Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.09.2016., 13:04   #1
Thumbs up Od danas E-karton

Od danas bi u probni radi trebao biti pušten E-karton. Njegova svrha je h uvoenje reda u zdravstvo i eliminacija papirologije i administracije. Jeste li ga isportbali?
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2016., 13:08   #2
Ne zanimaju me e-gluposti.....mazu oci narodu sa tim...a opet sve e-rasulo gore nego prije.....bolje da su bolnicu koju obnovili nego ta e-sranja bacili lovu.....Tako je to kad hocemo bit veci Japanci od Japana.....zalost sama.

Poslano sa mog LG-H960 koristeći Tapatalk
RayBan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2016., 14:11   #3
A netko ti je zabranio da u uvodnom postu staviš koji korisni link je li??

Evo ih nekoliko:
Quote:
e-karton s podacima pacijenta kreće s primjenom 1. rujna
http://www.vecernji.hr/hrvatska/e-ka...-rujna-1107261
Quote:
Starta e-Karton: Lakše do uputnica i termina kod liječnika
http://hr.n1info.com/a146601/Vijesti...lijecnika.html

Ovo je od lani iz doba Varge i počelo je u Karlovcu
Quote:
Ovako će izgledati vaš e-karton
http://vijesti.hrt.hr/298166/ovako-c...i-vas-e-karton
Znači da projekt e-građani uveden za prošle administracije pomalo doalzi do sve veče primjene.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2016., 16:48   #4
Quote:
Ovako će izgledati vaš e-karton:
Sadržaj ne postoji

Mislim da će tako i biti.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2016., 17:29   #5
Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
Sadržaj ne postoji

Mislim da će tako i biti.
nisam kliknuo na video................vrh
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2016., 19:08   #6
pušiona

to će možda djelomično zaživjeti
kao i naručivanje pacijenata na kontrole u bolnice a od strane njihovih obiteljskih liječnika
jer kažu , obiteljski liječnik klikne na bolnicu, doktora ako se zna kojem se ide nađe kada doktor ima slobodan termin i naruči pacijenta
ak je tak to bi onda trebalo biti jednako za sve - i pacijente i obiteljske i ove kod kojih se naručuje

eto konkretan primjer
mama treba na kontrolu kod dijabetologa i kardiologa - Zavod za dijabetes, saa pod Merkurom
obiteljska klikne, naruči ju za dijabetologa ali za kardiologa u istoj bolnici, dva kata više - ne može

kod kardiologa se možeš naručiti jedino tako da sa uputnicom dođeš u bolnicu i to čak niti ne na centralni šalter za naručivanje jer ni oni ne mogu naručiti kod kardiloga nego sa tom tiskanom uputnicom kod sestre od kardiologa i ona da termin.
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2016., 19:36   #7
Mene zanima samo jedna stvar: Koliko će to značiti dodatno zaposlenih uhljeba?
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2016., 20:00   #8
koliko je sustav zaštićen od hakerskih napada?
milko84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2016., 20:49   #9
..i da li je tko proučio kako dati tu zabranu da ti svaki *ebeni zdravstveni "radnik" viri u njega? Jer imam tu kod sebe jednu koja može biti sretna da joj ne zavalim šljagu kako se ponaša, taman bi mi bilo dobro da mi još podatke iz kartona laje okolo, a znam da voli gledati u tuđe kartone i da bi mogla.
__________________
[URL="https://www.youtube.com/watch?v=GGUCBOGcvz0"]Game of Thrones & Thompson - Neka ni'ko ne dira u moj mali dio svemira[/URL]
Gošća is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2016., 21:08   #10
Quote:
Gošća kaže: Pogledaj post
..i da li je tko proučio kako dati tu zabranu da ti svaki *ebeni zdravstveni "radnik" viri u njega? Jer imam tu kod sebe jednu koja može biti sretna da joj ne zavalim šljagu kako se ponaša, taman bi mi bilo dobro da mi još podatke iz kartona laje okolo, a znam da voli gledati u tuđe kartone i da bi mogla.

Jbt koja paranoja pere neke, Tko će ti viriti u kartonu? Viriti će onaj tko i do sada "virio" jedino neće biti dupliranja već će sve ići u jedan karton i neće biti potrage za recimo starm nalazima i otpusnim pismima i slično.

Recimo ja sam izgubio otpusno iz 2005, i onda odi u njihov arhiv popuni obrazac i čekaj tri dana pa onda ga odi pokupiti
Ovako će sve biti dostupno uz klik iz naslonjača:klap:
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2016., 21:18   #11
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Jbt koja paranoja pere neke, Tko će ti viriti u kartonu? Viriti će onaj tko i do sada "virio" jedino neće biti dupliranja već će sve ići u jedan karton i neće biti potrage za recimo starm nalazima i otpusnim pismima i slično.

Recimo ja sam izgubio otpusno iz 2005, i onda odi u njihov arhiv popuni obrazac i čekaj tri dana pa onda ga odi pokupiti
Ovako će sve biti dostupno uz klik iz naslonjača:klap:
Pa evo ti

Quote:
No o tome želite li da vaši zdravstveni podaci budu dostupni svima u zdravstenom sustavu - odlučujete sami. Prvih tisuću pacijenata o tome će se očitovati u Karlovcu.
Zašto bi svima u zdravstvenom sustavu bio dostupan moj karton? Nije da hvala Bogu ima nešto u njemu, ali da znaš ljude kao ovu o kojoj pričam..ta sama kopa i traži.
__________________
[URL="https://www.youtube.com/watch?v=GGUCBOGcvz0"]Game of Thrones & Thompson - Neka ni'ko ne dira u moj mali dio svemira[/URL]
Gošća is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2016., 21:48   #12
Quote:
Gošća kaže: Pogledaj post
..i da li je tko proučio kako dati tu zabranu da ti svaki *ebeni zdravstveni "radnik" viri u njega? Jer imam tu kod sebe jednu koja može biti sretna da joj ne zavalim šljagu kako se ponaša, taman bi mi bilo dobro da mi još podatke iz kartona laje okolo, a znam da voli gledati u tuđe kartone i da bi mogla.
Pa u ljekarnama mozes reci samo ime i prezime da ti provjere npr. lijek koji je poslan......suplje do kraja....fiskalizacija, legalizacija, digitalizacija.....kakvu pizxxriju iducu ovom narodu spremaju? Ovakve magle se ni u Sjevernoj koreji ne sjete organizirat.

Poslano sa mog LG-H960 koristeći Tapatalk
RayBan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2016., 21:58   #13
Quote:
Gošća kaže: Pogledaj post
Pa evo ti



Zašto bi svima u zdravstvenom sustavu bio dostupan moj karton? Nije da hvala Bogu ima nešto u njemu, ali da znaš ljude kao ovu o kojoj pričam..ta sama kopa i traži.
I što je točno sada sprečava da izblebeće ono što piše u kartonu?
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2016., 22:00   #14
Quote:
RayBan kaže: Pogledaj post
Pa u ljekarnama mozes reci samo ime i prezime da ti provjere npr. lijek koji je poslan......suplje do kraja....fiskalizacija, legalizacija, digitalizacija.....kakvu pizxxriju iducu ovom narodu spremaju? Ovakve magle se ni u Sjevernoj koreji ne sjete organizirat.

Poslano sa mog LG-H960 koristeći Tapatalk
Držalo bi vodu da smo prvi koji smo pokrenuli taj proces. No nismo prvi, sve zemlje EU su na daleko većem stupnju digitalizacije a neke se u potpunosti digitalizirane.
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2016., 22:04   #15
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
I što je točno sada sprečava da izblebeće ono što piše u kartonu?
To što joj nije pri ruci.
__________________
[URL="https://www.youtube.com/watch?v=GGUCBOGcvz0"]Game of Thrones & Thompson - Neka ni'ko ne dira u moj mali dio svemira[/URL]
Gošća is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2016., 22:05   #16
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Držalo bi vodu da smo prvi koji smo pokrenuli taj proces. No nismo prvi, sve zemlje EU su na daleko većem stupnju digitalizacije a neke se u potpunosti digitalizirane.
Rijec je o tome da se nase vlasti nisu a niti ce se potrudit napravit te stvari kako treba.....Gruntovnice su dovoljan dokaz...dobili su milijune od zapada da to rijese, i strani strucnjaci su bili u npr splitskom zemljisniku...i onda nista...i dalje su vecina sudskih sporova u ladicama zemljisno-knjizne naravi...ne znas ko pije a ko placa.

Poslano sa mog LG-H960 koristeći Tapatalk
RayBan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2016., 22:09   #17
Sjecam se kad sam bio djete 80tih u doktora bi dosao i dobio broj....i znao od prilike kad si na redu....a ovi za to danas moraju kompjutere umrezavat...jer su u svim ordinacijama opce prakse redovito guzve.Smjesno.

Poslano sa mog LG-H960 koristeći Tapatalk
RayBan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2016., 00:03   #18
Quote:
RayBan kaže: Pogledaj post
Sjecam se kad sam bio djete 80tih u doktora bi dosao i dobio broj....i znao od prilike kad si na redu....a ovi za to danas moraju kompjutere umrezavat...jer su u svim ordinacijama opce prakse redovito guzve.Smjesno.

Poslano sa mog LG-H960 koristeći Tapatalk

Ja kad sam išo prije par godina tu u Osijeku kod mene kod dermatologice za lice isto sam dobivao te brojeve a i prije par dana sam iso za fizikalnu terapiju za koljena u Bizovac i opet dobio brojeve.
MaurS is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2016., 00:07   #19
Hoćemo li i mi tu na forumu od danas dobivati e-kartone?

Martian7 is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2016., 05:56   #20
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Od danas bi u probni radi trebao biti pušten E-karton. Njegova svrha je h uvoenje reda u zdravstvo i eliminacija papirologije i administracije. Jeste li ga isportbali?
Iskreno, bedastoće. Tj. beskorisno.
Glavni korisnici usluga ordinacije liječnika su penzići.
To im je prilika da sretnu prijatelje i ispričaju se.
Dakle, društveni događaj.
Za e karton trebaš biti prijavljen u e građani, imati računalo i biti koliko toliko informacijski pismen.
To većina penzića nije.

S druge strane, za onog koji ne želi čekati na red za lijek, postoji telefonski poziv kojim se dobije lsti.

Dakle, promašena investicija.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:32.