Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.02.2018., 18:00   #101
Ljubav duha nosi teret svijeta. Nije to do preslabih ljudi, čovječanstva kao takvog.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 19:42   #102
Quote:
Markanm kaže: Pogledaj post
Što podrazumijevaš pod 'drugačije', baš sve ili samo one društveno i zakonski prihvatljive 'drugačije'?
Ako je roditelj destruktivan, dijete jedino može da ode od roditelja i spašava sebe, a ne da popuje roditelju kako da živi.
Mislim jednostavno drugačije. Ne znam odakle si upetljao zakon, jer nisam stekla dojam da pričamo o krivičnim djelima. Niti o nekoj ozbiljnoj autodestruktivnosti tipa sklonosti samoubojstvu. Što se same percepcije grešnog i negrešnog tiče, o tome se može raspravljati unedogled i teško da bi se došlo do jednog zaključka. Ako sam odrasla, psihički zdrava osoba i svojim stavovima ne činim štetu drugim ljudima, to je moje pravo. Zašto bi djeca i roditelji morali imati isto mišljenje o svemu i odakle ikome uključujući vlastito dijete pravo da ti sudi i nabija ti lošu savjest time što "iskupljuje" tvoje stavove.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:04.