Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.11.2008., 08:30   #41
hehe sto ste smijesni..Pa i da se sutra uvedu ponovo vize sa Srbe to nista ne vrijedi kada danas svaki srbin posjeduje i Hrvatsku putovnicu...
__________________
eurosmijeh
€uro is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 20:06   #42
Quote:
c-respond kaže: Pogledaj post
Koja je ovo propaganda, MI6 u svom boljem izdanju. Zašto Engleska, slobodarsko društvo ne ukine vize srbima?

Hvala na komplimentima! Godi mi usporedba sa svima koji su dobri u svom poslu

Sto se Engleske tice, ukidanje viza nije njen prioritet. Ali Engleska (to jest Velika Britanija da budemo precizni) nema u odnosu na Srbiju ni odgovornost ni razlog raditi neke posebne iskorake izvan opcih odrednica vizne politike. Hrvatska je Srbiji prvi susjed, nije joj u interesu da ima shizofreniju na istocnim granicama, ali joj jest u interesu razvijati gospodarsku suradnju. Zapravo Hrvatska prema Srbiji ima specificni odnos koji bi se bas i mogao usporediti sa odnosom kojeg Velika Britanija povjesno ima sa Republikom Irskom - s kojom je i ratovala, i imala problem terorizma i jos uvijek ima mali milijun otvorenih, ali je isto tako jedan od prvih ugovora koji je potpisala nakon sto je 1933-e priznala nezavisno bio onaj o uklanjanju granicnih kontrola na granicnim prijelazima izmedju dvije zemlje --- sto je model koji je manje-vise posluzio i kao matrica za uspostavu danasnjeg Schegenskog sustava.

Da pojasnim, ni u ludilu ne zagovaram da bi Hrvatska trebala ukidati granicnu kontrolu prema Srbiji -- ali uvodjenje viza je mjera koja se susjedima jednostavno ne radi. Da li se Hrvatska jos sjeca da joj za vrijeme domovinskog rata Italija, naprimjer, nikada nije uvodila vize - usprkos golemog pritiska iz Evropske Unije da to uradi.
PowerLock is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 23:15   #43
Treba im uvesti takve vize do kojih će im biti vrlo teško doći, a koje će u najboljem slučaju vrijediti 48 sati. Ako se iza tog roka zateknu sa zastarjelom vizom, ugurati ih u prvi vlak za Srbiju i čao đaci.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 23:36   #44
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
Hvala na komplimentima! Godi mi usporedba sa svima koji su dobri u svom poslu

Sto se Engleske tice, ukidanje viza nije njen prioritet. Ali Engleska (to jest Velika Britanija da budemo precizni) nema u odnosu na Srbiju ni odgovornost ni razlog raditi neke posebne iskorake izvan opcih odrednica vizne politike. Hrvatska je Srbiji prvi susjed, nije joj u interesu da ima shizofreniju na istocnim granicama, ali joj jest u interesu razvijati gospodarsku suradnju. Zapravo Hrvatska prema Srbiji ima specificni odnos koji bi se bas i mogao usporediti sa odnosom kojeg Velika Britanija povjesno ima sa Republikom Irskom - s kojom je i ratovala, i imala problem terorizma i jos uvijek ima mali milijun otvorenih, ali je isto tako jedan od prvih ugovora koji je potpisala nakon sto je 1933-e priznala nezavisno bio onaj o uklanjanju granicnih kontrola na granicnim prijelazima izmedju dvije zemlje --- sto je model koji je manje-vise posluzio i kao matrica za uspostavu danasnjeg Schegenskog sustava.

Da pojasnim, ni u ludilu ne zagovaram da bi Hrvatska trebala ukidati granicnu kontrolu prema Srbiji -- ali uvodjenje viza je mjera koja se susjedima jednostavno ne radi. Da li se Hrvatska jos sjeca da joj za vrijeme domovinskog rata Italija, naprimjer, nikada nije uvodila vize - usprkos golemog pritiska iz Evropske Unije da to uradi.
Jako loše (čak i plitke usporedbe).
__________________
Danas je jučer...
ZorroD is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 23:47   #45
Evo sto naprave neodgovorna antihrvatska novinarska smeca inace normalnim ljudima !


Quote:
hehe sto ste smijesni..Pa i da se sutra uvedu ponovo vize sa Srbe to nista ne vrijedi kada danas svaki srbin posjeduje i Hrvatsku putovnicu...
Quote:
Naime, da te baka poduči, svi ti kriminalci, koji se sprešetavaju po Hrvatskoj, imaju i hrvatsku i srpsku i bosansko-hercegovačku putovnicu. Pa tako uvođenjem viza njih nećemo zaustaviti u šetanju!
Quote:
- Oko putovnica, to je ogromni problem ove države koja je kapom i šakom dijelila iste. Tu je potrebna sveukupna kontrola ipo potrebi revizija...
Quote:
Najveca greska, po mom misljenju, ni bilo ukidanje viza gradjanima Srbije, nego dijeljenje hrvatskih putovnica, shakom i kapom bez ikakvih ozbiljnijih kriterija svakom bjelosvjetskom probisvjetu koji se pocetkom 90-ih nalazio blizu Hrvatske, a potom i neshvatljiva popustljivost hrvatskih pregovaraca koji su u Erdutskom sporazumu pristali na automatsku dodjelu hr drzavljanstva izbjeglim Srbima koji nisu ni u jednoj prilici iskazali bilo kakvu odanost Republici Hrvatskoj, upravo suprotno.
Jos malo pa ce ispasti da vise hrvatskih putovnica imaju svi probisvjeti sirom svijeta nego hrvatski gradjani.
__________________
Ja ne ljubim Hrvatsku zbog glupana, nego zbog sebe i zbog onih koji nisu glupani, a tih jos ima, hvala Bogu.
A.G.Matos
Komunalac is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 23:56   #46
nisu zoro plitke usporedbe,nego ti,kao i vecina,ciji se upisi ovdje nalaze mrzis srbe po defaultu......srbi su vjerojatno jedini narod koji hrvati mogu mrziti a da prodju nekaznjeno....isto je i sa druge strane
glede viza....srbijanci...tj srbi iz srbije....NE DOLAZE U HRVATSKU....osim i samo osim...mozda...i samo mozda...ako se usude...u tranzitu autocestom.....inace,nikakvih drugih poslova oni tu nemaju,tako da bi uvodjenje viza,umanjilo i ovako malu zaradu na cestarini od njihovog tranzita
sto se tice srba koje vi ponajvise ovdje pominjete,a to su hrvatski srbi....tu se sa vizama moze pozdravit...svi ti ljudi imaju dvojno drzavljanstvo...hrvatsko...i srpsko..ili crnogorsko,ili cije god,gdje god da su otisli...stoga,nemozes darit vizu hrvatskom drzavljaninu jer dolazi u zemlju....tom logikom,i pola zagrepcana bi moglo trebat vizu,jer su rodjeni u konjicu,visokom,kaknju,varesu
sto se tice mafije....a ar netko ovdje misli da mafija mora doc pojeske negdje da bi likvidirala nekog...ne razumijem.......pare lezu na bankovni racun,a nalog za necije ubojstvo se moze poslat i mejlom u siframa
ubojica i narucilac nemora nikada ni vidjeti tu zemlju u kojoj je zrtva,sam joca amsterdam nije ni dolazio u zgb....a ubojstvo je mogao pocinit bilo tko,ako nije mogao poslat svog covjeka...mogao je angazirati i nizozemca,koji bi btw u hrvatskoj bio docekan sirom rasirenih ruku...eto paradoxa
znaci,koliko a kuzim...srbi su krivi za sve...pogotovo srbi iz srbije...vjerojatno i za ubojstvo hodakove kceri im treba uvest vize ili koradeov krvavi pir......
ja mislim da je vrijeme,da se nekim ljudima saopsti ovdje da je pocelo novo stoljece,da su srbi u drugoj drzavi,i da eto,nisu krivi za sve...a da bi se oni mogli poceti baviti nekim korisnijim stvarima po ovo drustvo,nego li sto je obrana hrvatske od neprijatelja koji nikada ne spava,jer i taj rezon je otisao u vrazju mater jos 1989
__________________
pisem pismo tinta mi se proli,daleko je onaj tko me voli
visa_sila is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 14:19   #47
Nego šta nego uvesti vize: Prijetnje Williamu Montgomeryju stigle iz Srbije
jure_1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 14:48   #48
srpski mafijashi su snabdeveni HR soshkama... pa kad su sa'vatali gotovinu s falsh soshkom, rek'o da su mu ortaci iz srbije sredili.

kao i sve vize, stetilo bi samo obicnim postenim ljudima. eventualno bi filtriralo sitne kriminalce, ali HR takvima nije zanimljiva.

ukidanje viza nije nemoguce i bilo bi lepo za EU... jer to dize visa rating van EU isto.

oni koji bi klali, palili, ubijali i pljackali se ne obaziru puno na vize. pa za one muslimane sto su srusili WTC su pronasli da su imali uredne studentske vize.

stetu ima samo hrvatska, k'o i srbi... gde hrvatska ima stetu?

1. srpski gosti opet postaju brojni
2. znacajna trgovina izmedju SR i HR
3. puno srba ka zapadu tranzitira preko HR i hrvata ka istoku preko SR [pitaj bilo kog ko putuje recimo u grchku i tursku]

mi smo ipak okrenuti jedni drugima i nisu nam nemci i rusi blizi nego medjusobno sto smo.
miloshz is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2008., 18:15   #49
Quote:
jure_1987 kaže: Pogledaj post
Koliko ja vidim ovdje jedina imena sa kim je u sukobu su iz dubrovačkog kraja, a iz Srbije je došla informacija da ga treba čuvati…
Znali Srbija opet pomaže Hrvatskoj.
__________________
I moji preci su 27.marta 1941 bili protiv NAZI pakta. I ja mu se protivim.
4,05% is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2008., 18:35   #50
nemoj mu kvariti koncept
miloshz is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 10:08   #51
naši državljani, mahom srbi, preprodaju dokumente koji padaju u ruke
Hrvatske putovnice prodaju se za 5000 eura
Opasne Misli is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 18:53   #52
Onda znači da jako mnogo vrijedimo!!! Po koliko li se tek prodaju domovnice???

Ja lažnu srpsku putovnicu ne bi kupio ni za sto ojra.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:42.