Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.11.2009., 11:11   #1
Robert Pauletić - Himalaja u 77 priča

Nova knjiga Roberta Pauletića...
Imam doma Nepal i Brazil (sve su u 77 priča ) i meni osobno su fenomenalne i baš sam ih počel ponovo čitat'...čital sam malo isječke iz Himalaje i RP nastavlja u svom stilu - prepunom duha
Jedva čekam da je kupim...ima je već u Superknjižari sa 20kn popusta (nije reklama..ako smeta, Izbacite taj dio ) I košta 170,00 kn..
Samo molim, ako netko zna, kolika je cijena na Interliberu? ako je jeftinija, zaletio bi se tamo po nju...
Uglavnom...meni je knjiga must have
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2009., 13:52   #2
http://www.slobodnadalmacija.hr/Spli...9/Default.aspx

lana74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2009., 13:55   #3
Da. Reklama je fantastična
Sad na red dolaze raznorazni moralisti
A i crkvica bi mogla reć nekaj "pametno"
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2009., 09:55   #4
Od putopisa mi je greška što sam prvo pročitala od Rostuhara SAMO NEK' SE KREĆE! i NA PUTU U SKRIVENU DOLINU; UMIJEĆE PRIHVAĆANJA BESMISLA nakon toga mi je pauletić .

Rostuhar je jednostavno nevjerovatan. Ovaj Pauletić je samo bezveznjak i to bez duha ali sa lovom da putuje po svijetu.
__________________
mene ako se sete na dan bezbednosti sete, ako se ne sete nikom ništa.
Planinarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2009., 11:52   #5
Na Interliberu 159, 00 kn, daklem praktički se ne isplati zbog popusta ići, ali sam upiknula potpis, što mi i opet ne znači previše jer mi Pauletić kao takav nije napet, ali Himalaja... Himalaja
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2009., 13:08   #6
Pauletica, koliko god mu se divim, kao putopisca se trudim zaobici. Citao sam neke isjecke iz predhotnih putopisa i ono sto me zasmetalo je pisanje na dijalektu (uz so-so kvalitetu napisanog). Iako i sam pricam "po splitski", nekako mi to u knjizevnosti uvijek zvuci isforsirano i jednostavno me ne privlaci da knjigu uzmem u ruke. Eto

p.s. I da, reklama je debilna. Nisko privlacenje pozornosti. Jos cvrsce me "odvraca" od knjige
__________________
o_O
Cahit is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2009., 16:14   #7
Taj veliki RP mlati ženu već godinama.
đej_đej_kejl(: is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2009., 16:21   #8
Quote:
đej_đej_kejl(: kaže: Pogledaj post
Taj veliki RP mlati ženu već godinama.
Nisam im'o pojma Odakle to? Ili si mu ti zena? I kakve to veze ima s njegovom knjigom?
Al' divim mu se zbog opce kulture/znanja koje ima. Ne moze se rec da svatko barata sa onoliko informacija
__________________
o_O
Cahit is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 13:57   #9
Knjigu ću pročitat sigurno, imam i ja i Nepal i Brazil-i oba putopisa su zakon. To što su pisani na splitskom dijalektu im samo daje više šarma i duha.
Btw.žena ga je nedavno i napustila-ne znam jel zbog toga (mlaćenja) i jel to uopće istina. Ako je-to je čisti užas.
raimunda is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 19:32   #10
Quote:
raimunda kaže: Pogledaj post
. To što su pisani na splitskom dijalektu im samo daje više šarma i duha.
A sta ja znam. Meni to nekad sjedne (npr. Viktor Ivancic - Robi K.) a u slucaju Pauletica mi zvuci otrcano - kao da se previse trudi da mu stil bude drugaciji, coolerski...Ono, idem napisat nesto u splitskom zajebantskom stilu. I To bi bilo sve OK da je rezultat dobar, al na mene je (dosad) ostavio poprilicno mlak dojam.
Al glupo je suditi, ako knjigu nisam procitao Jednostavno - vrijeme cu utrositi na nesto drugo
__________________
o_O
Cahit is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 20:33   #11
^^Probaj pročitat, možda promjeniš mišljenje. Ja sam se zbilja valjala od smija i na Nepal i na Brazil a viruj mi, da je išao pisat to sve književno zvučalo bi puno vulgarnije a neki djelovi ne bi bili toliko komični. Ne čini mi se da se on nešto silio da tako govori nego knjige zvuče kao da ti on sad to prepričava uživo.
Mene su obe knjige oduševile pa mislim da će i Himalaja.
raimunda is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 11:17   #12
Ja sam već pročitao Himalaju. Fascinantna knjiga, najbolja Pauletićeva dosad. I ne samo Pauletićeva, boljeg putopisa nisam čitao.Imam naravno i Nepal i Brazil, od kojih je Brazil daleko bolji. Da se pohvalim,dobio sam Brazil na poklon od autora, kojeg inače poznajem. Usput, znam njegovu situaciju, žena ga nije napustila zbog nikakvih batina, to su gluposti,nego ju je varao. Moja procjena: odličan pisac, kao čovjek lakomislen, naglog karaktera i često prebahat.I previše voli mlade cure.A žena mu je bila prekrasna, tko mu je kriv
deni devito is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 16:57   #13
Vara ženu na način da o tome piše u knjizi. A ono. Doživjela sam i čudnije situacije. Al odmah su mi neke stvari koje mi je nadrobio dok je potpisivao knjigu jasnije Svašta čovjek doživi.
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 17:39   #14
^^Šta ti je nadrobio dok je potpisivao?
raimunda is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 17:45   #15
A ono... Četiri minute smo se znali, pa smo došli nekako do nekih spika do kojih s nekima ne dođem ni nakon 4 mjeseca. I srčeko mi je nacrtao Dragi Lastane, jesam li trudna?
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 17:47   #16
Quote:
Cahit kaže: Pogledaj post
A sta ja znam. Meni to nekad sjedne (npr. Viktor Ivancic - Robi K.) a u slucaju Pauletica mi zvuci otrcano - kao da se previse trudi da mu stil bude drugaciji, coolerski...Ono, idem napisat nesto u splitskom zajebantskom stilu. I To bi bilo sve OK da je rezultat dobar, al na mene je (dosad) ostavio poprilicno mlak dojam.
Al glupo je suditi, ako knjigu nisam procitao Jednostavno - vrijeme cu utrositi na nesto drugo
Ajme, isti dojam. Isfurani spliski. Sinko, nisi ti Smoje. Već kod Ćiće su neke stvari malo previše... a kamoli kod jednog Pauletića...
sun.shine is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2009., 09:13   #17
Evo, pročitala i ja Himalaju. Mislim da je to jako kvalitetna knjiga, a must have za sve ljubitelje planina, ekspedicija, itd.
Međutim ova mi knjiga ima i jednu manu. A to je prevelika sličnost sa knjigom o Nepalu. S tim da mi je subjektivno Nepal draži jer se ne bazira toliko isključivo na alpinizam, trekking, bla bla. Meni osobno bi bilo draže da je Pauletić ovaj put napisao npr. Australiju u 77 priča, Meksiko u 77 priča, Egipat il neku desetu zemlju di svoje čitatelje još nije ''vodio''.

Po mom mišljenju njegova najbolja knjiga i dalje ostaje Brazil u 77 priča pa Nepal u 77 priča. Ova mi je na posljednjem mjestu.
raimunda is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2009., 15:10   #18
Quote:
SamoMaloSebe kaže: Pogledaj post
A ono... Četiri minute smo se znali, pa smo došli nekako do nekih spika do kojih s nekima ne dođem ni nakon 4 mjeseca. I srčeko mi je nacrtao Dragi Lastane, jesam li trudna?
ljigo.
__________________
zlo goveđe dovijeka june
mimma7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2009., 18:34   #19
Quote:
raimunda kaže: Pogledaj post
S tim da mi je subjektivno Nepal draži jer se ne bazira toliko isključivo na alpinizam, trekking, bla bla.
Viš, meni je pak draža upravo zbog toga što ima više trekinga i alpinizma i tako to... Najdosadniji su mi dijelovi kad se iščuđava nad ljepotom klinaca ili arhiketurom kuća, bla, bla...
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 08:09   #20
Tip je nepismen...

Tko je vidio na ikavici pisati knjigu....

Taj dijalekt ne može imati pisanu verziju pogotovo ako nema oznake naglasaka i naglasnih duljina.
jednostano rečeno, nečitljivo je.....
zisan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:27.