Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.08.2009., 23:52   #61
Quote:
chamonix kaže: Pogledaj post

A glede pakla, meni je iskreno DRAGO što postoji vječno mjesto za ubojice, silovatelje, dilere i sličan šljam. Za njih će uvijek postojat pakao ukoliko se za života nisu pokajali i okrenuli k Bogu.
Imali su priliku, zašto nisu? Pa svi znamo/pretpostavljamo/nadamo se da Bog postoji....zašto se svaki čovjek ne zapita što bi mogao učiniti po pitanju sebe i Boga? To je prilika koja je dana svakom pojedincu
1.
Dakle ti stvarno misliš da postoji pakao, mjesto gdje završavaju ubojice , sliovatelji i slični, a tamo ih bog šalje nakon što umru ako se nisu pokajali i okrenuli bogu?
A ako su se te ubojice, sliovatelji pokajali i preobratili onda ne idu u pakao već u raj?
Ne zvuči li ti to malo blesavo?
Zar nebi onda svi mogli ubijati, silovati, pljačkati, raditištažele kad znaju da će im sve biti oprošteno kad se pokaju, te će nakon toga u raj?
Postoji li taj raj uopće?

2.
Strahopoštovanje prema bogu?
Zbog čega, da te ne kazni?
Boga se netrebaš bojati jer on zasigurno ne prosuđuje, ne kažnjava, i ne smješta ljude u raj ili pakao.
Ono što bi bilo važnije od tog strah+poštovanje je odgovornost za svoje misli djela i akcije koje određuju što ćeš primiti u budućnosti i što primaš sada.
Ako si ih svjesna, kreirat ćeš one koje će te odvesti u "raj" bez obzira što drugi misle o tome, pa i gospon bog.

3.
O dr.Gloriji i njenom svjedočanstvu mogu reći samo da je zasnovana na ideologiji koja ponekad(često) zamrači pravu istinu.
__________________
Gdje god pođeš uvjek si tu..........
tuvok is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2009., 23:56   #62
Quote:
zed_alive kaže: Pogledaj post
problem je u kršćanskom stereotipu koji je strah prepoznao kao nešto dobro...i kakve li pogreške. istina je da je u nedostatku svijesti strah od Boga koristan...ali samo u slučaju nedostatka straha od Boga, a egzistencije drugih strahova koji upravljaju našim postupcima
Ajde Zed ,Bog je tako dobar ,a strah Božiji potreban itekako ...zajedno ćemo mi na zelene proplanke ,jesi li za ?....gdje nema ni plača ni bolesti ni tuge ...možeš li to zamisliti ....morat ćemo kroz vatru pročišćenja ,ali nema veze ,prošla sam je ja i na ovom svijetu
juditaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2009., 00:09   #63
od strahopoštovanja, jedino je poštovanje potrebno, ništa više, i ništa manje. i vjera, i uzdanje i ljubav. kud ćeš više od toga?

a za pročišćenje, pričekajmo još malo, ima zadataka za napraviti ovdje još
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2009., 12:47   #64
Quote:
tuvok kaže: Pogledaj post
1.
Dakle ti stvarno misliš da postoji pakao, mjesto gdje završavaju ubojice , sliovatelji i slični, a tamo ih bog šalje nakon što umru ako se nisu pokajali i okrenuli bogu?
A ako su se te ubojice, sliovatelji pokajali i preobratili onda ne idu u pakao već u raj?
Ne zvuči li ti to malo blesavo?
Zar nebi onda svi mogli ubijati, silovati, pljačkati, raditištažele kad znaju da će im sve biti oprošteno kad se pokaju, te će nakon toga u raj?
Postoji li taj raj uopće?

2.
Strahopoštovanje prema bogu?
Zbog čega, da te ne kazni?
Boga se netrebaš bojati jer on zasigurno ne prosuđuje, ne kažnjava, i ne smješta ljude u raj ili pakao.
Ono što bi bilo važnije od tog strah+poštovanje je odgovornost za svoje misli djela i akcije koje određuju što ćeš primiti u budućnosti i što primaš sada.
Ako si ih svjesna, kreirat ćeš one koje će te odvesti u "raj" bez obzira što drugi misle o tome, pa i gospon bog.

3.
O dr.Gloriji i njenom svjedočanstvu mogu reći samo da je zasnovana na ideologiji koja ponekad(često) zamrači pravu istinu.
Sorry, ali sve ovo što si ti napisao meni zvuči blesavo. Ne možeš sve gledati crno-bijelo.
Raj i pakao postoje, ALI naravno da ubojice koji se pokaju neće odmah u Raj, već postoji nešto šo se zove Čistilište...čudim se da nisi čuo za njega. Tamo ljudi otkupljaju svoje grijehe. Nejde to tako; ti se pokaješ, obratiš i voila dobiješ direktnu kartu za Raj. Treba okajat svje grijehe što vjerujem nije kratak i lak proces....Ali to je nešto što mi ljudi nikad nećemo moći saznat u potpunosti dok to ne doživimo.

Uostalom pa ne možeš ti Boga prevarit, ne možeš čitav život griješit i onda se odlučit "spasit" i pokajat za svoje grijehe....On zna čije su namjere iskrene i iz srca,a čije nisu. Iskreno pokajanje ne znači reći;Bože oprosti mi..Već i učiniti tu drastičnu transformaciju u sebi, a to nije jednostavno. Tako da slobodno mogu zaključit da će većina ubojica ipak tamo gdje im je mjesto.

O tolikog teoretiziranja nemate ništa.Jedno pitanje povlači još njih 10. A odgovori su vrlo jednostavni,,,pogledajte u svoje srce.
chamonix is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2009., 12:55   #65
Quote:
chamonix kaže: Pogledaj post
A odgovori su vrlo jednostavni,,,pogledajte u svoje srce.
jesam prišapnulo mi je da nema pakla
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2009., 12:58   #66
Quote:
juditaa kaže: Pogledaj post
Ajde Zed ,Bog je tako dobar ,a strah Božiji potreban itekako ...zajedno ćemo mi na zelene proplanke ,jesi li za ?....gdje nema ni plača ni bolesti ni tuge ...možeš li to zamisliti ....morat ćemo kroz vatru pročišćenja ,ali nema veze ,prošla sam je ja i na ovom svijetu
Slažem se. Strah je dobar, on nas vodi ka dobrom putu...Da se razumijemo, ja ne živim ni u strahu, ni u nekakvom grču...ali me često upravo strah od Boga, "spasio" da ne napravim grešku koja bi se neg.odrazila na drugu osobu.
chamonix is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2009., 12:59   #67
Quote:
chamonix kaže: Pogledaj post
Slažem se. Strah je dobar, on nas vodi ka dobrom putu...Da se razumijemo, ja ne živim ni u strahu, ni u nekakvom grču...ali me često upravo strah od Boga, "spasio" da ne napravim grešku koja bi se neg.odrazila na drugu osobu.
reci iskreno, da li te i svijest o učinku mogla jednako tako odvratiti od istog postupka?
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2009., 13:00   #68
Quote:
zed_alive kaže: Pogledaj post
jesam prišapnulo mi je da nema pakla
ako tako želiš živjet, ne griješeći cijeli život, ja to u potpunosti podržavam
onda ga ni neće biti za tebe
chamonix is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2009., 13:03   #69
Quote:
chamonix kaže: Pogledaj post
ako tako želiš živjet, ne griješeći cijeli život, ja to u potpunosti podržavam
onda ga ni neće biti za tebe
kažu da je Isus jedini hodao zemljom bez grijeha...sve drugo nije realno...jedno je težnja da se griješi manje, drugo je iluzija da se može živjeti bez grijeha. a pakao, razmisli malo, shvatit ćeš i ti zašto ne postoji. postoji ono što je rekla juditaa...vatre pročišćenja...one moraju biti. zamisli da dobiješ bolnu svijest o svakom grijehu koji si ikada napravila hodajući zemljom...ne bi li to bio pravi pakao?

samo, to neće trajati vječno, a bit će bolno proporcionalno onome koliko smo griješili. pa, kako smo sijali tako ćemo žeti. ali vječne muke, na to zaboravi
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2009., 13:04   #70
Quote:
zed_alive kaže: Pogledaj post
reci iskreno, da li te i svijest o učinku mogla jednako tako odvratiti od istog postupka?

Pa upravo to i hoću reći, u tom je trenutku strah od Boga prevagnuo i naveo me da ne učinim pogrešku. Čuj i ja sam čovjek, griješim..Bilo bi licemjerno reći da su mi UVIJEK i u svakom trenutku namjere pravedne, iskrene...
Ali ipak znala sam da to što želim napravit nije u redu i Bog mi je dodatno pomogao. Tad je on bio moja savjest.

Pa koliko je samo svetaca o kojima znamo koji su tako često došli u kušnje grijeha i Bog im je u tim trenucima pomogao da ne padnu u grijeh...a gdje sam ja od sveca...............
chamonix is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2009., 13:09   #71
Quote:
chamonix kaže: Pogledaj post
Pa upravo to i hoću reći, u tom je trenutku strah od Boga prevagnuo i naveo me da ne učinim pogrešku. Čuj i ja sam čovjek, griješim..Bilo bi licemjerno reći da su mi UVIJEK i u svakom trenutku namjere pravedne, iskrene...
Ali ipak znala sam da to što želim napravit nije u redu i Bog mi je dodatno pomogao. Tad je on bio moja savjest.

Pa koliko je samo svetaca o kojima znamo koji su tako često došli u kušnje grijeha i Bog im je u tim trenucima pomogao da ne padnu u grijeh...a gdje sam ja od sveca...............
ali ja nisam mislio na svijest o paklu i kazni, već na svijest o tome što znači taj postupak nekome. a jednostavno je uglavnom. dovoljno je zamijeniti uloge, on je ti, ti si on, i eto. i svatko griješi, pa naravno, to se podrazumijeva. i sveci su griješili

jer bez te svijesti o značenju postupka, pa ti nećeš ni znati kad činiš grijeh a kad ne
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2009., 13:10   #72
Quote:
zed_alive kaže: Pogledaj post
kažu da je Isus jedini hodao zemljom bez grijeha...sve drugo nije realno...jedno je težnja da se griješi manje, drugo je iluzija da se može živjeti bez grijeha
Slažem se.
Ali mislim da je gore za čovjeka kada zna težinu grijeha, tj. koliku cijenu plaća, i opet ide svjesno griješit jer "si ne može pomoć", nego kada čovjek ne zna što radi.
chamonix is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2009., 13:22   #73
Quote:
chamonix kaže: Pogledaj post
Slažem se.
Ali mislim da je gore za čovjeka kada zna težinu grijeha, tj. koliku cijenu plaća, i opet ide svjesno griješit jer "si ne može pomoć", nego kada čovjek ne zna što radi.
pa je...ali misliš da je zato bolje ne znati i griješiti neopterećeno? ili je ipak bolje spoznati i naučiti?

ovo nije pogreška kršćanstva, već mnogih kršćana: lijeni su razmišljati. kažu, sve piše u bibliji, svemu te uči kršćanstvo. koliko god čovjek znao, uvijek ima finesa, i uvijek je bitno iskreno se pogledati u ogledalo, a neki puta treba obratiti pažnju na detalje. mi ljudi, uvijek volimo gledati selektivno, nekih svojih mana smo uglavnom nesvjesni, a nekih smo čak i namjerno nesvjesni. ne kažem da nije tako lakše...kažem da tako nije ispravnije. uostalom, sjeti se priče o širokoj cesti i uskom putu
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2009., 14:29   #74
Quote:
zed_alive kaže: Pogledaj post
pa je...ali misliš da je zato bolje ne znati i griješiti neopterećeno? ili je ipak bolje spoznati i naučiti?

ovo nije pogreška kršćanstva, već mnogih kršćana: lijeni su razmišljati. kažu, sve piše u bibliji, svemu te uči kršćanstvo. koliko god čovjek znao, uvijek ima finesa, i uvijek je bitno iskreno se pogledati u ogledalo, a neki puta treba obratiti pažnju na detalje. mi ljudi, uvijek volimo gledati selektivno, nekih svojih mana smo uglavnom nesvjesni, a nekih smo čak i namjerno nesvjesni. ne kažem da nije tako lakše...kažem da tako nije ispravnije. uostalom, sjeti se priče o širokoj cesti i uskom putu
Što misliš koji je moj odgovor?
Pa za spas svoje duše radije želim spoznat, nego živjet dan po dan, "neopterećeno"..U svakom slučaju, Sudnji dan će te čekat, griješio ti svjesno ili nesvjesno.

Ljudima je diskutabilan ovaj slučaj Glorije Polo.O.K. Reći ću primjer iz svoje osobne prakse (pod pretpostavkom da ne lažem) koji je još više učvrstio moju vjeru. Moj bliski prijatelj, koji je 25god imao jednu manu, fizičke prirode, ali mu je i otežavala kretanje( nije bio invalid), također vjernik, ali onako dosta "oprezan vjernik", naravno da nije bio bez grijeha....Otišao je na vjerski seminar, pao u nesvijest što nije rijetkost na takvim događanjima i nakon toga posve ozdravio. Čudo zar ne??? Kako ga logički objasnit? Nikako.
Učinio je, kako sam kaže, neki čin vjere u sebi, obratio se Bogu, (nije tražio ozdravljenje da se razumijemo) i dobio je više nego što je mogao zamisliti.

Mislim znam za masu takvih ozdravljenja, nije ni prvi ni zadnji....Pa zašto onda toliko sumnjamo u neke stvari???? Postoji li išta grandioznije i veće od toga da vas Bog ozdravi ???A potrebno je samo prepustiti mu se bezuvjetno....
chamonix is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2009., 15:01   #75
pretpostavljam, kod nekog karizmatika seminar? smije se znati kod koga? sudac ili netko drugi?
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2009., 18:17   #76
Quote:
zed_alive kaže: Pogledaj post
pretpostavljam, kod nekog karizmatika seminar? smije se znati kod koga? sudac ili netko drugi?
Ne, u Međugorju se to zbilo. Ne bih znala ime voditelja seminara. Čak mislim da to toliko nije ni bitno. Bitna je prisutnost duha Svetog u tom trenutku kojim je on bio obdaren. Zato se i onesvijestio.
chamonix is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2009., 18:45   #77
prisutnost Duha Svetog je uvijek u nama, i to je mala tajna, koja to nije...samo, kolika je naša vjera?

vjera da nas Duh Sveti, Bog u nama, može izliječiti?
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2009., 23:13   #78
Quote:
chamonix kaže: Pogledaj post
Sorry, ali sve ovo što si ti napisao meni zvuči blesavo. Ne možeš sve gledati crno-bijelo.
Raj i pakao postoje, ALI naravno da ubojice koji se pokaju neće odmah u Raj, već postoji nešto šo se zove Čistilište...čudim se da nisi čuo za njega. Tamo ljudi otkupljaju svoje grijehe. Nejde to tako; ti se pokaješ, obratiš i voila dobiješ direktnu kartu za Raj. Treba okajat svje grijehe što vjerujem nije kratak i lak proces....Ali to je nešto što mi ljudi nikad nećemo moći saznat u potpunosti dok to ne doživimo.

Uostalom pa ne možeš ti Boga prevarit, ne možeš čitav život griješit i onda se odlučit "spasit" i pokajat za svoje grijehe....On zna čije su namjere iskrene i iz srca,a čije nisu. Iskreno pokajanje ne znači reći;Bože oprosti mi..Već i učiniti tu drastičnu transformaciju u sebi, a to nije jednostavno. Tako da slobodno mogu zaključit da će većina ubojica ipak tamo gdje im je mjesto.

O tolikog teoretiziranja nemate ništa.Jedno pitanje povlači još njih 10. A odgovori su vrlo jednostavni,,,pogledajte u svoje srce.
Raj čistilište i pakao postoje kao i Petar Pan Djedo mraz i Crvenkapica.
Strah od boga je samo strah i to iracionalan i može se izliječiti kao i svaka druga fobija.
Postoje razne tehnike i terapije koje mogu pomoći kod takve vrste straha.
Slijepo vjerovanje i razne ideologije nisu dobre jer otupljuju, frustriraju te unose strah i nemir.
Ako već želiš u nešto vjerovati, vjeruj u dobru vilu koja će ti uvjek pomoći i donjeti spokoj i mir , umjesto u boga koji prosuđuje i kažnjava, te transportira u pakao sve koji ga ne slušaju.
Takvo nešto ne postoji, niti se zove bog, već prije sotona.
Ali ,ok, ti si sad tu, na tom stupnju razvoja, bit će bolje kad se probudiš.
Pozdrav
__________________
Gdje god pođeš uvjek si tu..........
tuvok is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2009., 23:32   #79
Quote:
tuvok kaže: Pogledaj post
Raj čistilište i pakao postoje kao i Petar Pan Djedo mraz i Crvenkapica.
Strah od boga je samo strah i to iracionalan i može se izliječiti kao i svaka druga fobija.
Postoje razne tehnike i terapije koje mogu pomoći kod takve vrste straha.
Slijepo vjerovanje i razne ideologije nisu dobre jer otupljuju, frustriraju te unose strah i nemir.
Ako već želiš u nešto vjerovati, vjeruj u dobru vilu koja će ti uvjek pomoći i donjeti spokoj i mir , umjesto u boga koji prosuđuje i kažnjava, te transportira u pakao sve koji ga ne slušaju.
Takvo nešto ne postoji, niti se zove bog, već prije sotona.
Ali ,ok, ti si sad tu, na tom stupnju razvoja, bit će bolje kad se probudiš.
Pozdrav

Haha.....Žalim te, iskreno te žalim.
Misliš da bi me mogao pokolebat ovim što si naškrabao.?
Ti slobodno vjeruj u Crvenkapicu ili što god, ja ću u Boga

Uopće ne razumijem što točno radiš ovdje.
Tj. razumijem o itekako, velika nesigurnost koju osjećaš te nagnala da napišeš ovaj post. Nisi morao doći ovdje i meni "rasvijetliti " misterij mojih "strahova"...ako si tako siguran u to što pričaš, zašto me jednostavno ne pustiš da živim u svojim "fantazijama i strahovima"..Ha? Šta tebe muči??
Nije ti mjesto ovdje....

Isto kao što ja ne dolazim na topic o Ateizmu, jer imam svoja uvjerenja u koja bezuvjetno vjerujem, isto tako ne bi trebao ni ti dolaziti ovdje...no budući da ti ne vjeruješ u ništa bezuvjetno,kao ni u to u šta mene pokušavaš uvjerit, sve mi je jasno..kao i odkud ta čitava skepsa i cinizam...
Peace
chamonix is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2009., 23:37   #80
Quote:
tuvok kaže: Pogledaj post

Slijepo vjerovanje i razne ideologije nisu dobre jer otupljuju, frustriraju te unose strah i nemir.
Previše je ovdje ljudi koji si uzimaju za pravo procjenjivat druge osobe.

JEDINI ovdje isfrustrirani si ti,a i otupljeni. Jer da nisi nebi si davao truda pisat toliki post i rušit moja uvjerenja.
Nikome to neće poć za rukom, pa niti tebi.
chamonix is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:52.