Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kupovanje na internetu

Kupovanje na internetu Shopping iz fotelje

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.08.2017., 17:38   #9101
Ljudi molim pomoć!
Vidim da je već nekoliko puta bilo govora o tome ali jednostavno mi nije jasno pa molim upute za zbunjolu
uglavnom kupujem već godinama na ebayu sitnice za par $ i nikad se nisam zamarala točnom cifrom, sada me je sestrična zamolila da joj naručim preko nekoliko stvari pa me zanima:
imam žiro u pbz, visa electron business i kupujem preko nje spojene na paypal - kartica je u kn
zanima me po kojem tečaju mi oni zaračunavaju kupljenu stvar koja je u USD$ kako bi mi sestrična prebacila dovoljno love.
Help please
pcelicamaja99 is offline  
Old 23.08.2017., 18:01   #9102
Utipkaj na google 1usd in hrk... ili obratno...
Ja sam par svojih placanja tako provjerio. I to je taj tecaj.
Eventualno moze bit cent dva razlike al mislim da ti je to zanemarivo

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
kos24 is offline  
Old 23.08.2017., 18:03   #9103
( i moras na kartici imat nesto vise love svejedno kako bi ti transakcija uopce prosla (zar ne???)
Nek ti prebaci malo vise i poslije ako ti sta ostane vratis joj visak

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
kos24 is offline  
Old 23.08.2017., 18:28   #9104
Quote:
kos24 kaže: Pogledaj post
Utipkaj na google 1usd in hrk... ili obratno...
Ja sam par svojih placanja tako provjerio. I to je taj tecaj.
Eventualno moze bit cent dva razlike al mislim da ti je to zanemarivo

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
Hvala puno!
Ma čitala sam o razno raznom konvertiranju valuta (od banke, paypala i sl) prilikom kupnji pa me zato to sad zanimalo
pcelicamaja99 is offline  
Old 25.08.2017., 16:02   #9105
Plaća li se carina i PDV na robu kupljenu u Velikoj Britaniji putem PayPal-a (iznos robe je veći od 2000kn)?
Kingbuzz is offline  
Old 25.08.2017., 16:17   #9106
Ne. PDV bi trebao biti obračunat već prilikom kupnje.
Mephisto is offline  
Old 25.08.2017., 16:45   #9107
Ljudi moze jedna pomoc? Narucio sam iz ebaya jedan predmet, medjutim ne dolazi nikako, zatrazio sam prodavaca povrat novaca, rekao mi je okej ali da mu dam paypal račun da moze uplatiti preko paypala direktno.. Ja sam mu ostavio mail adresu na kojoj je registriran paypal, da li sam dobro napravio ili sam jos nesto trebao? Jer prvi put primam novce na paypal pa ne znam.
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Old 25.08.2017., 17:40   #9108
Da dobro si napravio

Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk
__________________
---VOLIM SVOJU DOMOVINU!!!!---
kova11 is offline  
Old 26.08.2017., 09:38   #9109
Quote:
Sabaa kaže: Pogledaj post
Povlacim lovu na VISU Prepaid, i sad vidim ovo na PayPalovoj stranici: "As a result of a decision made by Visa, it is no longer possible to withdraw money from a PayPal account to rechargeable Visa credit cards."

To je nesto novo izgleda, ne pise datum od kada, pa me zanima na koje kartice povlacite lovu?
Ako je povlačim onda je to uvijek na VISA debitnu karticu, s koje i plaćam.
Ta poruka je očito namijenjena samo korisnicima VISA prepaid, ja takvo što nigdje ne vidim, ni pod HELP. Dapače, pod ''How do I add a debit or credit card to my account?'' nedvosmisleno stoji - ''debit or credit card'' pa se čini da to s prepaid karticama više ne vrijedi!?
San Sui is offline  
Old 28.08.2017., 19:47   #9110
Question PayPal i YT

Ako snimam za YT kako da napravim PayPal i da primam pare sa YT-a na taj PayPal.
bbusac is offline  
Old 28.08.2017., 20:25   #9111
Imas ukljucenu monetizaciju na kanalu na yt?

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
kos24 is offline  
Old 30.08.2017., 10:37   #9112
Jel zna netko gdje se na paypalu mijenja ono za currency da mozes birat oces njihovu ili od svoje banke? DAvno sam si to promijenila da mi racuna tecaj dolara od moje banke, jer navodno ako nam racuna tecaj od paypala njihov obicno bude nizi. Ali voljela bi to provjeriti.

Ili ako netko zna koja je vrijednost 1dolara u kunama na danasnji dan ako se racuna preko paypal konverzije.

(nadam se da nisam previse zakomplicirala )
Bebe Rexha is offline  
Old 30.08.2017., 12:13   #9113
Mijenja se prilikom plaćanja, u trenutku kada biraš kojom karticom želiš platiti. Ali pazi, to se svaki put ponovno resetira (barem meni) i moraš svaki put ponovno mijenjati.
Mephisto is offline  
Old 30.08.2017., 22:58   #9114
Ne ne, moze se i na paypalu, i onda ti ostane za stalno.. Trenutno sam na mobu pa ne mogu tocno reci gdje treba kliknuti, ali znam da se mora ici na kartice, i onda tamo neki gumb sa opcijama, ili tako nesto.. Uglavnom mora te prebaciti u jednom trenutku na onu staru stranicu paypala (prije ovog redizajna) i onda se tamo to klikne.. Uglavnom, gugl i yt sigurno znaju..


Sent from my iPhone using Tapatalk
Zekac is offline  
Old 31.08.2017., 19:20   #9115
Ne znam gdje da se obratim, da li je netko imao iskustva sa transakcijama koje nije napravio? Godinama kupujem na internetu, paypal imam od samih početaka i ovo mi se nikad nije dogodilo.

25.8 (danas sam primjetila) mi je american kartica terećena za 61,72 dolara. Pod opis piše PAYPAL*G2ACOMLIMIT 35314369001 Gledam detalje na paypalu, piše ovo:


AMEX x-1012
You'll see "PAYPAL *G2ACOMLIMIT" on your card statement.
on 25 August 2017

Transaction ID
3FM700338P537311P
Seller info
G2A.COM Limited
+48 222282121
http://www.g2a.com
[email protected]
Invoice ID
82001086541941
Purchase details
Steam Gift Card GLOBAL 50 EUR Steam Key58,94 USD
Item #K-5583
Additional cost2,78 USD
Amount61,72 USD

Uopće ne znam što je ovo niti što da radim. Odmah sam prijavila problem paypalu i maknula karticu sa istog, međutim što sad, trebam lin zvati i american?
__________________
“One day your life will flash before your eyes. Make sure it's worth watching”
Lauren is offline  
Old 31.08.2017., 20:54   #9116
Quote:
Lauren kaže: Pogledaj post
Ne znam gdje da se obratim, da li je netko imao iskustva sa transakcijama koje nije napravio? Godinama kupujem na internetu, paypal imam od samih početaka i ovo mi se nikad nije dogodilo.

25.8 (danas sam primjetila) mi je american kartica terećena za 61,72 dolara. Pod opis piše PAYPAL*G2ACOMLIMIT ...

Uopće ne znam što je ovo niti što da radim. Odmah sam prijavila problem paypalu i maknula karticu sa istog, međutim što sad, trebam lin zvati i american?
Dobro što si to odmah prijavila. Pogledaj ovu stranicu https://www.paypal-community.com/t5/...language=en-gb
, očito je to rasprostranjen problem.
No ako si ikad imala neku vezu s tim G2A COM, pogledaj i ovo - https://www.steamgifts.com/discussio...c-payment-what
San Sui is offline  
Old 31.08.2017., 22:29   #9117
Pročitala, hvala. Nisam shvatila da li mi paypal u ovom slučaju vraća novac? Ukoliko ne, brišem account i više ga nikad neću koristiti jer je ovo sve samo ne sigurno. Nisam nikad imala nikakve veze sa G2A COM, prvi put vidim stranicu
__________________
“One day your life will flash before your eyes. Make sure it's worth watching”
Lauren is offline  
Old 31.08.2017., 23:17   #9118
Ako se ustanovi da je autorizirano tvojom lozinkom (tj. da ti je lozinka ukradena), možda ti neće vratiti.
Mephisto is offline  
Old 31.08.2017., 23:18   #9119
Pozdrav svima, kada dobijemo sredstva na paypal računu i prihvatimo ih, koliko dugo ona mogu stajati tamo? Postoji li neki rok?
wawrinka1 is offline  
Old 31.08.2017., 23:29   #9120
Quote:
Mephisto kaže: Pogledaj post
Ako se ustanovi da je autorizirano tvojom lozinkom (tj. da ti je lozinka ukradena), možda ti neće vratiti.
Strasno!

Sutra idem u banku vidjeti što i kako i tražiti novu karticu, s obzirom da american garantira da neću biti odgovorna za troškove nastale zlouporabom kartice (http://www.americanexpress.hr/sigurn...online-kupnje/), nadam se da će mi bez problema stornirati iznos.

Imam osjećaj da se o ovakvim stvarima jako malo zna i još manje piše, a ispada da nisu rijetkost.
__________________
“One day your life will flash before your eyes. Make sure it's worth watching”
Lauren is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:23.