Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Chat teme

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.03.2017., 22:25   #3801
Quote:
scarletlemur kaže: Pogledaj post
Nda, uz takve argumente -urodjenih anatomskih razloga i pozicija pisanja- tesko je uopce o ekvivalentnim evaluacijama govorit.
ok... pa da čujem šta je to za tebe ravnopravnost?
__________________
1N73LL1G3NC3
pinokio2000 is offline  
Old 09.03.2017., 22:31   #3802
Ahhh, forum i "za mene, za tebe" definicije stvari i pojava. Nemere da omane.
Almost Rosey is offline  
Old 09.03.2017., 22:32   #3803
Quote:
pinokio2000 kaže: Pogledaj post
ok... pa da čujem šta je to za tebe ravnopravnost?
nije ravnopravnost takva apstrakcija. ja to gledam kao poravnanje prava za sve ljude. jednaka pravila za sve u jednakim okolnostima.

mada moram reći da osobno s time nemam problema. par puta sam se susrela s mizoginim ljudima i svi redom su imali jako dominantnu majku.
tako da puno bi se dalo o kokoš-jaje slučaju.
na gaženje uvijek ću uzvratiti istom mjerom. samo stvarno su to rijetki slučajevi.
wild rider7 is offline  
Old 09.03.2017., 22:36   #3804
Quote:
wild rider7 kaže: Pogledaj post
nije ravnopravnost takva apstrakcija. ja to gledam kao poravnanje prava za sve ljude. jednaka pravila za sve u jednakim okolnostima.

mada moram reći da osobno s time nemam problema. par puta sam se susrela s mizoginim ljudima i svi redom su imali jako dominantnu majku.
tako da puno bi se dalo o kokoš-jaje slučaju.
na gaženje uvijek ću uzvratiti istom mjerom. samo stvarno su to rijetki slučajevi.
To je ključno nažalost. E sad valjda zbog fizičkih razlika nije to uvijek lako "slabijem" spolu osvjestit.
Joshua is offline  
Old 09.03.2017., 22:39   #3805
Quote:
wild rider7 kaže: Pogledaj post
nije ravnopravnost takva apstrakcija. ja to gledam kao poravnanje prava za sve ljude. jednaka pravila za sve u jednakim okolnostima.

mada moram reći da osobno s time nemam problema. par puta sam se susrela s mizoginim ljudima i svi redom su imali jako dominantnu majku.
tako da puno bi se dalo o kokoš-jaje slučaju.
na gaženje uvijek ću uzvratiti istom mjerom. samo stvarno su to rijetki slučajevi.
ok.. pa reci jel ravnopravno kad se na sudu pojavi siromah i političar s najboljim odvjetničkim timom i hoće li biti jednako tretirani i osuđeni za isti zločin?... tu još uopće nije došao pomak na rodnoj ravnopravnosti obzirom da su istorodni.

što se gaženja tiće... jbg neke krupne 100 i kusur kilašice će napraviti veću štetu gaženjem od nekog muškića s 45 kila.

ravnopravnost je iluzija kao i demokracija u kojoj vlada narod.
__________________
1N73LL1G3NC3
pinokio2000 is offline  
Old 09.03.2017., 22:44   #3806
Quote:
pinokio2000 kaže: Pogledaj post
ok.. pa reci jel ravnopravno kad se na sudu pojavi siromah i političar s najboljim odvjetničkim timom i hoće li biti jednako tretirani i osuđeni za isti zločin?... tu još uopće nije došao pomak na rodnoj ravnopravnosti obzirom da su istorodni.

što se gaženja tiće... jbg neke krupne 100 i kusur kilašice će napraviti veću štetu gaženjem od nekog muškića s 45 kila.

ravnopravnost je iluzija kao i demokracija u kojoj vlada narod.
pa mislim da je to svima više manje jasno. svijet je jedno jako ružno, ružno mjesto. što ne znači da stvari treba relativizirati.
osobno mi je prije svega važno biti čovjek, ostalo mi je sve manje važno. i najviše cijenim ljude koji su na toj liniji razmišljanja. a nepravdi je bilo i bit će.
wild rider7 is offline  
Old 09.03.2017., 22:47   #3807
Quote:
wild rider7 kaže: Pogledaj post
pa mislim da je to svima više manje jasno. svijet je jedno jako ružno, ružno mjesto. što ne znači da stvari treba relativizirati.
osobno mi je prije svega važno biti čovjek, ostalo mi je sve manje važno. i najviše cijenim ljude koji su na toj liniji razmišljanja. a nepravdi je bilo i bit će.
to je nešto drugo i potpuno se slažem s tobom.

i baš iz tog razloga želim naglasiti da ne treba tražiti ravnopravnost već ljudskost - da budem jasniji - veću zaštitu slabijih u društvu - to je put uređenog i civiliziranog društva a ne borba za neku imaginarnu totalno nemoguću disco kuglu koja će jednako svijetliti svima.
__________________
1N73LL1G3NC3
pinokio2000 is offline  
Old 09.03.2017., 22:56   #3808
Pinokijo a tko se bori za disco kugle? Nisam to najbolje shvatil.
Joshua is offline  
Old 09.03.2017., 22:59   #3809
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Pinokijo a tko se bori za disco kugle? Nisam to najbolje shvatil.
ma nije ovo vrijeme za takve teme ... može se pokvariti ugodan san.

LN
__________________
1N73LL1G3NC3
pinokio2000 is offline  
Old 09.03.2017., 23:01   #3810
Quote:
pinokio2000 kaže: Pogledaj post
ma nije ovo vrijeme za takve teme ... može se pokvariti ugodan san.

LN
LN.
Joshua is offline  
Old 09.03.2017., 23:01   #3811
Quote:
wild rider7 kaže: Pogledaj post
nije ravnopravnost takva apstrakcija. ja to gledam kao poravnanje prava za sve ljude. jednaka pravila za sve u jednakim okolnostima.

mada moram reći da osobno s time nemam problema. par puta sam se susrela s mizoginim ljudima i svi redom su imali jako dominantnu majku.
tako da puno bi se dalo o kokoš-jaje slučaju.
na gaženje uvijek ću uzvratiti istom mjerom. samo stvarno su to rijetki slučajevi.
Znači apstrakcija je pojava da muškarci na razini nacije žive 7 godina kraće i to nije problem. Nego je problem što si ti srela par mizoginih ljudi koji su imali dominantnu majku?

Problem diskriminacije treba promatrati na društvenom nivou, a ne na pojedinim slučajevima. Ako ti misliš da se muškarce u pojedinim slučajevima ne diskriminira po spolu, onda si u zabludi.


Da bi se moglo govoriti o diskriminaciji u društvu, onda moraju postojati jasni pokazatelji na razini društva koji na to upućuju. Koji su ti pokazatelji u RH? To da su žene obrazovanije u prosjeku? Da duže žive u prosjeku? Da su pošteđene vojne obveze ili ratne obveze? Da institucije smatraju da su u 90% slučajeva sposobnije od muškaraca za brigu o djeci?

Jedini argument koji govori prilog o diskriminaciji je 6% manje plaće. No koliki je udio žena na recimo tehničkim fakultetima koji su tržišno najvrijedniji? Koliko žena radi terenske i fizičke poslove koji su tržišno vrijedniji od recimo poslova čistačice ili prodavačice ili tajnice što češće rade žene? Tako da ni taj pokazatelj ne govori tome u prilog..
enduring is offline  
Old 09.03.2017., 23:08   #3812
Žive kraće, pojednostavljeno, zbog testosterona koji ih puca da se zabijaju autima u stupove i šaketaju po birtiješinama i bave glupim sportovima i idu u vojsku i jebu bez zaštite.
Edit: macho socijalizacija ne pomaže.
Almost Rosey is offline  
Old 09.03.2017., 23:10   #3813
Quote:
Almost Rosey kaže: Pogledaj post
Žive kraće, pojednostavljeno, zbog testosterona koji ih puca da se zabijaju autima u stupove i šaketaju po birtiješinama i bave glupim sportovima i idu u vojsku i jebu bez zaštite.
Edit: macho socijalizacija ne pomaže.
Hoćeš reći da su žene u Hrvatskoj racionalnije, smirenije, inteligentnije u prosjeku?
enduring is offline  
Old 09.03.2017., 23:15   #3814
Quote:
enduring kaže: Pogledaj post

Jedini argument koji govori prilog o diskriminaciji je 6% manje plaće. No koliki je udio žena na recimo tehničkim fakultetima koji su tržišno najvrijedniji? Koliko žena radi terenske i fizičke poslove koji su tržišno vrijedniji od recimo poslova čistačice ili prodavačice ili tajnice što češće rade žene? Tako da ni taj pokazatelj ne govori tome u prilog..
Ma pusti statistiku. Dobro mi stojimo po tim pitanjima ali znaš i sam da vučemo još korjene iz patrijahata pa se dogodi da danas neke visokoobrazovane žene i dalje nakon posla kopaju u kuhinji iz navike. To treba reducirat do krajnjih granica. Taj jedan mentalitet.
Joshua is offline  
Old 09.03.2017., 23:18   #3815
Quote:
enduring kaže: Pogledaj post
Hoćeš reći da su žene u Hrvatskoj racionalnije, smirenije, inteligentnije u prosjeku?
Hoću reći to što sam napisala.
Almost Rosey is offline  
Old 09.03.2017., 23:18   #3816
Quote:
enduring kaže: Pogledaj post
Tako da ni taj pokazatelj ne govori tome u prilog..
aupićku
idem moNUmentalno bit zena

plus, koji bi mi pop virio u supak
ovako, kad sam zena, popovi i markicka ce virit u maternicu i pazit da se sta ne pokvari tamo
a mene bole kurac, pardon, picka, samo radjam
jedem, jebem i radjam

i 2.6% sam obrazovaniji kao zena
phjebote, zivot iz snova
Miki-Liki is offline  
Old 09.03.2017., 23:23   #3817
Quote:
enduring kaže: Pogledaj post
Znači apstrakcija je pojava da muškarci na razini nacije žive 7 godina kraće i to nije problem. Nego je problem što si ti srela par mizoginih ljudi koji su imali dominantnu majku?

Problem diskriminacije treba promatrati na društvenom nivou, a ne na pojedinim slučajevima. Ako ti misliš da se muškarce u pojedinim slučajevima ne diskriminira po spolu, onda si u zabludi.


Da bi se moglo govoriti o diskriminaciji u društvu, onda moraju postojati jasni pokazatelji na razini društva koji na to upućuju. Koji su ti pokazatelji u RH? To da su žene obrazovanije u prosjeku? Da duže žive u prosjeku? Da su pošteđene vojne obveze ili ratne obveze? Da institucije smatraju da su u 90% slučajeva sposobnije od muškaraca za brigu o djeci?

Jedini argument koji govori prilog o diskriminaciji je 6% manje plaće. No koliki je udio žena na recimo tehničkim fakultetima koji su tržišno najvrijedniji? Koliko žena radi terenske i fizičke poslove koji su tržišno vrijedniji od recimo poslova čistačice ili prodavačice ili tajnice što češće rade žene? Tako da ni taj pokazatelj ne govori tome u prilog..

ja uopće ne kužim što se ti ložiš...
nigdje nisam spomenula da se osjećam diskriminirano zato što sam žena. i mislim da istim primjerom nemaju ni muškarci što jadikovati.
rekla sam da sam samo u rijetkim slučajevima imala doticaja s mizoginijom, ali ih nisam shvatila ozbiljno, jer je bilo do loših obrazaca.

ponovit ću; gledam i vidim ljude. dobre i loše ljude. ne muškarce i žene.
wild rider7 is offline  
Old 09.03.2017., 23:32   #3818
Quote:
Miki-Liki kaže: Pogledaj post
aupićku
idem moNUmentalno bit zena

plus, koji bi mi pop virio u supak
ovako, kad sam zena, popovi i markicka ce virit u maternicu i pazit da se sta ne pokvari tamo
a mene bole kurac, pardon, picka, samo radjam
jedem, jebem i radjam

i 2.6% sam obrazovaniji kao zena
phjebote, zivot iz snova
momentalno mi došla slika kako skvičiš dok se depiliraš voskom.
wild rider7 is offline  
Old 09.03.2017., 23:41   #3819
Quote:
wild rider7 kaže: Pogledaj post
momentalno mi došla slika kako skvičiš dok se depiliraš voskom.
nisam skvicao, samo sam mu jednokratno jebao majku
mislim, jednokratno po traci voska, dok nisam zavrsio

pa sam probao kremu, pa brijanje
i odustao

nikad zena od mene

edit: a vidis, pizda sam bio, i ne jednom
i peder, kad smo vec kod toga
Miki-Liki is offline  
Old 09.03.2017., 23:50   #3820
Quote:
Miki-Liki kaže: Pogledaj post
nisam skvicao, samo sam mu jednokratno jebao majku
mislim, jednokratno po traci voska, dok nisam zavrsio

pa sam probao kremu, pa brijanje
i odustao

nikad zena od mene

edit: a vidis, pizda sam bio, i ne jednom
tko prizna pola mu se prašta.
sad ne znam dal yin il' yang...

lagana noć svima...

p.s. tek sad vidim edit.
wild rider7 is offline  
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:41.