Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.05.2005., 08:59   #21
Ma sve je to ok kreho...

Nije problem 12 knjiga..problem je što se pisac totalno pogubio nakon pete knjige.
Ostao je i bez teksta i bez ideja...
Ta serija je preveliki zalogaj za njega.
Sam Tolkienov kvazi-plagijat mi ne smeta jer je 70% fantasy literature takvo, ali totalni nedostatak inspiracije i upronost pisanja zbog ugovora se izdavačem mi je živi užas.
Mislim da će sam Jordan biti najsretnija osoba na svijetu kad napokon završi to mučenje.
__________________
Legende nikad ne umiru!
Roose Bolton is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2005., 17:33   #22
Quote:
Roose Bolton kaze:
Zar je Williams manje dosadan od Jordana?Zamislite Memory, Sorrow and Thorn u 10 knjiga.
Zato zahvali nimfama da su samo 4, a ne 10 knjiga. Jebiga, razlika je ipak primjetna.

Quote:
kreho kaze:
No, čini mi se da drugačije nije moglo biti jer autor ipak prati EPSKU radnju koja obuhvaća događaje na velikom kontinentu, te je tu brdo likova, zapleta i intriga.
Cuj, a odakle mu tolika radnja sa brdom likova? Nije mu pala s Marsa nego je sam strpao zilion stvari previse u to svoje djelce.
GaelGarciaBernal is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2005., 12:46   #23
Ja sam isto na desetoj knjizi i moram reći da mi je WoT odličan. Inače isto volim čitati knjige koje imaju bar dva tri nastavka, da se uživim u taj svijet....
No što je je, cijela serija je pomalo odužena i mjestimice razvodnjena. Jordan u 400 stranica opisuje u detalje neke gluposti, da bi mi onda na kraju u zadnjih 70 stranica sabio nešto što je mogao malo detaljnije opisati.
| | | | | | | | ||| |||||

Narvno svatko ima svoj ukus i ako vam se ne sviđa, ne morate čitati. Knjiga je bestseller i ja iščekujem slijedeći nastavak.


Btw. jel mi može netko preporučiti neki fantasy serijal( bar 3 knjige), nešto u tom stilu?
Drogba is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2005., 14:55   #24
Ja sam pročitao u nizu prvih pet knjiga, zastao sam na lord of chaos i već nekoliko mjeseci čekam da izađem iz faze WoT zasićenja i napunim baterije za nastavak čitanja. Stereotipni fantasy, ni dobar, ni loš, koristan za ubijanje vremena.
__________________
Anarthal, Hand of A'dal Talkhor
Arathorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2005., 14:57   #25
Meni je najbolja knjiga WoT-a: The World of Wheel of Time. Puno fluffa, background infoa i nekih caveat fora.
__________________
And there's another country, I've heard of long ago, Most dear to them that love her, most great to them that know;
We may not count her armies, we may not see her King; Her fortress is a faithful heart, her pride is suffering;
And soul by soul and silently her shining bounds increase, And her ways are ways of gentleness, and all her paths are peace.
GnothiSeauton is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2008., 17:38   #26
Universal producira Wheel of Time



Kako navodi Variety, Universal Pictures otkupio je prava na filmsku adaptaciju fantasy ciklusa The Wheel of Time autora Roberta Jordana. Odlučeno je kako će na filmsko platno prvo biti prenešena prva knjiga u ciklusu, pod naslovom The Eye of The World.
__________________
Moto jednog foruma: Mi jesmo za demokratiju, a ne da svatko priča šta oće. ;)
general Martok is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2008., 18:18   #27
To je odlična vijest! Obožavam cijeli njegov serijal i nadam se da će ga dostojno prenijeti na film

Nadam se da će prenijeti cijeli serijal na film. To će biti najveći fantazijski filmski serijal svih vremena. Ukoliko ga vjerno prenesu na film zasjenit će i LOTR.
Drakon is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2008., 23:52   #28
Quote:
Drakon kaže: Pogledaj post
Nadam se da će prenijeti cijeli serijal na film. To će biti najveći fantazijski filmski serijal svih vremena. Ukoliko ga vjerno prenesu na film zasjenit će i LOTR.
jamacno. posebno u prvom dijelu gdje manje vise imas sve likove iz LOTRa, samo se malkoc drukcije zovu, a onda ti autor u vise nastavaka objasnjava kako ipak to nije LOTR. medjutim, koliko se sjecam, Jordan je radnju prvotno pisao za 6 knjiga, pa su dosli Frit i Frut, pa su rekli, daj buco, rastegni to malo, pa je potpisan ugovor na 12 knjiga, kadli, ni pet ni sest, Jordan napustio svijet na desetoj? ako se ne varam?


tko ce umjesto njega dovrsavati Santa Barbaru?
__________________
Blaze Starr
ishamael is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 07:40   #29
Quote:
pa je potpisan ugovor na 12 knjiga, kadli, ni pet ni sest, Jordan napustio svijet na desetoj? ako se ne varam?
Dok je pisao dvanaestu.


Quote:
tko ce umjesto njega dovrsavati Santa Barbaru?
Imaš u vijesti, zaboravih kako se zove.
__________________
Moto jednog foruma: Mi jesmo za demokratiju, a ne da svatko priča šta oće. ;)
general Martok is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 08:29   #30
Quote:
ishamael kaže: Pogledaj post
jamacno. posebno u prvom dijelu gdje manje vise imas sve likove iz LOTRa, samo se malkoc drukcije zovu, a onda ti autor u vise nastavaka objasnjava kako ipak to nije LOTR. medjutim, koliko se sjecam, Jordan je radnju prvotno pisao za 6 knjiga, pa su dosli Frit i Frut, pa su rekli, daj buco, rastegni to malo, pa je potpisan ugovor na 12 knjiga, kadli, ni pet ni sest, Jordan napustio svijet na desetoj? ako se ne varam?
Mnoge knjige imaju slične početke. Neki klinjo/klinka koji nemaju nikakve posebne sposobnosti izrastaju u veoma moćne ljude. Napravno, moraju otići iz svojeg malog sela i pri tome doživjeti mnogo pustolovina. Jordan, Goodkind, Elliot, Hobb, Williams(kojeg sam pročitao svega 200 stranica ali onaj mali je sigurno izrastao u nekog "frajera")...počeci su slični.


Quote:
ishamael kaže: Pogledaj post
tko ce umjesto njega dovrsavati Santa Barbaru?
Da, ima jedan čovjek koji će je dovršiti. Ne znam mu ime no ima bilješke od Jordana koji je započeo pisati knjigu pa se nadam da će biti vrlo slična prošlim knjigama.
Drakon is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 13:25   #31
Evo, iz vijesti :

Quote:
Rad na knjizi nastavio je njegov kolega Brandon Sanderson, služeći se pritom Jordanovim bilješkama i audio snimkama, a premijera navedene najavljena je za iduću godinu.
__________________
Moto jednog foruma: Mi jesmo za demokratiju, a ne da svatko priča šta oće. ;)
general Martok is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 13:49   #32
Quote:
general Martok kaže: Pogledaj post
Evo, iz vijesti :
wow, jedva cekam. al moram prvo procitat drugi dio i ostale nastavke.
__________________
Blaze Starr
ishamael is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 15:54   #33
Quote:
nex kaže: Pogledaj post
wheel of time? cudno, ja sam cijelo vrijeme bio uvjeren da je naslov waste of time
Jebo svoje stare postove

Ne znam jel to zato sto je Jordan mrtav ili iz kojeg drugog razloga ali danas imam puno bolje misljenje o WoT-u
Nex is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2008., 19:12   #34
Quote:
nex kaže: Pogledaj post
Jebo svoje stare postove

Ne znam jel to zato sto je Jordan mrtav ili iz kojeg drugog razloga ali danas imam puno bolje misljenje o WoT-u
Dada... korisnici heroina imaju bolje mišljenje o njemu nego oni koji ga nisu probali
__________________
"Being a good writer is 3% talent, 97% not being distracted by the internet."
zoran k is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2008., 23:08   #35
WoT uz SoT od Goodkind-a spadaju u sam vrh fantasy žanra. Kada bi još objavili vijesti da će netko snimati filmove o SoT-u nitko ne bio bio sretniji od mene
Drakon is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2008., 23:38   #36
Ti to ozbiljno?

Mislim, "Wizard's First Rule" mi je bio zabavan i nastavio bih čitati da su, recimo, prevedene knjige. Ali baš da je u vrhu žanra... taj "vrh" mora da je jako širok pojam.
__________________
"Being a good writer is 3% talent, 97% not being distracted by the internet."
zoran k is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2008., 23:59   #37
Quote:
zoran k kaže: Pogledaj post
Ti to ozbiljno?

Mislim, "Wizard's First Rule" mi je bio zabavan i nastavio bih čitati da su, recimo, prevedene knjige. Ali baš da je u vrhu žanra... taj "vrh" mora da je jako širok pojam.
Meni engleski nije problem pa se lako mogu uživiti u te knjige. Da, oba serijala bih svrstao u vrh fantasy žanra. Te knjige sam jednostavno gutao. Jednu sam pročitao i odmah sam uzeo drugu. Rijetki pisci me mogu na to "natjerati". A kada završiš knjigu od 1000 stranica i odmah poželiš čitati sljedeću knjigu iz serijala koja se također sastoji od 1000 stranica...e, to mnogo govori o serijalu.

Istina, ima dosadnih dijelova...razvučene radnje...previše hoda...u oba serijala ali generalno gledajući te sage su nevjerojatno dobre.
Drakon is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2008., 00:18   #38
Wizard's First Rule (Sword of Truth) će uskoro biti pretočen u seriju koju producira Sam Raimi - LINK.
__________________
Moto jednog foruma: Mi jesmo za demokratiju, a ne da svatko priča šta oće. ;)
general Martok is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2008., 00:22   #39
Quote:
Drakon kaže: Pogledaj post
Meni engleski nije problem pa se lako mogu uživiti u te knjige. Da, oba serijala bih svrstao u vrh fantasy žanra. Te knjige sam jednostavno gutao. Jednu sam pročitao i odmah sam uzeo drugu. Rijetki pisci me mogu na to "natjerati". A kada završiš knjigu od 1000 stranica i odmah poželiš čitati sljedeću knjigu iz serijala koja se također sastoji od 1000 stranica...e, to mnogo govori o serijalu.

Istina, ima dosadnih dijelova...razvučene radnje...previše hoda...u oba serijala ali generalno gledajući te sage su nevjerojatno dobre.

Pa nije ni meni problem (uostalom, WFR sam čitao na eng.), ali trošim bar duplo više vremena nego kad je knjiga na hrvatskom i veće mi je zadovoljstvo čitati knjigu na hrvatskom. Plus (veliki plus) prevedene knjige posuđujem u knjižnici, ne moram ih kupovati.

Koliko naslova stane u vrh žanra?
__________________
"Being a good writer is 3% talent, 97% not being distracted by the internet."
zoran k is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2008., 15:11   #40
Quote:
zoran k kaže: Pogledaj post
Mislim, "Wizard's First Rule" mi je bio zabavan i nastavio bih čitati da su, recimo, prevedene knjige.
Oh, pa ti nemas pojma sto si propustio. Prva knjiga je manje-vise standardni polu citljivi fantasy... prava zabava kasnije nastupa.... manje me zivcira citanje Mein Kampfa jer Fuhrer nije bio toliko naporan u guranju svoje filozofije citatelju niz grlo. Da, svjestan sam da sam se upravo lupio Godwinovim zakonom po glavi
Nex is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:53.