Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.05.2016., 17:26   #1
Četništvo Šoškočanina

Kada je smrtno stradalo 12 redarstvenika MUP-a u Borovu Selu odgovoran za to bilo je četnikovanje V.Šoškočanina.

On danas ima svoj spomenik u Borovu Selu..
Tko je činio to četništvo Šoškočanina i gdje su krivci za smrt hrvatskih redarstvenika?!!
__________________
Što misliš da Aleksandar pustošeći svijet traži usred užasa, lomljave i rata? Moren dosadom koju ne može da ukroti boji se da ostane sam sa sobom i teži da izbjegne sebe - Neoantigona
E-Absynthe is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2016., 15:27   #2
Quote:
E-Absynthe kaže: Pogledaj post
Kada je smrtno stradalo 12 redarstvenika MUP-a u Borovu Selu odgovoran za to bilo je četnikovanje V.Šoškočanina.

On danas ima svoj spomenik u Borovu Selu..
Tko je činio to četništvo Šoškočanina i gdje su krivci za smrt hrvatskih redarstvenika?!!
Uzeo si krivi izvor informacija. "Index" pokusava opravdati vodstvo Srbije a krivnju prebaciti na Soskocanina.
Da bi razumio tadasnju situaciju, treba malo sire gledati. Od 1987. Milosevic vodi glavnu rijec u Srbiji. Njegova zadaca je bila rusenje Jugoslavije. Tu zadacu je dobio od Amerikanaca. Milosevic i ekipa preuzimaju gotovo sve poluge vlasti tadasnje SFRJ. Uz pomoc hrvatskih komunista, razoruzavaju hrvatsku uzimajuci svo oruzje teritorijalne obrane. Kada su to obavili, krenula je druga faza, a to je izazivanje sukoba. Na podrucje Knina, Benkovca, Korenice i drugih gradova salju svoje ljude koji pokrecu pobunu srpske nacionalne manjine. U drugoj fazi salju svoje ljude na podrucje istocne Slavonije kojima je zadaca pobuniti srpsku nacionalnu manjinu na tom podrucju. Glavninu tih ljudi cinili su pripadnici JSO (jedinica za specijalne operacije) iz Kule. Oni uz pomoc domaceg stanovnistva srpske nacionalnosti postavljaju i prve Barikade na tom podrucju. (Negoslavci, Brsadin, Borovo selo). Nakon toga je trebalo izazvati veci sukob. U Vecernjim satima otimaju dvojicu hrvatskih policajaca u Borovo selu. Znajuci da ce MUP RH intervenirati, organiziraju zasjedu u kojoj ubijaju 12 policajaca. Nakon masakra u pomoc im dolazi tzv. JNA koja sprecava hrvatske policajce da udju iz pravca Dalja. Nakon nekoliko sati prestaju borbe, a mrtve i ranjene izvlace iz Borova sela.
Veselin Soskocanin je bio osjemenjivac krmaca na svinjogojskoj farmi ovcara i nista vise od toga. Njegova uloga u cijeloj operaciji je nebitna. Bitna je uloga srpskog vodstva.
zulualpha is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 21:41   #3
Quote:
E-Absynthe kaže: Pogledaj post
Kada je smrtno stradalo 12 redarstvenika MUP-a u Borovu Selu odgovoran za to bilo je četnikovanje V.Šoškočanina.

On danas ima svoj spomenik u Borovu Selu..
Tko je činio to četništvo Šoškočanina i gdje su krivci za smrt hrvatskih redarstvenika?!!
ne samo da ima spomenik u BS nego ga mulci još i povlače po forumu,dokle ćemo davati prostor i važnost ništacima.
galeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 23:49   #4
https://youtu.be/ducJ9H9lOeU

Ovdje Šoškoćanin optužuje Stipana Bošnjaka za ubojstvo nekog srpskog civila dan prije nego što je sam ubijen u Borovu sa ostalim hrvatskim redarstvenicima.

Koliko tu ima istine? Da li postoje izvori koji govore o navodnom ubojstvu?
Kloki is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 21:52   #5
Quote:
Kloki kaže: Pogledaj post
https://youtu.be/ducJ9H9lOeU

Ovdje Šoškoćanin optužuje Stipana Bošnjaka za ubojstvo nekog srpskog civila dan prije nego što je sam ubijen u Borovu sa ostalim hrvatskim redarstvenicima.

Koliko tu ima istine? Da li postoje izvori koji govore o navodnom ubojstvu?
A da, uvijek je za njihove pizdarije netko drugi kriv.
__________________
I ovaj forum nabijem isto na kurac
agentprevarator is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 11:12   #6
Quote:
Kloki kaže: Pogledaj post
https://youtu.be/ducJ9H9lOeU

Ovdje Šoškoćanin optužuje Stipana Bošnjaka za ubojstvo nekog srpskog civila dan prije nego što je sam ubijen u Borovu sa ostalim hrvatskim redarstvenicima.

Koliko tu ima istine? Da li postoje izvori koji govore o navodnom ubojstvu?
ne znam tko je koga ubio , ali kad bi to bila istina , opet se ne bi promjenila službena politika Hrvatske prema slučaju Borovo. Za hrvatske nacionaliste Vukašin Šoškočanin je najomraženije ime i pokušava ga se što više demonizirati . Činjenica je da 90% ljudi u Borovu Šoškočanina doživljava kao heroja koji je branio svoj narod. Ja ne znam što se stvarno dogodilo i nisam istraživao pobliže te događaje , nego govorim kakav je stav tamošnjih ljudi.

Da bismo bolje shvatili značenje V. Šoškočanina i koji su bili njegovi motivi , trebamo se upitati: "Sto bi ja učinio na njegovom mjestu ?" Što naprimjer da je Borovo hrvatsko selo u Srbiji , i da je Šoškočanin Hrvat koji je pobio srpske vojnike koji su pokušali ukloniti hrvatsku zastavu , kakav bi ste onda stav imali prema njemu ? bi li bio zločinac ili "branitelj". ne morate odgovoriti jer znam da nećete biti iskreni , ali promislite o tome.
samoodbrana is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 21:08   #7
Quote:
samoodbrana kaže: Pogledaj post
ne znam tko je koga ubio , ali kad bi to bila istina , opet se ne bi promjenila službena politika Hrvatske prema slučaju Borovo. Za hrvatske nacionaliste Vukašin Šoškočanin je najomraženije ime i pokušava ga se što više demonizirati . Činjenica je da 90% ljudi u Borovu Šoškočanina doživljava kao heroja koji je branio svoj narod. Ja ne znam što se stvarno dogodilo i nisam istraživao pobliže te događaje , nego govorim kakav je stav tamošnjih ljudi.

Da bismo bolje shvatili značenje V. Šoškočanina i koji su bili njegovi motivi , trebamo se upitati: "Sto bi ja učinio na njegovom mjestu ?" Što naprimjer da je Borovo hrvatsko selo u Srbiji , i da je Šoškočanin Hrvat koji je pobio srpske vojnike koji su pokušali ukloniti hrvatsku zastavu , kakav bi ste onda stav imali prema njemu ? bi li bio zločinac ili "branitelj". ne morate odgovoriti jer znam da nećete biti iskreni , ali promislite o tome.
Da, oko 90 % stanovnistva Borova sela dozivljava Soskocanina herojem. Ne samo njega nego i druge ratne zlocince. Na primjer Sljivancanina, Mrksica i sl.
Soskocanin nije ubijao hrvatske vojnike nego hrvatske policajce. To je razlika. Na primjer, sto bih ja ucinio da sam Hrvat negdje u Srbiji. Ne bih pucao na srpske policajce koji zele ukloniti hrvatsku zastavu.
zulualpha is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2018., 06:05   #8
Quote:
samoodbrana kaže: Pogledaj post
ne znam tko je koga ubio , ali kad bi to bila istina , opet se ne bi promjenila službena politika Hrvatske prema slučaju Borovo. Za hrvatske nacionaliste Vukašin Šoškočanin je najomraženije ime i pokušava ga se što više demonizirati . Činjenica je da 90% ljudi u Borovu Šoškočanina doživljava kao heroja koji je branio svoj narod. Ja ne znam što se stvarno dogodilo i nisam istraživao pobliže te događaje , nego govorim kakav je stav tamošnjih ljudi.

Da bismo bolje shvatili značenje V. Šoškočanina i koji su bili njegovi motivi , trebamo se upitati: "Sto bi ja učinio na njegovom mjestu ?" Što naprimjer da je Borovo hrvatsko selo u Srbiji , i da je Šoškočanin Hrvat koji je pobio srpske vojnike koji su pokušali ukloniti hrvatsku zastavu , kakav bi ste onda stav imali prema njemu ? bi li bio zločinac ili "branitelj". ne morate odgovoriti jer znam da nećete biti iskreni , ali promislite o tome.
Istoga dana u Novome Slankamenu srpski policajci uklonili (otpilili!) su hrvatski barjak. Nitko nije pucao na njih, nitko ih nije ubio, nitko ih nije ranio, nitko ih nije oteo, nitko ih nije mučio. Promisli malo o tome.

https://www.youtube.com/watch?v=uqg_Vv5kJms
__________________
Domovinski rat temelj je hrvatske države.
dinamofan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2018., 07:56   #9
Quote:
zulualpha kaže: Pogledaj post
Veselin Soskocanin je bio osjemenjivac krmaca na svinjogojskoj farmi ovcara i nista vise od toga. Njegova uloga u cijeloj operaciji je nebitna. Bitna je uloga srpskog vodstva.
Dovoljno je pogledati životopise ljudi koji su kao pokrenuli i vodili pobunu Srba, milicajac, skladištar, osjemenjivač krmača... Sve intelektualci najvišeg ranga.
__________________
"Jedno je percepcija, drugo su činjenice." - AAP
žerac76 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:04.