Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.04.2015., 03:01   #1381
za cca 10ak dana bi isli u kupovinu auta i clio je prvi izbor (ne meni, osobi koja ga kupuje).
Ta osoba trenutno vozi fiat punta 1,4, cca 70 konja, 10 godina starog.
problem kod fiata je sto jako jako slabo vuce na uzbrdicama.

kakav je ovaj motor 0,9 90ks? ne trazimo da bude zvijer kojom ce se natjeravati, ali da ima cuga kada se krene preticati sleper na staroj cesti prema moru...

ono sto me najvise zanima...

kupovalo bi se za gotovinu. sto se moze dobiti s gotovinom u renault centrima? Moze li se sniziti cijena ili mozda dobiti neki dio gratis (tipa krovne nosace, nosace bicikla, kuku,...)? kakva su vasa iskustva? pitam za zagreb i blizu okolicu (zapresic, samobor)
__________________
moja kućna teretana
drasko2002 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2015., 10:30   #1382
Prijavi se na renault forum, ovdje ćeš uskoro dobiti odgovor u vidu pitanja zašto ne kupi novi Punto, Fabiu, Fiestu, Corsu, i hrpu kosookih i sve će se pretvoriti u lijepu veliku svađu do lokota
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2016., 18:42   #1383
ist of the 20 Top-selling Car Models in Europe in 2015[/U]

01. Volkswagen Golf - 533,584
02. Ford Fiesta - 314,432
03. Renault Clio IV - 305,305
04. Volkswagen Polo - 301,817
05. Opel/Vauxhall Corsa - 269,765
06. Ford Focus - 234,442
07. Nissan Qashqai - 232,176
08. Peugeot 208 - 229,767
09. VW Passat - 228,113
10. Škoda Octavia - 218,095

Očito dobro prodaja ide u Europi i ocu koji odlazi u penziju nešto ovako preporučam:

http://www.gumam.com/nova-vozila/voz...-dci-75-ks/679

To je negdje oko 13.100 eura sa svim trošarinama i porezima do registracije.

Šta mislite? Preskupo ili ne?
Caeruleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2016., 14:37   #1384
Da li netko zna u kojem salonu u Zg ima za vidjet Clio Grandtrour uzivo? Ono sto sam do sad zvao nemaju i ne znaju kad ce imat??

Svi prodaju spiku da je to isto kao i obican model i da se grandtour moze narucit itd...al ne kuze da ja ocu vidjet prostor za glavu iza kolko je to bolje i da probam svoje stvari potrpat u gepek pa da vidimo kolko vrijedi taj prostor.
Astral07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2016., 14:42   #1385
vidio ga jučer kod Gašperova u Splitu
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2016., 14:50   #1386
Quote:
drasko2002 kaže: Pogledaj post
kupovalo bi se za gotovinu. sto se moze dobiti s gotovinom u renault centrima?
Njima je apsolutno svejedno. Da li im ti dao gotovinu ili banka nakon sto tebi odobri kredit. A imaju i ono Renault Financiranje, posebni delaovi sa bankama gdje i onda valjda nekaj zarade ako proguraju kredit. Tako da je njima isto zvonio ti njima sa cashom ili ne. Odnosno popust mozes pregovarat neovisno o nacinu placanja.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2016., 19:37   #1387
Quote:
Astral07 kaže: Pogledaj post
Da li netko zna u kojem salonu u Zg ima za vidjet Clio Grandtrour uzivo? Ono sto sam do sad zvao nemaju i ne znaju kad ce imat??

Svi prodaju spiku da je to isto kao i obican model i da se grandtour moze narucit itd...al ne kuze da ja ocu vidjet prostor za glavu iza kolko je to bolje i da probam svoje stvari potrpat u gepek pa da vidimo kolko vrijedi taj prostor.
Ja sam ga nedavno vidio u Roca, ali ne znam da li su u međuvremenu mijenjali..

Nazovi pa pitaj..
__________________
Bože čuvaj ti, naše branitelje i sirotinju.. jer političari se, ionako za sebe, pobrinu..
Dinaminjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2016., 10:54   #1388
Pozdrav, ovako, sada vozim clio 2 1.5 dci 65, uzeo ga 2003-e i prvi sam vlasnik, nikad nekih vecih problema, osim sto mi je sada mozda otisla (po prvi) zloglasna delfi pupma.
Dosada mi je otisao neki regler za paljenje od 40kn, promjeni sam lezaje na anlaseru (ne sjecam se tocno 700-1000kn), i prosao mi je UCH pred cca 1g i to malo govno kosta 3-4k kn sa reprogramiranje, jedan autoelektricar tu u ri mi ga je prelemio za 500kn i dao garanciju. Dakle sve u svemu, nisam imao nekih problema sa auticem. E sada to s pumpom i reparacijom dizni me dodje cca 10k kn. Iskreno nebi ja sad dao tu lovu za auto star 13 godina. I onda sam poceo malo skicat sve i svasta u tom segmentu... I na kraju mi dci 75 nekako najbolje zvuci.
Masina je sada na mjestu, nema vise problema sa pumpom, performansama sam super zadovoljan sa ovim starim, vozim ko deda, 4 60km/h vecinom i potrosnja mi je nevjerovatnih 4,7-5l gradske voznje Ugl, da ne seruckam sada previse, recite mi kakav je clio 4? Jel ima nekih poznatih problema? Jel unutrasnjost OK ili nesto puca i sl?

Ima kolega s posla onaj 0.9 turbo, ali je njegov mladji od 1god pa mi i nije neki pokazatelj...
__________________
Ništa mi neće....
BudaletHina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2016., 11:31   #1389
Quote:
BudaletHina kaže: Pogledaj post
Pozdrav, ovako, sada vozim clio 2 1.5 dci 65, uzeo ga 2003-e i prvi sam vlasnik, nikad nekih vecih problema, osim sto mi je sada mozda otisla (po prvi) zloglasna delfi pupma.
Dosada mi je otisao neki regler za paljenje od 40kn, promjeni sam lezaje na anlaseru (ne sjecam se tocno 700-1000kn), i prosao mi je UCH pred cca 1g i to malo govno kosta 3-4k kn sa reprogramiranje, jedan autoelektricar tu u ri mi ga je prelemio za 500kn i dao garanciju. Dakle sve u svemu, nisam imao nekih problema sa auticem. E sada to s pumpom i reparacijom dizni me dodje cca 10k kn. Iskreno nebi ja sad dao tu lovu za auto star 13 godina. I onda sam poceo malo skicat sve i svasta u tom segmentu... I na kraju mi dci 75 nekako najbolje zvuci.
Masina je sada na mjestu, nema vise problema sa pumpom, performansama sam super zadovoljan sa ovim starim, vozim ko deda, 4 60km/h vecinom i potrosnja mi je nevjerovatnih 4,7-5l gradske voznje Ugl, da ne seruckam sada previse, recite mi kakav je clio 4? Jel ima nekih poznatih problema? Jel unutrasnjost OK ili nesto puca i sl?

Ima kolega s posla onaj 0.9 turbo, ali je njegov mladji od 1god pa mi i nije neki pokazatelj...
Nije ovo tema za Clio II, nego za Clio IV. Ovo je tema za tvoj Clio:

https://www.forum.hr/showthread.php?t=616931

Sretno u pronalaženju odgovora.
Caeruleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2016., 11:35   #1390
Quote:
Caeruleus kaže: Pogledaj post
Nije ovo tema za Clio II, nego za Clio IV. Ovo je tema za tvoj Clio:

https://www.forum.hr/showthread.php?t=616931

Sretno u pronalaženju odgovora.
Jel ti trolaš??
Čovjek se raspituje za clio IV .
__________________
Ma svi ste vi T R O L L O V I
Brandauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2016., 11:53   #1391
Da da, mene zanima clio iv dci 75. A o cii sam se raspisao jer sam jako zadovoljan kako me sluzio ovih 13 godina
__________________
Ništa mi neće....
BudaletHina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2016., 13:04   #1392
Quote:
BudaletHina kaže: Pogledaj post
Da da, mene zanima clio iv dci 75. A o cii sam se raspisao jer sam jako zadovoljan kako me sluzio ovih 13 godina
Sorry. Ko budala sam se zaletio, nisam pročitao cijel tvoj post. Renault IV je bombonica. Tim modelom je započela revolucija Renaulta i njihov konstantni rast što u kvaliteti što u prodaji

Po meni najljepši u klasi. I sad se okrenem kad ga vidim, a star je već 4 godine.
Caeruleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2016., 14:18   #1393
Quote:
BudaletHina kaže: Pogledaj post
Da da, mene zanima clio iv dci 75. A o cii sam se raspisao jer sam jako zadovoljan kako me sluzio ovih 13 godina
Ok je da oces novi, ali zasto 10tkn za popravak starog? Zar nije reparacija oko 1500kn, a dizne oko 1000kn sa novim uloscima, ali zasto bi moro radit dizne? Kolko ti je preso auto?

Inace IV je bombon slazem se, ali iznutra mi je uzas ona tabla, pogotovo glossy trim...
Astral07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2016., 19:55   #1394
Quote:
Astral07 kaže: Pogledaj post
Ok je da oces novi, ali zasto 10tkn za popravak starog? Zar nije reparacija oko 1500kn, a dizne oko 1000kn sa novim uloscima, ali zasto bi moro radit dizne? Kolko ti je preso auto?

Inace IV je bombon slazem se, ali iznutra mi je uzas ona tabla, pogotovo glossy trim...
A cuj, tako mi je rekao majstor, on treba ocistit cijeli sistem jer piljevina iz pumpe ode posvuda, dizne su 4, neko je napisao da je u zg to rijesio za 8k kn.

Auto ima 115tkm, nije puno, ali stajaznam, iskreno nisam se ja ni odlucio 100%, s ovim starim sam jako zadovoljan. Ali dosta njih mi kaze, sad mi je osla ta pumpa (ako uopce je, evo link na temu gdje mi niko nis ne odg: https://www.forum.hr/showthread.php?t=613065&page=5 ), pa kazu da ce krenut krepavat svasta po malo, evo pred 5mj sam promjenio zupcasti, zatezac i pumpu vode. Da, crkla je i klima, premda me za nju BK jer sam preko ljeta ionako na 2 kotaca.

Imam vise opcija sto mogu ucinit jer imam i neki dil, a ako bi uzimao novi auto, to bi ili bila nova Fiesta, ili Clio ili Fabia, za Opela i Peugeota su mi mehanicari rekli da su to najgori auti od ovih jacih marki, japanaca i korejaca me strah jer su egzotika, Fiat ne zelim ni pod razno, novi VW je preskup (audi i ostale netrebam ni spominjat)....i to je to.

I sad smo osli u totalni OT.

Dakle, uvjeren sam da je dci 75 odlicna masina jer je sad na trzistu vec dugo.
Zanimaju me ostale stvari na autu, kakve su kvalitete, i da, i meni je clio malo jeftin iznutra, ali iskreno, meni treba auto za od tocke A do tocke B. Ali svejedno ne zelim npr Daciu, onda cu radije izbunarit pare u stari Clio.
__________________
Ništa mi neće....
BudaletHina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2016., 00:10   #1395
Netko te hoce dobro ozenit...dize se ciste po nekih 250kn komad. Kakvih 8000kn...Odi dobrom Boschisti koji ce ti slozit auto kak spada. To je mala kilometraza i ak ga koristis za a do b, a ljeti motor...sluzit ce te jos godinama. Naravno ako oces novo onda nema razgovora i iskombiniraj si najbolju opciju za tebe. Sretno.
Astral07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2016., 15:16   #1396
Renault Clio IV (2012) vs. Renault Clio IV facelift (2016)

Dobro obratite pažnju na Clio četvrte generacije i njegovu facelift verziju. Šta se to drastično promjenilo? U suštini ništa. LED svjetla više nisu izvan farova, nego su integrirana. Oblik maglenki i sitne preinake prednje maske i štop-svjetala. U suštini ništa posebno, ali su promjene tek tolike da Clio bude malo proljepšan. Iznutra ništa nije dirano. Pošto je i originalni Clio i dalje najatraktivniji automobil u klasi prema mišljenju mnogih, a ako bi se mogao dobiti po nešto nižoj cijeni u odnosu na redizajnirani model definitivno se isplati uzeti.

Caeruleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2016., 16:25   #1397
Ima li negdje sluzbeni popis promjena koje je donio facelift? Ovo je najgori/najmanji facelift koji sam ikad vidio. (Ako me popis ne razuvjeri.)
Astral07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2016., 16:48   #1398
Ako su vec radili facelift onda su to trebali napraviti kako treba (tome i sluzi ta druga faza). Integriranje dnevnih u farove je ok, zadnji kraj mi nije nesto. U unutrasnjosti ima prilicno toga za popraviti, maknuti sjajnu plastiku sa volana, centralne konzole, poboljsati centralne otvore ventilacije, zatvoriti onu ruznu rupu ispred suvozaca.
robee is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2016., 16:56   #1399
Quote:
robee kaže: Pogledaj post
Ako su vec radili facelift onda su to trebali napraviti kako treba (tome i sluzi ta druga faza). Integriranje dnevnih u farove je ok, zadnji kraj mi nije nesto. U unutrasnjosti ima prilicno toga za popraviti, maknuti sjajnu plastiku sa volana, centralne konzole, poboljsati centralne otvore ventilacije, zatvoriti onu ruznu rupu ispred suvozaca.
Sve to stoji ali mislim da se odgovor sam nameće. Prodaja Clia IV ide odlično. Ali baš odlično. Čak iznad predviđanja ljudi iz RNA. I što bi u tom slučaju nešto puno mijenjali i trošili novce na nove kalupe, dizajn? Promjene su minimalne. Zašto je Golf iz svake generacije upravo kao facelift a ne kao novi model? Nije to zbog nemaštovitosti ljudi iz VAG-a ili neke konzervativne njemačke filozofije. To je jednostavno što su i sami svjesni da im prodaja ide odlično i da nema potrebe da previše u lažu u neki novi dizajn i neku novu filozofiju.
Caeruleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2016., 16:58   #1400
Ok, ali nabrojano su stvarno sitnice koje bi ga ucinile jos boljim
robee is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:18.