Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.01.2015., 05:10   #221
Jedan od najboljih savjeta ili izreka kaj sam cuo.

Lose je sto vrijeme leti
Dobro je da si ti pilot.


Pa, eto, ta vremenska prolaznost, ajme meni, ma eto , ima i jedna pjesma u tom stilu Uzmi sve sto ti zivot pruza
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2015., 06:49   #222
Dobra izreka Maystore
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2015., 16:14   #223
Zoki,

prvo bih ti htjela čestitati na predivnoj temi!

Savjete sam pročitala, odlični su i svatko za sebe nešto može naći. Zapravo, uvijek se možemo vratiti na dio koji želimo riješiti i na taj način pomoći sami sebi.
U tom smislu Internet je fantastična stvar. Moram napisati da je jako pohvalno od tebe što pomažeš ljudima.

Moram reći da sam i sama godinam čitala forum, a nisam bila logirana, i puno puta bih onako iz čiste znatiželje znala otvoriti neku temu, a kad tamo netko napiše riješenje neke moje dvojbe ili pravi savjet za situaciju kroz koju sam trenutno prolazila Kako nisam bila član foruma, nisam mogla zahvaliti forumašima koji su pisali, i mada nisu meni direktno davali savjete niti naravno znali da ja čitam, puno su mi pomogli i potakli me na razmišljanje. Puno stvari o životu sam naučila čitajući ovaj forum, iskustva i savjete drugih ljudi. Sviđa mi se što toliko ljudi može napisati svoje mišljenje, s nekim se slažemo sa nekim ne, ali od svakoga nešto možemo naučiti ili nas barem potakne na razmišljanje.

Čitala sam jednom da Bog djeluje kroz druge ljude, i da nam ponekad ideje o tome što učiniti kada smo u nekoj dvojbi ili situaciji koja zahtjeva naš puni angažman, zapravo kroz druge ljude šalje znakove. To mi se jako svidjelo, i činilo mi se prigodim za ovu temu
Elica Page is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2015., 05:53   #224
Hvala ti Elica Page Imam želju nadograditi temu novim spoznajama i savjetima, no treba vremena za to.

Slažem se da je internet super stvar, a osobito ovaj forum. Na isti način su i meni pomogli odgovori mnogih forumaša.
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2015., 23:49   #225
help

ovisna sam o razmisljanju i brigama za sve ,,, otkad znam za sebe ,,, ubijam se od razmisljanja o neki stvarima koji me muce ,, nzn kako si pomoci ,, to je toliko postalo uzasno da vise ne mogu ni spavat,,, sto je najbolje hormoni su mi se radi stresa poremetili :/

kako si pomoc?
steky91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2015., 10:00   #226
Quote:
steky91 kaže: Pogledaj post
ovisna sam o razmisljanju i brigama za sve ,,, otkad znam za sebe ,,, ubijam se od razmisljanja o neki stvarima koji me muce ,, nzn kako si pomoci ,, to je toliko postalo uzasno da vise ne mogu ni spavat,,, sto je najbolje hormoni su mi se radi stresa poremetili :/

kako si pomoc?
Kad te uhvati panika/strah, pokušaj realno gledati na situaciju. Znam da je to jako teško pogotovo ako stvari vidiš gorima nego što one jesu, ali kreni od sitnica i vježbaj.

Pokušaj se više koncentrirati na stvari koje su dobre, probudi u sebi zahvalnost, sigurno postoje stvari koje te vesele i čine da se osjećaš bolje.
Elica Page is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2015., 19:10   #227
Quote:
steky91 kaže: Pogledaj post
ovisna sam o razmisljanju i brigama za sve ,,, otkad znam za sebe ,,, ubijam se od razmisljanja o neki stvarima koji me muce ,, nzn kako si pomoci ,, to je toliko postalo uzasno da vise ne mogu ni spavat,,, sto je najbolje hormoni su mi se radi stresa poremetili :/

kako si pomoc?
Prilično si općenito predstavila svoj problem, nema detalja ili neke naznake koje bi dovele do nekog uzroka takvog stanja.
Savjet - pronaći uzroke svog stanja, pretpostavljam odgoj i jednim dijelom pristup roditelja tvojim odlukama.
Bluzara stari is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 13:35   #228
zoki legendo

ja bi reko ovako .. negdje na po puta ako bude vise zdravlja i jos vise srece nego do sada

vjeruj sebi, najvise svojim osjecajima! .. osjecaji te nemogu prevariti za razliku od "uma" .. malo djete zna slusati osjecaje .. no zbog x razloga se oni "odrastanjem" negiraju i "discipliniraju" .. nabij to sve na oltar civilizacije, kulturno licemjerje i pederluk modernizma i zivi za sebe jedan jedini zivot koliko god da je tezak je TVOJ!

.. ako nemas o dkoga i od cega promatraj oko sebe prirodu u kojo se nalazis .. preispituj osjecaje i razum stalno .. nemoj se opustiti u komformizmu a da ne spominjem parazitizam .. budi covjek .. oslobodit ces se sam i sve svoje probleme ces sam rjesiti i zivjeti ces sretan sa sobom

a sto se drugih tice ako im ne cinis nista lose ko ih sljivi kaj im nisi po volji
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 17:11   #229
Quote:
steky91 kaže: Pogledaj post
ovisna sam o razmisljanju i brigama za sve ,,, otkad znam za sebe ,,, ubijam se od razmisljanja o neki stvarima koji me muce ,, nzn kako si pomoci ,, to je toliko postalo uzasno da vise ne mogu ni spavat,,, sto je najbolje hormoni su mi se radi stresa poremetili :/

kako si pomoc?
Ok, ima životnih stvari koje treba rješavati razmišljanjem, odvagivati rješenja i opcije, trenirati situacije i slično. To je sasvim pravilan stav, ali probaj se istrenirati ovako: ako tvoje razmišljanje ne donese ili barem navede na ikakvo rješenje, odustani. Sve što se forsira ili traje predugo, postaje neproduktivno i šteti tvojoj samosvijesti.

Stvari često profunkcioniraju bolje nakon što odleže. Ili čak ne moraju profunkcionirati, dogodi se da odmak od stvari pokaže da si bila u totalno pogrešnoj ulici i sa pogrešnim stavom.

Neke stvari možeš imati pod kontrolom, a one koje ne možeš, o njima ne vrijedi razbijati glavu.
__________________
Nije pametno kritizirati nečije kuhanje ako želite ponovo jesti kod te osobe.
rosita22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2015., 19:54   #230
Savjeti su odlicni, preuzeo sam i isprintao jedan primjerak da si svi doma pogledaju. Hvala zoki
MihaOfficial is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2015., 18:24   #231
Pjevat, svirat i ofirat {Tko pjeva, zlo ne misli}

Teret proslosti ostaviti iza sebe {i pronaci novu srecu}, i nastaviti tamo gdje je dobro {kome smeta, nek bude ljubomoran}
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2015., 20:56   #232
Diši.. prvo "pravilo" Zena.
Bugsy93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2015., 21:51   #233
Biti spreman {na rizik}
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2015., 14:57   #234
Zasto gubiti vrijeme i energiju na odgodjenu utakmicu? Ako je odgodjena, nije zabranjena {vec ceka pravi cas}
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2016., 22:55   #235
U svakom danu je mogucnost za upoznavanje sebe.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2016., 11:59   #236
Lift do uspjeha je u kvaru. Morat ćete se popeti do njega stepenicu po stepenicu.

Joe Girard
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2016., 14:13   #237
Sami sebe jacamo {zivot nas tako uci}
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2016., 07:38   #238
Da se moze sve, bezbez da se opravdava.

Mnogi zure pa ne vide ono pred nosom.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2016., 19:53   #239
Uzmi lovu {i bjezi}
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2016., 22:05   #240
Jel ovo postala privatna tema, ili i drugi ljudi mogu doć?
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:12.