Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.06.2009., 23:49   #41
Znam, znam, tema je stara, al' da ne otvaram novu.
Pa, mene zanima, budući da sam, hm, specifičan, isto djela gay tematika. Ono, ima li što djela prevedeno na hrv. jezik, hrvatska djela s gay tematikom? Ne zanimaju me djela koja su čista homoerotika, već djela više romantične prirode gdje je seks sporedan i to. Može i o gay tinejdžerima budući da sam i sam jedan...tinejdžer.
Ja,Lucifer is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2009., 17:39   #42
Možda bi ti bila OK knjiga Linija ljepote Alana Hollinghursta, ili nešto drugo od njega. Ostalo ne znam, na hrvatskom baš i ne čitam pa ne znam jel imaju naslovi... Možda možeš naći nešto od Davida Levithana (Boy Meets Boy)
__________________
~fairytales of yesterday will grow, but never die~
Blue Dreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2009., 15:32   #43
Quote:
Ja,Lucifer kaže: Pogledaj post
Znam, znam, tema je stara, al' da ne otvaram novu.
Pa, mene zanima, budući da sam, hm, specifičan, isto djela gay tematika. Ono, ima li što djela prevedeno na hrv. jezik, hrvatska djela s gay tematikom? Ne zanimaju me djela koja su čista homoerotika, već djela više romantične prirode gdje je seks sporedan i to. Može i o gay tinejdžerima budući da sam i sam jedan...tinejdžer.

Giovannijeva soba,definitivno.Ja misim da se neceš razočarati
RandomMind is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2009., 15:48   #44
zaboravila autora, ali, britanac je: dorian. krvava knjiga!
__________________
ako nisi u stanju izdržati ženu mog kalibra, odi lovit girice i ostani papak
οὔτοι συνέχθειν, ἀλλὰ συμφιλεῖν ἔφυν.
maher18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2009., 17:33   #45
Jel se Marko Grubinić kvalificira?
__________________
"Being a good writer is 3% talent, 97% not being distracted by the internet."
zoran k is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2009., 19:24   #46
berlinski ručnik!! --> najbolji hrvatski gay roman. ne preporučam ljudima slabog srca. :P
Jaganjac is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2009., 04:40   #47
Quote:
Jaganjac kaže: Pogledaj post
berlinski ručnik!! --> najbolji hrvatski gay roman. ne preporučam ljudima slabog srca. :P
koliko uopće u Hrvatskoj ima gay romana? 3?
__________________
"Being a good writer is 3% talent, 97% not being distracted by the internet."
zoran k is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2009., 08:29   #48
nemam pojma. ovaj je jedini van ormara. barem što sam ja čuo. osali su još skriveni. njeh. :/
Jaganjac is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2009., 09:08   #49
pa ovako, imamo gospodu pjesnike Rimbaud i Verlaine, za Shakespearea se isto priča.

Zatim Jean Genet, a i za Artauda se priča, kao i za I. G. Kovačića..

dakle sve ono što se meni najviša sviđa proizašlo je iz glave homoseksualaca.. Možda sam ja peder? Jesam, jesam, dabome i baš mi je fino

Nego, baš sam u antologiji portugalske poezije pronašla preslatke ljubavne stihove.. napisao ih je muškarac muškarcu.. pa procijenite sami:



U SJENI POSTELJE MOJE

U sjeni postelje moje
Tko mi u zagrljaj žudi?
Tko lice mi ljubi,
Tko grize mi grudi?
Tko nježno o smrti
Zbori mi uhu?
- Ti, gosparu očiju mojih,
Što vječno u mojem prebivaš duhu.

Antonio Botta
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2009., 09:10   #50
Za gore navedene znam da su bili homoseksualno orijentirani, ali da me ubiješ još mi nije jasno šta mi to trebala biti gay književnost
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2009., 12:17   #51
Mene recimo očaravaju njihove biografije. Na njihovu književnost reagiram kao i na svaku drugu.
Iako najdraži povijesni trio su mi Baudelaire, Rimbaud i Verlaine.
Njihovu poeziju obožavam, ali život me njihov još više očarava.
__________________
"Freedom is just another word for nothing left to lose."
-->Janis Joplin "Me And My Bobby McGee"
LeahDay is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2009., 14:14   #52
Quote:
LeahDay kaže: Pogledaj post
Mene recimo očaravaju njihove biografije. Na njihovu književnost reagiram kao i na svaku drugu.
Iako najdraži povijesni trio su mi Baudelaire, Rimbaud i Verlaine.
Njihovu poeziju obožavam, ali život me njihov još više očarava.
Pa jeste, to su ukleti pjesnici
Ali Baudelaire nije bio peder. On je volio crnu, šugavu, kljastu kurvu. I mrzio Belgijance
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2009., 14:25   #53
Kad smo već kod biografije homoseksualnih pisaca onda tu definitivno prednjači Artaud koji je valjda dvije trećine svog života proveo u ludari, bio je ovisnik o horsu i u Meksiku se skidao sa njega meskalinom Zadnji put su ga uhapsili kad je iz Francuske krenuo u Irsku vratiti štap svetog Patrika. Naime našao je neki štap sa čudnim godovima i zabrijao je da ga treba vratiti. U irskoj su ga dočekali i odmah strpali u ludaru. Imao je terapije elektrošokovima i čitajući njegova pisam se točno vidi kako je napredovala, odnosno, nazadovala terapija.

Genet je veći dio svog života proveu u zatvoru zbog svodničenja i raznih drugih kriminalnih djela, mislim da prostitucije i krađe.. ne bih se začudila da je i ubio nekoga koliko je blesav bio.. I naravno poslastica su mu bili muškarci, iako nije mnogo birao između žena i muškaraca.. Isto kao ni Rimbaud.. To su antički ljudi

Ali da su pisali... pisali su, bogati, ko da ih je sam Bragi podučavao
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2009., 14:42   #54
Quote:
florine kaže: Pogledaj post
Pa jeste, to su ukleti pjesnici
Ali Baudelaire nije bio peder. On je volio crnu, šugavu, kljastu kurvu. I mrzio Belgijance
Ispričavam se. Škola nas je krivo učila, a neki filmovi učvrstili neznanje.


Mislim da znam što sljedeće posuđujem u knjižnici.
__________________
"Freedom is just another word for nothing left to lose."
-->Janis Joplin "Me And My Bobby McGee"
LeahDay is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2009., 17:14   #55
Quote:
Jaganjac kaže: Pogledaj post
nemam pojma. ovaj je jedini van ormara. barem što sam ja čuo. osali su još skriveni. njeh. :/
Jebate (ovo je poštapalica, nije uvreda) kako možeš za nekog reć da je najbolji, ako uopće ne znaš tko još postoji??
__________________
"Being a good writer is 3% talent, 97% not being distracted by the internet."
zoran k is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2009., 16:15   #56
pa zato jer ne postoji toliko eksplicitan roman gay tematike u hrvatskoj. zar postoji još neki? a u slučaju da postoji, kladim se da nije bolji od ilinčićevog.
Jaganjac is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2009., 21:45   #57
Vidjela sam Berlinski ručnik prije par godina dok sam radila u knjižari.... sjećam se da je odmah od početka stvarno eksplicitan. Koliko se sjećam, počimalo je nešto u hotelu, je li tako....? Davno je to bilo
__________________
~fairytales of yesterday will grow, but never die~
Blue Dreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2009., 12:50   #58
da, da, da. on je u nekom hotelu u njemačkoj (berlin, jel' te) i u sauni popuši liku kurac. i to se nastavlja do zadnje stranice. roman je jebeno brutalan i nije za svakoga. ja sebe smatram vrlo liberlanim, ali na neke stvari sam se i ja zgražao. ali... to je dobro!
Jaganjac is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2009., 12:58   #59
Quote:
Jaganjac kaže: Pogledaj post
pa zato jer ne postoji toliko eksplicitan roman gay tematike u hrvatskoj. zar postoji još neki? a u slučaju da postoji, kladim se da nije bolji od ilinčićevog.


Aha. Najbolji = najeksplicitniji? Pardon, nisam to tako shvatio.
__________________
"Being a good writer is 3% talent, 97% not being distracted by the internet."
zoran k is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2009., 15:49   #60
Meni je berlinski ručnik koma
Ne zato što mi manjka liberalnosti,nego mi se jednostavno ne može svidjeti takav stil pisanja.Izgleda mi kao da autor nije dovoljno talentiran ili kvalificiran za pisanje romana.Ali,eto,o ukusima se ne raspravlja
RandomMind is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:22.