Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Pogledaj rezultate ankete: Sdp-ukidanje zastare za kriminal u pretvorbi je
jeftini populizam 45 69.23%
ozbiljno obračunavanje s kriminalom 20 30.77%
Glasovatelji: 65. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.08.2009., 20:05   #21
Quote:
#kocar# kaže: Pogledaj post
Pristupaš ovome kao pravnik i to je ok

kažeš da su nastupile zastare a kao pravniku vjerovatno znaš

nakon koliko vremena nastupa zastara
Za većinu je nastupila nakon 5 godina (sada su zastarni rokovi nešto dulji, ali govorim o stanju prije desetak godina). Dakle, Koalicija 2000 je bila zadnja koja je mogla obuhvatiti dio pretvorbe.

Danas više čak i nema velikog broja dokumenata temeljem kojih bi se nešto moglo napraviti, jer su prošli i brojni rokovi za čuvanje dokumentacije. Trajno se čuvaju samo neke stvari, teško da ćeš lopovske finese naći u temeljnoj dokumentaciji koja se trajno čuva. Dakle, bila je vlast koja je tu nešto mogla, ali nije to ispunila. Uglavnom, "tko je jamio, jamio je".

Quote:
#kocar# kaže: Pogledaj post
ako kupiš ukradeni automobil da ti ga policija nemože oduzeti i kazniti te iako nisi znao kao drugi ili treči vlasnik da je on ukraden i nemaš nikakve veze sa postupnjem prijašnjeg vlsnika ili lopova
Može ti ga u nekom roku oduzeti, ali samo ako si ga kupio od fizičke osobe.

Quote:
#kocar# kaže: Pogledaj post
nisam pravnik ali čuo sam da se zakoni moraju bazirati na pravednosti
To si pogrešno čuo...

Quote:
#kocar# kaže: Pogledaj post
kad bi postojala prava namjera da se sankcionira kriminal u privatizaciji,
mislim da bi pravnici taj problem lako riješili
Pa kada nije bilo interesa. Moglo se, barem dio, ali nikoga nije zanimalo. Poglavito ne SDP.

Uostalom ništa čudno, kako sam godinama bio u državnoj službi pa malo gledao stvari iznutra - postalo mi je sasvim jasno da HDZ i SDP jedni drugima čuvaju leđa u važnijim stvarima. U javnost se iznosi samo ono što bi Srbi rekli, "boranija".
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2009., 22:48   #22
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
1.Za većinu je nastupila nakon 5 godina (sada su zastarni rokovi nešto dulji, ali govorim o stanju prije desetak godina). Dakle, Koalicija 2000 je bila zadnja koja je mogla obuhvatiti dio pretvorbe.

2.Danas više čak i nema velikog broja dokumenata temeljem kojih bi se nešto moglo napraviti, jer su prošli i brojni rokovi za čuvanje dokumentacije. Trajno se čuvaju samo neke stvari, teško da ćeš lopovske finese naći u temeljnoj dokumentaciji koja se trajno čuva. Dakle, bila je vlast koja je tu nešto mogla, ali nije to ispunila. Uglavnom, "tko je jamio, jamio je".

2.Može ti ga u nekom roku oduzeti, ali samo ako si ga kupio od fizičke osobe.

3.To si pogrešno čuo...

4.Uostalom ništa čudno, kako sam godinama bio u državnoj službi pa malo gledao stvari iznutra - postalo mi je sasvim jasno da HDZ i SDP jedni drugima čuvaju leđa u važnijim stvarima. U javnost se iznosi samo ono što bi Srbi rekli, "boranija".
1.to bi naši"vješti" pravnici lako riješili, jer se u pomoć našeg Sabora, izglasaju zakoni koji se mogu i retroaktivno primjenjivati
2. znači li to da ako ukradem auto, dam ga nekoj firmi i ona mi ga proda i ona mi ga proda neće mi ga oduzeti
3. čuo da je to bilo još u Rimskom pravu, znači zakoni se u pravilu donose u interesu lobija
4.to mi je dobro poznato i u niz navrata se uvjerio u to (malo sam bio u tom kolu) malo "svađe" prije izbora a poslije suradnja i nemiješanje u sferu utjecaja drugoga
vidi čuda jučer bio na tv Kum, skoro ista pravila, samo malo drukčiji dizajn i pakovanje

uvažavam što si izbjegao odgovor na moje mišljenje o tvojim kolegama
#kocar# is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2009., 22:51   #23
Super, znači većina će SDP-ovih i HNS-ovih prvaka u bajbokanu.
Ben Quick is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2009., 23:01   #24
s obzirom da se dokumentacija tvrtke mora čuvati bar 7 god(neke stvari i 11, a neke trajno), kad bi vlast stvarno željela istražiti kriminal, mogla bi.
slažem se da postoji problem zastare, al vidjeli smo da se kod nas donose zakoni preko noći, pa mislim da to ne bi bio problem ...
a NN bi mogle izaći npr. 05.08 ili 15.08. kao neki specijalni broj
mala30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2009., 01:10   #25
Quote:
Ben Quick kaže: Pogledaj post
Super, znači većina će SDP-ovih i HNS-ovih prvaka u bajbokanu.
da si dodao još HDZ i poneke druge još bi se i složio

ovako, nisi se trebao mučiti ovo napisati, jer već svi znamo što ćeš reći
i ne uzbuđuje nas nimalo
#kocar# is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2009., 01:18   #26
na vlasti su uvijek isti ljudi, jer se stanje ne mijenja promjenom vlasti
kandy7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2009., 19:50   #27
Evo kažu sada sdp-ovci mogle bi propasti izmjene Ustava zato što taj tupasti prijedlog neće biti u izmjenama Ustava.
Čoban Tarzan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2009., 20:00   #28
Iz iskustva znam da od toga nema ništa,ali me interesira zašto svi šute o povratu otete imovine-zar i to nije bio kriminal onih komunističkih vlasti i zar vlasnicima ne treba vratiti oteto,ili ih obeštetiti na pošten način,a ne dozvoliti da se ta oteta imovina preprodaje nekoliko puta,pere novac od ratnih profita,a originalnog vlasnika nitko ništa ne pita iako je pokrenuo zahtjev za povratom/ili odštetom?
Makar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2009., 19:40   #29
Sada kažu da nas i Europa pritišće zbog toga ! Prvi put to čujem. Prvo nas tjerali da im rasprodajemo ,a sada se nešto žale.
busca is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2009., 19:50   #30
Josipović je na dobrom tragu!Treba revidirati ili poništiti kriminalnu privatizaciju.Ili plati ili vrati!
NewWorldOrder is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2009., 19:53   #31
Quote:
dr.laki kaže: Pogledaj post
Sdp u zadnje vrijeme traži da se kriminal iz privatizacije izjednači s ratnim zločinom tj. da nema zastare za kaznena djela iz tog područja.

Ivo Josipović ima program "nove pravednosti" i jedan od glavnih ciljeva mu je "uklanjanje strašnih posljedica kriminalne pretvorbe i privatizacije te da se vrati oteto narodno, društveno bogatstvo..."

Sve to zvuči krasno ,samo da ne dolazi od sdp-a ! Jer :
1) Kada su imali priliku nisu donjeli novi zakon o privatizaciji
2) Nisu nikoga procesuirali po tom pitanju
3) Nagomilali su brdo vlastitih afera (INA ,Lenac ,hoteli ,hž ,Riječka banka ,Istarska banka ...)

I sada bi oni opet ,kao u 90-ima ,stvarli histeriju na tom mitu. Valjda misle da u njemu još ima potencijala ,da ga nisu dovoljno iskoristili.

A o mitu se sigurno i radi. Kritike o nepravilnostima ,nemoralnostima i nelegalnostima u toj pretvorbi i privatizaciji su sigurno utemljene i opravdane. Ali od tih opravdanih kritika stvorio se mit kojim se ocrnjuje političke protivnike i koji služi za prikrivanje svih pljački koje su došle nakon 90-ih.

Jer zašto Josipović i sdp nikada ne razmišljaju kako popraviti strašne posljedice :


- nasljeđenog sustava u rasulu (krajem 80-ih je MMF od Jugoslavije tražio likvidaciju brdo firmi ,inflacija je bila ogromna ,a cijeli je sustav bio pred kolapsom.To je ono što nam je Jugoslavija ostavila.)
- gotovo preko noći - gubitka nekoliko naših najvažnijih tržišta
- strašne posljedice gašenje gospodarstva na duži period
- rata (bez oružja ,pod UN embargom na uvoz ,pa onda obnova)
- okupacije trećine zemlje (a do 1998.e bez istočne Slavonije) ,presječenosti na dva djela ,NATO bombardiranja u prvom susjedstvu...

To nas je uništilo više od kriminala ,ali na istini ne mogu skupljati jeftine političke bodove ,pa su se bacili u mitove. To je moje mišljenje. Što vi mislite o tome ?
Mislim da si konačno otvorio dobru temu ( što se naslova tiče ovo drugo nisam čitala)
Mislim da je to dobra stvar da nema zastare za kriminal tijekom pretvorbe, također mislim da nećemo gledati kako netko radi toga završava u zatvoru, dakle populizam i hvatanje za slamku, u vecernjem piše da sad to tvoja stranka gura ne sdp
Također mislim da je u Makarskoj još lijepo vrijeme, zakaj nisi vani s frendovima,petak je, imaš li ti frendove?

A to si već prije otvorio....srce moje ažurno, zanemari zadnje pitanje, makar ne sumnjam da si na forumu ...

Zadnje uređivanje Libertango : 25.09.2009. at 20:01.
Libertango is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2009., 20:04   #32
Glavni igrači su se samo nasmijali na ovu pompu iz vlade.
__________________
U ratu s demagozima.
Inox 18/10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2009., 20:09   #33
Populizam, i to ne jeftini, nego super jeftini.

Samo, kao i obično, vjerojatno će hrpa ekipe popušiti foru.
clouseau is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2009., 20:12   #34
Što nam imaju reći ovih 12 veličanstvenih iz ankete ?
__________________
U ratu s demagozima.
Inox 18/10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2009., 20:13   #35
Quote:
Inox 18/10 kaže: Pogledaj post
Glavni igrači su se samo nasmijali na ovu pompu iz vlade.
Pa zar nije i Antunovićka prije par godina rekla da nema dokaza da je bilo kriminala u pretvorbi, pojeo vuk magare...
Libertango is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2009., 20:23   #36
Quote:
libertango kaže: Pogledaj post
Pa zar nije i Antunovićka prije par godina rekla da nema dokaza da je bilo kriminala u pretvorbi, pojeo vuk magare...
Zato jer lopina ima u jednim i drugim redovima.
__________________
U ratu s demagozima.
Inox 18/10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2009., 20:36   #37
O, nakon što je Šeks već najavio da će jedine promjene u Ustavu biti one koje se izravno odnose na mogućnost ulaska u EU, evo što danas kaže HDZ

'HDZ predlaže da, uz odredbe vezane uz dovršetak pregovora s EU-om, koje se tiču referenduma te potpune neovisnosti HNB-a i revizije, u naš prijedlog uđe i promjena Ustava vezana uz nezastarijevanje pretvorbenog kriminala'', rekla je predsjednica HDZ-a i Vlade RH Jadranka Kosor i dodala da su se o tome jednoglasno složili.

http://www.net.hr/vijesti/hrvatska/p...06.html?pos=n0
Silajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2009., 20:43   #38
Quote:
Silajn kaže: Pogledaj post
O, nakon što je Šeks već najavio da će jedine promjene u Ustavu biti one koje se izravno odnose na mogućnost ulaska u EU, evo što danas kaže HDZ

'HDZ predlaže da, uz odredbe vezane uz dovršetak pregovora s EU-om, koje se tiču referenduma te potpune neovisnosti HNB-a i revizije, u naš prijedlog uđe i promjena Ustava vezana uz nezastarijevanje pretvorbenog kriminala'', rekla je predsjednica HDZ-a i Vlade RH Jadranka Kosor i dodala da su se o tome jednoglasno složili.

http://www.net.hr/vijesti/hrvatska/p...06.html?pos=n0
Kad sam vidjela naslov teme i mislila sam da se radi o reakciji na premijerkinu izjavu.......a ovdje se drvi po Josipoviću.
__________________
Pomozimo Teu...i jedna kuna je bitna.
https://www.facebook.com/pomoczatea/
KatarinaRi is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2009., 20:45   #39
Quote:
katarinaos kaže: Pogledaj post
Kad sam vidjela naslov teme i mislila sam da se radi o reakciji na premijerkinu izjavu.......a ovdje se drvi po Josipoviću.
I onda oni optužuju da Mesićevci skreću s teme.
__________________
U ratu s demagozima.
Inox 18/10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2009., 20:47   #40
Hvala na linku
Da ga nisi stavila ne bih nabasala na ovo:
....Milinović nije propustio priliku da sa saborske govornice prepriča razgovor sa svojim sinom, koji se vodio nakon što je izglasan Zakon o medicinski potpomognutoj oplodnji i nakon što su ga na konferenciji za novinare napali da laže.

"Tata, gledao sam tiskovnu konferenciju. Rekli su da lažeš. Oni lažu, tata. Mrzim SDP", ispričao je Milinović pred zastupnicima tvrdeći da je sinu rekao da ne smije govoriti da mrzi SDP jer "ne treba mrziti nikoga".

http://www.net.hr/vijesti/hrvatska/p...5/0243006.html
Libertango is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:12.