Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.03.2016., 10:24   #61
Nipta novo, evo odakle vjetar puše:
Quote:
http://direktno.hr/en/2014/direkt/29...-dokumente.htm
Sesar: Remont MIG-ova rađen je na crno, dobavljač je lažirao dokumente
Ugovori o remontu helikoptera bili su sa ukrajinskom firmom, koja je poznata po pranju novca: za remont dva od sedam helikoptera plaćeno više od deset milijuna konvertibilnih maraka. Ne zna se kako je plaćeno ostalih pet milijuna.

Datum objave: 09.11.2014 | 21:08
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2016., 10:45   #62
Quote:
hr1u00 kaže: Pogledaj post
Izraelci su odbijeni ne jednom.
Kolaicija Šetrorke je početkom 2000-ih odbila već dogovoreni posao sa Izraelom pa cijeni 100 mil dolara/ 12 komada.
izraelci nude upgrade elektronike,moćne radare, pametne bombe, ne generalku motora, mijenjanje pragova i sl. što je nama trebalo....
dk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2016., 11:41   #63
Cvrtila mi izgleda kao neki strani agent koji baš želi ugasiti (odnosno navija za gašenje) nadzvučnu komponentu HRZ-a. Nije li on bio Mesićev savjetnik?
Tvrd0linijaš is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2016., 11:54   #64
Jutarnji je prenio članak od prije 2 godine, objavljen u Hrvatskom tjedniku.
Toliko o "svježoj" aferi.

Novinarka Nove TV, Ivana Pezo Moskaljov, na svom twitteru.

Nema tu ni "a" od afere, nego Jutarnji, kako netko napisa, dela za Karamarka u stvaranju sranja. i priprema terena da se naš zračni prostor preda Italiji ili još bolje Mađarskoj. "Domoljubi" kao nitko vole poklanjati ono što se ne smije.

Isto tako, treba izmisliti razloge za smanjenje budžeta za vojsku, s ovakvim stvarima.
__________________
suntzu72: "alexis, možeš ti ovdje drukati kontra crnog 24/7, al taj će sutra preuzet sve ključne poluge vlasti. tebi na maštu prepuštam što će to onda značiti za tvoje favorite - od medija do ngo-scene. gospodarstvo je najmanji izazov s kojim će se suočiti karamarkova vlada. meni osobno, i najmanje važna zadaća. ima puno važnijih stvari."
Alexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2016., 12:01   #65
Quote:
Tomo1972 kaže: Pogledaj post
DORH ovaj slučaj treba ispitati i procesuirati odgovorne za ovu pljačku(ako ona uopće postoji).Ali,mislim da DORH to neće napraviti jer sada čekaju odluku o smjeni ili ostanku(tu mislim na glavnog državnog odvjetnika Cvitana koji se baš i nije iskazao u svome radu nego je bio službenik politike kao i Bajić).
A po kojoj osnovi će ga razriješiti? Opet indicije?
__________________
Sainz on Perez: "The stewards should have a look at that. He was intimidating me a lot.”.
FranKrsto is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2016., 12:26   #66
Hehehehe jedni farbaju tunele drugi remontiraju MIG-ove. Nase odlucivacke elite su sto nekompetentne tih je najvise, nesto korumpirane, a nesto jednostavno zle.
Medjutim u svemu tome je najzanimljivije kako je biracima zapravo svejedno i nitko nista ne poduzima.
abelard is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2016., 12:33   #67
Fakat ne kužim koja normalna država u svijetu šalje avione koji su prikladni za muzeje na remonte i održavanje, više je nego očito da se pokupila fina lova na svemu tome. I ljudima u našoj državi se mažu oči s time da nam trebaju avioni, a čemu? Samo da se još više love opere i da netko na tome zaradi, a ljudi će biti sretni i zadovoljni jer imamo avione, Hrvate je lako zadovoljiti takvim vijestima i postignućima.
__________________
"Ne znam što me sve čeka i prepustit ću se filingu bez predrasuda, radit ono što mi paše i ne radit ono što mi ne paše, ali odlučit ću tek onda kad ću doći do tog mosta.." by Čekkić...Djeluj.
#JeSuisBatman>>>MOTIVATION!<<<
miki1988 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2016., 12:34   #68
Zauzeli su HTV i Jutarnji pa se umislili da kontroliraju medije u državi. Kao da je 1996, a ne 2016.

Ajmo, sve na sunce, sve. Na sud ako treba. Odmah.
A ukinu li eskadrilu, mogu slobodno sami sebi politički grob iskopati. Iako ne vidim koji bi drugi razlog ovog spina trebao biti... Jer da je jadno, jadno je...

Topnički dnevnici v2.0 čini se...
IceClimber is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2016., 12:38   #69
Mislio sam da smece samo uvaljuju drzavamaSTAN,
kad ono krivo....I najboljima se to dogadja...steta.
realist is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2016., 12:41   #70
Quote:
miki1988 kaže: Pogledaj post
I ljudima u našoj državi se mažu oči s time da nam trebaju avioni, a čemu? Samo da se još više love opere i da netko na tome zaradi, a ljudi će biti sretni i zadovoljni jer imamo avione, Hrvate je lako zadovoljiti takvim vijestima i postignućima.
Nema aviona, nema kontrole zračnog prostora. Stoga dolaze stranci koji bi kontrolirali zračni prostor, a za to moraš dati protuuslugu u vidu novca ili nečeg još goreg.
__________________
“When I think of asses, a woman’s ass, somethin’ comes outta me.”
Winter Snake is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2016., 12:43   #71
Quote:
abelard kaže: Pogledaj post
Hehehehe jedni farbaju tunele drugi remontiraju MIG-ove. Nase odlucivacke elite su sto nekompetentne tih je najvise, nesto korumpirane, a nesto jednostavno zle.
Medjutim u svemu tome je najzanimljivije kako je biracima zapravo svejedno i nitko nista ne poduzima.
Lova oprana na remontu je ništa naspram love koja će se oprati na eventualnom air-policing dealu sa mađarima ili talijanima. Prouči povijest takvih dogovora. Nigdje nije prošlo bez opake korupcije.

Koja god politička opcija u HR to izvede gotova je.. Jedna INA nam je sasvim dovoljna...

U boljem slučaju, ovo je taktika da nam se mimo procedure, političkom odlukom uvale polovni američki F-16. Što nije uopće loša opcija za vojsku, ali može biti pogubno po nacionalni suverenitet i ekonomiju.
Za primjer pogledati američke dealove sa Irakom i njihovim F-16icama.

U trećem, najboljem slučaju, ovo izraelci spinaju kako bi nam uvalili svoje polovne F-16. Nije da i prije nisu slična sr. izvodili (kupole za Patrije), ali barem su tu u pitanju čisto financijski interesi, s najmanjim udjelom politike.


Kako god okreneš, radi se o pljački. Samo je pitanje kojeg opsega.
IceClimber is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2016., 12:47   #72
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Nipta novo, evo odakle vjetar puše:
Znači, ipak se radi o novcima?

Malićev svjedok, Sesar, kune se u časnu poduzetničku riječ, riječ predstavnika rumunjske tvrtke koja nije dobila posao remonta.

Potvrđuje umirovljeni general Josip Štimac, inače potpuno nepristrani umirovljeni časnik.

A spasonosno rješenje je ponovno poslati nekoliko aviona na remont u Rumunjsku, za što je Sesar spreman žrtvovati svoje vrijeme i trud. Cijena - sitnica.
komutator is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2016., 14:57   #73
Quote:
Winter Snake kaže: Pogledaj post
Nema aviona, nema kontrole zračnog prostora. Stoga dolaze stranci koji bi kontrolirali zračni prostor, a za to moraš dati protuuslugu u vidu novca ili nečeg još goreg.
Pa nekako vjerujem da je jeftinije i sigurnije imati Talijane nad našim nebom nego upitne naše avione koji su za muzeje, ali doslovno.
Sjećam se dana kada su bile opcije uzimanja Grippena u nekom dealu sa našim brodogradilištima, pa MiG-29 kaj su u Mađarskoj konzervirani i naravno, američke opcije F-16 aviona iz Turske. Naravno, od toga svega ništa nije prošlo jer eto, netko treba lovu pokupiti i time sebe zaštiti i osigurati financijski.

Tak da mi je draža opcija da sada netko drugi čuva naše nebo za neku lovu, nego da smo ovako izloženi i ostavljeni na milost i nemilost MiG-21 za koje valjda žrtvuju janjad samo da bi proradili i da čitavi slete nakon leta.
__________________
"Ne znam što me sve čeka i prepustit ću se filingu bez predrasuda, radit ono što mi paše i ne radit ono što mi ne paše, ali odlučit ću tek onda kad ću doći do tog mosta.." by Čekkić...Djeluj.
#JeSuisBatman>>>MOTIVATION!<<<
miki1988 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2016., 15:15   #74
Quote:
miki1988 kaže: Pogledaj post
Pa nekako vjerujem da je jeftinije i sigurnije imati Talijane nad našim nebom nego upitne naše avione koji su za muzeje, ali doslovno.
Sjećam se dana kada su bile opcije uzimanja Grippena u nekom dealu sa našim brodogradilištima, pa MiG-29 kaj su u Mađarskoj konzervirani i naravno, američke opcije F-16 aviona iz Turske. Naravno, od toga svega ništa nije prošlo jer eto, netko treba lovu pokupiti i time sebe zaštiti i osigurati financijski.

Tak da mi je draža opcija da sada netko drugi čuva naše nebo za neku lovu, nego da smo ovako izloženi i ostavljeni na milost i nemilost MiG-21 za koje valjda žrtvuju janjad samo da bi proradili i da čitavi slete nakon leta.
Najjače su mi spike o suverenosti i nadzoru zračnog prostora s 2 i pol aviona.
Ali ono kao, da kupimo 5 F16 bili bi jebena zračna sila.
Ja ne znam jel sam ja lud ili zagovaratelji ratnog zrakoplovstva koji misle da će u slučaju bilo kakve ugroze moći uopće poletjeti s aerodroma bez da ih unište odmah na podu.
A kamoli u zraku gdje ih čeka stotinjak aviona iz okolnih zemalja.
Ali mi ćemo "suvereno braniti i nadzirati naš zračni prostor"...
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2016., 15:21   #75
Quote:
Alexis kaže: Pogledaj post
Jutarnji je prenio članak od prije 2 godine, objavljen u Hrvatskom tjedniku.
Toliko o "svježoj" aferi.

Novinarka Nove TV, Ivana Pezo Moskaljov, na svom twitteru.

Nema tu ni "a" od afere, nego Jutarnji, kako netko napisa, dela za Karamarka u stvaranju sranja. i priprema terena da se naš zračni prostor preda Italiji ili još bolje Mađarskoj. "Domoljubi" kao nitko vole poklanjati ono što se ne smije.

Isto tako, treba izmisliti razloge za smanjenje budžeta za vojsku, s ovakvim stvarima.
Iste novine i isti autor je nedavno "ekskluzivno" objavio o pokušaju kupovine sfotvera za nadzor od strane SOAa da bi se i to ispostavilo kao stara vijest. Kasnije je čak i branio "ekskluzivu" nekim novim "detaljima".

Nije uspjelo preko te priče, sada imamo ovo.. Što je slijedeće?
agentRico is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2016., 15:21   #76
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Najjače su mi spike o suverenosti i nadzoru zračnog prostora s 2 i pol aviona.
Ali ono kao, da kupimo 5 F16 bili bi jebena zračna sila.
Ja ne znam jel sam ja lud ili zagovaratelji ratnog zrakoplovstva koji misle da će u slučaju bilo kakve ugroze moći uopće poletjeti s aerodroma bez da ih unište odmah na podu.
A kamoli u zraku gdje ih čeka stotinjak aviona iz okolnih zemalja.
Ali mi ćemo "suvereno braniti i nadzirati naš zračni prostor"...
mi bez 30-40 ozbiljnih lovaca ne možemo biti suvereni(donekle) po tom pitanju
juanpablom is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2016., 15:35   #77
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Najjače su mi spike o suverenosti i nadzoru zračnog prostora s 2 i pol aviona.
Ali ono kao, da kupimo 5 F16 bili bi jebena zračna sila.
Ja ne znam jel sam ja lud ili zagovaratelji ratnog zrakoplovstva koji misle da će u slučaju bilo kakve ugroze moći uopće poletjeti s aerodroma bez da ih unište odmah na podu.
A kamoli u zraku gdje ih čeka stotinjak aviona iz okolnih zemalja.
Ali mi ćemo "suvereno braniti i nadzirati naš zračni prostor"...
To je zato jer kod nas ljudi misle da ako smo mala zemlja (što na karti svijeta i jesmo, no ne toliko mali), da nam za svaku regiju potreban jedan lovac i to je to, mi smo sigurni.
Quote:
juanpablom kaže: Pogledaj post
mi bez 30-40 ozbiljnih lovaca ne možemo biti suvereni(donekle) po tom pitanju
Zapravo da, to je realna brojka, no opet ti se sve vraća na mišljenje javnosti jer kad se iznese brojka oko love koja bi se potrošila na kupovinu, pa na održavanje godišnje, pritisak će se javiti na vladajuće i bolje zakrpat s nekom jeftinom opcijom, pa dok drži, drži, nego da se troši lova na pravilnu vojsku. Ima i ljudi koji smatraju da je vojska totalno nepotrebna, što i jest u nekoj teoriji dobra stvar, no u današnjem svijetu bi se jako izložili da toga nema, makar i u najmanjoj mogućoj mjeri,
__________________
"Ne znam što me sve čeka i prepustit ću se filingu bez predrasuda, radit ono što mi paše i ne radit ono što mi ne paše, ali odlučit ću tek onda kad ću doći do tog mosta.." by Čekkić...Djeluj.
#JeSuisBatman>>>MOTIVATION!<<<
miki1988 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2016., 15:41   #78
Quote:
miki1988 kaže: Pogledaj post
To je zato jer kod nas ljudi misle da ako smo mala zemlja (što na karti svijeta i jesmo, no ne toliko mali), da nam za svaku regiju potreban jedan lovac i to je to, mi smo sigurni.

Zapravo da, to je realna brojka, no opet ti se sve vraća na mišljenje javnosti jer kad se iznese brojka oko love koja bi se potrošila na kupovinu, pa na održavanje godišnje, pritisak će se javiti na vladajuće i bolje zakrpat s nekom jeftinom opcijom, pa dok drži, drži, nego da se troši lova na pravilnu vojsku. Ima i ljudi koji smatraju da je vojska totalno nepotrebna, što i jest u nekoj teoriji dobra stvar, no u današnjem svijetu bi se jako izložili da toga nema, makar i u najmanjoj mogućoj mjeri,
Ma gledaj, normalne zemlje a ne prčvarnice tipa Hrvatske ne mogu imati sve rodove vojske. Neke nemaju vojsku uopće.
Dakle ne radi se o tome da ne trebamo vojsku, nego da treba biti realan i shvatiti da za operativno ratno zrakoplovstva trebaju enormna sredstva i enorman ljudski potencijal.
Koje mi nemamo, niti ćemi ikad imati jer smo na razini Berlina.
Jel ima Berlin ratno zrakoplovstvo?
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2016., 15:42   #79
Ono kaj je činjenica jest da ova ekipa na vlasti, a oni su jelte "stvorili Hrvatsku" i "nitko ju ne voli kao oni", smanjuje budžet za vojsku i gura glavu u pijesak kaj se tiče realizacije kupnje nadzvučnih aviona, što je bio stav prethodnika.

Evo članka od 29.02.2016. prije ove "senzacije".

Quote:
ZAGREB Hrvatska Vlada mogla bi ignorirati plan da se ove godine donese odluka o budućnosti nadzvučne borbene eskadrile, a sve kako bi se izbjegli dodatni mogući troškovi u državnom proračunu, doznaje se iz neslužbenih izvora. Unutar vojne hijerarhije mnogi su nezadovoljni ovakvim raspletom situacije, ali ih Zakon o obrani i vojna pravila sprečavaju da javno izraze svoje neslaganje.

Kako doznajemo, dijelu visokih vojnih časnika već je poslan signal da je najprimjerenija odluka za Hrvatsku da nema nadzvučne borbene komponente Hrvatskog ratnog zrakoplovstva. No, kako bi javna objava takve odluke donijela negodovanje kako vojnih struktura, tako i dobrog dijela javnosti, čini se kako je odluka političkog vrha da se za sada pitanje nadzvučne eskadrile jednostavno ignorira. Odluka bi se time iz 2016. godine prebacila za neka druga vremena.

Stara strategija

Treba napomenuti kako ovakva strategija nije ništa novo, naime, primijenio ju je već nekadašnji premijer Ivo Sanader, i to u vremenima koja su ekonomski bila mnogo bolja od trenutačnih. Iako je već 2006. godine trebao početi proces zamjene MiG-ova 21, Sanader i njegova vlada jednostavno su to stavili sa strane, pogotovo jer su se nalazili u predizbornoj godini, pa bi im negativna odluka o zrakoplovstvu bila loš marketing, a odabir novog aviona bi donio probleme za proračun, koji se onda ne bi tek tako mogao koristiti u svrhe predizborne kampanje. Kako je nakon toga došlo do ekonomskih problema, Vlada na čelu naprije sa Sanaderom, a potom s Jadrankom Kosor više avione uopće nije spominjala.

Ovaj put čini se da u pitanju nije predizborna kampanja, već samo nastojanje da se uštedi na proračunskim sredstvima. U proračunu, međutim, nisu napravljene uštede koje bi omogućile da se nađe dovoljno sredstava za kapitalno ulaganje, kao što je nabavka borbenih aviona. Dapače, ne da se ne pripremaju nova ulaganja u vojsku, već Ministarstvo obrane bilježi i jedno od najvećih smanjenja proračuna u odnosu na lanjski. Realno, MORH će raspolagati s pet posto manje sredstava nego li je to imao u 2015. godini. Kako proračun sa svim svojim stavkama još uvijek nije donesen, još se ne zna u kojem se dijelu misli uštedjeti.

Bez odgovora

O velikoj vjerojatnosti da u roku od pet do šest godina, koliko je realno da će sadašnji MiG-ovi 21 biti realno operativni, Hrvatska ostane bez borbenog zrakoplovstva, nitko za sada ne želi javno pričati. Čak i MORH nije odgovorio na upit Novog lista drži li i trenutačna politička struktura u Ministarstvu stav da Hrvatska mora imati nadzvučno borbeno zrakoplovstvo, što je bio argument bivšeg ministra Ante Kotromanovića i njegovih podređenih. Upit je poslan u srijedu, nikakav odgovor nije došao. Slično je bilo i sa svim drugim upitima političkim strukturama.Znakovito je da se na prvom sastanku saborskog Odbora za obranu o avionima uopće nije raspravljalo, nego je u javnost po tko zna koji put »puštena« besmislica o potrebi uvođenja vojnog roka, što je praktično neostvarivo, a u konačnici i skuplje od projekta nadzvučnih borbenih zrakoplova. No, javnost se već danima zabavlja pitanjima oko vojnog roka, dok se smanjenje vojnog proračuna te nespominjanje nabavke novih borbenih aviona uopće ne spominje.
__________________
suntzu72: "alexis, možeš ti ovdje drukati kontra crnog 24/7, al taj će sutra preuzet sve ključne poluge vlasti. tebi na maštu prepuštam što će to onda značiti za tvoje favorite - od medija do ngo-scene. gospodarstvo je najmanji izazov s kojim će se suočiti karamarkova vlada. meni osobno, i najmanje važna zadaća. ima puno važnijih stvari."
Alexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2016., 15:42   #80
Quote:
miki1988 kaže: Pogledaj post
To je zato jer kod nas ljudi misle da ako smo mala zemlja (što na karti svijeta i jesmo, no ne toliko mali), da nam za svaku regiju potreban jedan lovac i to je to, mi smo sigurni.
ljudi zaboravljaju da imamo i oko 20 000km mora. a i zanimljive susjede

Quote:
Zapravo da, to je realna brojka, no opet ti se sve vraća na mišljenje javnosti jer kad se iznese brojka oko love koja bi se potrošila na kupovinu, pa na održavanje godišnje, pritisak će se javiti na vladajuće i bolje zakrpat s nekom jeftinom opcijom, pa dok drži, drži, nego da se troši lova na pravilnu vojsku.
e da, zrakoplovi nisu jeftine igračke


Quote:
Ima i ljudi koji smatraju da je vojska totalno nepotrebna, što i jest u nekoj teoriji dobra stvar, no u današnjem svijetu bi se jako izložili da toga nema, makar i u najmanjoj mogućoj mjeri,
ako su u stanju osigurati stoljetni mir, slažem se.
juanpablom is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:37.