Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Za napredne korisnike > Linux, UNIX i ostali unixoidi

Linux, UNIX i ostali unixoidi Open source OS-ovi i sve o njima

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.05.2010., 16:25   #41
dovoljno vam je imati onaj USB wireless stick od d-linka i stvar super sljaka barem na VMware

P.S. Koristi packetforge-ng pada vidis kao stvar sljaka

have fun
JoZoFX is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2010., 18:42   #42
da kupiosam preko njuskala od lika iz splita, dobijes i antenu recimo đabe, radi super.
Kako se koristi taj packetforge-ng?
makaveli34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2010., 21:42   #43
Quote:
makaveli34 kaže: Pogledaj post
imam problem kod pokretanja naredbe airodump-ng wlan0, cijeli dan sam prckao po tom svemu i vise nemoze naci niti jednu mrezu preko backtracka, dok na windowsima bez problema nađe 20tak mreža se dobrim signalima. Kako popravit problem. hvala
imam isti problem, na racunalu sa kojeg sam vec ranije uspjesno koristio tu naredbu. antena mi se na backtracku nepredvidljivo ponasa, recimo upalim racunalo i nekad nalazi mreze, nekad ne, da prethodno nisam upisivao nikakve druge naredbe.

upalim bt na mjestu gdje ima signala mnogo mreza, pisem airodump-ng wlan0 i nista.. nema nijedne mreze. tako sam se nasao vise puta u situaciji da dodemo negdje gdje ima mreza, no bt mi jednostavno nekad ne nalazi nijednu. na istom mjestu prije ju je znao nac, mreza ko u prici, a nekad ne pokaze nista. drugi osovi normalno vide te mreze.
gocat is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2010., 16:15   #44
kupi bolju wlan karticu
shadowww is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 12:30   #45
Quote:
makaveli34 kaže: Pogledaj post
da kupiosam preko njuskala od lika iz splita, dobijes i antenu recimo đabe, radi super.
Kako se koristi taj packetforge-ng?
Evo OVDJE sve imas.

Molim modove da ako ne smijem postati ovaj link da ga izbrisu....

Puno hvala
JoZoFX is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 12:50   #46
Spominje se ovdje mac filtering kao dobra zaštita. Što je apsurdno Prosnifaš klijente na mreži, kloniraš mac, spojiš se, dodaš svoj originalni mac i evo te. voila. Opet imaš net.
__________________
Ljubav je psihičko stanje poremećenosti ljudskog uma.
GoGs is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 14:54   #47
ne znam sta se ljudi toliko sekiraju oko zastite, dovoljna je WPA zastita uz uvjet da bude neka rijeci koja se ne nalazi u rijecniku i voila
JoZoFX is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 15:57   #48
Quote:
GoGs kaže: Pogledaj post
Spominje se ovdje mac filtering kao dobra zaštita. Što je apsurdno Prosnifaš klijente na mreži, kloniraš mac, spojiš se, dodaš svoj originalni mac i evo te. voila. Opet imaš net.
GoGs daj molim te ako mozes objasni malo kako da kloniram mac daj malo uputa ili tutorial pliz .
boozo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 16:30   #49
Quote:
boozo kaže: Pogledaj post
GoGs daj molim te ako mozes objasni malo kako da kloniram mac daj malo uputa ili tutorial pliz .
kada snifas klijente i dobijes njihove mac adrese jednostavno promijenis tvoju mac adresu pomocu:
macchanger --mac XX:XX:XX:XX:XX:XX(devicename)
i kada si promijenio mac udjes bez problema u mrezu

EDIT:
ako hoces u windowsima promijeniti mac adresu onda ti se fajl nalazi negdje u registryu, iskreno ne znam gdje ali najbolje ti je iskoristiti neki soft za to kao recimo Macshit...

sretno

Zadnje uređivanje JoZoFX : 26.05.2010. at 16:36.
JoZoFX is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 19:38   #50
Quote:
JoZoFX kaže: Pogledaj post
kada snifas klijente i dobijes njihove mac adrese jednostavno promijenis tvoju mac adresu pomocu:
macchanger --mac XX:XX:XX:XX:XX:XX(devicename)
i kada si promijenio mac udjes bez problema u mrezu

EDIT:
ako hoces u windowsima promijeniti mac adresu onda ti se fajl nalazi negdje u registryu, iskreno ne znam gdje ali najbolje ti je iskoristiti neki soft za to kao recimo Macshit...

sretno
aha ja tu i tamo se igram s back track pa creckam malo wep.
je mozda to primjer. 11:22:33:44:55:66 kada laziram svoju mac adresu jel to pomaze da se lakse prode kroz filter,jer mi neke mreze sporo pa nikako nece datu dizat izgleda da imaju filter.naravno mislim na wep
boozo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 20:21   #51
Quote:
boozo kaže: Pogledaj post
aha ja tu i tamo se igram s back track pa creckam malo wep.
je mozda to primjer. 11:22:33:44:55:66 kada laziram svoju mac adresu jel to pomaze da se lakse prode kroz filter,jer mi neke mreze sporo pa nikako nece datu dizat izgleda da imaju filter.naravno mislim na wep
Razmisli na trenutak. Ako staviš MAC filter na svoj router koju on funkciju ima. Najčešće ovakvu: dopušta komunikaciju s klijentima koji se nalaze na listi, a onemogućava onima koji nisu na listi. Listu definira korisnik upisivanjem mac adresa npr. svog laptopa, iphonea, kompa, itd.

Da bi upao u takvu mrežu napadač mora znati koje se mac adrese nalaze na listi. To se može utvrditi primjerice praćenjem komunikacije u određenom vremenu rutera i klijenata te kada se neki klijent isključi iz mreže možemo onda fejkati njegovu mac adresu te onda pokušati krekirati WEP zaštitu.

Ovo što ti radiš, pretvaranje tvoje stvarne mac adrese u neku izmisljenu, neće ti donijeti rezultate kojim se nadaš.
lilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 20:26   #52
Quote:
boozo kaže: Pogledaj post
aha ja tu i tamo se igram s back track pa creckam malo wep.
je mozda to primjer. 11:22:33:44:55:66 kada laziram svoju mac adresu jel to pomaze da se lakse prode kroz filter,jer mi neke mreze sporo pa nikako nece datu dizat izgleda da imaju filter.naravno mislim na wep
tako je, ali prvo moras znat koju mac adresu koristi korisnik pa ju tek onda fejkas, znaci lazirat ti nece nis pomoc vec bas moras znati tocnu mac adresu...

sretno
JoZoFX is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 20:38   #53
Quote:
JoZoFX kaže: Pogledaj post
tako je, ali prvo moras znat koju mac adresu koristi korisnik pa ju tek onda fejkas, znaci lazirat ti nece nis pomoc vec bas moras znati tocnu mac adresu...

sretno
citat od lila:To se može utvrditi primjerice praćenjem komunikacije u određenom vremenu rutera i klijenata te kada se neki klijent isključi iz mreže možemo onda fejkati njegovu mac adresu te onda pokušati krekirati WEP zaštitu.
JAkuzio sam samo jos mora skuzit kako da vidim kad je kljent i ruter spojeni i kad. ok hvala na savijetu.znam pitam glupostiali imajte razumjevanja pocetnik sam hvala pozdrav.
boozo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 00:53   #54
Quote:
boozo kaže: Pogledaj post
citat od lila:To se može utvrditi primjerice praćenjem komunikacije u određenom vremenu rutera i klijenata te kada se neki klijent isključi iz mreže možemo onda fejkati njegovu mac adresu te onda pokušati krekirati WEP zaštitu.
JAkuzio sam samo jos mora skuzit kako da vidim kad je kljent i ruter spojeni i kad. ok hvala na savijetu.znam pitam glupostiali imajte razumjevanja pocetnik sam hvala pozdrav.
Pod station ti pise mac od klijenta i na koju mrezu je spojen. To sve vidis u shellu kada pokrenes airomon-ng.....
JoZoFX is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 08:19   #55
Vidim da se tema o sigurnosti WEP zaštite jako lijepo razvila, barem je kreator teme to tako zamislio:
Quote:
gocat kaže: Pogledaj post
clanak nije namijenjen tome da se navodi da citatelj provaljuje ljudima sifre, nego kako je jednostavno crackati WEP sifru, sto znaci da ljudi moraju bolje paziti na svoje podatke, npr odabrati WPA ili WPA2 ili mnoge druge mogucnosti.
Pa me zaista jako zanima koliko se od vas učesnika u ovoj temi ZAISTA bavi ovime zbog sigurnosti vlastite mreže, a koliko vas ovo koristi za čisto krakiranje tuđih mreža i krađu tuđeg prometa?
Ajde, budite frajeri pa priznajte što radite...

Nekak mi je paradoksalno da početnici baš uzmu BackTrack Linux kako bi naučili nešto o zaštiti vlastite mreže.
zpintar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 11:02   #56
Quote:
zpintar kaže: Pogledaj post
Vidim da se tema o sigurnosti WEP zaštite jako lijepo razvila, barem je kreator teme to tako zamislio:


Pa me zaista jako zanima koliko se od vas učesnika u ovoj temi ZAISTA bavi ovime zbog sigurnosti vlastite mreže, a koliko vas ovo koristi za čisto krakiranje tuđih mreža i krađu tuđeg prometa?
Ajde, budite frajeri pa priznajte što radite...

Nekak mi je paradoksalno da početnici baš uzmu BackTrack Linux kako bi naučili nešto o zaštiti vlastite mreže.
meni je to zanimljiva tematika te se stvarno bavim radeći na svojoj mrezi. Imam flat rate i solidnu brzinu tako da nemam potrebe za kradjom
lilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 11:09   #57
Quote:
lilo kaže: Pogledaj post
meni je to zanimljiva tematika te se stvarno bavim radeći na svojoj mrezi. Imam flat rate i solidnu brzinu tako da nemam potrebe za kradjom
Nisam mislio na tebe
zpintar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 11:28   #58
A s drugim sudionicima rasprave velika je mogucnost da si 99% upravu sa svojom pretpostavkom

Uglavnom to se sve svede na kraju i kad imaš šifru onda signal varira, pa se nemos spojit kad ti treba, pa dijeliš net, pa oni malo pametniji počnu strahovat što ako žrtva uopće nije žrtva nego cijelo vrijeme marljivo snifa promet i sprema lozinke Jedina situacija kad ovo sve ima smisla je: nalazite se negdje na moru s lapom totalno je vruce i dosadno i rado bi procitali vijesti a svi su nabili WEP... :S
lilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 11:31   #59
ja imam svoj net i to flat tako da mi hackiranje tudje mreze nije potrebno, takodjer imam od vipa stick ako mi nes zasteka za T-shitom...

Pozdrav
JoZoFX is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 16:01   #60
Quote:
zpintar kaže: Pogledaj post
Vidim da se tema o sigurnosti WEP zaštite jako lijepo razvila, barem je kreator teme to tako zamislio:


Pa me zaista jako zanima koliko se od vas učesnika u ovoj temi ZAISTA bavi ovime zbog sigurnosti vlastite mreže, a koliko vas ovo koristi za čisto krakiranje tuđih mreža i krađu tuđeg prometa?
Ajde, budite frajeri pa priznajte što radite...

Nekak mi je paradoksalno da početnici baš uzmu BackTrack Linux kako bi naučili nešto o zaštiti vlastite mreže.
nema ti sta tu bit paradoksalno back track je opremljen alatima .ko voli nek izvoli.
a di ces naci pomoc kad negdje zapnes FORUM naravno,hvala bogu ima ljudi koji su voljni pomoc, pozdrav ekipi i hvala im na brzim odgovorima
Ali slazem se s tobom da se tema razbuktala ima tu svasta ko je voljan moze na forumu naci upute od a do z za bilo koj hobipo meni mogo bi malo GLAVA foruma tu i tamo izbrisat koj post, nadam se da se kuzimo.
ps..ja cu ti priznat kad nece niko ja sam jedan u onih 99% kako kaze lilo.
nadam se da nisam nikog uvrijedio to mi nije bila namjera
boozo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:46.