Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.02.2018., 12:22   #21
Biti domaćica je ok samo ako žena to želi sama. Naravno da mora u tom slučaju biti svjesna da pod ruku s tim ide i financijska ovisnost o mužu, potcijenjenost (meni relativno opravdana - i zaposlene žene peru, kuhaju i hendlaju djecu, pa ne traže spomenike za to), društvena marginaliziranost...

Pa ako si netko to želi, wtf, ima i čudnijih lifestyleova... Naravno, ako nađu mužjaka voljnog da ih izdržava.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 13:58   #22
Nisu svi muževi krkani koji se iživljavaju psihički ili čak fizički nad ženom koja je domaćica i ovisna o njegovoj zaradi. Pametan muškarac cijeni rad žene, njenu ljubav,posvećenost, brižnost. Veli mi jedan djed da je lakše naći tonu zlata na cesti nego brižnu, odanu ženu koja te bezuvjetno voli. Čovjek zna!
Dobar muž je i dobar čovjek, zreo i pametan. Dobar vjernik je i dobar muž.
Isto tako svaki muškarac koji zlostavlja ili omalovažava žene ne može se smatrati iskrenim vjernikom, iskrenim kršćaninom.Bar tako mislim. To je fejker. Svi muževi, koje ja bar znam, da dolaze u moju crkvu dobri su i vrijedni muževi.
Svatko ima mane, njihove bi žene rekle koju lošu i o njima ali muškarac koji misle da je vrijednost žene isključivo samo u:
1.pranju, kuhanju, broju djece i brizi o djeci, trčkaranju oko njega, ribanju kade i pranju rajngli
ili...
2.karijeri, visini njene poslovne pozicije, utjecaju i visini plaće

...nema baš zrelosti i zdrave pameti u glavi.

Vrhunska karijera ne garantira osobnu sreću a vrhunska domaćica nije zato najbolja žena na svijetu.
Svetost je puno širi pojam ali mislim u svojem neznanju da se ona mjeri odnosom prema Bogu i drugim ljudima. Svim drugim ljudima.
Ne samo ribanjem rajngli ili sa druge strane visokom pozicijom u nekom poslu.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 14:21   #23
Nisam baš mislila konkretno na svetost.

Život nosi svašta, ne mora biti zle namjere. I najboljeg, najpažljivijeg muža može pregaziti vlak. I gdje je onda žena koja ima djecu, nema primanja, nikakvog radnog iskustva...

Dalje, sudeći po iskustvu s drugih topica, mnogi muškarci bi da im žene budu "kućne svetice", a onda se napale na mlađahne kolegice s posla i popizde kad im se imovina razvodom podijeli popola jer ona ljenčuga doma ničim nije toj imovini doprinijela.

Tako da je to većinom pitanje praktičnosti i razboritosti.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 16:53   #24
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Ofkors.

Postoji nešto što se zove u vjeri... staleške dužnosti pa je briga o kući i obitelji, čišćenje i pranje sveta stvar. Ona održava obitelj, djecu, red.
Domaćice su, kako oduvijek kažem, najpodcijenjenije a kućanski poslovi najmanje poštovani iako se krkani svijeta, koji smatraju čišćenje i pranje lilalala poslom, rijetko kada prihvate krpe, pegle i kuhače.
Al njima je to lalala posao dok npr. misle kako je velika muka i znanost obrezati vinograd, voziti kaminon, napiliti drva ili sjediti u kancelariji 8 sati.
Nda.
Kućanski poslovi su sveti poslovi i njihovo izvršavanje vodi ka svetosti. Zakaj? Nema svetosti bez jednostavnosti, poniznosti i slamanja ega. O tome se radi ali to je već duga priča za razmatranje.
Krivu osobu si citirala, je ne omalovažavam kućanske poslove.

I sam dosta često doma kuham i pomognem oko raznih stvari
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 17:16   #25
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post

Vrhunska karijera ne garantira osobnu sreću a vrhunska domaćica nije zato najbolja žena na svijetu.
Živio nam govornik!

Žensko skuha, podvori, sve počisti, i djecu zbrine, ali ne ispeče kolače, je kriva, veli žena mužu dal nam je do slastica?, pa skoknu skupa s djecom do slastičarne, eto familijarnog izleta
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 17:49   #26
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Nisu svi muževi krkani koji se iživljavaju psihički ili čak fizički nad ženom koja je domaćica i ovisna o njegovoj zaradi. Pametan muškarac cijeni rad žene, njenu ljubav,posvećenost, brižnost. Veli mi jedan djed da je lakše naći tonu zlata na cesti nego brižnu, odanu ženu koja te bezuvjetno voli. Čovjek zna!
Dobar muž je i dobar čovjek, zreo i pametan. Dobar vjernik je i dobar muž.
Isto tako svaki muškarac koji zlostavlja ili omalovažava žene ne može se smatrati iskrenim vjernikom, iskrenim kršćaninom.Bar tako mislim. To je fejker. Svi muževi, koje ja bar znam, da dolaze u moju crkvu dobri su i vrijedni muževi.
Svatko ima mane, njihove bi žene rekle koju lošu i o njima ali muškarac koji misle da je vrijednost žene isključivo samo u:
1.pranju, kuhanju, broju djece i brizi o djeci, trčkaranju oko njega, ribanju kade i pranju rajngli
ili...
2.karijeri, visini njene poslovne pozicije, utjecaju i visini plaće

...nema baš zrelosti i zdrave pameti u glavi.

Vrhunska karijera ne garantira osobnu sreću a vrhunska domaćica nije zato najbolja žena na svijetu.
Svetost je puno širi pojam ali mislim u svojem neznanju da se ona mjeri odnosom prema Bogu i drugim ljudima. Svim drugim ljudima.
Ne samo ribanjem rajngli ili sa druge strane visokom pozicijom u nekom poslu.
Stare usedilice se teshe za promasaje.
Naravno da ima muskaraca koji postuju zene no treba primetiti a kako primetiti ih kad si naopaka od glave do pete.Nemore.
SvFrancisco is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 18:06   #27
E brado, nek smo se malo nasmijali. Ko kad vidio sa ženama se sam tak iziđe na kraj.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 19:45   #28
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Krivu osobu si citirala, je ne omalovažavam kućanske poslove.

I sam dosta često doma kuham i pomognem oko raznih stvari
Daj neki recept.
Ma medo nisam o tebi u tekstu. Od sad ću izbjegavati citiranja maksimalno.
Znaš da pišem općenito svakaj i uširoko natrkeljam. Kada sam direkta prema nekome to se i čita.

Mada je tvoje istina, što si napisao. Ima žena koje očekuju Supermena... neka ih sluša, sve radi sam doma i vani, ispunjava sve želje a one mu prigovaraju dok piju kavicu. Ima svega.

Najbolji koncept za svetost je možda: Ora et labora.
To je najjednostavnija formula prema svetosti
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:11.