Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.09.2013., 20:36   #1
Savjet što staviti ispod laminata u prizemlju

Znač ideja je sljedeća,postojeći parket se dobarno odvojio i podignuo na jednom mjestu ne previše ali primjeti se,star je jedno 20 godina i tada je kupljen kao vjerovatno jedna od najnižih klasa,znači nekvalitetan. Sve te godine ga je čuvao tepih kojeg smo se riješili. U pitanju je stan u prizemlju kuće,ako se parket malo podignuo u sve te godine znači da i malo vlaži. Ideja je staviti laminat,neki kvalitetniji, umjesto tog parketa. Stavljanje novog parketa ne dolazi u obzir zbog obujma posla slaganja i lakiranja, a i u toj dnevnoj sobi se spava, pa to i ne bi bilo neko spavanje da smrdi po laku koji mjesec. E sad, treba nadoknadit debljinu parketa od 22mm da ne dobijemo malu stepenicu. Znači izolacija + laminat= cca 22mm. Pitanje je koju izolaciju staviti s obzirom da se stavlja direkt na beton koji malo vlaži, i da se dobije na visini. Stirodur otpada jer je najmanji 20mm. U Bauhausu preporučaju OSB ploče ali je sumnja da one ne bi povukle vlagu,a u Pevecu kažu da se može staviti izolacija koja inače ide ispod laminata ne ona spužvica nego baš izolacija od 5mm,a i da se ona može složiti u cik cak uzorak u 2 sloja da se dobije neka visina uz uvjet da se uzme laminat od 12mm. I pitanje je da li se može staviti 2 različite izolacije jedna na drugu. Pa me gospodo zanimaju vaše ideje i savjeti. Hvala
Mido RI is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2013., 20:47   #2
Ni laminat ti neće dugo izdržati iznad vlažnog betona bez obzira dali staviš onu foliju ili spužvu. Prvo riješi vlagu.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2013., 20:50   #3
Ako se onoliko dignuo u 20 godina to je nezamjetna količina,ali svjedno me zanima mišljenje u vezi izolacije
Mido RI is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2013., 20:59   #4
ako izostavimo pricu o vlagi,rekao bih ti da stavis tvrdi stiropor 1cm i to je to. Ali svakako prvo probaj sanirati problem sa vlagom prije nego ista pocnes
Alfa KT is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2013., 23:49   #5
Na koji način bi trebalo vlagu sanirati? Tj koje radove bi trebalo izvoditi?
Mido RI is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2013., 09:58   #6
Prvo vidi otkud i zašto dolazi vlaga pa onda riješi uzrok.
Ako to neće ići onda premaži s cement plastičnom izolacijom, stavi OSB i normalni laminat.
Ja Osobno is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2013., 21:13   #7
1.premazi pod hidroizolacijom
2. stavi neku dobru foliju
3. na foliju poslozi kvalitetne OSB ploce po mogucnoscu s falcem
4. turbovijcima OSB ploce zasarafi za pod
5. spuzvica, pa lanimat
robertinoo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:45.