Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.08.2007., 11:51   #41
Quote:
ssanja kaže: Pogledaj post
Sutra idem na kontrolu, ali pretpostavljam da mi neće htjeti vaditi mandule dok se ne smiri upala ,ili se može odmah?
Pričekat ćeš malo dok se smiri upala.
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2007., 12:33   #42
Quote:
ssanja kaže: Pogledaj post
Sutra idem na kontrolu, ali pretpostavljam da mi neće htjeti vaditi mandule dok se ne smiri upala ,ili se može odmah?
pa nesi su davali ljekove da se smiri upala onda tek na operaciju.to se naručiš pa ideš na par pretraga i onda na op.želim ti brzi oporavak i da se toga riješiš što prije.
coolgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2007., 14:56   #43
Uuu, čudi me da ti Sumamed nije pomogao bar malo do sad. Ispiri s Hexoralom. Ja obično molim boga da mi daju Sumamed, jer za čas mi sredi, a žena me uvijek dočeka sa Silapenom 3x dnevno tablete veličine Gastala, pa ti to gutaj srećo tjedan dana s takvim natečenim krajnicima.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2007., 15:27   #44
Silapen 3x dnevno - mene je tako oprala angina, po noći sam imao temperaturu 39,7 tolko mi je bilo loše da sam u jednom trenutku pomislio da sam potpuno zdrav(!?),a pred jutro sam mislio da lebdim nad krevetom. Već nakon par dana terapije lijekom bilo je dobro
__________________
Earth? Terrible name for a planet. Might as well call it Dirt.- Planet Dirt.
Cyanide Inc. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2007., 20:51   #45
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Uuu, čudi me da ti Sumamed nije pomogao bar malo do sad. Ispiri s Hexoralom. Ja obično molim boga da mi daju Sumamed, jer za čas mi sredi, a žena me uvijek dočeka sa Silapenom 3x dnevno tablete veličine Gastala, pa ti to gutaj srećo tjedan dana s takvim natečenim krajnicima.
Da, i mog liječnika je to danas jako začudilo , i nakon što se oporavio od čuđenja - ,- Novocef, 2x 500mg / 10 dana (alergična sam na penicilin). A bome su i to neke "konjske", da prostiš, veličine i oblika Canesten vgl .

Ispirem s kaduljom, to mi je Piggy preporučila - - thx Piggy, doista vrijedi
__________________
Svi cigani samo ja Rom!!!!!!!!!!!!!
ssanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2007., 21:06   #46
E znaš šta ti je meni super pomagalo: Angal tablete za cuclanje s anestetikom. Trenutno olakša. Diži si imunitet Nativnim propolisom ( www.hedera.hr). Dobro je i nakapati onaj klasični propolis na kockicu šećera i cuclati. Papaj i meda. Uzmi žličicu i pusti da ti se lagano topi i oblaže krajnike.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2007., 02:31   #47
silapen svakih osam sati. na kraju tjedna zalijao alkoholom.
maturantski dani (jebemu Zrinka!)

srećom, već mi je bila prošla
__________________
Ja se NE uvaljujem ljudima u lice. Pa si vi mislite...
TomislavXP is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2007., 12:42   #48
Postoji mogućnost da imaš mononukleozu.Iste simptome sam i ja imao,uostalom,pokledaj temu mononukleoza.

Ako nisi izvadi krv,i počni već sad s jetrenom dijetom.ona ti neće naškodit,a ako imaš mononukleozu ZNATNO ćeš si skratit vrijeme oporavka.
__________________
Hey Joe...
Drveni Sovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2007., 21:34   #49
Ma kakva mononukleoza? Pa ne morate uvijek i odmah plašit čovjeka, ne?
Mononukleoza nije za igru, ali ona ne izaziva peritonzilarni apsces (tj. gnojnu anginu) već "samo" naticanje limfnih čvorova među kojima su i tonzile (krajnici).

Što se tiče tonzilektomije (operativnog uklanjanja krajnika), ona se općenito N E P R E P O R U Č U J E, osim u slučajevima čestog ponavljanja angine ili u slučaju teške akutne angine. Sama operacija nije baš bezazlena, a organizam lišava prve crte obrane dišnog sustava pa tako i cijelog organizma.

Neliječena angina dovodi do teškog streptokoknog infekta miokarda, bubrega i zglobova, što dovodi do insuficijencije navedenog odnosno može rezultirati fatalno.

I još nešto. Nemojmo se igrati izdavanjem "recepata" ovdje na forumu. Jedino izabrani liječnik, koji očima vidi situaciju može procijeniti koji lijek i koja količina.
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2007., 00:46   #50
Nema dosadnije bolesti.
Trajece 2 nedelje, budite strpljivi
Dovoljna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2007., 04:30   #51
Meni se to često događa, bez i sa temperaturom.
Nemam pojma zašto ih nisam vadila.
Evo upravo prolazim kroz nešto tako (plus sinusi), osjećam "kuglu" itd ali nemam fibre pa se pitam trebaju li mi antibiotici

Uglavnom, kad je to u početnoj fazi (ono lagano)
-direktno ukapljem propolis na to mjesto, pomaže bolje od ikakve pastile.
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2007., 10:30   #52
Ja sam takvim anginama starcima uljepšavao ljetovanje (a i ostatke godine) prvih 5-6 godina života. a onda su mi izvadili krajnike i zaboravio sam na upale grla i gnojne angine i sl.

U moje doba to su rješavali penicilinom 2 x dnevno.
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2007., 17:48   #53
Evo ja vec tri dana umirem od angine makar nemam krajnike pijem Silapen i Eferalgan jer mi sam Silapen ne pomaze pri skidanju temperature
pinkmule is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2007., 21:55   #54
Nemaš krajnike, ali budi svjestan da ti uvijek ostanu sitni djelovi nakon operacije i da se oni mogu ponekad upaliti. Ako je takva upala posrijedi, onda ti je to "angina bočnih tračaka". Silapen ti je za srediti bakterije, a ne za skintui temperaturu. Imaš raznih sredstava za to počevši od voltarena, ketonala, lekadola, andola...itd...
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2007., 23:50   #55
Quote:
pinkmule kaže: Pogledaj post
Evo ja vec tri dana umirem od angine makar nemam krajnike pijem Silapen i Eferalgan jer mi sam Silapen ne pomaze pri skidanju temperature
Ukoliko ti je temperatura iznad 38, pokušaj je skinuti Voltaren čepićima. Meni su pomogli (sa 39,2 na 37 za sat vremena). Bdw, pripremi rezervne pidžame i posteljinu, zbog preznojavanja)
__________________
Svi cigani samo ja Rom!!!!!!!!!!!!!
ssanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2007., 23:56   #56
Pozz svima (osobito onima koje pere angina).

Želim informirati svekoliko pučanstvo , osobito one koji su alergični na penicilin , NOVOCEF me je digao iz mrtvih!

2x 500mg/10 dana. Danas mi je treći dan, a već jedem k´o velika(pohovano meso)

Bolesnima želim brzo ozdravljenje!!
__________________
Svi cigani samo ja Rom!!!!!!!!!!!!!
ssanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2007., 13:26   #57
pozdrav svim bolesnima i želim vam da brzo ozdravite...

mene je prije 10 godina uhvatila kada sam se vratila sa mora angina, imala sam temperaturu 39,5, nisam mogla gutati niti pričati i sva sam bila malaksala.

Zavrsila kod doktora jel se temperatura nije dala skinuti tj. stalno bi se vraćala. Alergična sam na penicilin i završila sam 10 dana u bolnici, na kraju su mi našli streptokoke.

5 godina nakon toga sam morala vaditi mandule...samo htjedoh reći da svakako u takvim slučajevima jakih upala obavezno idete doktoru a ne si sami propisivati lijekove i dijagnoze.
Ciklama is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2007., 10:33   #58
Quote:
tErMiNaTe kaže: Pogledaj post
Mononukleoza nije za igru, ali ona ne izaziva peritonzilarni apsces (tj. gnojnu anginu) već "samo" naticanje limfnih čvorova među kojima su i tonzile (krajnici).
Samo nekoliko digresijica (nadam se da mi neces zamjeriti)... gnojna angina i peritonzilarni apsces nisu ista stvar, da ne bunimo ljude (apsces moze nastati kao posljedica neadekvatnog lijecenja gnojne angine, i onda je vec potrebno i kirurski intervenirati). Isto tako, i kod infekcijske se mononukleoze moze javiti lakunarna angina, tj. angina s eksudatom na tonzilama (najcesce sekundarno), ali nam druge stvari tu pomazu u diferencijalnoj dijagnozi (fizikalni pregled, anamneza, laboratorijske pretrage).

Quote:
tErMiNaTe kaže: Pogledaj post
Neliječena angina dovodi do teškog streptokoknog infekta miokarda, bubrega i zglobova, što dovodi do insuficijencije navedenog odnosno može rezultirati fatalno.
Slazem se. S time da se ne radi o infekciji navedenih organa, vec o neinfekcijskim komplikacijama uslijed medjureagiranja (antigeni, M-protein, duga prica...).

Quote:
tErMiNaTe kaže: Pogledaj post
I još nešto. Nemojmo se igrati izdavanjem "recepata" ovdje na forumu. Jedino izabrani liječnik, koji očima vidi situaciju može procijeniti koji lijek i koja količina.
Potpisujem . Postoje medicinska pravila i zakoni koji se moraju postovati, medju ostalim i to da nema pravila, tj. da se problem osobe sagledava pojedinacno, te se tako i tretira, jer puno je cimbenika koji mogu u terapiji utjecati i promijeniti odluku lijecnika.
simple is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2007., 13:02   #59
Quote:
simple kaže: Pogledaj post
Quote:
tErMiNaTe kaže: Pogledaj post
I još nešto. Nemojmo se igrati izdavanjem "recepata" ovdje na forumu. Jedino izabrani liječnik, koji očima vidi situaciju može procijeniti koji lijek i koja količina.
Potpisujem . Postoje medicinska pravila i zakoni koji se moraju postovati, medju ostalim i to da nema pravila, tj. da se problem osobe sagledava pojedinacno, te se tako i tretira, jer puno je cimbenika koji mogu u terapiji utjecati i promijeniti odluku lijecnika.
Meni opet nije jasno stalno insistiranje na tome. Pa valjda je svakome s bar malo bubrega u glavi jasno da se na forum dolazi po razmjenu mišljenja i sugestije, a ne na liječnički pregled. Onaj ko je dovoljno bedast da se sam ide liječiti, to će učiniti sa ili bez sugestija sa foruma.

Nadam se da je začetnica threada već dobro i da je lagano već zaboravila na tegobe
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2007., 13:47   #60
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Meni opet nije jasno stalno insistiranje na tome. Pa valjda je svakome s bar malo bubrega u glavi jasno da se na forum dolazi po razmjenu mišljenja i sugestije, a ne na liječnički pregled.
Slazem se. I ti se vjerojatno mozes sloziti da i ja imam pravo na svoje misljenje i sugestije. Ja vjerujem da inzistiranje ima smisla, jer ponekad ljudi ne shvate ozbiljnim nesto cija posljedica moze biti ozbiljan problem (iz opravdanog neznanja) i skloni su laksim rjesenjima ili odugovlacenju. Mozda to i mozes nazvati podcjenjivanjem ljudskog intelekta, ali to mi nikako nije namjera. Zelim biti dobronamjeran, a ako ce me netko smatrati primitivcem ili "soliteljem pameti", Boze moj, nemam nista protiv...
Isto tako, nece mi biti problem 1000 puta tupiti ljudima da se ostave cigareta, premda svi odreda znaju da je pusenje stetno i mogu to smatrati napadom na osobne slobode, u sto spada i vlasnistvo nad vlastitim zdravljem.
I ako samo jednog uvjeris, puno je ucinjeno. Skrenuh s teme, al' princip je isti.

Zakljucno: Ako je angina u pitanju, pravac lijecniku, jer ako se ispostavi da je streptokokna, antibiotici kroz deset dana ce rijesiti problem i moguce ozbiljne komplikacije.
A sto se simptomatskog lijecenja tice (propolis, kucni recepti i sl.), na forumu svakako svatko moze nesto i nauciti, i u tome problema nema.
simple is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:13.