Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kupovanje na internetu

Kupovanje na internetu Shopping iz fotelje

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.02.2018., 21:47   #9361
mogu li imati istu karticu povezanu sa osnovnim i business paypall računom?
shampita is offline  
Old 20.02.2018., 23:55   #9362
Quote:
shampita kaže: Pogledaj post
mogu li imati istu karticu povezanu sa osnovnim i business paypall računom?
Koliko ja znam ne možeš , jedan PP račun jedna kartica.
__________________
Bolje živjeti sto godina kao milijunaš, nego sedam dana u bijedi!
martip is offline  
Old 21.02.2018., 10:56   #9363
Quote:
martip kaže: Pogledaj post
Koliko ja znam ne možeš , jedan PP račun jedna kartica.
U tom slučaju sam zeznula stvar... ja sam samo dodala novu karticu na već postojeći račun. Kasnije sam išla upgradati na business, ali se tamo pojavljuje neprekidno neka greška kad pokušavam dodati ovu istu karticu.

Mogu li primati uplate preko osnovnog paypal računa, bez da koristim buisness? Napominjem da se radi o manjim iznosima uplata, oko 100 kn, koje su povremene?
shampita is offline  
Old 21.02.2018., 11:48   #9364
Quote:
shampita kaže: Pogledaj post
U tom slučaju sam zeznula stvar... ja sam samo dodala novu karticu na već postojeći račun. Kasnije sam išla upgradati na business, ali se tamo pojavljuje neprekidno neka greška kad pokušavam dodati ovu istu karticu.

Mogu li primati uplate preko osnovnog paypal računa, bez da koristim buisness? Napominjem da se radi o manjim iznosima uplata, oko 100 kn, koje su povremene?
Izbriši ili odjavi karticu sa tog osnovnog računa gdje si je prijavila , pričekaj koji dan i onda tu karticu prijavi na business račun.A da sam na tvom mjestu ja bi poslije brisanja kartice nazvao PP korisničku službu i oni će ti ubrzati cijelokupni proces.
PP Korisnička služba za nas ti je u Irskoj , tako da ti je to međunarodni poziv za Irsku.
__________________
Bolje živjeti sto godina kao milijunaš, nego sedam dana u bijedi!
martip is offline  
Old 21.02.2018., 14:56   #9365
Quote:
martip kaže: Pogledaj post
Izbriši ili odjavi karticu sa tog osnovnog računa gdje si je prijavila , pričekaj koji dan i onda tu karticu prijavi na business račun.A da sam na tvom mjestu ja bi poslije brisanja kartice nazvao PP korisničku službu i oni će ti ubrzati cijelokupni proces.
PP Korisnička služba za nas ti je u Irskoj , tako da ti je to međunarodni poziv za Irsku.

da li da prvo čekam verifikaciju, jer ako je odmah sad obrišem onda neću moći vratiti onaj iznos koji je paypal povukao radi potvrde kartice? mislim, nije neki iznos, ali ipak, zašto bih im to dala?

pretpostavljam da se na jednom računu može poništiti već verificirana kartica i kasnije ista iskoristiti na drugom računu??

koje zapetljancije oko nečeg što bi trebalo biti jednostavno
shampita is offline  
Old 21.02.2018., 18:31   #9366
Imam devizni račun, na njemu dolare. Kupujem preko paypala nešto u dolarima. Ako nešto košta 10 dolara, sa mog deviznog bi se trebalo skinuti 10 dolara?
Teta u banci mi je rekla da će paypal raditi duplu konverziju jer smo u EU pa je "default" tečaj euri. Znači, radit će konverziju iz mojih dolara u eure i zatim ponovno u dolare? Da li je to točno?
Conversion option sam promijenio u postavkama paypala da se ne koristi paypal konverzija nego od banke.
-hrco- is offline  
Old 21.02.2018., 18:51   #9367
Točno. To da konverziju radi banka ide ti u prilog u tome što PP euro računa iznad 8kn, a banka ipak ima bolji tečaj od toga.
Ako želiš izbjeć duplu konverziju trebao bi zvati PP da ti prebace deufalt valutu na dolar, al ne znam koliko ti se da gnjaviti ako ne radiš neke velike kupovine. Na malim iznosima izgubiš nešto centi na tome...
tiluriumm is offline  
Old 21.02.2018., 18:58   #9368
Da li je onda bolje da prebacujem na devizni eure, pa da se radi konverzija samo iz eura u dolare?
-hrco- is offline  
Old 21.02.2018., 19:07   #9369
nakbolje ti je imat istu valutu na kartici kao i na paypalu tako da kod kupnje/podizanja gledas samo bankovni kupovni/prpdajni tecaj te valute i kune

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
kos24 is offline  
Old 23.02.2018., 13:18   #9370
Par godina nisam koristila Paypal, danas sam ušla u profil i dodala novu karticu jer je stara istekla. Novu ne prihvaća, pa sam na ovoj temi vidjela da je to zbog toga što Zabine Vise elektron ne prihavaćaju.
Imam 3 kartice u paketu Zagrebačke banke, 2 su Visa elektron i jedna je maestro, znači ne mogu ništa s tim više na Paypalu.

Prije par godina kad sam ga koristila prolazila mi je Visa elektron devizni. (bar mi se tako čini jer sam dobila iste kartice iz paketa samo novijeg datuma)

Ima li netko iskustva sa Zagrebačkom bankom, mogu li ja samo tražit od njih da mi tu deviznu Visa elektron pretvore u običnu Visu? #basicekonomija
tt_girl is offline  
Old 23.02.2018., 14:34   #9371
Meni je godinama vezana Zaba VE, probaj ponovo, ali stavi na nju par dolara, eura... Moraš imat nešto novca.

Visa E je obična debitna, devizna kartica, "obična" VISA je nešto skroz drugo - kreditna kartica i za nju su drugi uvjeti.
tiluriumm is offline  
Old 25.02.2018., 19:35   #9372
Gdje mogu naći koliko će me koštat konverzija eura u kanadske dolare? Kupio bi nešto od jednog kanađanina i na računu imam eure. Znači kad mi se pojavi opcija tko će radit konverziju, da izaberem kartičnu kuću a ne paypal? A gdje da vidim po kojem tečaju ide konverzija? Prije uplate jel.
__________________
Jsi2i2828eudhxbdbjsjwjwnwn2b2bjwiwiwj
Gilmour is offline  
Old 25.02.2018., 20:25   #9373
Prvo stavi PP pa ćeš vidit njihov iznos, kartični će biti nešto manji...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Old 26.02.2018., 10:46   #9374
Stigaomi je smartwatch kupljen preko ebay-a.Nakon isprobavanja vidio sam da je vjerojatno baterija riknula jer traje par sati.Kontaktirao sam sellera i opisao problem.Drugi dan dolazi mail da se ispricavaju te da ako zelim da ce mi vratiti novce.Odgovorio sam neznam,vidjet cu.Danas dolazi mail da su mi vratili iznos 6,32e.Pogledam na pp i stvarno pise +6,32.
Sta sad obzirom da nisam trazio povrat i ne kuzim zasto su ga vratili?
Platio sam sa revolving rba mastercardom.Gdje sad taj iznos stoji i kako ga mou iskoristiti?
Hvala.
fiser is offline  
Old 26.02.2018., 11:26   #9375
Ma nije to ništa čudno, svaki ozbiljniji seller bi tako postupio. Je li to bio neki jeftin sat pa ti je sve refundao, ili ti je to vratio otprilike dovoljno da zamijeniš bateriju? U svakom slučaju lova će ti ić u plus na karticu kroz par dana, a selleru stavi pozitivan feedback.
tiluriumm is offline  
Old 26.02.2018., 11:38   #9376
Ma jeftini sat,vratio cijeli iznos.Vec sjelo na pp.Recimo sad kupim nesto,dali mi automatski povlaci taj iznos ili moram nesto kliknut da ne skida sa mastera?
A kako mu dam ponovo dobar feedback jer u app ebay pod tim item-om nemrem nista kliknut?
fiser is offline  
Old 26.02.2018., 11:46   #9377
Onda ok. Ne trebaš ništa klikat, za koji dan ćeš vidit na izvatku kartice taj iznos da ti se vratio, dakle od ukupnog računa će ti bit oduzeto kao da nisi ni platio. Ako kupuješ opet nešto, onda će to biti naplaćeno nevezano za ovaj refund. Dakle kao da si platio i u dućanu, nema PP ništa s tim. To jedino ako ti netko uplati novac na PP, onda će ti ono stanje biti taj iznos, a ne nula pa može trošiti s njega, a ne s kartice. To uglavnom nema veze s refundima, samo rijetko će ti prodavač napraviti uplatu, a ne povrat.

Feedback ako si već stavio sve ok.
tiluriumm is offline  
Old 26.02.2018., 11:57   #9378
Ok,hvala.
fiser is offline  
Old 26.02.2018., 12:04   #9379
S obzirom na cijenu sata, baterija vjerojatno nije pokvarena, nego je to njeno normalno trajanje.
Mephisto is offline  
Old 26.02.2018., 12:13   #9380
Pa sad....bas da traje dva sata nije normalno.Vjerojatno su upoznati sa time pa su bez pogovora vratli lovu,velim jos jednom da nisam trazio povrat.Kolko para tolko muzike
fiser is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:15.