Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.07.2012., 23:00   #1
Kućenje...

Imam 22 godine i prije mjesec dana sam saznala da sam trudna,pripreme za svadbu su u tijeku,međutim ja imam jedan problem. To je kako se postaviti prema njemu sad kad ćemo živjeti skupa. Da li da ja čistim sve,da se podijelimo? Skroz sam zbunjena. Nadalje,ne znam kuhati,to me apsolutno ne zanima niti najmanje,dapače MRZIM kuhanje (da,da,znam da me sve to čeka) i treba mi jedna dobra osoba s puno živaca da mi pomogne oko sitnica koje ću vjerovatno zaboraviti,a koje je nužno imati u kući. Hvala vam unaprijed,puno !

SITNICA KOJE TREBAM KUPITI,A NE SREDITI

Zadnje uređivanje confused11 : 24.07.2012. at 23:23.
confused11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2012., 23:10   #2
OK.

Prvo - zajednički suživot si trebala isprobati prije svadbe, ako je to ikako bilo moguće.

Drugo - poslovi se DIJELE. Nema toga da jedan pomaže drugom - odmah se od početka postavi tako da i on ima svoja zaduženja.

Treće - kuhati ćete morati, ili jedan ili drugi. Osim ak imate para ko pljeve u kom slučaju možeš ignorirati sve točke, unajmiti služavku, dignut sve 4 u zrak i glumit ŽMK.
__________________
Carpe diem!
I'm starting with the man in the mirror. :)
tvuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2012., 23:12   #3
Quote:
confused11 kaže: Pogledaj post
i treba mi jedna dobra osoba s puno živaca da mi pomogne oko sitnica koje ću vjerovatno zaboraviti,a koje je nužno imati u kući.
Zaposli kućnu pomoćnicu, ili domaćicu. Plaćaj više od 3000 kunića i nema problema
__________________
Boj se ovna, boj se govna, a kad ću živjeti?
Qloe is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2012., 23:30   #4
Eto, sad ću ja opet po istoj kozi derat, ali - mamu mu jebem, kako dođete do faze da spremate svadbu i čekate dijete, a nemate jebenog pojma o nekim osnovama kako će vam život izgledat?
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2012., 23:49   #5
A vidi nje
Nejač od 22-42 godine obično ostane živjeti u roditeljskoj kući, i to radije kod njenih, nego kod sveki Tako automatski imaju riješeno i kuhanje i pranje.

Niste vi valjda jedni od onih...avangardnih parova koji žive sami. U tom slučaju nema vam pomoći.
hlebinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2012., 23:57   #6
Quote:
hlebinka kaže: Pogledaj post
A vidi nje
Nejač od 22-42 godine obično ostane živjeti u roditeljskoj kući, i to radije kod njenih, nego kod sveki Tako automatski imaju riješeno i kuhanje i pranje.

Niste vi valjda jedni od onih...avangardnih parova koji žive sami. U tom slučaju nema vam pomoći.
Ne znam koja bi me sila natjerala da opet živim kod staraca (ičijih), samo da ostanem fakat bez ičeg, da počne treći svjetski rat i da nemam apsolutno nikakav drugi izbor.
__________________
Carpe diem!
I'm starting with the man in the mirror. :)
tvuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2012., 00:02   #7
Nismo imali priliku živjeti skupa,a bebač je stigao malo ranije nego smo očekivali.

On je zaposlen i naše stambeno pitanje je riješeno zahvaljujući nasljeđu tako da se nikom ne vraćam.
confused11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2012., 00:41   #8
imaš 22 godine i treba ti osoba da ti kaže što sve trebaš kupiti u kuću?
koji kurac je s forumom danas?
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2012., 00:41   #9
Odmah podijelite poslove. Na tebe će možda pasti veći dio obaveza jer si kod kuće, ali neka njemu bude jasno da ćeš imati puuuno briga oko bebe i možda će u početku morati odraditi i tvoj dio posla ponekad . Imaš tu na ŽK temu domaćice savjetuju (ili tako nekako), pa ako zapneš slobodno pitaj. Kada budeš kupovala stvari za kuću odvoji si popise - posebno onaj za hranu, a posebno za čišćenje i sl. Isti popis radi par dana prije nego odeš u trgovinu jer ćeš se u međuvremenu već sjetiti nečega što si u početku zaboravila. Sretno .
Lanchetoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2012., 00:59   #10
Quote:
confused11 kaže: Pogledaj post
sitnica koje ću vjerovatno zaboraviti,a koje je nužno imati u kući
O kojim se točno sitnicama radi? hrana, čiščeći pribor, posteljina, lijekovi, namještaj, MKA (mali kućanski aparati)? pojasni.
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2012., 01:14   #11
Quote:
My Name Is... kaže: Pogledaj post
O kojim se točno sitnicama radi? hrana, čiščeći pribor, posteljina, lijekovi, namještaj, MKA (mali kućanski aparati)? pojasni.
primjerice,gnječilica za luk.stvari tog tipa
confused11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2012., 01:32   #12
Quote:
confused11 kaže: Pogledaj post
primjerice,gnječilica za luk.stvari tog tipa
Dakle, pribor za kuhinju? a jel imaš već nešto ili trebaš kupiti doslovno sve?
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2012., 01:56   #13
Quote:
confused11 kaže: Pogledaj post
primjerice,gnječilica za luk.stvari tog tipa
Imaš posebne setove tog kućanskog pribora tako da ako kupiš taj set vjerojatno je da ti ništa neće usfaliti . Treba ti ona mazalica za pečenje ili kolače, mućkalica za jaja, ona okretalica za prženje. Trebaju ti i vrećice za zamrzavanje hrane (i posude), kuhinjske gumice, raznorazne grabilice (npr. za juhu, salatu, sladoled, kolače itd.). Ako poznaš nekoga tko prodaje Tupperware proizvode, to bi ti jako dobro došlo. Ne postoji nešto što će ti zatrebati a da oni nemaju (čak suprotno ).
Lanchetoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2012., 02:10   #14
Quote:
confused11 kaže: Pogledaj post
Imam 22 godine i prije mjesec dana sam saznala da sam trudna,pripreme za svadbu su u tijeku,međutim ja imam jedan problem. To je kako se postaviti prema njemu sad kad ćemo živjeti skupa. Da li da ja čistim sve,da se podijelimo? Skroz sam zbunjena. Nadalje,ne znam kuhati,to me apsolutno ne zanima niti najmanje,dapače MRZIM kuhanje (da,da,znam da me sve to čeka) i treba mi jedna dobra osoba s puno živaca da mi pomogne oko sitnica koje ću vjerovatno zaboraviti,a koje je nužno imati u kući. Hvala vam unaprijed,puno !

SITNICA KOJE TREBAM KUPITI,A NE SREDITI
primi moje tople preporuke za ovu knjigu.

Splenda is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2012., 02:19   #15
Splenda, baš si bezobrazna .

Uostalom nitko te nije pitao za mišljenje o valjanosti odluke da stupi u brak i rodi, tako da se možeš pokupiti ako ne želiš pomoći .
Lanchetoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2012., 02:26   #16
A sto ce ti sva ta kucanska pomagala kad ne znas kuhati niti zelis?
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2012., 03:00   #17
Prvo i osnovno. Nemaš se čega bojati. Puuuno toga ljudi nauče u tijeku života.

Jel se seksaš sad dok si trudna?
Pazi da te muž ne prevari sa djeverušom dok ti misliš što trebaš kupiti.
Čija je ideja svadba?

Ako ništa, pročitaj par knjiga o odgoju djece, ima novijih stvari na tržištu, jako dobrih knjiga.

Dalje, napravit špagete i juhu iz vrećice znaš?
Imaš coolinarku na netu. Kuhanje nije teško, samo te treba zanimati.

Pa jel ti muž ima živce? (ili su mu propali kao i meni zbog sisa?)
Zašto s njim, svojim budućim supružnikom ne popričaš o tome što te muči!?!

uuu, foruuum, riznica mudrosti.
Selectra is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2012., 08:30   #18
Quote:
Splenda kaže: Pogledaj post
primi moje tople preporuke za ovu knjigu.


i ovo

Quote:
confused11 kaže: Pogledaj post
Imam 22 godine i prije mjesec dana sam saznala da sam trudna,pripreme za svadbu su u tijeku,međutim ja imam jedan problem. To je kako se postaviti prema njemu sad kad ćemo živjeti skupa. Da li da ja čistim sve,da se podijelimo? Skroz sam zbunjena. Nadalje,ne znam kuhati,to me apsolutno ne zanima niti najmanje,dapače MRZIM kuhanje (da,da,znam da me sve to čeka) i treba mi jedna dobra osoba s puno živaca da mi pomogne oko sitnica koje ću vjerovatno zaboraviti,a koje je nužno imati u kući. Hvala vam unaprijed,puno !

SITNICA KOJE TREBAM KUPITI,A NE SREDITI
Djeluješ malo napeto.
A zna li on kuvat, osim što briljira u kontracepciji?
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2012., 09:03   #19
Sve radiš naopako. Prvo otkaži svadbu još je prerano za to. Uselite se skupa, isprobajte zajednički život nekih godinu-dvi i ako budete zadovoljni onda se vjenčajte. Možete čak pričekat da vam djetešce prohoda pa može bit mala djeveruša ili djeverčić na svadbi
__________________
''People take different roads seeking fulfillment and happiness. Just because they're not on your road doesn't mean they've gotten lost.'' Dalai Lama
Na oblaku is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2012., 09:44   #20
OK, tema ima potencijala, vidjet ćemo kako će se razvijati. Ako ne skrenete u totalno zezanje moglo bi se razviti u zgodnu temu. Probajte
I ovo nije tema o tome trebaju li se vjenčati ili ne!

Zadnje uređivanje Gilda. : 25.07.2012. at 09:54.
Gilda. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:49.