Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.06.2014., 15:15   #41
Okani se logike H. sapiensa, ona nije univerzalna (prije svega jer smatra da je H. sapiens na kraju hranidbenog lanca, o cemu bi se dalo govoriti obzirom da 100 ljudi samo u Australiji godisnje bude smazano od strane morskih pasa).
Sandiran is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2014., 15:24   #42
Quote:
Sandiran kaže: Pogledaj post
Okani se logike H. sapiensa, ona nije univerzalna (prije svega jer smatra da je H. sapiens na kraju hranidbenog lanca, o cemu bi se dalo govoriti obzirom da 100 ljudi samo u Australiji godisnje bude smazano od strane morskih pasa).
Vidim ja da si se ti okanio logike... otkud sad "logika smatra da je čovjek na kraju hranidbenog lanca"??? I onda sam ja antropocentričan

ma tko je ukinuo smajlija?
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2014., 18:50   #43
Quote:
Sandiran kaže: Pogledaj post
...
kad ima toliko zemljolikih planeta u sazvjezdju Lira i Orion.
...
Na, ovako ti izgleda sazvježđe Orion kad se rotira oko osi:
A Trip Around Orion


heh, trebao bih počet naplaćivati obrazovanje koje pružam...

Zadnje uređivanje haram : 02.06.2014. at 18:59.
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2014., 17:07   #44
Pitanje s novozelandskog milijunasa,

Kada bi gledali nocno nebo s planeta koji se vrti oko zvijezde najblize Suncu,
Sunce bi bilo u sazvjezdju:

a) Centaur
b) Lira
c) Kasiopeja
d) Veliki pas


Tocan odgovor je c) Kasiopeja:



Dakle, mi smo Kasiopejci

Inace u Arei 51, udruzena americkoalienska ''struka'' Zemlju zove Sol3.
Svidja mi se takav nacin imenovanja planeta: Sol1 je Merkur, Sol2 je Venera, Sol4 je Mars itd...
Sandiran is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2014., 17:32   #45
Quote:
Sandiran kaže: Pogledaj post
Pitanje s novozelandskog milijunasa,

Kada bi gledali nocno nebo s planeta koji se vrti oko zvijezde najblize Suncu,
Sunce bi bilo u sazvjezdju:

a) Centaur
b) Lira
c) Kasiopeja
d) Veliki pas


Tocan odgovor je c) Kasiopeja:

[IMG]...[/IMG]

Dakle, mi smo Kasiopejci
Da... i? Možemo biti i Bikani, Jarčani, Medvjeđani, po nekima i Majmuni... (makar sumnjam da bi zvježđa bila tako prepoznatljiva). Poanta je da si napisao još jednu bedastoću kad si pisao o "toliko zemljolikih planeta u sazvježđu Lira i Orion" koje bi elijeni radije posjetili nego "išli rovati pod zemljom". Osim ako im je glavna zanimacija da idu ko sumanuti uzduž i popreko naše galaktike.


Quote:
Sandiran kaže: Pogledaj post
Inace u Arei 51, udruzena americkoalienska ''struka'' Zemlju zove Sol3.
Svidja mi se takav nacin imenovanja planeta: Sol1 je Merkur, Sol2 je Venera, Sol4 je Mars itd...
Meni se sviđa ime SS Enterprise, kapetan Kirk je o.k., Spock mi je malo smiješno, a poručnica Uhura je komad...
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2014., 17:38   #46
Quote:
haram kaže: Pogledaj post
Osim ako im je glavna zanimacija da idu ko sumanuti uzduž i popreko naše galaktike.



Ne pratis diskusiju.

1) ako su fizicki, njima je medjugalaksijskoputovanje kao da ja skoknem do kioska po caj od dzumbira s limunom, jer ne putuju linearno brzinom koja tezi c, nego koriste (anti)gravitacijsku silu i tako savijaju prostor vrijeme: svemir im postaje kao savitljiva tkanina, a ne kruto ravnalo od zeljeza (uporabi mashtu)

b) ako su transfizicki (i letjelice im sluze samo kao portali izmedju naseg i paralelnog ili viseg denziteta), onda mogu putovati svemirom brzinom kojom i ja putujem kad lucidno sanjam

Ljudsku logiku ne mozemo primijeniti niti na mrava, a kamoli na neka vise polufizicka-polupsihicka bica.

Meni nije jasno zasto mravi stalno ulaze kroz prozor i donose mi ostatke borovih iglica,
da bi iste kao sumanuti drugi dan nosili nazad. I tako oni svaka dva dana
imaju svoj manevar. A ja ih ne diram, nego samo promatram, i mozda mi jedan dan
bude jasno zasto oni to rade kao po nekom automatskom programu.
Sandiran is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2014., 18:12   #47
Quote:
Sandiran kaže: Pogledaj post
Ne pratis diskusiju.

1) ako su fizicki, njima je medjugalaksijskoputovanje kao da ja skoknem do kioska po caj od dzumbira s limunom, jer ne putuju linearno brzinom koja tezi c, nego koriste (anti)gravitacijsku silu i tako savijaju prostor vrijeme: svemir im postaje kao savitljiva tkanina, a ne kruto ravnalo od zeljeza (uporabi mashtu)

b) ako su transfizicki (i letjelice im sluze samo kao portali izmedju naseg i paralelnog ili viseg denziteta), onda mogu putovati svemirom brzinom kojom i ja putujem kad lucidno sanjam
3)c) A ako ih ni nema?

4)d) Ako su to sve samo tvoje fantazije?

Enivej, da se vratimo na diskusiju, koju kakti ja ne pratim;

Quote:
Sandiran kaže: Pogledaj post
Ljudsku logiku ne mozemo primijeniti niti na mrava, a kamoli na neka vise polufizicka-polupsihicka bica.
Ali si siguran da bi na Zemlji nakon neke katastrofe bilo vidljivo samo tih par starih piramida, a nekim čudom ne i megagrađevine i ostali utjecaji čovjeka, i da bi eventualni elijeni samo njih zapazili, pa odjezdili dalje? Tu nema nikakve logike, ljudske ni elijenske.


Quote:
Sandiran kaže: Pogledaj post
Meni nije jasno zasto mravi stalno ulaze kroz prozor i donose mi ostatke borovih iglica,
da bi iste kao sumanuti drugi dan nosili nazad. I tako oni svaka dva dana
imaju svoj manevar. A ja ih ne diram, nego samo promatram, i mozda mi jedan dan
bude jasno zasto oni to rade kao po nekom automatskom programu.
Možda je jasno nekom entomologu. Jesi li siguran da su to sve mravi iz istog mravinjaka?
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2014., 15:10   #48
Quote:
Sandiran kaže: Pogledaj post
Okani se logike H. sapiensa, ona nije univerzalna (prije svega jer smatra da je H. sapiens na kraju hranidbenog lanca, o cemu bi se dalo govoriti obzirom da 100 ljudi samo u Australiji godisnje bude smazano od strane morskih pasa).

A kad H.sapiens servira par tisuca morskih pasa na tanjuru u restoranima sirom svijeta ?
SinnFein is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2014., 15:51   #49
Quote:
SinnFein kaže: Pogledaj post
A kad H.sapiens servira par tisuca morskih pasa na tanjuru u restoranima sirom svijeta ?
To mu se vraca kao bumerang, jer morski pas je riba s najvecom kolicinom metil-zhive na 100 g mesa.
Sandiran is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2014., 15:59   #50
Quote:
Sandiran kaže: Pogledaj post
To mu se vraca kao bumerang, jer morski pas je riba s najvecom kolicinom metil-zhive na 100 g mesa.
Tko voli nek' izvoli, na vrhu smo hranidbenog lanca, mozemo jesti sta nam se prohtije
SinnFein is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2014., 16:23   #51
Quote:
SinnFein kaže: Pogledaj post
mozemo jesti sta nam se prohtije
Dakle, podrzavas kanibalizam.
Sandiran is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2014., 16:44   #52
Quote:
SinnFein kaže: Pogledaj post
A kad H.sapiens servira par tisuca morskih pasa na tanjuru u restoranima sirom svijeta ?
Nekoliko tisuća... pod to se obično razumije negdje od 3 pa do 7 tisuća.

Dnevno? Godišnje?


Google kaže da je zbog leđne peraje pobijeno 20 milijuna do 100 milijuna morskih pasa godišnje...

(slika koja tvrdi nešto između)
adelon is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2014., 19:04   #53
Quote:
Sandiran kaže: Pogledaj post
Alienima bi zadnja rupa na svirali bilo ici rovati pod zemljom,
kad ima toliko zemljolikih planeta u sazvjezdju Lira i Orion.
Nisi bas skuzio sto su i kako 'nastaju' sazvijezdja? Izmedju Belatrixa i Ainilama u Orionu je preko 1000 svjetlosnih godina...


Quote:
Sandiran kaže: Pogledaj post
Okani se logike H. sapiensa
Mislis da bismo svi trebali koristiti magarecu? Mislim, logiku Equus Asinusa?....
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!

Zadnje uređivanje Garofeeder : 04.06.2014. at 19:15.
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2014., 21:56   #54
Thumbs up

Di su tu Piramide?

Molim moderator-a-icu da pobrise ove gore gluposti!

Off topic!

To je dokaz harema da jedino sto zna je pokazivati svoj ego
__________________
"Mnogi ljudi izgube zdravlje da bi stekli bogatstvo, a zatim izgube bogatstvo da bi vratili zdravlje." - A.J. Materi
“Kad bi ljudi očistili unutarnje zagađenje, tada bi prestali stvarati ono vanjsko.” Eckhart Tolle
"Istina je čudnija od fikcije, jer fikcija mora imati smisla" Mark Twain
L U N is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2014., 00:05   #55
Quote:
Sandiran kaže: Pogledaj post
Dakle, podrzavas kanibalizam.
nisam nego vegeterijanstvo

Jel to trebao biti neki argument ili glupa izjava posto mi vise slici na ovo drugo.
SinnFein is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2014., 14:45   #56
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Nisi bas skuzio sto su i kako 'nastaju' sazvijezdja? Izmedju Belatrixa i Ainilama u Orionu je preko 1000 svjetlosnih godina...




Mislis da bismo svi trebali koristiti magarecu? Mislim, logiku Equus Asinusa?....
Udaljenost od Zemlje:

Bellatrix - 252 ly
Rigel - 777 ly
Alnilam - oko 1 300

I onda bi neki hipotetički elijeni došli do Zemlje, malo lurknuli par piramida, pa krenuli u turu po sazvježđima koja su vidjeli samo Zemljani... i onda sam ja antropocentrik



Quote:
L U N kaže: Pogledaj post
Di su tu Piramide?

Molim moderator-a-icu da pobrise ove gore gluposti!

Off topic!
Ne bi ti vidio piramidu ni da se spotakneš o nju.

Quote:
L U N kaže: Pogledaj post
To je dokaz harema da jedino sto zna je pokazivati svoj ego
Pokaži ti nešto više od copy/paste vještine. Ničiji ego time nećeš uništiti, osim možda svoj (kad bi ga imao). Hajde sad opet kopipejstaj neku mudroliju Ljubice Šaran...

Zadnje uređivanje haram : 05.06.2014. at 14:54.
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2014., 20:28   #57
Thumbs up

No, kada se harem sutradan ujutro probudi, i lagano dođe sebi od jučerašnjeg «mentalnog i emotivnog pijanstva», slijedi mu bolno otrežnjujuće suočavanje sa aktualnom činjenicom (svakako nimalo prijatnom i ni blizu onako bajnom) da on zapravo nije nikakvo janje, nego – majstorski OŠIŠANA (ako ne i ODRANA) OVCA …i to sa VELIKIM MAGAREĆIM UŠIMA!!!
__________________
"Mnogi ljudi izgube zdravlje da bi stekli bogatstvo, a zatim izgube bogatstvo da bi vratili zdravlje." - A.J. Materi
“Kad bi ljudi očistili unutarnje zagađenje, tada bi prestali stvarati ono vanjsko.” Eckhart Tolle
"Istina je čudnija od fikcije, jer fikcija mora imati smisla" Mark Twain
L U N is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2014., 01:57   #58
frulo
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2014., 03:34   #59
Zanimljivo da su sve planete za koje smo nedavno otkrili da su potencijalno stanište za život, udaljenosti od oko 400-500 svjetlosnih godina, posljednja takava i ujedno najveća planeta je:

Quote:
'mega-Earth' Kepler-10c
Quote:
Astronomers announced today that they have discovered a new type of planet - a rocky world weighing 17 times as much as Earth.
http://phys.org/news/2014-06-astrono...th.html#ajTabs

Ta planeta je toliko udaljena od naše, 570 svjetlosnih godina, da kada bi se kretali (0.6c) brzinom, potrebnom za gotovo tisuću godina putovanja, antimaterijske rakete na brodu bi se jednostavno raspale, istopile. Nekad si pomislim da jednostavno nismo predodređeni za jedan takav izlet, nismo svemirci...

I pitam se da li je takvo što uopće efikasno, kažu da je materija-animaterija najefikasniji proces u prirodi, eh ako je sa tim stepenom potrebno toliko energije, onda stvarno nezz. A i sigurnost je upitna, mislim zamisli brzinom svjetlosti juriti kroz svemir... Crne rupe, zvijezde, asteroidi, quasari, a najveća ironija je što ako te pogodi zrnce prašine pri toj brzini si gotov, kraj putovanja.


Koliko vidimo čak i za putovanje u običnom prostoru rakete sa antimaterijom, potrebno je inženjerski projektirati tako da uređaj težak poput 10-15 nosača aviona brzinom svjetosti leti sigurno kroz opasan i negostoljubiv svemir, znam da su distance među tijelima ogromne, ali ti se krećeš doslovice brzinom svjetlosti. Pa kako uopće mogu kompjuteri obraditi to kad se krećeš brže od elektrona u čipu procesora? WTF? takva brzina računarske obrade je neophodna, a zamisli sad ako vanzemaljci imaju warp, koja je tu računarska snaga određivanja pozicije u svemiru potrebna?

Osim ako nemaju kvantna računala, ili što već... Uostalom, kako je i warp pogon efikasniji od AM raketa, kad se ti i dalje moraš kretati brzinama srazmjernim veličinama svemira? 20-30 puta c, sve ispod pustara, svemirska. Osim, ako nisu otkrili kako iskoristiti energiju samog prostora, jel, tamna energija uzrokuje ubrzano širenje svemira, pa... Zašto ih nema? No, možda tamna materija kao krajnji protagonista svemira koji ubrzava je odgovor zašto vanzemaljaca nema? Ne znam ni što ni gdje, ni koja je tema, nagađam...
Marian Oden is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2014., 15:32   #60
@Marian


Razmisljas u okvirima fizickog prostora. Mi kad bi imali brod koji bi mogao putovati brze od svijetlosti mi bi prakticki imali WARP pogon, savijali bi prostor i vrijeme. A ne bi putovali pravolinijski od tocke A do tocke B.
SinnFein is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:31.