Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.06.2017., 13:18   #21
Quote:
iormas kaže: Pogledaj post



Nego, ko nije pogledao film, nek pogleda, bit će vam sve poznato, a ima veze sa buđenjem..
They Live
zvonac_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 13:34   #22
Quote:
AnPa kaže: Pogledaj post
Evo nakon dugo vremena da i ja pišem ovdje.
Izgubljen sam i zato molim sve "budne" da mi se jave.
Uistinu, molim vas, javite mi se .
Oni koji to jesu će se prepoznati i znaju značenje toga.

Hvala unaprijed
Izgubljen jesi kako veliš, ali sam u svojoj glavi, tj. mislima.
Ti si ono što misliš i ono što jedeš.
Zašto misliš, da će oni koji su budni, tratiti vrijeme na one izgubljene ?
Zašto da ti se jave ?
Imaš li im nešto važno za ispričati ?
Možda svoj put do izgubljenosti ?
Zašto moliš
Tražiš li pomoć ? Ako da, radiš to na krivi način.

Inače, samo da znaš, nikada nisi sam, samo u ustima ti buja preko 350 vrsta mikroorganizama, koji su znanstveno dokazani.
I ne zaboravi, svako, ali svako živo biće, ima sebi svojstvenu inteligenciju.
Kak se veli, od pakla pa do raja ponekad je kratak put, samo nemoj biti jako ljut.
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 13:50   #23
Quote:
arthura kaže: Pogledaj post
Ok, pa šta onda čekate?
Postavite, konačno, ta svoja "neka konkretna pitanja".
Prvo trebam razlučiti tko će mi davati odgovore na ta pitanja jer, naprimjer, doktor koji operira i potreban mu je savjet oko zahvata sigurno neće tražiti odgovore od programera...
AnPa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 14:00   #24
Quote:
AnPa kaže: Pogledaj post
Prvo trebam razlučiti tko će mi davati odgovore na ta pitanja jer, naprimjer, doktor koji operira i potreban mu je savjet oko zahvata sigurno neće tražiti odgovore od programera...
Nemoj biti lijen i čekati odgovore, koje ti želiš čuti, da ti budu servirani na tacni, time odaješ razmaženost i lijenost, umjesto da se potrudiš i boriš da sam nađeš odgovore.
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 14:20   #25
Quote:
AnPa kaže: Pogledaj post
Prvo trebam razlučiti tko će mi davati odgovore na ta pitanja jer, naprimjer, doktor koji operira i potreban mu je savjet oko zahvata sigurno neće tražiti odgovore od programera...
Pa pošto si u prednosti samim time što si budan, spram većine, onda ti neće bit problem nać odgovor, koji se nalazi oko tebe, u tebi, samo je pitanje, do koje razine si "budan" da skužiš jasne pokazatelje u obliku odgovora, za kojima ti tragaš, dalje je sve na tebi, dal ćeš prije ili jasnije shvatit neke stvari..
Mislim da ćeš prije ti sam sebi dat odgovor, nego dočekat od drugih..

Život će ti proći u nalaženju odgovora od drugih, za koji postoji mogućnost da te neće zadovoljit, ovo potonje ako se tak dogodi, možda nisi dovoljno budan, ko zna, znaš jedino ti, a ne drugi..

Ima više vrsta odgovora, mudro biraj.

Ak tražiš osobe istovjetne sebi, onda iziđi van i osvrni se oko sebe i reci što vidiš..
zvonac_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 15:13   #26
Quote:
zvonac_1 kaže: Pogledaj post



Nego, ko nije pogledao film, nek pogleda, bit će vam sve poznato, a ima veze sa buđenjem..
They Live
Ah, Carpenter je ovde bas dao bibera po maku i ostalih zacina.. film je odlican!

Budan je onaj koji gleda bez onoga "ja".

Stvar je vrlo jednostavna ali veoma teska a ipak najlaksa.

Zivimo u svetu dualnosti implozije i explozije.. ko ce kamo volja mu Bogom dano slobodna..ne postoji pravi put samo put.

Poenta je da zivimo te shvatimo sta radimo dok ne shvatimo da svaka akcija ima reakciju te je najbolje nist ne ciniti.. put je to trnovit i tezak za shvatiti dok god se zeli a danas se zeli vise nego ikad.

Mediji su svima jeb.li sve po spisku vec od malih nogu a tehnologija je uznapredovala svetlosne godine dok su nama dali nintendo64.

Ne znam AnPa koju istinu zeli?

Ako ovako nastavimo unistavati prirodu pesticidima, kucnom hemijom od deterdzenta pa mirisa u kolima svega.. pa toliko se dnevno proizvede hemije ..u svim fabrikama sveta bude proizvedeno dnevno na milione ako ne i miliarde tona hemija koje idu u prirodu svaki dan!!!!!!..zar je pametno to cinit?

Jel istina da smo u jednom hologramu ili je svakako caroban ovaj svet?

Jel istina evolucija ili smo stvoreni nekim nama cudom?

Jel istina da je zivot nesto sto se razmnozava ili je zivo sve oko nas?

Koliko vidimo zapravo?

Sta te muci AnPa reci nam ajde!?!
__________________
end
iormas is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 18:17   #27
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Posebna tema.
Danas u društvu opčenito, te u medicinskim krugovima ne vlada takovo mišljenje, pa da ne bude nesuglasica, sva pitanja možeš postaviti na alternativno liječenje-sirova hrana.
Posebno pročitaj 1. post.
Sve to sam doživio, i naravno bio više budan a manje spavao.
Suvise radikalno za moj pojam.

Quote:
iormas kaže: Pogledaj post
Nadvladati ne moze onoga koji ne vlada jer se tada nema sta nadvladati.. dok god neko zeli vladati i bice savladan.

No svejedno autor teme je verovatno mislio kako vanzemaljci zive medju nama..pa sta?

Mozda je i komsinica jedan od njih!?
Jbg.... mi komirani se jos koprcamo sa nizim ja.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 20:45   #28
Quote:
iormas kaže: Pogledaj post
Ah, Carpenter je ovde bas dao bibera po maku i ostalih zacina.. film je odlican!

Budan je onaj koji gleda bez onoga "ja".

Stvar je vrlo jednostavna ali veoma teska a ipak najlaksa.

Zivimo u svetu dualnosti implozije i explozije.. ko ce kamo volja mu Bogom dano slobodna..ne postoji pravi put samo put.

Poenta je da zivimo te shvatimo sta radimo dok ne shvatimo da svaka akcija ima reakciju te je najbolje nist ne ciniti.. put je to trnovit i tezak za shvatiti dok god se zeli a danas se zeli vise nego ikad.

Mediji su svima jeb.li sve po spisku vec od malih nogu a tehnologija je uznapredovala svetlosne godine dok su nama dali nintendo64.

Ne znam AnPa koju istinu zeli?

Ako ovako nastavimo unistavati prirodu pesticidima, kucnom hemijom od deterdzenta pa mirisa u kolima svega.. pa toliko se dnevno proizvede hemije ..u svim fabrikama sveta bude proizvedeno dnevno na milione ako ne i miliarde tona hemija koje idu u prirodu svaki dan!!!!!!..zar je pametno to cinit?

Jel istina da smo u jednom hologramu ili je svakako caroban ovaj svet?

Jel istina evolucija ili smo stvoreni nekim nama cudom?

Jel istina da je zivot nesto sto se razmnozava ili je zivo sve oko nas?

Koliko vidimo zapravo?

Sta te muci AnPa reci nam ajde!?!
Ma nekak mi je to sve poznato iz filma, a vama ljudi

Nego, aj skini ružičaste naočale i reci nam što vidiš
zvonac_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 21:43   #29
Meh, čemu buđenje? Ako je smrt ista za sve zašto bi put do smrti bio bio zaspalom gori a probuđenom gori?

Čak je neprobuđenom put do smrti lakši od probuđenog koji će o tome gnjaviti do kraja života
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2017., 00:08   #30
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Meh, čemu buđenje? Ako je smrt ista za sve zašto bi put do smrti bio bio zaspalom gori a probuđenom gori?

Čak je neprobuđenom put do smrti lakši od probuđenog koji će o tome gnjaviti do kraja života
Bila je jedna emisija "Na rubu znanosti" o budnosti i besmrtnosti.
Naime, potrebno je postići što konstantniju budnost, nema lutanja, nema maštanja, nema mantranja, nema molitva...
Konstantna budnost i svijesnost je cilj, svijesnost sebe, okoline i trenutka.
Krajnji cilj je da smo budni i svijesni i u snu.
Sanjanje, sanjarenje, maštanje i sl. nas vodi ka suprotnom , nepoželjnom smjeru.
I od tog trenutka postajemo prosvijetljeni, kada smo svijesni i budni svakog trenutka dok spavamo.
Navodno i kada fizički umremo, tada i dalje ostanemo budni, prosvijetljeni.
Ne znam koji je bio naslov Mišakove emisije.
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2017., 00:35   #31
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Meh, čemu buđenje? Ako je smrt ista za sve zašto bi put do smrti bio bio zaspalom gori a probuđenom gori?

Čak je neprobuđenom put do smrti lakši od probuđenog koji će o tome gnjaviti do kraja života
ovo je toliko mudro rečeno da sam siguran da je nekome u tom trenutku dok je bilo pisano nešto lupkalo po stanu
nezgodan2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2017., 00:49   #32
Quote:
AnPa kaže: Pogledaj post
Prvo trebam razlučiti tko će mi davati odgovore na ta pitanja jer, naprimjer, doktor koji operira i potreban mu je savjet oko zahvata sigurno neće tražiti odgovore od programera...
postavi pitanja ovdje pa odaberi odgovore koji ti se sviđaju..

i slobodno navedi operaciju koju izvodiš
nezgodan2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2017., 13:10   #33
Quote:
nezgodan2 kaže: Pogledaj post
ovo je toliko mudro rečeno da sam siguran da je nekome u tom trenutku dok je bilo pisano nešto lupkalo po stanu
Nek lupkaju, siročad, nemaju pametnija posla nego meni skakati po stanu
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2017., 17:52   #34
Quote:
AnPa kaže: Pogledaj post
Prvo trebam razlučiti tko će mi davati odgovore na ta pitanja jer, naprimjer, doktor koji operira i potreban mu je savjet oko zahvata sigurno neće tražiti odgovore od programera...
Ja znam istinu, ali ti je ne mislim dijeliti na pladnju. Otkrij je sam, pa me pitaj jel tocna...
__________________
"Tako, tako sam umoran, i cekam valove, valove mora..."
Aubrigo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2017., 18:01   #35
osvrt:

Quote:
AnPa kaže: Pogledaj post
Znaš šta je ono najgore? To što se ja ne za**bavam već stvarno tražim odgovore na neka pitanja ali kada vidim postove na temu koju sam postavio imam osjećaj da svi oni za***avaju mene.
pa postavi pitanje, obzirom da si dobio nekoliko odgovora koji ti ne odgovaraju. Sigurno se radi o sijaset pitanja u kojima nije važna samo logika nego i procjena jer istina je često tako vidljiva da se ne primjećuje zbog manipulacija ovisno na kojoj je razini.
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2017., 17:10   #36
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Nek lupkaju, siročad, nemaju pametnija posla nego meni skakati po stanu
O čemu vas dvojica? Što lupka po stanu?
AnPa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2017., 17:22   #37
kao što je Jungu i Freudu lupalo...
nezgodan2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2017., 18:52   #38
Quote:
AnPa kaže: Pogledaj post
O čemu vas dvojica? Što lupka po stanu?
AnPa, pa ti si budan i sve znaš.
Kako, to da postavljaš takva pitanja AnPa ?
Mislim da si ti AnPa, ipak, in a deep sleep, daleko od budnosti, kao mali dječarac koji cendra zbog potrgane igračke, a želiš se na silu ubaciti u igru velikih budnih igrača.
Znaš li AnPa, što se dogodi kada kmečavo cendralo uđe u big boys game ?
Zaradi šamar.
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2017., 19:38   #39
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
AnPa, pa ti si budan i sve znaš.
Kako, to da postavljaš takva pitanja AnPa ?
Mislim da si ti AnPa, ipak, in a deep sleep, daleko od budnosti, kao mali dječarac koji cendra zbog potrgane igračke, a želiš se na silu ubaciti u igru velikih budnih igrača.
Znaš li AnPa, što se dogodi kada kmečavo cendralo uđe u big boys game ?
Zaradi šamar.
Slikovito ali na neki način i istinito,probuđenost je stanje koje nastupi samo od sebe.
Inducirano buđenje(učitelji i slično) je uvijek prihvačanje tuđih percepija.
Probuđenost se ne može prenositi na druge,ni iskustveno ni verbalno.
Veliki budni igrači kao što ih ti nazivaš,prepoznaju sebi slične,bez obzira koji su u kojim sferama budni.
Apsolutna budnost,odnosno svjesnost svega,je u ljudi vrlo,vrlo rijetka.
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2017., 19:58   #40
Quote:
AnPa kaže: Pogledaj post
Evo nakon dugo vremena da i ja pišem ovdje.
Izgubljen sam i zato molim sve "budne" da mi se jave.
Uistinu, molim vas, javite mi se - ovdje, u inbox ili na neki treći način; posve je nebitno.
I kada kažem "budni" ne mislim na one koji znaju sve teorije zavjera napamet i smatraju se "budnima", odnosno, uzdižu sebe iznad ostalih.
Oni koji to jesu će se prepoznati i znaju značenje toga.

Hvala unaprijed
budni ideju spavat. da se uklope u močvaru.
ko je budan pečeju ga oči. od sranja jučer danas sutra.

štulić je zaspo s nogometnom loptom. dosadilo mu.

pametna djeca se zaglupe da ne strše na hodniku.
__________________
ignore lista: bat kol, Biljka112, 7nationarmy, Adama, CelMar, mukotrpak, manchild, miki1988, zecopas, antet, Bjesomar_,danijel0
organiceko258 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:50.