Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.12.2008., 17:11   #1
Ukidanje saborskih plaća i mirovina od 2009.?!.

I eto nultog deficita.
U Švici su tamosšnji parlamentarci za besplatno(volonterski). Njima je naime u čast služiti svome narodu. a nemaju niti korupcije iliti političke mafije.
Sramota za naš parlamentarni cirkus.
Zato velim. Narod mora cirkusantima ukinuti i plaće i mirovine.
HRgrom is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 17:13   #2
Milim da su veche shanse da nadjemo naftu u maksimiru i napravimo platforme na Jarunu
No_Brains_at_all is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 17:15   #3
Quote:
No_Brains_at_all kaže: Pogledaj post
Milim da su veche shanse da nadjemo naftu u maksimiru i napravimo platforme na Jarunu
lol,...
al moguce je to mozda doštukat kao jedan od zahtjeva na sutrašnjem prosvjedu na MARKOVOM trgu. Baš tam gdi su nam zabranili..
HRgrom is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 17:18   #4
Zapravo mislim da bi trebalo skupiti donacije i onda unajmiti neku agenciju da potrazhi bankovne rachune nashih dragih politichara(offshore) i njihove obitelji.Mislim da bi bilo dosta para da rjeshimo nash vanjski dug.Neznam da li je to moguche ali ako je dajem svoj glas i pare.
No_Brains_at_all is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 17:21   #5
Od nečeg moraju i oni živjeti, i nemam ništa protiv da imaju plaće, ali samo ako služe svom narodu,a ovi naši to nikako ne rade.
__________________
Narod koji ne zna da poštuje svoju prošlost, nema ni svoju budućnost!
Mrak is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 17:23   #6
Quote:
No_Brains_at_all kaže: Pogledaj post
Zapravo mislim da bi trebalo skupiti donacije i onda unajmiti neku agenciju da potrazhi bankovne rachune nashih dragih politichara(offshore) i njihove obitelji.Mislim da bi bilo dosta para da rjeshimo nash vanjski dug.Neznam da li je to moguche ali ako je dajem svoj glas i pare.
vajnski dug je samo moguce rijesiti ako im svima spizdimo otkaze(parlamentarcima i vladi), postavimo nove i časne ljudove, usput i da platimo duug koji su nam napravili(hebote ko da smo jamci za kredit), te da svaki gradjanin na ime duga po glavi stanovnika uplati u drzavni proracun cca. 3700 evropskih novaca...
al hbga ja sam prvi koji nemam tu lovu, jerbo moram harač(pdv), platit tak da si sanader more kupiti jos jace blindirani bemve.
HRgrom is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 17:27   #7
Nazhalost mislim da nema dovoljno poshtenih politichara za napuniti taj BMW, a za harač si dobro rekao(cak bi trebali i to ime koristiti umjesto PDV)
No_Brains_at_all is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 17:37   #8
nek se pokrene referendumsko pitanje o tome
Ges is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 17:47   #9
ccc, nisu dali referendum o NATO-u, a kamoli o svojim guzicama.
__________________
Narod koji ne zna da poštuje svoju prošlost, nema ni svoju budućnost!
Mrak is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 17:49   #10
Kolike su uopce place drzavnih duznosnika ?

Zna li tko ?
TNG is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 18:21   #11
Quote:
TNG kaže: Pogledaj post
Kolike su uopce place drzavnih duznosnika ?

Zna li tko ?
Bilo jučer na vijestima:
predsjednik 25.500 kn
premijer 22.500 kn
ministri 13.000-20.000 kn

A Škoro danas rekao da je njegova zastupnička oko 16.000 kn
__________________
miš,mišić
snow is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 18:35   #12
Pa nek se svi koji imaju takve place na mjesec , 7 mjeseci odreknu tisucu do dvije tisuce kuna i ustede na sebi , onaj tko ima placu manju od 15 tisuca nek se odrekne manje a onaj tko ima vecu nek se odrekne malo vise , mislim da nit , sanadera nebi ubilo da ima placu od 20 tisuca kuna , umjesto 22 tisuce kuna , na nekoliko mjeseci
TNG is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 18:42   #13
Quote:
snow kaže: Pogledaj post
predsjednik 25.500 kn
premijer 22.500 kn
ministri 13.000-20.000 kn
Nemam nista protiv njihovih placa, nek imaju i vise al da naprave neki qurac za ovu drzavu.
Za sto je Mesic zaradio 25 somova mjesecno? Isprica par viceva, provaljuje nebuloze o braniteljina, financira balove itd. On je najobicnija karikatura i sramota ove drzave.
O ostalima da i ne govorm, zlo mi dode
__________________
The Sky Is High And So Am I
N I X is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 18:52   #14
a kaj je s nama koji smo več u saborskoj mirovini???...jel ima kakvih vijesti dal če nam ukidat,smanjivat ili se to odnosi na ove koji tek trebaju da idu....pa ne budem valjda moral u HSU??
sajo034 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 20:06   #15
Quote:
Mrak kaže: Pogledaj post
Od nečeg moraju i oni živjeti, i nemam ništa protiv da imaju plaće
Ok trebaju, ali mislim da im je 16.000 kn ipak previše za naše prilike. Ako se na to još dodaju troškovi prijevoza, toplog obroka, dnevnica....ipak se tu nakupi dosta toga.A da ne spominjemo da je ručak u Saborskom restoranu nekih 25 kn.Što je previše previše je.I svakako sam za to da se ukine odredba o povlaštenoj mirovini koja se prema sadašnjem propisu stječe sa 2.godine+1 dan i 20.godina radnog staža u RH, što znači sa 22.godine radnog staža.
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 20:13   #16
Quote:
casio kaže: Pogledaj post
Ok trebaju, ali mislim da im je 16.000 kn ipak previše za naše prilike. Ako se na to još dodaju troškovi prijevoza, toplog obroka, dnevnica....ipak se tu nakupi dosta toga.A da ne spominjemo da je ručak u Saborskom restoranu nekih 25 kn.Što je previše previše je.I svakako sam za to da se ukine odredba o povlaštenoj mirovini koja se prema sadašnjem propisu stječe sa 2.godine+1 dan i 20.godina radnog staža u RH, što znači sa 22.godine radnog staža.
Eto, slažemo se! Ima toga jako puno gdje bi se remen mogao stisnuti! Zamisli 16.000 plaća, dodatak na odvojeni život, putni troškovi sigurno i plaćanje stana u Zg. I onda jede za 25 kuna ručak!
Pa ode u mirovinu i živi kao bubreg u loju a onaj profač s faksa sa svim mogućim akademskim dodacima ima limitiranu mirovinu jer su takvu odluku donijeli jednom davno, zna se tko.Da se razumjemo nisu ni oni drugi ništa bolji. Svi oni lijepo rade po sistemu: prvo je Bog sebi bradu stvorio a onda... ako ostane vremena i materijala...
__________________
Bare kaže:A sto je politika? Nacin da najinteligentniji, najobrazovaniji i najsposobniji ljudi drustva stvore blagostanje za siroke mase. Zato po meni trebamo imati povjerenja u sve nase politicare, postivati ih i vjerovati da rade za nase dobro. Bez obzira na stranku. ....
baka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 20:34   #17
Quote:
casio kaže: Pogledaj post
Ok trebaju, ali mislim da im je 16.000 kn ipak previše za naše prilike. Ako se na to još dodaju troškovi prijevoza, toplog obroka, dnevnica....ipak se tu nakupi dosta toga.A da ne spominjemo da je ručak u Saborskom restoranu nekih 25 kn.Što je previše previše je.I svakako sam za to da se ukine odredba o povlaštenoj mirovini koja se prema sadašnjem propisu stječe sa 2.godine+1 dan i 20.godina radnog staža u RH, što znači sa 22.godine radnog staža.
U nasoj je drzavi puno veci problem korupcija nego "visoke" place predsjednika i premijera a spustanje placa kod mocnika samo povecava vjerojatnost da dodju u "iskusenje". Jeste, bilo bi krasno kad bi radili besplatno i kad bi bili politicari iz casti, ali jebi ga, nemamo takvih niti vjerujem da cemo ih ubrzo imat.
A jel placa od 3K eura za 2 osobe koje je narod izabrao da upravljaju drzavom, ja smatram da nije. Ministri nesto preko 16000 Kuna, to nije puno. Ja bih radije da nam je sabor duplo manji a d aministri zaradjuju duplo vise ali da i rade duplo vise nego sada.
Za povlastenu mirovinu se slazem, prije svega zato sto je predmet manipulacija.
Rucak 3.5 Eura, mislim da nije ni malo ni puno, pitanje je jel subvencionirano i kolko je subvencionirano.

Za ilustraciju ako udjemo u EU, EU parlamentarci ce zaradjivat 7000 Eura bruto, uz porez od 20-30% i gomilu poreznih olaksica.

Zadnje uređivanje PetBorut : 04.12.2008. at 20:41.
PetBorut is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 20:42   #18
Quote:
PetBorut kaže: Pogledaj post
A jel placa od 3K eura za 2 osobe koje je narod izabrao da upravljaju drzavom, ja smatram da nije. Ministri nesto preko 16000 Kuna, to nije puno. Ja bih radije da nam je sabor duplo manji a d aministri zaradjuju duplo vise ali da i rade duplo vise nego sada.
Za povlastenu mirovinu se slazem, prije svega zato sto je predmet manipulacija.
Rucak 3.5 Eura, mislim da nije ni malo ni puno, pitanje je jel subvencionirano i kolko je subvencionirano.
Ja u svom upisu nisam toliko mislio na premijera, ministre, predsjednika Sabora..., već prvenstveno na saborske zastupnike.Sad ovo oko lonca u Saborskoj kuhinji ajde de, bolje da su punog nego praznog želuca.Mislim da ime je 16.000 kn uz sve nabrojano kao što su putni troškovi, dodatak za odvojeni život, troškovi smještaja u Zagrebu, dnevnice.....ipak malo previše za naše prilike posebno kada govorimo u trenutku gdje bi se trebalo štedjeti, pa zašto ne i tu i na toj stavci. Ne kažem da će to biti neka velika lova, ali neka se usmjeri na bilo koju drugu socijalnu stavku već je nešto.Svi smo svjesni da od toga nema ništa, ali eto možemo lapradit.
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 20:52   #19
Vidjeti ćemo kada će te zaživjeti i koliko tu ima istine...

Oporba je i to i prije predlagala,ali nije prihvaćeno...neznam zašto bi bilo sada drugačije...

Uz plaće,postoji i čitav niz povlastica...besplatno parkiranje,put,plaćeni dio troškova stanovanja,naknada za odvojeni život...ručak koji dođe nekih 12 ili 15kn ako se ne varam...barem je tako nedavno pisalo u Večernjem

I stjecanje mirovine uz uvjete kakve nema nigdje u razvijenom svijetu...barem koliko ja znam...

A i odnos saborske mirovine sa prosječnom mirovinom je također zanimljiv...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 20:54   #20
Quote:
snow kaže: Pogledaj post
Bilo jučer na vijestima:
predsjednik 25.500 kn
premijer 22.500 kn
ministri 13.000-20.000 kn

A Škoro danas rekao da je njegova zastupnička oko 16.000 kn
A stomatolozi oko 40 000kn.
No22 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:36.