Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.01.2016., 18:53   #21
Quote:
Zajedničar kaže: Pogledaj post
Mislim da nije u redu da ti imaš više nego 95% svijeta i da zato treba raspodijeliti tvoje bogatstvo potrebitima kako bi svi u konačnici imali isto.
sumnjam da sam u tih5%, ali ako to tvrdiš, onda znam koga slušaš...ili jesi
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2016., 18:55   #22
Quote:
Kladi kaže: Pogledaj post


ti se pitaj i dalje, a ja znam što znam. nisam tebe ni pitala.

znam ovdje nekoliko primjera firmi koje prisiljavaju ljude raditi preko 10 sati dnevno, permanentno, prekovremeni se ne prikazuju i ne plaćaju! koriste ih 130%, pod ucjenom su.

...a mogli bi smanjiti nezaposlenost.
Kako znaš?
Temeljem koje računice i kojih podataka?

Naime, sama činjenica da u nekom društvu zaposleni rade "prekovremeno" ne mora značit da si firma može financijski priuštit dodatne radnike, pa da onda ne moraju svi radit prekovremeno.

Meni npr. to zvuči kao da je firma u problemima i da drži "usta iznad vode" samo zahvaljujući povećanom angažmanu zaposlenih....
gromukoprive is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2016., 18:57   #23
Quote:
Kladi kaže: Pogledaj post
sumnjam da sam u tih5%, ali ako to tvrdiš, onda znam koga slušaš...ili jesi
Probaj, možda si i na višoj poziciji.

http://www.globalrichlist.com/
Zajedničar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2016., 19:58   #24
Quote:
gromukoprive kaže: Pogledaj post
Kako znaš?
Temeljem koje računice i kojih podataka?

Naime, sama činjenica da u nekom društvu zaposleni rade "prekovremeno" ne mora značit da si firma može financijski priuštit dodatne radnike, pa da onda ne moraju svi radit prekovremeno.

Meni npr. to zvuči kao da je firma u problemima i da drži "usta iznad vode" samo zahvaljujući povećanom angažmanu zaposlenih...
.
netočno!

netočno!
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2016., 20:03   #25
Quote:
gromukoprive kaže: Pogledaj post
Kako znaš?
Temeljem koje računice i kojih podataka?

Naime, sama činjenica da u nekom društvu zaposleni rade "prekovremeno" ne mora značit da si firma može financijski priuštit dodatne radnike, pa da onda ne moraju svi radit prekovremeno.

Meni npr. to zvuči kao da je firma u problemima i da drži "usta iznad vode" samo zahvaljujući povećanom angažmanu zaposlenih....
Ako je takva, onda što prije propadne prije će se otvoriti prostor za novu firmu sposobniju , kompetentniju, koja neće izrabljivati radnike samo da bi "opstala".

Dakle za svih , uključujući i radnike te firme je bolje da ista što prije propadne.

To je zdravi kapitalizam kojega "opstajanje" pretvara u neki socijalističko- cronyevski sustav u kojem sve propada osim lopova.A radici se izrabljuju i zlostavljaju do maksimuma.
Razumijem radnike jer sam i sam dugo bio u sličnoj situaciji. Ali to je za psihijatriju jer spada pod neki oblik "štokholmskog sindroma".
HvalaNaRibama is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2016., 21:42   #26
Quote:
Kladi kaže: Pogledaj post
znam o čemu pišeš i ne trolam, a ti neprestano pljuješ po zemlji u kojoj ne živiš.

ovdje kad ostaneš bez posla, prijaviš se na HZZO i primaš naknadu prema zaradi koju si ostvariovao dok si radio. neko vrijeme, naravno, ne zauvijek

ne završiš nužno na cesti.

e sad...tko ovdje trola?

edit: možda te razuvjeri http://www.hzz.hr/default.aspx?id=10130

Naglasak je na neko vrijeme. Sto poslije? Sto poslije tih 3 mj?
U Nj se prima 80% place 6 mj. Zašto 6 mj? Jer se smatra da ce većina za to vrijeme naći posao.
U Hr je to nemoguća misija


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević
zeusxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2016., 21:45   #27
Quote:
Kladi kaže: Pogledaj post
ti si onaj koji je prije 2-3 str. rekao da hrvate treba stisnut da rade za 200-300 eura.



e pa gledaj...neću nikad! i neću to dopustiti ni svojoj djeci. eto neću!



što prije se pomiriš s tim skupa sa svojom kapitalističkom klikom, to brže ćemo postati zdravije kapitalističko društvo od ovog kakvo smo sad. dosta je bilo!!!



je li bespovratno znači poklon?

znaš kaj...treba biti frajer i dobiti takav poklon

Nego sto ces? Djeca ce ti živjeti od socijalne pomoći ? I naknade s burze


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević
zeusxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 00:06   #28
Quote:
Kladi kaže: Pogledaj post


ti se pitaj i dalje, a ja znam što znam. nisam tebe ni pitala.

znam ovdje nekoliko primjera firmi koje prisiljavaju ljude raditi preko 10 sati dnevno, permanentno, prekovremeni se ne prikazuju i ne plaćaju! koriste ih 130%, pod ucjenom su.

...a mogli bi smanjiti nezaposlenost.
pa znam i ja... ali ti si kriva tim ljudima... što manje ljudi radi, radni uvjeti su gori i plaće manje... ti si ta koja brani nerad i tjera te ljude da rade prekovremeno za ništa.
splićo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 00:13   #29
Quote:
HvalaNaRibama kaže: Pogledaj post
Ako je takva, onda što prije propadne prije će se otvoriti prostor za novu firmu sposobniju , kompetentniju, koja neće izrabljivati radnike samo da bi "opstala".

Dakle za svih , uključujući i radnike te firme je bolje da ista što prije propadne.
pa pušta je se da propadne... firme propadaju masovno... međutim, problem je da i nove koje se pojave posluju na isti način jer u neradničkoj sredini ne mogu poslovati drugačije... jer su nameti na rad kojima se uzdržava neradnike nepodnošljivi... vi mislite da poslodavci izrabljuju radnike... ne.. neradnici izrabljuju radnike.
splićo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 00:31   #30
Quote:
splićo kaže: Pogledaj post
pa pušta je se da propadne... firme propadaju masovno... međutim, problem je da i nove koje se pojave posluju na isti način jer u neradničkoj sredini ne mogu poslovati drugačije... jer su nameti na rad kojima se uzdržava neradnike nepodnošljivi... vi mislite da poslodavci izrabljuju radnike... ne.. neradnici izrabljuju radnike.
da, točno to vidim, ne mislim
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 01:19   #31
Quote:
splićo kaže: Pogledaj post
neka rade za 2-3000 eura ako im se ne sviđa 200-300... ali da radno sposobni sjede pred televizorom, to je bolestan mentalitet kojeg se treba riješiti.


Radili bi i za 200 eura ako će im to rješiti režije, put do posla i staviti hranu na stol, inače su u gubitku o ekonomski stručnjače vrli

Quote:
splićo kaže: Pogledaj post
Narod jest neradisan...
Svi narodi, ali svi su takvi ako im se pruži prilika
Prilika čini lopova

Quote:
splićo kaže: Pogledaj post
ovom narodu je ispran mozak u jugoslaviji pričom o belosvetskom neprijatelju... tvoj post je dobar primjer.

kamate u domicilnim zemljama su manje nego kod nas jer su to obično daleko uređenija tržišta od našeg i time je kapital jeftiniji... ne znam kako možeš očekivati iste kamate u gospodarstvu temeljenom na proizvodnji i onom temeljenom na zaduživanju.
Jugoslavije više nema
Predugo je prošlo da bi se izvlačili na takve prazne fore
Reci, jel ti slučajno što kriva i kakva učiteljica iz osnovne
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 09:19   #32
Quote:
splićo kaže: Pogledaj post
nije... jer se u njemačkoj ne tolerira neradnički mentalitet kakvog se u hr. tolerira... u hr. ljudi rade za 2-3000 kuna i u groznim uvjetima jer moraju uzdržavati gomilu radno sposobnih koji ne žele radit... u njemačkoj bi takvima dali nogu u guzicu.

nevjerovatno mi je da ti koja braniš nerad postavljaš ovakvo pitanje i groziš se na nešto što sama zagovaraš... pitam se razumiješ li išta o funkcioniranju sustava.
Stvarno mi se vec bljuje od ovih kenjaza o hrvatskom neradnickom mentalitetu.
Sva mi je rodbina vani, posijani po svijetu od Njemacke do SAD. Nitko od njih se nije narintao toliko za placu od koje ne moze zivjeti kako to zaposleni Hrvati rade svakodnevno. Spominjes one koji "nece" raditi? Pola njih spada u neke svete krave koje se ne dira. Koliko ima branitelja koji su radno sposobni, ali drzava im je dala da besposlicare za vise love nego sto radnik moze zaraditi? Koliko ljudi radi na crno zato sto im tako uvjetuje poslodavac? Koliko je uhljeba, ljenguzica i beskoristi po toplim uredima agencija i drzavne uprave? Njih se ne dira... Koliko ima na drzavnom proracunu onih koji placu dobiju bilo teglili kao konji, bilo cohali guzice i smijali se u facu onima koji zaradjuju njihove place? Dok god u ovoj drzavi budu preko radnickih ledja uzivale gomile lopova i svetih krava, nema nama srece...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 10:31   #33
Quote:
Corduroy kaže: Pogledaj post
Radili bi i za 200 eura ako će im to rješiti režije, put do posla i staviti hranu na stol, inače su u gubitku o ekonomski stručnjače vrli
gubitak nije razlog nerada u hr... prvo, plaće nisu toliko niske u hr., a drugo, ljudi uglavnom smatraju da je plaća mala pa ne žele raditi, a nitko ih na to ne tjera... međutim, problem socijalne države je što oni samo gledaju svoju neto plaću ali ne i ono što dobivaju od države... a to ne pada s neba... i onda oni svojim neradom dave drugog koji mora zbog njih raditi za 2-3000kn.

Quote:
Corduroy kaže: Pogledaj post
Svi narodi, ali svi su takvi ako im se pruži prilika
Prilika čini lopova
nije svaki narod isti po tom pitanju... narodi koji su živjeli u komunizmu su puno više zagađeni neradničkim mentalitetom... o tome će ti najbolje pričat ljudi koji su živjeli u njemačkoj na primjeru istočnog i zapadnog bloka.

komunističkom mentalitetu, kakvog mi još imamo, nerad je najsvetije pravo i ako se u njega dirneš, onda izazoveš histerično revanje u obranu nerada... kao npr. vas par na ovoj temi.

Quote:
Corduroy kaže: Pogledaj post
Jugoslavije više nema
Predugo je prošlo da bi se izvlačili na takve prazne fore
Reci, jel ti slučajno što kriva i kakva učiteljica iz osnovne
ex-yu mentalitet se značajnije počeo mijenjati tek od krize i povlačit će se još desetljećima... nemaš ti pojma o tim stvarima.
splićo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 10:37   #34
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Stvarno mi se vec bljuje od ovih kenjaza o hrvatskom neradnickom mentalitetu.
Sva mi je rodbina vani, posijani po svijetu od Njemacke do SAD. Nitko od njih se nije narintao toliko za placu od koje ne moze zivjeti kako to zaposleni Hrvati rade svakodnevno. Spominjes one koji "nece" raditi? Pola njih spada u neke svete krave koje se ne dira. Koliko ima branitelja koji su radno sposobni, ali drzava im je dala da besposlicare za vise love nego sto radnik moze zaraditi? Koliko ljudi radi na crno zato sto im tako uvjetuje poslodavac? Koliko je uhljeba, ljenguzica i beskoristi po toplim uredima agencija i drzavne uprave? Njih se ne dira... Koliko ima na drzavnom proracunu onih koji placu dobiju bilo teglili kao konji, bilo cohali guzice i smijali se u facu onima koji zaradjuju njihove place? Dok god u ovoj drzavi budu preko radnickih ledja uzivale gomile lopova i svetih krava, nema nama srece...
da, sve su to neradnici o kojima pričam... ni jedan radno sposoban čovjek nema šta sjediti besposlen... barem ne u socijalnoj državi.
ali bitno je istaknuti da su, osim njih, krvici i svi ostali koji ih brane u neradu.
to je taj neradnički mentalitet o kojem pričam.

Zadnje uređivanje splićo : 03.01.2016. at 10:53.
splićo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 11:25   #35
Quote:
Corduroy kaže: Pogledaj post
Radili bi i za 200 eura ako će im to rješiti režije, put do posla i staviti hranu na stol, inače su u gubitku o ekonomski stručnjače vrli
Aha kad je sezona branja jabuka nitko se ne zeli javiti. Brodogradilišta trebaju radnike. Nude i prekvalifikaciju. Zainteresiranih 0% . Lakše je piti kavicu u kafiću , kukati i primati naknadu na zavodu.




Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević
zeusxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 11:28   #36
Quote:
splićo kaže: Pogledaj post
da, sve su to neradnici o kojima pričam... ni jedan radno sposoban čovjek nema šta sjediti besposlen... barem ne u socijalnoj državi.
ali bitno je istaknuti da su, osim njih, krvici i svi ostali koji ih brane u neradu.
to je taj neradnički mentalitet o kojem pričam.
Baš čekam jel će netko shvatit da i pričaš o takvima, a ne o radnicima koji primaju male plaće.
Sad još treba shvatiti zašto primaju male plaće.
Dok nam većina proračuna odlazi na socijalna davanja, ajmo se čuditi što se ljudima ne radi. Pa ne bi ni ja da mogu skupiti par tisuća kuna mjesečno iz proračuna ili da imam želudac za to.
Najveći problem ovog naroda je što misli da mu je loše jer Reiner ima osiguranje kad se vozi. Karikiram, naravno.
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 11:42   #37
Quote:
splićo kaže: Pogledaj post
da, sve su to neradnici o kojima pričam... ni jedan radno sposoban čovjek nema šta sjediti besposlen... barem ne u socijalnoj državi.
ali bitno je istaknuti da su, osim njih, krvici i svi ostali koji ih brane u neradu.
to je taj neradnički mentalitet o kojem pričam.
A tko ce dirati u njih? One koji rintaju za njih nitko nista ne pita i jos budu popljuvani zbog "srozavanja digniteta" doticnih svetih krava. A ostalima su zahvalno biracko tijelo.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 11:48   #38
Quote:
Hilda kaže: Pogledaj post
Baš čekam jel će netko shvatit da i pričaš o takvima, a ne o radnicima koji primaju male plaće.
Sad još treba shvatiti zašto primaju male plaće.
Dok nam većina proračuna odlazi na socijalna davanja, ajmo se čuditi što se ljudima ne radi. Pa ne bi ni ja da mogu skupiti par tisuća kuna mjesečno iz proračuna ili da imam želudac za to.
Najveći problem ovog naroda je što misli da mu je loše jer Reiner ima osiguranje kad se vozi. Karikiram, naravno.
A jesu li radnici koji imaju male place ili oni koji bi radili, a nemaju sto krivi za velika "socijalna" davanja? Je li ih uopce tko pita?

Dajte ljudi malo realnosti...

Nije mi zao dati za nekoga tko trazi posao, a ne moze ga naci. Ni za one koji za balkanskog gazdu rintaju za kikiriki. Zao mi je dati onima koji mogu raditi, ali im je drzava dala da ne rade za vise od onog sto zaradi radnik. Ili za one koji placu dobivaju iz proracuna, radili ili se ceskali. Jebi ga.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 12:25   #39
Quote:
Hilda kaže: Pogledaj post
Baš čekam jel će netko shvatit da i pričaš o takvima, a ne o radnicima koji primaju male plaće.
Sad još treba shvatiti zašto primaju male plaće.
Dok nam većina proračuna odlazi na socijalna davanja, ajmo se čuditi što se ljudima ne radi. Pa ne bi ni ja da mogu skupiti par tisuća kuna mjesečno iz proračuna ili da imam želudac za to.
Najveći problem ovog naroda je što misli da mu je loše jer Reiner ima osiguranje kad se vozi. Karikiram, naravno.
naravno.. moja priča nema veze s ljudima koji rade.
ja govorim o radno sposobnim ljudima koji ne rade... njih cca 1 milion kad izuzmemo mlade koji se obrazuju... tu spada 300 000 na burzi, 300 000 neevidentiranih i 400 000 mladih umirovljenika... jasno je da ima ljudi koji žele radit a ne mogu u svojoj sredini posla nać... ali ima više onih koji mogu radit a neće... ovi prvi ne shvaćaju da su ovi drugi zaslužni što oni nemaju posla ili rade za male plaće.
splićo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 13:06   #40
Quote:
splićo kaže: Pogledaj post
naravno.. moja priča nema veze s ljudima koji rade.
ja govorim o radno sposobnim ljudima koji ne rade... njih cca 1 milion kad izuzmemo mlade koji se obrazuju... tu spada 300 000 na burzi, 300 000 neevidentiranih i 400 000 mladih umirovljenika... jasno je da ima ljudi koji žele radit a ne mogu u svojoj sredini posla nać... ali ima više onih koji mogu radit a neće... ovi prvi ne shvaćaju da su ovi drugi zaslužni što oni nemaju posla ili rade za male plaće.
Shvacaju. Moj suprug je jedan od njih. Ima 50 godina i nitko ga nece iako je strucan i savrseno radno sposoban. Srecom on si zaradi honorarno isto koliko bi dobio u nekoj firmi. Ali sigurno bi se osjecao bolje i vrijednije kad mu ne bi na svakom koraku netko dao do znanja da je u nasem drustvu sa 50 godina star i beskoristan.

S druge strane znam moje vrsnjake koji su vec po 15-20 godina u "ratnoj" mirovini. Rade na crno jer su itekako sposobni, dosadno im je, zenama idu na jetru potepajuci se po kuci, a poslodavcima su super jer su jeftini.

I reci mi samo jos kako da mi mali to promijenimo. Nisam zajedljiva, zaista zelim realni recept. Imam ja i dijete. I ovako kako je sad, vidim buducnost jedino tako da uci jezike i kad se odskoluje kupi prnje i ode van.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:27.