Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.05.2015., 13:27   #21
Quote:
iowa kaže: Pogledaj post
mislim da ti imas taj problem, jer ja tebe pitam dali citas samo fikciju, posto si rekla, da je za tebe knjiga prvenstveno fikcija na sto mi ti onda odgovaras da je knjiga je fikcija (osim kad nije)
kao da non fiction nije knjiga.

probaj i ti biti pozitivna.
Ja jesam pozitivna.
Ako nemaš drugog posla prođi kroz mojih 1400 postova i pronađi na koju sam temu ušla da bih sprdala autora.

U nas knjigoljubaca ne postoji "samo", uvijek ima iznimki. Ja u knjizi tražim fikciju i više-manje uvijek ju pronađem, to je do čitatelja, ne do autora.

The Warren Commission report je nezaobilazno štivo za ljubitelje docu/fantasy žanra.
Ulloa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2015., 13:39   #22
Quote:
Ulloa kaže: Pogledaj post
Ja jesam pozitivna.
Ako nemaš drugog posla prođi kroz mojih 1400 postova i pronađi na koju sam temu ušla da bih sprdala autora.

U nas knjigoljubaca ne postoji "samo", uvijek ima iznimki.
nebih tako generalizirala, nije svaki zanr za svakoga, i tu za nekih nema iznimka.

Quote:
Ja u knjizi tražim fikciju i više-manje uvijek ju pronađem, to je do čitatelja, ne do autora.
drago mi je za tebe, ali to sto ti trazis u knjizi ovdje je malo nebitno za temu.
iowa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2015., 13:48   #23
Quote:
iowa kaže: Pogledaj post
drago mi je za tebe, ali to sto ti trazis u knjizi ovdje je malo nebitno za temu.
Gušiš diskusiju prije neg je započela, ne kanim te nadalje smetati.
Ulloa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2015., 14:01   #24
Quote:
Ulloa kaže: Pogledaj post
Gušiš diskusiju prije neg je započela, ne kanim te nadalje smetati.
nismo mi nikad ni diskutirali, jer kad sam te pitala jedno pitanje, odmah si se bacila solit mi mozak.
daleko je to od diskusije.
iowa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2015., 15:35   #25
Quote:
Ulloa kaže: Pogledaj post
Knjiga/knjižica je i ona s uputama za kosilicu/gulilicu za krumpir/stroj za pranje rublja, no biram(o) ih po sadržaju.
Nda, ovo je baš post s fair play namjerom.

Ne znam znaš li, ali ljudi koji se bave knjigama i književnošću su definirali te pojmove*, koliko toliko precizno, pa se mi na pdf-u "književnost" ne moramo baviti uputama za gulilice.

*UNESCO knjigu definira kao ukoričenu publikaciju na papiru s barem 49 stranica (pretpostavljam da zanemariv broj knjižica s uputama ulazi u ovu kategoriju).
Književnost kao umjetnost riječi u sebi sadrži djela/tekstove koji su usmeni ili pisani, fikcija ili nefikcija ili nešto između. Iowa voli tekstove koji pripadaju nečemu što se zove diskurzivni rod. I tradicionalno nije u potpunosti fikcionalno u svom sadržaju.

iowa, malo sam zaguglala pa evo c/p naslova koji mi se čine zanimljivi:

The Dogs Are Eating Them Now, Graeme Smith

Congo: The Epic History of a People, David van Reybrouck

The Grand and Terrible Polar Voyage of the USS Jeannette, Hampton Sides

THE PROBLEM OF SLAVERY IN THE AGE OF EMANCIPATION, David Brion Davis

S STREET RISING: Crack, Murder, and Redemption in D.C., Ruben Castaneda

Mislim da nije žanrovski točno ono što tražiš, ali čini se da bi moglo bit ok.

+ stripovi (!)

Maus, Art Spiegelman

From Hell, Alan Moore
__________________
otpis
peronja is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2015., 18:51   #26
Quote:
peronja kaže: Pogledaj post
Nda, ovo je baš post s fair play namjerom.

Ne znam znaš li, ali ljudi koji se bave knjigama i književnošću su definirali te pojmove*, koliko toliko precizno, pa se mi na pdf-u "književnost" ne moramo baviti uputama za gulilice.
Svaki moj post je s fair play namjerom, no nađe se i zlonamjernih tumačenja.

Ne znam znaš li, ali ima nas na pdf-u "književnost" koji se ne bavimo definicijama nego vlastitim užitkom u tekstu (y compris upute za gulilice)
Ulloa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2015., 20:47   #27
Quote:
peronja kaže: Pogledaj post

The Dogs Are Eating Them Now, Graeme Smith

Congo: The Epic History of a People, David van Reybrouck

The Grand and Terrible Polar Voyage of the USS Jeannette, Hampton Sides

THE PROBLEM OF SLAVERY IN THE AGE OF EMANCIPATION, David Brion Davis

S STREET RISING: Crack, Murder, and Redemption in D.C., Ruben Castaneda

Mislim da nije žanrovski točno ono što tražiš, ali čini se da bi moglo bit ok.
hm jako interesantne knjige. a i sve su dobro ocjenjene na goodreadsu. nisam cula za ovu the dogs are eating them now, ali temu rat u afganistanu naprosto obozavam. a ova s street rising me bas zainteresirla, tu ce biti puno street smartness. :klap:
hvala na trudu

Quote:
+ stripovi (!)

Maus, Art Spiegelman

From Hell, Alan Moore
e bas sam neki dan razmisljala kako su graphic novels u neku ruku blizu ovome zanru, iako su crtane, jer obraduju istinite dogadaje. nadam da cu ovo tvoje uspjeti naci.
iowa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:46.