha, pa svi znamo da je gerila neunistiva

Eno, i Bush to upravo saznaje u Afganistanu i Iraku

Cek samo dok krenu borbene pjesme...pa zastave...pa parade....pa dvi bile pudlice.....pa stafeta...pa sletovi za Dan Mladosti
OrangeC is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2004., 15:18   #73
Quote:
Kakva je samo u tome simbolika, jel tako Weme.
orangeC, ovdje obiljezavamo 60-tu obljetnicu X zagrebackog korpusa koji je crno na bijelo ( vidi gore) zavrsio slavno u bihacu!
a nisu mogli prvi ni ujahati u istoimeni demilitarizirani grad! kuzis?

kako su slavno poceli, jos su slavnije zavrsili!

Quote:
kako god! X zagrebacki korpus, cija obljetnica se obiljezava, je dio
OKUPATORSKIH POSTROJBI!

--------------------------------------------------------------------------------



Za tvog ustasko/domobranskog dedicu i njegovog indoktriniranog unuka, sigurno.
orangec,

ne samo za mene (nas) vec i za skoro preminulog branka horvata!
(potrazi istomeni topik). a gospodin horvat je sa 16. godina otisao u partizane!

onda je bio stariji nego ti sad!

koliko sam uspio razumjeti i iz tvog pisanja, X zagrebacki korpus je dio okupatorskih postrojbi ne samo u hrvatskoj neg i u bosni joj!

i to jos, zavrsio je kao NEREGULARNA postrojba!

kuzis! kak je poceo tako je i zavrsio!

zanimljivo:

ta partizanska banda ( cetnici i titini partizani) cak i po 1. haskoj konvenciji te tumacenju iz nirnberga 1947. u ogromnom broju slucajeva nisu se mogli racunati kao ratni zarobljenici iako je titinim snagama (tek) 1944. priznat status regularnih postrojbi!

(zvanicno, "pobjednicko", politicko tumacenje iz tog perioda. )
__________________
datum izmjene potpisa 10. Travanj
"Krist je, istina, bio Arijac"
neupitno: Perzijski vjerski pisac ZARATUSTRA (Zoroaster), Mahatma Gandhi, Jawaharlal Nehru...
WeM is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2004., 15:45   #74
Quote:
WeM kaže:
orangeC, ovdje obiljezavamo 60-tu obljetnicu X zagrebackog korpusa koji je crno na bijelo ( vidi gore) zavrsio slavno u bihacu!
a nisu mogli prvi ni ujahati u istoimeni demilitarizirani grad! kuzis?

kako su slavno poceli, jos su slavnije zavrsili!
Opa, Weme! Po tebi su trebali opizdit iz svih oruzja po Zagrebu? uf, uf.....

WeMe, tvoja nesposobnost logickog povezivanja je vec legendarna. Ajde zagadjivat intelektualni prostor negdje drugdje, primjerenije svojim sposobnostima. Npr. na www.sijelo.com

Quote:
orangec,

ne samo za mene (nas) vec i za skoro preminulog branka horvata!
(potrazi istomeni topik). a gospodin horvat je sa 16. godina otisao u partizane!

onda je bio stariji nego ti sad!
Prijevod molim. Sa shizofrenog na hrvatski. Il barem ukljuci citat na ono sto si mislio reci...

Quote:
koliko sam uspio razumjeti i iz tvog pisanja, X zagrebacki korpus je dio okupatorskih postrojbi ne samo u hrvatskoj neg i u bosni joj!
Ocito je da se nas dvojica slabo razumijemo. Bas se pitam u cemu je problem....

Quote:
i to jos, zavrsio je kao NEREGULARNA postrojba!
kuzis! kak je poceo tako je i zavrsio!
zanimljivo:
Tvoja sposobnost percipiranja simbolizma je vec legendarna.

Samo da napomenem: jedinice raspadnute JNA su rasformirane u Bosni, a preostalo ljudtsvo je prebaceno u vojsku RS.


To sto ti za volju dokazivanja svopjih tvrdnji zakreces znacenje cinjenica za 180 stupnjeva, nije problem cinjenica, nego tvog uma. Ako nesto nazoves "JNA", pa joj onda skines oznake, zamijenis 80% vzapovjednog kadra, 80% ljudstva, promiejnis ideologiju, sustav vrijednosti i ciljeve, da li je to jos uvvijek sita stvar?

isto tako bi se i vojska NDH, ustaska vojnica, mogla nazvati Vojskom Kraljevine Jugoslavije!! Vecii je udio njenog casnickog kadra bio sastavljen od bivsih kralj. jugoslavenskih casnika, nego sto je to slucaj sa vojskom RS i JNA.


Na koncu, isto se odnosi i na HV. Jednaki je postotak casnika u njoj 1991 do 95 bio iz JNA, kao i u vojsci RS

U biti, slijedom tvoje logike, 91 do 95 se JNA tukla protiv JNA,a obje vojske zajedno su se tukle protiv JNA u Bosni, a onda je jedna JNA okrenula curak pa se zajedno sa trecom JNA tukla protiv druge JNA.


Quote:
ta partizanska banda ( cetnici i titini partizani) cak i po 1. haskoj konvenciji te tumacenju iz nirnberga 1947. u ogromnom broju slucajeva nisu se mogli racunati kao ratni zarobljenici iako je titinim snagama (tek) 1944. priznat status regularnih postrojbi!
Po tvojoj logici niti hrvatski borci poginuli do proglasenja priznanja 92 nisu bili pripadnici regularnih postrojbi niti su se mogli racunati kao ratni zarobljenici.

Hm jeben ti, pa onda ni Tito 45 nije pobio ratne zarobljenike!!! Jerbo saveznici nisu priznavali NDH!! Plus nije bilo haaske konvencije!!!


Alal ti vera, WeM!! Samo naprijed
OrangeC is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2004., 16:04   #75
Talking

Quote:
Opa, Weme! Po tebi su trebali opizdit iz svih oruzja po Zagrebu? uf, uf.....
ne po zagrebu, vec po koci popovicu! on je prvi ujaho u zagreb !

danas bi ih i ja slavio!


Quote:
Prijevod molim. Sa shizofrenog na hrvatski. Il barem ukljuci citat na ono sto si mislio reci...
nema potrebe! JNA je bila okupatorska i po branku horvatu a ne samo po ustasama, domobranima i njihovim (pra)unucima!

govorimo imenu postrojbi! ovdje je X zagrebacki korpus! u NDH su postrojbe preustrojene i imale su drogacije nazivlje!

to sta je IV armija kraljevine jugoslavije bila "hrvatska" armija, ne znaci nista u ovom kontekstu!


u zadnjem izvadku tvoje replike, nedostaje ovo :


Quote:
(zvanicno, "pobjednicko", politicko tumacenje iz tog perioda. )


mozemo li se sloziti da je X zagrebacki korpus OKUPATORSKA postrojba?
__________________
datum izmjene potpisa 10. Travanj
"Krist je, istina, bio Arijac"
neupitno: Perzijski vjerski pisac ZARATUSTRA (Zoroaster), Mahatma Gandhi, Jawaharlal Nehru...
WeM is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2004., 19:15   #76
Quote:
WeM kaže:
ne kuzim te! koji je general potekao iz tog korpusa koji je osnovan valjda 1944. ?

ono sta je bitno ( za mene ) u ovoj prici,

X zagrebacki korpus jest OKUPATORSKA postrojba

i "istjerana" je iz hrvatske, a dan osnivanja se obiljezava u zagrebu!

u XX i prvom stoljecu!

_________________
Ok okupatorska postrojba iz koje su potekli (ili iz čijih su sastavnih jedinica potekli) Tuđman, Bobetko, Šibl, Holjevac.

A onaj trinaesti riječki je valjda uzeo Istru talijanima i dao je kome ? Srbima ? Ili je i on okupirao ono što je već Pavelić junački oduzeo talijanima pa je tako došao na gotovo.

Pokušavam ti blagim cinizmom ukazati na apsurdnost ovakvog načina proizvodnje "činjenica", no kako iz iskustva (ne s tobom osobno) znam da takvi moji pokušaji obično nailaze na zid i na novu proizvodnju "činjenica i dokaza" logički neispravnim načinima, ovo će biti moj zadnji pokušaj da ti na to ukažem a da ti ne pokušavam baš crtati sve korak po korak.
euCro is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2004., 20:25   #77
Quote:
Ok okupatorska postrojba iz koje su potekli (ili iz cijih su sastavnih jedinica potekli) Tudman, Bobetko, Šibl, Holjevac
malo si se korigirao i to je ok! nevedeni su vec 10-tak godina poslije skuzili ( bili zrtve te zablude) !

a X korpus je zavrsio i za njih kao okupatorska postrojba! ili ?


Quote:
A onaj trinaesti rijecki je valjda uzeo Istru talijanima i dao je kome ? Srbima ? Ili je i on okupirao ono što je vec Pavelic junacki oduzeo talijanima pa je tako došao na gotovo.
nista taj 13. ili pavelic nisu uzimali ili davali! ovi iz istre su sami se prikljucili drzavi hrvatskoj!
__________________
datum izmjene potpisa 10. Travanj
"Krist je, istina, bio Arijac"
neupitno: Perzijski vjerski pisac ZARATUSTRA (Zoroaster), Mahatma Gandhi, Jawaharlal Nehru...
WeM is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2004., 21:09   #78
Quote:
WeM kaže:
malo si se korigirao i to je ok! nevedeni su vec 10-tak godina poslije skuzili ( bili zrtve te zablude) !

a X korpus je zavrsio i za njih kao okupatorska postrojba! ili ?


...

nista taj 13. ili pavelic nisu uzimali ili davali! ovi iz istre su sami se prikljucili drzavi hrvatskoj!
Kakve veze osim broja i možda neke glumljene tradicije i velikosrpsko-staljinističkog prisvajanja ima taj deseti korpus iz 1991 sa onim desetim korpusom iz 1945? Da li je onaj iz 1945 okupatorski i zašto?
euCro is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2004., 10:04   #79
Quote:
WeM kaže:
tek 1944. su titini priznati kao (jedina ?) legitimna vojska!


no mene zanima kako to da junacine nisu mogli uci u vec "slobodan" zagreb prije koce popovica ?
Navodno zato jer su hrvatske trupe prve ušle u Beograd. Da bude ono: Hrvati Beograd Srbi Zagreb.
 
Odgovori s citatom
Old 21.01.2004., 11:31   #80
Quote:
Kakve veze osim broja i možda neke glumljene tradicije i velikosrpsko-staljinistickog prisvajanja ima taj deseti korpus iz 1991 sa onim desetim korpusom iz 1945?
stoga i naglasavam gdje i kako je zavrsila ta postrojba!

Quote:
Da li je onaj iz 1945 okupatorski i zašto?
taj iz 1944. , 1945. jos mozda i nije bio, ali se ubrzo pokazao karakter "oslobodilacke vojske" kojoj je pripadao!

je li bilo govora o tomu na ovoj obljetnici osim sta je fumic napadao na "neke filmove" o DOMOBRANIMA !

Quote:
Navodno zato jer su hrvatske trupe prve ušle u Beograd. Da bude ono: Hrvati Beograd Srbi Zagreb.
bog me ubio ako su oni ikad bili normalni!

predpostavljam da su "rusi" zbombali beograd vise neg "hitler", a kao slag na tortu jos "hrvatske trupe" ulaze prve u beograd ???
__________________
datum izmjene potpisa 10. Travanj
"Krist je, istina, bio Arijac"
neupitno: Perzijski vjerski pisac ZARATUSTRA (Zoroaster), Mahatma Gandhi, Jawaharlal Nehru...
WeM is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:52.