Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.02.2018., 20:59   #2321
Što li je to, što ljude zadržava na temi o ravnoj zemlji, u koju ionako ne vjeruju ?
Rorion is offline  
Old 21.02.2018., 22:03   #2322
Mene konkretno što je premalo toga na PDF vicevi, a volim se dobro nasmijati.
__________________
Pretpostavka je majka svih zajeba.
8T8 is offline  
Old 21.02.2018., 22:23   #2323
Ah možda rade na balone, bazne i optiku. Ko će ga znat više.

Bazna na 800 MHz može toliko teoretski ali ne ide ima razloga.

A inače tom tvom GPS-u treba ponekada da me blento locira kako treba. Nije baš da je idealan.

Osim toga jesi li ti ikada vidio taj GPS da si toliko zakrvio? Ja nisam a tebi su rekli za njega. Jel da?
Tigrov friend is offline  
Old 21.02.2018., 22:57   #2324
Quote:
eqinor kaže: Pogledaj post
Primjećujem da uvijek kad si stjeran u kut, jedino što si sposoban učiniti je posegnuti za infantilnim meme-ima. Ništa čudno.
Infantilizam je jedino područje za kojeg se možeš pohvaliti da ti ide bolje nego meni, a infantilni meme-i su za prosječnog ravnozemljaša najviša razina komunikacije za koju su sposobni.
Ti ćeš li zaključiti za što je tko sposoban? 🤣
Meme je infantilan jer je i vaše poznavanje fizike i termodinamike infantilno.
Meme je infantilan ali ne za vas, jer lijepo pokazuje vaše "razumijevanje" teme.
Nisam ja kriv što si skupa sa drugim kuglašima sjajan materijal za meme.
Quote:
Zanimljivo je također da se u svom meme-u hvataš termodinamike o kojoj si pokazao da pojma nemaš kad si ustvrdio da se snaga mjeri termometrom i da se temperatura prenosi s tijela na tijelo.
Meni nije zanimljivo nego žalosno kako opći forumski riječnik koristitš za podmetanje kao da je netko doslovno mislio da su snaga i temperatura iste mjerne jedinice.

Ako sam rekao da Sunce grije snagom od 5000 C, ne znači da doslovno mislim da su snaga i temperatura potpuno isto.

Samo POKAZUJETE svoju nemoć takvim niskim podmetanjima, jer nemate u nemoći što drugo.
Kao da je ovdje nekakav službeni skup koji određuje sadržaj nekog novog udžbenika.
Quote:
Naša objašnjenja proglašavaš fantazijom (naravno, nikad ne ponudiš kontra objašnjenje, već samo ustvrdiš da je fantazija), no tvoje ravnozemljaške i ostale ideje (tipa gornji primjer s prijenosom temperature) ne postoje nigdje na svijetu osim u tvojoj mašti. Nigdje se ne upotrebljavaju u praksi i jedino gdje te gluparije možeš pročitati je na opskurnim forumima tipa forum.hr/alternativa.
Toliko o fantazijama.
Vaša objašnjenja za što?
Za nekakve efekte koji nisu ni dokazani da postoje a objašnjavate ih nekim fiju, briju teorijama.😂
Quote:
Također, ravnozemljaška objašnjenja za kretanja nebeskih tijela, morskih mjena i sl. ne postoje nigdje. Ravnozemljaši kategorički bez ikakvog pokrića tvrde "to se giba tako i tako", a objašnjenja za to gibanje nigdje nema. Očito je zašto ne.
Jebiga.
Ali zato vi imate "objašnjenja" za sve, makar se i prvi put susreli sa pitanjem u životu.
I ti meni govoriš o krugerovom efektu?🤣

Quote:
Usporedba ti baš ne stoji budući da se magneti ponašaju znatno drugačije. Stvar je puno kompliciranija u magnetizmu (primjer).

Eto, na popis stvari za koje si do sad pokazao da pojma nemaš, a praviše se pametan u njima sad možemo dopisati i magnetizam.
Popis raste iz posta u post.
Ti znaš kako se ponaša nešto za što ne možeš ni dokazati da postoji?🤣🤣🤣
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Old 21.02.2018., 23:25   #2325
big brother tema ima masu upisa ljudi se zaj. , tako i ova tema dobra zaj.
svatiti is offline  
Old 22.02.2018., 07:05   #2326
Puno si napisao, a zapravo jako malo toga rekao mimo toga da si opet pokazao kolki si neznalica. No, pokušajmo promijeniti to.

Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Ako sam rekao da Sunce grije snagom od 5000 C, ne znači da doslovno mislim da su snaga i temperatura potpuno isto.
Ako veliš da si nekoga udario lopatom, onda to ne znači da si ga doslovno udario lopatom?

No ajde, ta izjava bi ti MOŽDA mogla proći da je temperatura jedini faktor koji utječe na količinu energije koja se prenese s tijela na tijelo u jedinici vremena. (btw., ako ne znaš, količina energije u jedinici vremena je definicija snage, mjerna jedinica J/s, džul po sekundi, ilitiga W, vat). Ovdje također ispadaš smješan jer u jednom postu tvrdiš da se energija ne prenosi, a onda koristiš pojam snage, što pokazuje da pojma nemaš ni što je snaga ni što je energija.
Pojmovima se koristiš u totalno krivom kontekstu, tj. ni sam ne razumiješ što govoriš. Kako onda očekuješ od drugih da te razumiju?

No, na količinu prenesene energije u jedinici vremena (snagu) utječe još i površina obaju tijela koja izmjenjuju toplinu, obje njihove temperature, faktor emisije, a i udaljenost igra ulogu u odlučivanju koliko će emitirane energije pokupiti tijelo.

Tako da reći "grije nas snagom od 5000°C" je čista besmislica jer ti sama temperatura jednog tijela ne govori gotovo ništa o snazi.
Što se i vidi iz tvoje usporedbe sa zavarivanjem. Temperatura je velika, no količina energije u jedinici vremena koje se s mjesta zavarivanja prenosi na okolna tijela je prilično malena.

Eto, nešto si naučio.
eqinor is offline  
Old 22.02.2018., 08:27   #2327
Quote:
Tigrov friend kaže: Pogledaj post
Ah možda rade na balone, bazne i optiku. Ko će ga znat više.

Bazna na 800 MHz može toliko teoretski ali ne ide ima razloga.

A inače tom tvom GPS-u treba ponekada da me blento locira kako treba. Nije baš da je idealan.

Osim toga jesi li ti ikada vidio taj GPS da si toliko zakrvio? Ja nisam a tebi su rekli za njega. Jel da?


Poslano sa mog E6653 koristeći Tapatalk
__________________
Fortes Fortuna Adiuvat
Hawker is offline  
Old 22.02.2018., 09:38   #2328
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Što li je to, što ljude zadržava na temi o ravnoj zemlji, u koju ionako ne vjeruju ?
Možda to što mojoj djeci predaju profesori ravnozemljaši?
jednoumlje is offline  
Old 22.02.2018., 09:56   #2329
Quote:
jednoumlje kaže: Pogledaj post
Možda to što mojoj djeci predaju profesori ravnozemljaši?
Zar puštaju profesorima da se deklariraju kao RZ-ovci?

lemonzoo is offline  
Old 22.02.2018., 10:34   #2330
Postenja radi, nisu sluzbeno se deklarirali, nego u neformalnom razgovoru, ono lekcija je obradjena, pa opusteno i nevezano razgovaraju. E sad, rijec je o dva profesora, matematika, fizika, i kad ih je netko nesto pitao, odgovor je bio "ima nesto u tome", i hajde da je argument bio znanje iz predmeta koje predaju, vec navode logo UN-a.
jednoumlje is offline  
Old 22.02.2018., 12:26   #2331
Quote:
Tigrov friend kaže: Pogledaj post
Ah možda rade na balone, bazne i optiku. Ko će ga znat više.

Bazna na 800 MHz može toliko teoretski ali ne ide ima razloga.

A inače tom tvom GPS-u treba ponekada da me blento locira kako treba. Nije baš da je idealan.

Osim toga jesi li ti ikada vidio taj GPS da si toliko zakrvio? Ja nisam a tebi su rekli za njega. Jel da?
Teoretski možeš s radio-stanicom koja ima izlaznu snagu 0,5W poslati signal do Marsa. Znaš li zbilja kako rade bazne stanice ili samo prepišeš marketinške podatke?

Što se tiče GPS-a, koliko te brzo locira ovisi 90% o uređaju i 10% o vremenskim uvjetima. A uređaj opet ovisi o anteni i procesoru. Pogledaj malo koliko košta bolji nautički GPS set i ako imaš nekoga tko ima set od jedno 1.500 EUR neka ti pokaže kako radi. Ne možeš očekivati od mobitela (čak ni boljeg) GPS kakav imaš kad samo antenu košta više nego taj mobitel.
__________________
Pretpostavka je majka svih zajeba.
8T8 is offline  
Old 22.02.2018., 15:29   #2332
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Što li je to, što ljude zadržava na temi o ravnoj zemlji, u koju ionako ne vjeruju ?
isti instinkt koji ti govori da pogledas u prometnu nesrecu ako prolazis pokraj nje...

jbg. - moras pogledat, a ravnozemljasi jesu kao prometna nesreca...
denijama is offline  
Old 22.02.2018., 18:08   #2333
Quote:
eqinor kaže: Pogledaj post
Puno si napisao, a zapravo jako malo toga rekao mimo toga da si opet pokazao kolki si neznalica. No, pokušajmo promijeniti to.


Ako veliš da si nekoga udario lopatom, onda to ne znači da si ga doslovno udario lopatom?

No ajde, ta izjava bi ti MOŽDA mogla proći da je temperatura jedini faktor koji utječe na količinu energije koja se prenese s tijela na tijelo u jedinici vremena. (btw., ako ne znaš, količina energije u jedinici vremena je definicija snage, mjerna jedinica J/s, džul po sekundi, ilitiga W, vat). Ovdje također ispadaš smješan jer u jednom postu tvrdiš da se energija ne prenosi, a onda koristiš pojam snage, što pokazuje da pojma nemaš ni što je snaga ni što je energija.
Pojmovima se koristiš u totalno krivom kontekstu, tj. ni sam ne razumiješ što govoriš. Kako onda očekuješ od drugih da te razumiju?

No, na količinu prenesene energije u jedinici vremena (snagu) utječe još i površina obaju tijela koja izmjenjuju toplinu, obje njihove temperature, faktor emisije, a i udaljenost igra ulogu u odlučivanju koliko će emitirane energije pokupiti tijelo.

Tako da reći "grije nas snagom od 5000°C" je čista besmislica jer ti sama temperatura jednog tijela ne govori gotovo ništa o snazi.
Što se i vidi iz tvoje usporedbe sa zavarivanjem. Temperatura je velika, no količina energije u jedinici vremena koje se s mjesta zavarivanja prenosi na okolna tijela je prilično malena.

Eto, nešto si naučio.
Ti si stari otišo...

Ako se poveća temperatura Sunca znači da mu se povećala i snaga kojom grije, sasvim dovoljno za forumski riječnik.

Kakve tebe jedinice peru pa da moraš pisati 8 m post i još iznositi laži tipa da sam rekao da se energija ne prenosi, ne znam.

Možda da te prijavim moderatori, što misliš?
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Old 22.02.2018., 18:15   #2334
Lagano ste u offu sa tim svim.
Da rezimiramo.
Zemlja nije ravna ploča, to je budalaština, priča izmišljena da se dotuće mozgovlje masa.
Ljudi nisu bili na mjesecu, laž da su bili je plasirana iz političko-vojno-medijskih razloga.
Rorion is offline  
Old 22.02.2018., 18:40   #2335
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Lagano ste u offu sa tim svim.
Da rezimiramo.
Zemlja nije ravna ploča, to je budalaština, priča izmišljena da se dotuće mozgovlje masa.
Ljudi nisu bili na mjesecu, laž da su bili je plasirana iz političko-vojno-medijskih razloga.
Dobro, a koji je onda dokaz da je kugla, osim?
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Old 22.02.2018., 18:43   #2336
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Dobro, a koji je onda dokaz da je kugla, osim?
Rekle su nam i druge brojne svemirske agencije koje su otišle u svemir, zadnji Elon Musk.
Ne znam od koga očekuješ da ti kaže. Firma koja se bavi letom u svemir zove se svemirska agencija, neće se time baviti pogrebno poduzeće.
Jedino da odletiš sam gore i uvjeriš se.
lemonzoo is offline  
Old 22.02.2018., 18:45   #2337
Opremljeni geodeta, na jezeru tipa Jarun, relativno male površine, može odrediti zakrivljenost površine vode.
Next...
Rorion is offline  
Old 22.02.2018., 18:47   #2338
@Alatničar
Koji dokaz je da je Zemlja ravna?

@Rorion
Kako si pobogu ovdje izvukao tezu da ljudi nisu bili na Mjesecu?
jednoumlje is offline  
Old 22.02.2018., 18:55   #2339
Nakon što je propala ideja zemlje-stošca, prešlo se na ravnu zemlju, odbačeni maleni stošci , kao propala ideja su iskorišteni za vađenje žutoga iz uha, i kao mjerice za kikiriki-koštice, ili završile na đubrištima. Novi deep shit iliti rava zemlja, već pokazuje bolje rezultate. Sve više ljudi u potrazi za beznađem ili nesnalaženjem u rješavanju osnovnih životnih problema, sebe nalazi u velikoj ravni, ravnini iliti pločevini, toliko ravnoj da je fakat ono sve ravno. Tako je najbolje, vele oni, bez brige i pameti, najljepše je kada je sve ravno, roleta je isto ravna.
Također, i sve više onih srednje obrazovanih se našlo, u tom huge shit deep flat earth modelu. Po njihovim mnogobrojnim iskazima, razlozi zašto vjeruju u tu ravan, je frustracija, tj. je taj što su došli do spoznaje da im je smaller by the day.
Rorion is offline  
Old 22.02.2018., 19:08   #2340
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Opremljeni geodeta, na jezeru tipa Jarun, relativno male površine, može odrediti zakrivljenost površine vode.
Next...
Imas li neki dokaz zo ovu tvrdnju.. neke proracune, slike, snimkove ...
__________________
end
iormas is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:59.