Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.11.2008., 10:21   #1
Zašto Mesić nikada nije posjetio Škabrnju?

Sutra je 17. godišnjica zločina nad Hrvatima u Škabrnji. Zanimljivo je primjetiti da Mesić otkada je izabran za predsjednika nijednom nije posjetio to mjesto. No, kada je 2006. bačeno kamenje na 4 srpske kuće u susjednim Biljanima Donjim, Mesić se kod Srba nacrtao istoga dana.
Nije li ovaj primjer najbolji pokazatelj ukupne Mesićeve politike i ideologije u zadnjih 8 godina? Očekuje li itko da bilo koji medij u Hrvatskoj pita vrlog predsjednika zašto još nikada nije bio u Škabrnji?
geom is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2008., 10:27   #2
Quote:
geom kaže: Pogledaj post
Sutra je 17. godišnjica zločina nad Hrvatima u Škabrnji. Zanimljivo je primjetiti da Mesić otkada je izabran za predsjednika nijednom nije posjetio to mjesto. No, kada je 2006. bačeno kamenje na 4 srpske kuće u susjednim Biljanima Donjim, Mesić se kod Srba nacrtao istoga dana.
Nije li ovaj primjer najbolji pokazatelj ukupne Mesićeve politike i ideologije u zadnjih 8 godina? Očekuje li itko da bilo koji medij u Hrvatskoj pita vrlog predsjednika zašto još nikada nije bio u Škabrnji?
a što bi on tamo i radio,pa nisu u škabrnji stradali niti židovi niti srbi

ali razbiti srbinu prozor u susjednom srpskom selu,e tu sva ustašoidnost hrvatskog naroda dolazi do izražaja,i to stevo naravno mora obuzdati
__________________
vidi franje radi sranje,nekad više nekad manje
samBogzna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2008., 11:08   #3
pijetet prema hrvatskim žrtvama je prvi simptom ustašoidnosti!

eh.

stvarno, 18.11.1991., koji je to dan bio za Hrvatsku. valjda najteži u cijelom ratu. ne ponovilo se. a da se ne bi ponovilo - ne smije se nikad zaboraviti i ignorirati. predsjednik? ma znaš šta, ko mu jebe mater, nije ključno šta on misli, predsjednici dolaze i odlaze, nekad su bolji nekad gori. tragedija bi bila samo ako bi narod ignorirao borbu i stradanja svojih sunarodnjaka.

pitati Mesića za razloge zaista ne bi imalo smisla, on je svoje tendencije i ideje nebrojeno puta izrekao, evo i u svom zadnjem obraćanju u subotnjim novinama palamudi o Regionu i "međusobnom povezivanju i suradnji". i naravno antifašizmu
zmay is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2008., 11:26   #4
Quote:
geom kaže: Pogledaj post
Sutra je 17. godišnjica zločina nad Hrvatima u Škabrnji. Zanimljivo je primjetiti da Mesić otkada je izabran za predsjednika nijednom nije posjetio to mjesto. No, kada je 2006. bačeno kamenje na 4 srpske kuće u susjednim Biljanima Donjim, Mesić se kod Srba nacrtao istoga dana.
Nije li ovaj primjer najbolji pokazatelj ukupne Mesićeve politike i ideologije u zadnjih 8 godina? Očekuje li itko da bilo koji medij u Hrvatskoj pita vrlog predsjednika zašto još nikada nije bio u Škabrnji?
Promijeni slovo E u svom nicku sa slovom N i dobiti ces odgovor zasto nije niti nece posjetiti Skabrnju.
Hamurabi. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2008., 11:28   #5
Ipak nebi bilo logicno da dodje u Skabrnju i isprica se Srbima sto su pobili to selo.
Vanjushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2008., 11:36   #6
Quote:
Vanjushka kaže: Pogledaj post
Ipak nebi bilo logicno da dodje u Skabrnju i isprica se Srbima sto su pobili to selo.
Za sad, još Hrvatska nije dovoljno "demokratizirana"!
c-respond is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2008., 13:30   #7
Zato jer su tamo stradali neki...... me neki tamo, ne zna se tko od koga, ali Srbi nisu, pa eto ,nema vremena.
__________________
Đuro Japaric kaže:Za Hrvatsku je bitan dan kada je u Zagrebu , osnovan Zbor narodne garde , a ne gerilski odred 1941. u organizaciji Komunističke partije !
Alte is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2008., 13:48   #8
Mesicu se hladno fucka za hrvatskim zrtvama, bez obzira na to, dal su to zrtve iz drugog svjetskog rata, zrtve domovinskog rata ili aktualne zrtve srpskog nasilja, cim su Hrvati, njega to apsolutno ne zanima.

S time nam jasno daje do znanja sta i kako misli i kako vodi ovu drzavu, ali hvala Bogu ne vise dugo!

Cim preda duznost otvorit cu bocu sampanjca!
mara99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2008., 13:58   #9
Quote:
mara99 kaže: Pogledaj post
Mesicu se hladno fucka za hrvatskim zrtvama, bez obzira na to, dal su to zrtve iz drugog svjetskog rata, zrtve domovinskog rata ili aktualne zrtve srpskog nasilja, cim su Hrvati, njega to apsolutno ne zanima.

S time nam jasno daje do znanja sta i kako misli i kako vodi ovu drzavu, ali hvala Bogu ne vise dugo!

Cim preda duznost otvorit cu bocu sampanjca!
OK za šampanjac, ali mislim da je puno bolje otvoriti "sezona lova na mesića" nisam ziher koliko ga tužbi čeka, no siguran sam da mnogo odvjetnika šilji olovke s kojima će napraviti ražanj.
NINJA 07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2008., 14:13   #10
Quote:
NINJA 07 kaže: Pogledaj post
OK za šampanjac, ali mislim da je puno bolje otvoriti "sezona lova na mesića" nisam ziher koliko ga tužbi čeka, no siguran sam da mnogo odvjetnika šilji olovke s kojima će napraviti ražanj.
Bilo bi super kad bi bilo tako, jer tad nece biti sveta krava, pa ga se moze tuzit, sta znaci da on mora odgovarati u slucaju krivnje!

Ajmo se kladit koliko cemo sampanjca otvorit??!!
mara99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2008., 14:19   #11
Quote:
mara99 kaže: Pogledaj post
Bilo bi super kad bi bilo tako, jer tad nece biti sveta krava, pa ga se moze tuzit, sta znaci da on mora odgovarati u slucaju krivnje!

Ajmo se kladit koliko cemo sampanjca otvorit??!!

Nemojte se unaprijed radovati. Nije njemu problem uletjeti u neku stranku i imunitet dobiti.
Blixa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2008., 15:00   #12
Quote:
mara99 kaže: Pogledaj post
Bilo bi super kad bi bilo tako, jer tad nece biti sveta krava, pa ga se moze tuzit, sta znaci da on mora odgovarati u slucaju krivnje!

Ajmo se kladit koliko cemo sampanjca otvorit??!!
Quote:
Blixa kaže: Pogledaj post
Nemojte se unaprijed radovati. Nije njemu problem uletjeti u neku stranku i imunitet dobiti.
Hrpa tužbi je već podignuta, samo se čeka da izgubi imunitet.

Naravno, upitno je da li će ostati na vjetrometini, dvije stranke su mu opcionalne: HNS-SDP, bilo bi lijepo da ga svi odjebu, no ima previše onih koji puše njegovu retoriku, a i sanader bi mu mogao dati kakvo mjesto u diplomaciji, recimo veleposlanik u srbiji.
NINJA 07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2008., 16:17   #13
Quote:
NINJA 07 kaže: Pogledaj post
Hrpa tužbi je već podignuta, samo se čeka da izgubi imunitet.

Naravno, upitno je da li će ostati na vjetrometini, dvije stranke su mu opcionalne: HNS-SDP, bilo bi lijepo da ga svi odjebu, no ima previše onih koji puše njegovu retoriku, a i sanader bi mu mogao dati kakvo mjesto u diplomaciji, recimo veleposlanik u srbiji.
Kako ga je onda Ivan Jurašinović (francuski odvjetnik našeg porijekla) tužio i nedavno dobio odštetu ? Zar imunitet ne vrijedi za uvredu?
Za ono što bi ga trebalo tužiti treba mu ići opoziv pa tužba, a ne čekati da mu prođe imunitet.
fibo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2008., 16:42   #14
Quote:
fibo kaže: Pogledaj post
Kako ga je onda Ivan Jurašinović (francuski odvjetnik našeg porijekla) tužio i nedavno dobio odštetu ? Zar imunitet ne vrijedi za uvredu?
Za ono što bi ga trebalo tužiti treba mu ići opoziv pa tužba, a ne čekati da mu prođe imunitet.
Nisam siguran ali mislim da je Mesic bio presiguran u sebe pa se nije opozvao na imunitet. Neka me netko ispravi ako grijesim.
Blixa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2008., 20:20   #15
Quote:
fibo kaže: Pogledaj post
Kako ga je onda Ivan Jurašinović (francuski odvjetnik našeg porijekla) tužio i nedavno dobio odštetu ? Zar imunitet ne vrijedi za uvredu?
Za ono što bi ga trebalo tužiti treba mu ići opoziv pa tužba, a ne čekati da mu prođe imunitet.
Fibo, jeba ga ti, tuženik koji ima imunitet, može se suglasiti da se suđenje izvrši, sve ovisi o njegovoj volji a i o povjerenstvu za imunitete, valjda je Mesić mislio da sud neće presuditi protiv njega, no mislim da to ionako još nije gotovo jer je mesićev odvjetnik uložio žalbu na presudu, tako da još može biti riješeno u mesićevu korist.
NINJA 07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2008., 20:59   #16
mesic je legenda nad legendama...osim toga 65 posto je glasalo za njega...to sto vas 2 posto cvili to zapravo gledano cak u lokalnim prilikama ne znaci nista a kamo li u svemirskim
pravo manjine je da vristi koliko god hoce..ja to razumijem i kao legalist podrzavam..ali to je sve...uostalom cvilite vec 8 godina i blago receno da ste vec dosadni..al ono na kvadrat...ali ja sam legalist sa dobrim zivcima tako da mi ni to ne smeta
ma u biti meni uopce ne smeta sto ste u manjini...netko mora i to biti
đed mraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2008., 21:04   #17
Prošle godine Mesić je po prvi puta zajedno sa premijerom sudjelovao u Vukovarskoj koloni sjećanja te je zajedno sa svim sudionicima propješačio od Bolnice do Memorijalnog groblja žrtava iz Domovinskog rata. Osobno ne vidim nikakvog razloga da se helihopterom ne odveze i do Škabrnje te se i tamo jednako tako pokloni žrtvama krvavog četničkog pira 1991.godine.I ne samo on.Premda sam Vukovarc bude mi jako krivo kada se na taj dan u Škabrnju upute neki trećerazredni izaslanici.Bio sam nekoliko puta u Škabrnji i zločin koji se tamo dogodio nije ništa manji od zločina u Vukovaru, samo je brojka žrtava drukčija a sve drugo je isto.
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2008., 21:13   #18
Mesić ni 1991. nije bio uz Škabrnju, pa zašto bi sada bio? On je pročitan, prezren i izgubljen. Ništa ga spasiti neće.
__________________
Živi!
početnik do srži is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2008., 21:16   #19
Quote:
đed mraz kaže: Pogledaj post
mesic je legenda nad legendama...osim toga 65 posto je glasalo za njega...to sto vas 2 posto cvili to zapravo gledano cak u lokalnim prilikama ne znaci nista a kamo li u svemirskim
pravo manjine je da vristi koliko god hoce..ja to razumijem i kao legalist podrzavam..ali to je sve...uostalom cvilite vec 8 godina i blago receno da ste vec dosadni..al ono na kvadrat...ali ja sam legalist sa dobrim zivcima tako da mi ni to ne smeta
ma u biti meni uopce ne smeta sto ste u manjini...netko mora i to biti
Ajde Đđede ne bulazni! Malo se raspitaj, čitaj i sl. koliki je ukupni postotak ljudi izašlo na izbore za predsjednika (zanemarivo malo) tako da si s tih 65 postom možeš...
A što se tiče Škabrnje Mesić je zato nebrojeno puta bio u Jasenovcu, pa što da se jadan starac muči putovati u neku Škabrnju, koji Hrvat manje više
Sreća da više nikada neće biti na čelu države
__________________
Ako novac ne donosi sreću, vrati ga!
Aurora60 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2008., 21:16   #20
a vi pricate o mesicu kao da je ovaj jaja ladio 90., 91., 92...
mislim covjek je direktno sudjelovao u stvaranju RH....

sad mu nalazite skabrnje i slicna sela...sto se tice skabrnje i ja sam iz sela di je JNA ubila 17 ljudi pa nikad ne govorim sto Mesic nije bio u mom selu...
de koji vam je kurac....91 dok je sjedio sa vukovima u beoskupstini onda mu niko nije srao...svaki dan je mogao biti likvidiran..al ne sad vi junacine nasle ga prozivati zbog skabrnje...dajte to je toliko jeftino da baca na proljev....
pozivio ti meni Mesa 100 godina

tocno mi zgadite skabrnju kad toliko serete
đed mraz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:34.