Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.04.2016., 19:49   #81
Nisam spominjao nikakve Turke. Nemoj skretati temu.
__________________
Prvo te ignoriraju. Nakon toga te ismijavaju. Potom se protiv tebe bore. Na kraju pobjeđuješ.
Mahatma Gandhi
Jack Hammer is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2016., 21:35   #82
Smatram da bi na ulicu trebali krenut prvenstveno nezaposleni!! Razlog je tomu jer je ta skupina najzakinutija u svemu!! Kao prvo nema posla, sto automatski znaci da nema nikakva primanja a kad nema primanja znaci da zivi na samom rubu prezivljavanja tj. od milostinje, zicanja , na roditeljski racun, slepanem uz curu, zenu, ljubavnicu i slicnim muljanjima tko je sposoban za to, ovi drugi polako umiru u neimastini!!:klap: Krajnji je cas da se ta skupina ljudi pobuni protiv cjelokupne drzavne garniture i politike jer je KRAJNJE DRSKO i BZOBRAZNO da se nezaposlenima ne daje NOVAC za zivotni minimum (rezije stanovanja i hrana!!!), jer se to radi u svim normalnim zemljama Europe!!!
Nikakve isprike drzave ovdje ne vrede jer se novac za NEZAPOSLENE TREBA NACI kresanjem svih dodatnih prava i dodatnih prihoda SVIM ostalim skupinama koje dobivaju neki novac za osnovno prezivljavanje a pogotovo drzavni cinovnici sve drzavne sluzbe od cistaca hodnika i zahoda do predsjednika Tima!! :klap:
Zato NEZAPOSLENI u ijeloj Hrvatskoj skupite svoje snage i organizirano trazite pravo na mjesecno prezivljavanje jer inace smo stvarno ljene strvine koje treba zgazit drzavnom cizmom!!:klap:
BONBONCIC is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2016., 22:01   #83
Quote:
Mc Ozy kaže: Pogledaj post
Na ulice? Pošto, s kojim zahtjevima? Ono što narod želi zapravo je Partija, socijalizam i država koja o svemu brine i sve osigurava, 8-8-8. Ali nitko to ne želi nazvati pravim imenom i jasno se izraziti. To je Tuđman nepovratno uništio, htjeli smo "demokraciju" i slobodno tržište, a sad bi da država o svemu brine. Socijalizam. Nikad više. Ili se primiti posla, odmah, ovako kako je, bez izgovora na neki"okvir", uvjete, ovo i ono ili patiti i crknuti. Oni kojima se jebe za državu, koji je nisu željeli, poput mene i koji ne žele žrtvovati svoju budućnost plaćajući cijeli život branitelje, domoljube, parazite i privilegičare - neka isele. Kakva jebena ulica ?
Slažem se, samo ja sam želio ovu državu, ali ne ovakvu, ovo nije demokracija i slobodno tržište, ovo je divlji južnoamerički kapitalizam u kojem i da se primiš posla nema koristi od toga jer nema nikakvog reda ni zakona.
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2016., 22:16   #84
bas gledam TV i vidim jos jedan VELIKI razlog za izlazak na ulice!!
Osim nezaposlenih, ovo se tice i svih zaposlenih!! Odluceno je povecanje godista za odlazak u mirovinu, dobro, a znate koji je razlog tomu??
Nedostatak love za isplatu mirovina i to najvecim dijelom jer su branitelji i lazni branitelji lepo polako kao mladici od 40-tak godina smugnuli podmuklo i pokvareno u mirovinu i sad se na njih baca nepotrebna para a oni ne znaju kud bi sa sobom i tom lovom koja je trebala ici PRAVIM penzionerima iznad 60 godina starosti!! Smatram da se cjelokupni Hrvatski zivalj doci pameti i pokazat prstom u TU braniteljsku populaciju i zatim izlaskom na ulice uvjetovati kresanje tih PRIJEVREMENIH mirovina i do pune starosne im isplacivati novce za zivotni minimum, kako bi trebalo i nezapšoslenima!
BONBONCIC is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2016., 22:57   #85
Quote:
Gustavo kaže: Pogledaj post
Slažem se, samo ja sam želio ovu državu, ali ne ovakvu, ovo nije demokracija i slobodno tržište, ovo je divlji južnoamerički kapitalizam u kojem i da se primiš posla nema koristi od toga jer nema nikakvog reda ni zakona.
Kada zakonodavac upravlja kopnjom i prodajom, prva stvar koja se kupi i proda je zakonodavac.
satnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2016., 00:32   #86
Quote:
lukarak kaže: Pogledaj post
Nema nas zato sto jedini koji imaju vremena prosvjedovati, zele upravo suprotno jer su dio birokratskog i u sirem pojmu, drzavnog aparata.
Odgovaram tebi, ali u stvari odgovaram pokretaču teme.
Nema tko prosvjedovati i to iz više razloga.
Kao prvo, većini ljudi uopće nije toliko loše.
Kao drugo, nikakvim uličnim prosvjedima se ne može popraviti ništa i ne mogu se provesti nikakve reforme.
Naprotiv, možda bi tek prave reforme bile okidač prosvjedima, znam da ovo zvuči kontradiktorno, ali tako je.
Osvrnite se oko sebe, koliko ljudi poznajete koji bi prosvjedovali?
Ja ne znam ni jednog, svi imaju neke svoje probleme, svoje kredite, živote, poslove, žene, djecu, svoj život...i nikome nije na kraj pameti nekakvo prosvjedovanje kojem se uopće ne zna cilj.
Ja sam recimo nekakav obrtnik i pasalo bi mi da se smanje porezi i doprinosi, ali znam da se neće smanjiti, prosvjedovao ja ili ne, tako da neću ni prosvjedovati bez veze.
Sestra se nakon godina traženja posla uspjela konačno zaposliti i nije joj ni na kraj pameti nekakvo prosvjedovanje.
Jedna susjeda radi u T-Comu, ima plaću za poželjet i nije joj na kraj pameti prosvjedovanje.
Druga susjeda radi u zdravstvu, fina plaća, nema šanse za prosvjed.
Treća susjeda zubarka, ima para.
Susjed je građevinar, pun kao brod....nikakvo prosvjedovanje.
Drugi susjed ima firmu i dvadesetak zaposlenih i para ko blata.
Treći susjed radi u HP-u, plaća za poželjet.
Moj buraz obrtnik, mlati finu lovu i jebe mu se, žena mu je isto obrtnica.
Još jedan susjed obrtnik, žena mu radi u školstvu, kad zbroje primanja ništa im ne fali.
Ne da mi se više, ali recimo u mojoj ulici od nekih par stotina ljudi ne postoji ni jedna jedina osoba koja bi izašla na nekakav prosvjed, jer svi žive OK i zaboli ih za prosvjede. Ili imaju obrte ili firme ili rade u državnim firmama poput Pošte ili u privatnim firmama poput T-coma ili su se upravo zaposlili u uspješnoj privatnoj firmi kao moja sestra.
no_surrender is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2016., 01:56   #87
Nema ljudi za prosvjede?? A kaje onda sa 400.000.- nezaposlenih koji zive na kruhu i vodi i milostinji dobrih ljudi ili roditelja?? Ne gledajte samo sebe, vi koji ste uhljebljeni ili privatnici ili radite od jutra do sutra za dobeu placu! Tko ce se pobrinuti za 400.000.- nezaposlenih?? To treba drzava jesavat da bar nekako prezive svaki mjesec a ne da nemaju ni za rezije ni za rucak!! Post iznad mene govori da ne zna nikog kome lose ide; on ili je corav il se pravi blesav, ja samo iz jedne voznje tramvajem po gradu vidim stotine prosjaka i hiljade kopaca po smecu!! Otvorite ljudi oci a ne da glumite direktore ili tajkune koji nikog drugog ne poznaju osim svoju elitu!
BONBONCIC is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2016., 02:07   #88
Quote:
BONBONCIC kaže: Pogledaj post
Nema ljudi za prosvjede?? A kaje onda sa 400.000.- nezaposlenih koji zive na kruhu i vodi i milostinji dobrih ljudi ili roditelja?? Ne gledajte samo sebe, vi koji ste uhljebljeni ili privatnici ili radite od jutra do sutra za dobeu placu! Tko ce se pobrinuti za 400.000.- nezaposlenih?? To treba drzava jesavat da bar nekako prezive svaki mjesec a ne da nemaju ni za rezije ni za rucak!! Post iznad mene govori da ne zna nikog kome lose ide; on ili je corav il se pravi blesav, ja samo iz jedne voznje tramvajem po gradu vidim stotine prosjaka i hiljade kopaca po smecu!! Otvorite ljudi oci a ne da glumite direktore ili tajkune koji nikog drugog ne poznaju osim svoju elitu!
Tih 400.000 je urbani mit, svaki deseti od njih živi od Poreča do Dubrovnika i ima od 4-16 apartmana, u prijevodu zaradi tolko novaca kolko ti nećeš još desetljećima.
no_surrender is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2016., 02:22   #89
Svaki deseti? OK , a kaje sa ostalih 9 koji skapavaju od gladi i celi dan obilaze kontejnere da imaju opce kaj jesti, da ne govorim o tome da ne kupuju nista drugo osim gole i najjeftinije hrane a oblace se sa onim kaj najdu u kontejnerima sa bacenim tekstilom! Nemoj rec da ti to nije poznato i da ne vidis to oko sebe, jer onda nmremo tak razgovarat! Odgovorno tvrdim da je sve puno sirotinje koja treba izac na ulicu i od drzave trazit lovu za osnovno prezivljavanje pa i od onih kojima ide tak dobro ko kaj si ti i oni koje si nabrojao da ih poznas, drugim rjecima ako ne ide milom onda silom ili povratak u socijalizam za socijalnu drzavu da bude barem neka uravnilovka kak je bilo u Jugoslaviji!
BONBONCIC is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2016., 02:54   #90
Quote:
BONBONCIC kaže: Pogledaj post
Svaki deseti? OK , a kaje sa ostalih 9 koji skapavaju od gladi i celi dan obilaze kontejnere da imaju opce kaj jesti, da ne govorim o tome da ne kupuju nista drugo osim gole i najjeftinije hrane a oblace se sa onim kaj najdu u kontejnerima sa bacenim tekstilom! Nemoj rec da ti to nije poznato i da ne vidis to oko sebe, jer onda nmremo tak razgovarat! Odgovorno tvrdim da je sve puno sirotinje koja treba izac na ulicu i od drzave trazit lovu za osnovno prezivljavanje pa i od onih kojima ide tak dobro ko kaj si ti i oni koje si nabrojao da ih poznas, drugim rjecima ako ne ide milom onda silom ili povratak u socijalizam za socijalnu drzavu da bude barem neka uravnilovka kak je bilo u Jugoslaviji!
Kontejnere ne prekapa tih 400.000 nego par stotina klošara u potrazi za ambalažom koju prodaju po 50 lipa.
U Hrvatskoj nema gladnih ljudi koji moraju prekapati kontejnere u potrazi za hranom ili u potrazi za odjećom kako bi se obukli.
To su kao što sam već napisao urbani mitovi, odnosno laži.
U ex yu bilo je puno više siromašnih ljudi nego ih ima danas.
Ako netko danas živi na ulici i stvarno nema kaj jesti, uvijek može doći u Caritas i nahranit će ga, nema potrebe prekapati po kontejnerima.
Zašto netko danas uopće živi na ulici i nema kaj jesti, a ima recimo 60 godina?
Kaj je radio cijeli život i zašto se sve te godine nije pobrinuo da ima krov pod glavom?
Pa imaš takvih u Americi 100 puta više, nitko im nije kriv osim njih samih.
no_surrender is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2016., 03:11   #91
Quote:
no_surrender kaže: Pogledaj post
Kontejnere ne prekapa tih 400.000 nego par stotina klošara u potrazi za ambalažom koju prodaju po 50 lipa.
U Hrvatskoj nema gladnih ljudi koji moraju prekapati kontejnere u potrazi za hranom ili u potrazi za odjećom kako bi se obukli.
To su kao što sam već napisao urbani mitovi, odnosno laži.
U ex yu bilo je puno više siromašnih ljudi nego ih ima danas.
Ako netko danas živi na ulici i stvarno nema kaj jesti, uvijek može doći u Caritas i nahranit će ga, nema potrebe prekapati po kontejnerima.
Zašto netko danas uopće živi na ulici i nema kaj jesti, a ima recimo 60 godina?
Kaj je radio cijeli život i zašto se sve te godine nije pobrinuo da ima krov pod glavom?
Pa imaš takvih u Americi 100 puta više, nitko im nije kriv osim njih samih.
Ja se ne sjećam nijednog koji je prekapao po kontejnerima u Jugovini,a nije baš bilo sirotinje u većini.Možda oni u Bosni.Nama su u 5 razredu došla dva brata iz Bosne koji su boravili kod sestre.Zato klošare viđam svakodnevno.Zašto tražit odjeću u kontejnerima ili hranu.Za hranu tu je crkva ,ostaci sa tržnice ili pučka kuhinja,možda pokoja hum. udruga.Odjeće ima kolko hoćeš.Ljudi se najrađe nje rješavaju.Što se tiče Amera ako nisi znao njima tako puhne i odu na ulicu jer ne moraju plaćat račune i dr.Bilo je čak i bogatih koji su tako izabrali.Ja ne razumijem ljude ograničenog kapaciteta razmišljanja koji tvrde da je ljudima dobro pa se ne bune.Oni su zastrašeni svim i svačim.Oni koji imaju posao ne žale osta bez posla,oni drugi misle daak se to sazna il ga prikažu na telki da ima male šanse za zaposlit se,treći misle da će robijat etc.Uglavnom Vlada apatija.
__________________
O,čuješ li to,sveznajući,vidiš li? Zašto dopuštaš zloći da vlada dobrima? Zašto me je bacio u takvu nesreću? Možeš li to gledati,ako si uistinu gore?
Marija Jurić - Zagorka
fajterina is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2016., 08:39   #92
Quote:
fajterina kaže: Pogledaj post
Oni su zastrašeni svim i svačim.Oni koji imaju posao ne žale osta bez posla,oni drugi misle daak se to sazna il ga prikažu na telki da ima male šanse za zaposlit se,treći misle da će robijat etc.Uglavnom Vlada apatija.
Pa i jest tako, tko god sudjeluje u neredima i vandalizmu teško da će zadržati posao ili se ponovo zaposliti. Masovni prosvjedi nekog smisla imaju još samo u despotskim državama Azije, Afrike...u EU su suvišni.
TheJudgement is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2016., 08:50   #93
Quote:
no_surrender kaže: Pogledaj post
Odgovaram tebi, ali u stvari odgovaram pokretaču teme.
Nema tko prosvjedovati i to iz više razloga.
Kao prvo, većini ljudi uopće nije toliko loše.
Kao drugo, nikakvim uličnim prosvjedima se ne može popraviti ništa i ne mogu se provesti nikakve reforme.
Naprotiv, možda bi tek prave reforme bile okidač prosvjedima, znam da ovo zvuči kontradiktorno, ali tako je.
Osvrnite se oko sebe, koliko ljudi poznajete koji bi prosvjedovali?
Ja ne znam ni jednog, svi imaju neke svoje probleme, svoje kredite, živote, poslove, žene, djecu, svoj život...i nikome nije na kraj pameti nekakvo prosvjedovanje kojem se uopće ne zna cilj.
Ja sam recimo nekakav obrtnik i pasalo bi mi da se smanje porezi i doprinosi, ali znam da se neće smanjiti, prosvjedovao ja ili ne, tako da neću ni prosvjedovati bez veze.
Sestra se nakon godina traženja posla uspjela konačno zaposliti i nije joj ni na kraj pameti nekakvo prosvjedovanje.
Jedna susjeda radi u T-Comu, ima plaću za poželjet i nije joj na kraj pameti prosvjedovanje.
Druga susjeda radi u zdravstvu, fina plaća, nema šanse za prosvjed.
Treća susjeda zubarka, ima para.
Susjed je građevinar, pun kao brod....nikakvo prosvjedovanje.
Drugi susjed ima firmu i dvadesetak zaposlenih i para ko blata.
Treći susjed radi u HP-u, plaća za poželjet.
Moj buraz obrtnik, mlati finu lovu i jebe mu se, žena mu je isto obrtnica.
Još jedan susjed obrtnik, žena mu radi u školstvu, kad zbroje primanja ništa im ne fali.
Ne da mi se više, ali recimo u mojoj ulici od nekih par stotina ljudi ne postoji ni jedna jedina osoba koja bi izašla na nekakav prosvjed, jer svi žive OK i zaboli ih za prosvjede. Ili imaju obrte ili firme ili rade u državnim firmama poput Pošte ili u privatnim firmama poput T-coma ili su se upravo zaposlili u uspješnoj privatnoj firmi kao moja sestra.
Ima li uopće smisla nabrajati neke osobne primjere? Možda ti živiš na Pantovščaku, a ja u Kozarima pa bi se već tu mogli razlikovati u poimanju okoline. A možemo upotrijebiti i cherry picking kako bi opravdali svoje stavove. Uglavnom nema smisla.
Kažeš većini ljudi je dobro. Osim što je "dobro" prilično relativan pojam ajd da se malo hvalim pa možda usaglasimo stavove o onom šta je dobar život.

Dakle nakon srednje škole ja sam prihvaćao sve poslove koje sam mogao naći. Kada bi ih nabrajao sigurno bih došao do brojke 20, a možda i 30 različitih poslova. Seljačko sam dijete naviklo na rad od malih nogu i ništa mi nije teško ni ispod časti,
Uz posao sam upisao i faks koje sam zato završio nekoliko godina kasnije od prosjeka( osim ovih na FF ). Uspio sam upasti u telekom firmu kao student i puno toga naučiti. Napredovao sam nekoliko puta, a nakon završeka faksa ponuđen mi je i posao. Doduše za manju plaću nego prije jer je upravo stigao novi vlasnik pa je uslijedilo "rezanje". Tad sam pomislio kako i uz plaću koja nije tako loša ja nemam realno šansu da se maknem sa mrtve točke. Trebao bih stan, a i godine su za ženidbu. Kredit nisam lud dizati jer se sutra mogu naći na cesti i u najboljem slučaju naći neki posao kojim bih krpao kredit. A danas je u modi biti angažiran po projektu, a to znači da može biti mjeseci i bez plaće.

Stoga sam se javio na oglas vani, završio prilično kratku obuku (dosta sam znao, a i frka im je bila sa ljudima) i prvo kao pomoćnik, a zatim samostalno radio na implementaciji informatičkih rješenja. Malo sam proputovao, posjetio neke i ne baš ljupke krajeve i na kraju sve zbrojio-u samo godinu dana ja sam zaradio više nego za 10 godina u Hrvatskoj. Osim stalnih putovanja nisam se ništa više naradio nego doma. Rekao bih čak u dobrom dijelu i manje. E sad je meni dobro. Nakon odmora nastavljam još par godina i imat ću sve što trebam ako bog da zdravlja.

Za to vrijeme neki moji pajdaši su podobivali otkaze i nije da im je lako naći posao. Baš neki dan mi kaže frendica kako je dobila otkaz u INI, a ne tako davno je primljena. U istoj firmi otkaz je dobio i moj stric od 53 godine. Njemu će biti guba naći posao, a sad mu je fino sjelo i ovo sa 67 godina. Većina mojih prijatelja radi za stan, hranu i obleku, a o rješenju stambenog pitanja ili normalnim autima ne mogu ni razmišljati. Kreda je jedini način, a nema garancije da ćeš sačuvati i naći posao bez obzira na kompetencije. Zato ih je puno otišlo van. Među njima i moja sestra-medicinarka sa velikim iskustvom i to su je povukle frendice koje su već tamo od ranije.

I ti ovu situaciju gdje nema posla i gdje ljudi odlaze van, a oni koji rade rade za egzistenciju nazivaš dobrom? I meni su se čudili što idem van raditi jer mi je dobro. Imaš laptop, plejku iPhione, dobru obleku, za rundu. Da, imao sam jer sam godinama štedio da si kupim jebeni mobitel i laptop. I to sam kupio samo da bi se osjećao čovjekom koji nije tu samo da jede i radi već i da malo proživi. I ni to si nebi kupio da sam vidio ikakvu šansu da od svoje štednje osiguram egzistenciju za sebe i svoju buduću obitelj. Stavim soma kuna na stranu mjesečno i nakon 20 godina imam za stančić . Stari moj-ja već prije pet banki imam za garsonjeru od trideset kvadrata i svoj sam čovjek. Ta-daa. A onda ću se ženit i djecu imati.

A u čitavoj priči me posebno razjebao moj frend koji ide u kategoriju uhljeba i radi u državnoj administraciji. Sa svakim sam se vidio na pol sata-sat nakon dolaska, a on je izašao u 11 sa radnog mjesta, cugali smo do 13, a onda sam morao u Bauhaus po nešta pa je i on sa mnom. Vratio se na posao u 14:30 i to prilično nacvrcan.

I onda mi "Good, good, good" kaže da neće taj segment dirati, a da bi to mogao održavati nabit će mom ćaći i materi porez na ono što su 40 godina krvavo stvarali. Pa jebo te stara mi u životu nije na moru bila, a ćaća samo kad su tamo zidali.

I sad čemu izlazak na ceste? Ako ništa onda barem da ljudi poput tebe vide da to što ne kopaš po kontejneru ne znači da dobro živiš.
malinko is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2016., 08:56   #94
Quote:
BONBONCIC kaže: Pogledaj post
Svaki deseti? OK , a kaje sa ostalih 9 koji skapavaju od gladi i celi dan obilaze kontejnere da imaju opce kaj jesti, da ne govorim o tome da ne kupuju nista drugo osim gole i najjeftinije hrane a oblace se sa onim kaj najdu u kontejnerima sa bacenim tekstilom! Nemoj rec da ti to nije poznato i da ne vidis to oko sebe, jer onda nmremo tak razgovarat! Odgovorno tvrdim da je sve puno sirotinje koja treba izac na ulicu i od drzave trazit lovu za osnovno prezivljavanje pa i od onih kojima ide tak dobro ko kaj si ti i oni koje si nabrojao da ih poznas, drugim rjecima ako ne ide milom onda silom ili povratak u socijalizam za socijalnu drzavu da bude barem neka uravnilovka kak je bilo u Jugoslaviji!
Hehe, a nista, onda cemo mi koji imamo imati svoja geta ko u JARu. Najbolje da cemo pristati na nasilje koje nam otima zaradjeno.

Traziti od drzave lovu
lukarak is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2016., 09:05   #95
Quote:
lukarak kaže: Pogledaj post
Hehe, a nista, onda cemo mi koji imamo imati svoja geta ko u JARu. Najbolje da cemo pristati na nasilje koje nam otima zaradjeno.

Traziti od drzave lovu
Takve stvari su mogle proći prije 70 godina kad su ljudi bili neuki i kad je tek završio svjetski rat...danas nikako.
Uostalom, pokretač teme je sam dokazao da se sve može kad se hoće u svom postu, pa ne znam zašto se žali. Zbog drugih? Neka i drugi sebi pomognu.
TheJudgement is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2016., 09:14   #96
Quote:
TheJudgement kaže: Pogledaj post
T.
Uostalom, pokretač teme je sam dokazao da se sve može kad se hoće u svom postu, pa ne znam zašto se žali. Zbog drugih? Neka i drugi sebi pomognu.
Sve više shvaćam zašto prosvjeda nema. Sorry ljudi što sam tratio svoje i vaše vrijeme. Idemo svaki svojim putem iako me jako boli što ne mogu kavicu popiti u društvu veselih i zadovoljnih prijatelja već ljudi koji plivaju u brigama i problemima. Upravo čitam anketu-podrška EU raste u Hrvatskoj. Sam vi prosvjedujte preko interneta. Za kraj nešto što već vrapci znaju, ali ovdje paše, jako paše:

Kada su nacisti došli po komuniste,
ja sam ćutao;
jer nisam bio komunista.

Kada su zatvorili socijaldemokrate,
ja sam ćutao;
jer nisam bio socijaldemokrata.

Kada su došli po sindikalce,
ja se nisam pobunio;
jer nisam bio sindikalac.

Kada su došli po mene,
nije preostao niko da se pobuni.
malinko is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2016., 09:30   #97
Quote:
malinko kaže: Pogledaj post
Sve više shvaćam zašto prosvjeda nema. Sorry ljudi što sam tratio svoje i vaše vrijeme. Idemo svaki svojim putem iako me jako boli što ne mogu kavicu popiti u društvu veselih i zadovoljnih prijatelja već ljudi koji plivaju u brigama i problemima. Upravo čitam anketu-podrška EU raste u Hrvatskoj. Sam vi prosvjedujte preko interneta. Za kraj nešto što već vrapci znaju, ali ovdje paše, jako paše:

Kada su nacisti došli po komuniste,
ja sam ćutao;
jer nisam bio komunista.

Kada su zatvorili socijaldemokrate,
ja sam ćutao;
jer nisam bio socijaldemokrata.

Kada su došli po sindikalce,
ja se nisam pobunio;
jer nisam bio sindikalac.

Kada su došli po mene,
nije preostao niko da se pobuni.
Želiš reći da je danas u Hrvatskoj nacizam na vlasti?
TheJudgement is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2016., 09:47   #98
1. Kakve crne ulice? Narod na ovim prostorima ne veruje više nikom, totalna apatija, nema se energije za neke veće proteste niti će biti u narednih 30 godina.

2. Ja ne znam šta se vi Hrvati bunite? IDe vam sve bolje i bolje, prosečna plata vam je čak 700€ (u Srbiji je 300, poređenja radi), u EU ste. Ne može sve brzo. Privredni rast ima svoju dinamiku i za 10tak godina ćete biti lepa zemlja za život. Prema tome nemate nikakvog objektivnog razloga za proteste, osim da zeleni protestuju zbog činjenice da je sve manje vrabaca zbog automobilskog zagađenja
__________________
https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/619pPybybfL.jpg
denacifikator is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2016., 09:59   #99
Quote:
fajterina kaže: Pogledaj post
Ja se ne sjećam nijednog koji je prekapao po kontejnerima u Jugovini,a nije baš bilo sirotinje u većini..
nije bilo naknade od 50lp

nije ni u Lijepoj našoj bilo naguženih u kontejner dok se nisu uvele naknade od 50lp
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2016., 10:03   #100
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
nije bilo naknade od 50lp

nije ni u Lijepoj našoj bilo naguženih u kontejner dok se nisu uvele naknade od 50lp
Ta naknada je uvedena kao socijalna pomoc, nesto kao Merkelica koja zove izbjeglice po sumama i gorama umjesto da posalje avione po njih. Tako i nasa drzava, daje 50 lipa, sto je previse jer je boca jeftinija od toga, pa je bilo i zloupotreba proizvodnje boca odmah za reciklazu, umjesto da ljudima da socijalnu pomoc, a uvede naknadu po kg plastike i to sve plastike.
lukarak is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:15.