Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.01.2008., 16:37   #81
Quote:
Enchi kaže: Pogledaj post
Mislim da tu određena doza narcizma čudo čini. Pristojno razvijeni narcis u osobi će se nakon nekog vremena zgaditi na situaciju u kojoj je nečija 'zamena', 'igračka', 'osveživač braka' i slično i 'ubiti' zaljubljenost. Ako osoba nema dovoljno razvijenog narcisa u sebi podnosiće takvu situaciju godinama ili celog života, pateći nesrećno zaljubljena, a ako ima, pak, preterano razvijenog narcisa može produžiti situaciju u beskraj samo da bi izašla kao 'pobednik', opet tako mučeći sebe. Znači, rešenje leži u razvijanju ličnog narcisa u zdravoj meri. ************************************************** *****
Možda je to i strah od vezivanja. Možda, kao i ja, imaš neke podsvesne ideje o tome da ako se venčaš to je kao da si jednom nogom stupila u grob. Recimo, ja kad odem na svadbu, meni je uvek žao para koji se venčava. Dok se svi raduju ja ih u sebi sažaljevam. Znam da je velika verovatnoća da će se kroz desetak godina pretvoriti u nemarne, nebrižne i neuredne osobe, rastrzane svakodnevnim brigama, koje više ne mogu ni da vide svog bračnog partnera, a kamoli da ga vole, da će se najverovatnije varati, možda čak biti i pred razvodom. I onda mi sva ta njihova radost na venčanju dođe nekako tužna.
Enchi, darling, koje su metode za razvijanje osobnog narcizma u zdravoj mjeri?
Meni inače i nije baš jako žao para koji se vjenčava; meni se oni čine sretnima, pa mi to izaziva neko samosažaljenje i tugu. U kojoj je mjeri razvijen moj osobni narcis?
__________________
Promjena je zakon života.
"Kad si zadnji put učinio nešto po prvi put?"
zvjezdicaiz mora is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 16:39   #82
Dragane, ne vjerujem da će se čovjek utješiti, ali dobar pokušaj

mislim da je dobro da proba moj savjet, jer je zaljubljenost prolazna, a dok bude u ovoj situaciji, on još više hrani njenu zaljubljenost
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 16:43   #83
Quote:
Dragan kaže: Pogledaj post
Najmanje dvoje od troje ucesnika je zaljubljeno.
koja matematika?!
šta ti je demokracija!
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 16:57   #84
Quote:
JustForFun kaže: Pogledaj post
Dragane, ne vjerujem da će se čovjek utješiti, ali dobar pokušaj
...
Ma znam da moji saveti ne pomazu, ali to je jace od mene (znas ono - sad cu da ti dam suupeer doobar savet...).
To je valjda zato sto sam, evo neko vreme, prestao da uzimam ljud(ske)e (probleme) ozbiljno. Osim zdravstvenih (fizickih).

PS
Apelujem na moderatore da me banuju sa podforuma zbog trollovanja.
Dragan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 17:49   #85
Quote:
sokref kaže: Pogledaj post
da, znam.. uglavnom da je to bijeg iz dosadne realnosti... i da pritiskom neću postići ništa..
ali kako.. da se pokupim na neko vrijeme od doma, ostavim sina.. i kažem, ok,možda se vratim?
Jeste li razgovarali o mogućem razvodu i kako je ona na to odreagovala?
Enchantress is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 17:53   #86
Quote:
zvjezdicaiz mora kaže: Pogledaj post
Enchi, darling, koje su metode za razvijanje osobnog narcizma u zdravoj mjeri?
Ne znam. Ali reaguje tako da ti ne dopušta da budeš u ponižavajućoj situaciji previše dugo. Valjda staviš sebe na prvo mesto u određenom trenutku i 'zbrišeš' sve oko sebe što te ugrožava.


Quote:
Meni inače i nije baš jako žao para koji se vjenčava; meni se oni čine sretnima, pa mi to izaziva neko samosažaljenje i tugu. U kojoj je mjeri razvijen moj osobni narcis?
Nema to veze jedno sa drugim. To što mi je žao ljudi koji se venčavaju je samo posledica mog ličnog odnosa prema braku.
Enchantress is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 23:19   #87
Quote:
čovječica kaže: Pogledaj post
ma bravo!
najbolje je zatvoriti u ormar i ne dati joj jesti dok se ne odljubi.
mislim da čoek mora doći sam do zaključka. tko ovdje može nekom reći šta da radi
ili to. izgladnjivanjem prisiliti da se vidi da ljubav ide preko želuca!
i staviti komad sira na štap za pecanje. pa mic po mic. ima raznih načina
ontheedge is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 23:21   #88
Quote:
Enchi kaže: Pogledaj post
Jeste li razgovarali o mogućem razvodu i kako je ona na to odreagovala?
ma jesu. vidiš da i na ipnozu pomišlja. to je već očaj iz kog djeluje. ne pušta.
ontheedge is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 23:24   #89
Quote:
ontheedge kaže: Pogledaj post
ma jesu. vidiš da i na ipnozu pomišlja. to je već očaj iz kog djeluje. ne pušta.
Kada bi se postavio kao muškarac i rekao joj da ide kud zna sa svojim ljubavnikom, nakon nekoliko dana bi se vratila da moli da je primi nazad.
Enchantress is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 23:39   #90
Quote:
Enchi kaže: Pogledaj post
Kada bi se postavio kao muškarac i rekao joj da ide kud zna sa svojim ljubavnikom, nakon nekoliko dana bi se vratila da moli da je primi nazad.
je a klinci su tu, pa ovo pa ono. al da. moraš čoeku/ženi ako su odrasli ljudi pustit na volju da čine ono što osjećaju da treba. pogotovo ako nekog voliš. al dovedeš se u situaciju kad jednostavno ne možeš reagirati neosobno. gotovo nemoguće. oće reć da se odrasli ljudi ponašaju kao mala djeca. ovisna o pažnji. al tako to ide od oralne faze prema "višim čulima"
ontheedge is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 23:45   #91
Quote:
sokref kaže: Pogledaj post
Tema je mozda glupa.. znam da nema recepta i savjeta. Pitam se, ima li pomoci.. Kako pomoći nekome da savlada zaljubljenost,koja je okarakterizirana kao "opsesivna". Zasto pitam.. jer se radi o osobi u braku, koja je zaljubljena u trecu osobu, i time razara brak.. na neki nacin je svjesna toga, ali ne moze si (ili ne zeli?) pomoci. Jer je "ludo zaljubljena".. E sad,ima li tu ikakvih metoda kako pomoći da se "riješi" zaljubljenosti, ili jednostavno čekati..
aha htjela sam pitati što je razlog za prekid
pomoć: ima milion takvih slučajeva, popričati s nekim ko je bio u istoj situaciji
printscreen is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 08:27   #92
Quote:
Enchi kaže: Pogledaj post
Jeste li razgovarali o mogućem razvodu i kako je ona na to odreagovala?
razvod smo spomenuli, ali nismo razgovarali.. ona je zaljubljena, ali je on iz drugog grada.. zna da nije realno da zavrsi s njim.. a prema meni je ravnodusna.. i sad sama ne zna kako bi dalje..

nekako, kao da trazi od mene da ju pustim da se lijepo izgusta s njim, pa cemo onda dalje vidjeti..
sokref is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 09:47   #93
Quote:
sokref kaže: Pogledaj post
nekako, kao da trazi od mene da ju pustim da se lijepo izgusta s njim, pa cemo onda dalje vidjeti..
ne komentirajući konkretno tvoju situaciju, već konstatirajući generalno, uz preduslov da se govori o zdravoj i zreloj vezi a ne o nekoj bolesnoj zajebanciji:

-ako se neko odljubi od mene, zadovoljno ću ga pustit od sebe, i (ako ga poštujem i cijenim) bit sretna sretna zbog njega.
-ako mi voljena osoba kaže da želi nekog probat, i pita me za moje mišljenje i blisko razgovaramo o tom, biću sretna zbog njega i vjerovatno dat amen i zeleno svjetlo. a pogotovo ću bit sretna zbog sebe, jer i vjerovatno i ja imam nekoga u vidu nakon mojeg i njegovog izleta u (kratkotrajan:tuzni) rush, vjerovatno ćemo uz erotičan razgovor i prejebeno dobar sex podijelit ljubav i povezanost jedno s drugim koja se većinom da adekvatno iskazat jedino pogledom bez riječi.

znaš da ti neka osoba maximalno odgovara, da je imaš pored sebe u životu, da postojite kao dvije polovice jednog, da bi ste uz osmijeh dali život za tu osobu, i da imate otvorenost prema njoj gotovo kao i prema samom sebi što bi značilo realno poimanje života bez roza naočala i ostalih urbana-legenda-sranja, meni je gorepomenuta vrsta povezanosti sam vrh. i tebe kao pojedinca i vas kao veze dvije potpuno različite jedinke, koje nekim čudom, u realnom svijetu (gdje je potrebna komunikacija i nema telepatije) uspijete ostvarit takvo razumijevanje, poštovanje i povezanost.


no, čak i ovo , kao i sve u životu, se vremenom izgubi. sve se mijenja, ljudi, okolnosti, sve. jbg. life sucks, i to bez nekog ogorčenja i tragedije u glasu, već mirna i jednostavna konstatacija.
__________________
.
cap_insanio is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 09:58   #94
Quote:
sokref kaže: Pogledaj post
razvod smo spomenuli, ali nismo razgovarali.. ona je zaljubljena, ali je on iz drugog grada.. zna da nije realno da zavrsi s njim.. a prema meni je ravnodusna.. i sad sama ne zna kako bi dalje..

nekako, kao da trazi od mene da ju pustim da se lijepo izgusta s njim, pa cemo onda dalje vidjeti..
zar želiš biti do kraja života sa nekim tko je prema tebi ravnodušan? čak i zbog djece?

da učiniš napokon nešto konkretno, možda ne bi više bila ravnodušna

spremi je dragom pa nek osjeti svu realnost svakodnevnog života s njim i nek upozna i njegove mane, a ne samo kako se predstavlja, ružičaste naočale brzo će spast, dovoljno si se ponizio, ako će se jebat, nek se jebu, bar ćeš na ovaj način ubrzat sve procese, jer ih izbjeć ne možeš, a nisi nasilnik da je prisiliš da bude normalna

ako je htjedneš kad se izgušta i vrati se olinjala i jadna, vidi sam

to je najbolji lijek za odljubljivanje - zaljubila si se, ajde Mare onom koga voliš, sretan ti put! nemoj da te ja priječim u sreći
i obvezno joj daj djecu!
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 10:04   #95
Jer svima nam se u braku i dugoj vezi dogodi neki klik u glavi, danas smo zaljubljeni u nekoga i sutra nas to prođe, u sebi imamo ugrađene mehanizme da si kažemo da trava nije nigdje zelenija i da malo kritički sagledamo drugu osobu naspram našeg partnera i uvidimo da ih ne bi mjenjali.

Ako uvidimo da bi - onda se nema tu šta radit više.

Ona nema osnovni odgoj i empatiju, sebična je do bola, nek napokon odraste, a ako neće, bit će ti bolje samom.
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 10:12   #96
Quote:
sokref kaže: Pogledaj post
da, istina.. baš joj je dobro.. ja skačem okonje ko lud.. ispunjavam sve želje.. ima ljubavnika u kog je zaljubljena..
jedino joj fali da se s njim viđa malo..
super..
samo, što napraviti.. s moje strane?
očito to skakanje oko je nije pomoglo

a da promijeniš taktiku?

ti samo hraniš bolesni dio njene duše, umjesto da je pogodi realnost i da se sama izliječi!
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 10:17   #97
jednom sam čitala kako je kad muž pođe vrludat i neka šmizla oko njega skače, najbolji recept poslat ga njoj u paketu sa svime, pa će ga ona brzo vratit kad vidi da on nije sex Bog i ljubavni stroj, već osoba koja ima puno mana,

jer u takvim odnosima dobijaš samo šlag na kraju, a ono govno ispod kao da ne postoji


zato pametan budi, ako je ona sjebana u glavi, ne trebaš biti i ti

ne znam kako si saznao za njene osjećaje prema drugom, ali to je samo dokaz da je ona totalno egocentična i da te ne cjeni ni malo, jer je te stvari trebala rješavat sama sa sobom i donjet odluke

ali ona bi sjedila na dvije stolice i od svakog od vas dobivala ono najbolje,

za promjenu je ostavi da dobiva od njega lijepe riječi i zrnca sexa, pa da vidimo jel to dovoljno što osobi treba od veze???
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 10:21   #98
jer ako je to ono pravo on se neće libit da budu skupa i da sve odbaci radi nje

a ako nije shvatit će da je bila njegova igračka, da je to što ima s njim samo služilo za razbijanje monotonije u njegovoj vezi itd. i bit će povrijeđena jer ju je tako golemo izdao i pogledat će šta je ostavila iza sebe, čovjeka koji ju voli unatoč tome što ga je duboko povrijedila

i znat će to cijenit!

a ovako ode to u nedogled i kad završi epizoda sa ovim, naći će nekog drugog itd.

jer joj ti pokazuješ da je to ok, da si njen otirač i da po tebi može srati ko hoće

život je najbolja terapija!
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 10:24   #99
I zapamti da bismo nekog imali kako treba, moramo čak biti spremni i izgubiti ga!
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 10:40   #100
da, znam da sve to stoji.. da bi bilo najpametnije da joj kazem odi kod njega.. pa vidi..
ali u praksi.. to ne izgleda tako.. nego upravo suprotno..
da ju pustim da se nalazi s njim, dok ce moj sini biti stalno kod bake i dede.. on i ona ce opet uzivati samo u "šlagu" , samo u izlascima, sexu.. bez stvarne svakodnevnice.. nisam siguran ima li načina da okusi stvarnu svakodnvevnicu s njim..
sokref is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:50.