Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.01.2007., 14:39   #201
Možda je bilo, no da malo pročešljamo ponovno temu.
Novogradnja. Instalacije se rade- voda,kanalizacija, struja. Dakle ubrzo će unutrašnje žbukanje. Nekako mi se strojno danas čini najprivlačnijim.
Dakle što bi vi- prednosti i mane:
- strojno ili klasično (ručno) žbukanje
- vapneno-cementna žbuka, gips-žbuka ili nešto treće

Na prvi pogled mi se čini strojno- gips nekako best-buy, nemaš poslije gletanja, no vjerojatno ima i mana.
iggy36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2007., 14:42   #202
Možda je bilo, no da malo pročešljamo ponovno temu.
Novogradnja. Instalacije se rade- voda,kanalizacija, struja. Dakle ubrzo će unutrašnje žbukanje. Nekako mi se strojno danas čini najprivlačnijim.
Dakle što bi vi- prednosti i mane:
- strojno ili klasično (ručno) žbukanje
- vapneno-cementna žbuka, gips-žbuka ili nešto treće

Na prvi pogled mi se čini strojno- gips nekako best-buy, nemaš poslije gletanja, no vjerojatno ima i mana.
iggy36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2007., 14:50   #203
tribaš gipsanu žbuku uzet,tvrđa je i možeš po njoj odma i edel navuć unutra.
a cimenat žbuka je za kupaone.
antetg is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2007., 14:56   #204
Quote:
antetg kaže: Pogledaj post
tribaš gipsanu žbuku uzet,tvrđa je i možeš po njoj odma i edel navuć unutra.
a cimenat žbuka je za kupaone.
Da, znam za kupatilo da ide cementna.
Ova gipsana za sobe- čujem da se treba jako dugo sušiti, ti kažeš da se po njoj odmah može raditi.
Dali ima više vrsta tih gips- žbuka, i na što treba obratiti pažnju.
iggy36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2007., 15:07   #205
Quote:
sky cruiser kaže: Pogledaj post
A vidiš Edgare, glede globalnog zatopljenja, slušam jučer na TV-u, kaže neki lik da možda nastupi i ledeno doba...Znači prvo ovak toplo, a onda kao u USA prošli tjedan, Texas okovan ledom, 3 dana nema struje...Što kažeš?

Red topline, red leda! Treba što prije stavit 20 cm stiropora za prvu ruku, a onda sve još presvuć sa laganim slojem titano-dur-aluminija! I šupa sa drvima , kad 3 dana nema struje.
E, zaboravio si ti na Alpe.

Nemože ta nevera preko njih proći.

A kad se to desi, dotad ću ja već biti okamenjeni fosil

Vidiš da je sve to bilo na sjeveru, mi smo na jugu.....

Stoga okanite se tih žbuka i stiropora, radje odite u shopping po majice s kratkim rukavima

a ako opet idete stavljati te sitropore i žbuke kojekakve.....onda samo s keš lovom....niti slučajno kredit, onda vam formula neće štimati, lova iz kredita će vas koštati na ime kamata bar još 20-30%.....to produlje povrat investicije na nasljednike u trećem koljenu
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2007., 15:23   #206
Quote:
iggy36 kaže: Pogledaj post
Da, znam za kupatilo da ide cementna.
Ova gipsana za sobe- čujem da se treba jako dugo sušiti, ti kažeš da se po njoj odmah može raditi.
Dali ima više vrsta tih gips- žbuka, i na što treba obratiti pažnju.
Susjed nedavno radi strojnu gipsanu.
Navratio sam kod njega mjesec dana nakon šta su majstori završili i sve je bilo suho, s tim da nije grijao a ni provjetravao. Dok su mu u kupaonici cemetno žbukani zidovi i dalje bili čagano vlažni
Boris_RI is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2007., 19:58   #207
Quote:
iggy36 kaže: Pogledaj post
Možda je bilo, no da malo pročešljamo ponovno temu.
Novogradnja. Instalacije se rade- voda,kanalizacija, struja. Dakle ubrzo će unutrašnje žbukanje. Nekako mi se strojno danas čini najprivlačnijim.
Dakle što bi vi- prednosti i mane:
- strojno ili klasično (ručno) žbukanje
- vapneno-cementna žbuka, gips-žbuka ili nešto treće

Na prvi pogled mi se čini strojno- gips nekako best-buy, nemaš poslije gletanja, no vjerojatno ima i mana.

i ja sam se svojevremeno raspitivao za strojnu i kakva sam picajzla cak sam zvao i institut gradjevinarstva da se malo rapitam jer oni ispituju te proizvode...dobio sam neku predstojnicu zavoda i zena mi naravno nije mogla konkretno govoriti o pojedinim proizvodjacima al da je u biti to sve slicno i da je to skroz ok stvar i da bi si ju ona stavila sigurno na svoju kucu..

na kraju sam slusao blesave zidare i blizu i daljnu rodbinu i odlucio se za klasicnu da ih skinem s one stvari a i bila je neznatno jefinija..

mislim da moras paziti na odredjene stvari kao sto je debljina ako ides s kablovima od struje na zid jer bi onda mogla pucati ako ides samo 1cm..ne znam kolko onda poskupljuje ako ide vise cm u odnosu na 1cm..ako ides s buzirima onda nema veze..
moja-kucica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2007., 20:06   #208
Quote:
moja-kucica kaže: Pogledaj post

na kraju sam slusao blesave zidare i blizu i daljnu rodbinu i odlucio se za klasicnu da ih skinem s one stvari a i bila je neznatno jefinija..

mislim da moras paziti na odredjene stvari kao sto je debljina ako ides s kablovima od struje na zid jer bi onda mogla pucati ako ides samo 1cm..ne znam kolko onda poskupljuje ako ide vise cm u odnosu na 1cm..ako ides s buzirima onda nema veze..
Bit će sve bužiri.
Kolko sam se raspitivao sada je strojna jeftinija, no neki mi kažu (nevjerujem baš jer nemaju nekih argumenata) da jer ručno kvalitetnije.
Sad ja pitam po čemu bi to ručno bilo kvalitetnije.
Da li itko ima negativnih iskustava sa strojnim-gips žbukom.
iggy36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2007., 20:12   #209
Pitanje: stiroporr fasada na staru žbuku ide ili ne?
 
Odgovori s citatom
Old 21.01.2007., 20:16   #210
Ljudi, o kojim cijenama govorite? Kakve ponude imate za strojnu-gips?
plimpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2007., 20:35   #211
Quote:
plimpi kaže: Pogledaj post
Ljudi, o kojim cijenama govorite? Kakve ponude imate za strojnu-gips?
Možda je ispalo malo nejasno- ručno žbukanje mi ispada skuplje od strojnog.
Što se tiče strojnog cijena klasičnog i gips je kako mi je rečeno ista, a cijene su većinom prema dogovoru na terenu no išle bi od 6E pa na više po m2.

Kad smo već kod toga kako se točno računaju prozori i vrata, znam da ima neke razlike u veličini- da me ne ožene na kraju kad ispostave račun, i da li ima nekih caka kojim na kraju dižu račun.
iggy36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2007., 20:50   #212
čuj, caka uvijek ima...
možda bi ante mogao reći poneku od njih

nego, jel zna tko, može li se u RI naći ispod 8€ za strojno?
plimpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2007., 21:23   #213
Quote:
antal kaže: Pogledaj post
Pitanje: stiroporr fasada na staru žbuku ide ili ne?
pogledaj si malo na http://www.novolit.com/hr/..

uglavnom uvjek naglasavaju da ako je stara zbuka izdrzljiva onda nema problema i mozes sa stiroporom na nju, al postoji naravno i varijanta da se otuce ako vec sama otpada..sam procjeni kakva je
moja-kucica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2007., 21:25   #214
Quote:
iggy36 kaže: Pogledaj post
Možda je ispalo malo nejasno- ručno žbukanje mi ispada skuplje od strojnog.
Što se tiče strojnog cijena klasičnog i gips je kako mi je rečeno ista, a cijene su većinom prema dogovoru na terenu no išle bi od 6E pa na više po m2.

Kad smo već kod toga kako se točno računaju prozori i vrata, znam da ima neke razlike u veličini- da me ne ožene na kraju kad ispostave račun, i da li ima nekih caka kojim na kraju dižu račun.
pa u principu strojna je jeftinija od klasicne ali za klasicnu lako nadjes majstore u fusu i niske cijene je lakse postici..mene je kostalo oko 40kn sa svim...
bilo me malo prpa dat nekim fuserima to strojno..
moja-kucica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2007., 22:06   #215
Quote:
moja-kucica kaže: Pogledaj post
pa u principu strojna je jeftinija od klasicne ali za klasicnu lako nadjes majstore u fusu i niske cijene je lakse postici..mene je kostalo oko 40kn sa svim...
bilo me malo prpa dat nekim fuserima to strojno..
Da, točno, to je uvijek lutrija.
iggy36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2007., 11:44   #216
Quote:
plimpi kaže: Pogledaj post
nego, jel zna tko, može li se u RI naći ispod 8€ za strojno?

Na Kanalu-RI, ti se vrti reklama o strojnom žbukanju za 50kn/m2.. u onim videostranicama pa malo pogledaj
Boris_RI is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2007., 17:19   #217
pozdrav svima. već neko vreme pratim ovu i slične teme, pošto i sam gradim kuću. puno sam od vas naučio, i primenio praktično.

imam više pitanja oko uredjenja poda na tlu.

imam trakasti temelj, znači trenutno je nabijena zemlja i šut kao podloga. ideja mi je da na to postavim 50mm styrodura, preko njega Guta foliju kao hidro izolaciju i na to 50 ili 75mm Ytong.
preko toga tanka 5mm folija i laminat.

Xella savetuje da se Ytong ne stavlja u pod, kažu nije predvidjeno.

kakvo je mišljenje o tom sendviču poda na tlu.

oko kuće je uradjena detaljna drenaža cevima i nasut grubi šljunak, yidovi hidroizolovani po propisima i obloženi sa 60mm styrodura osim na severnoj strani gde je 80mm styrodur.

vlage nema u ili na zidu.

tražio sam po temama ali nisam našao odgovore.

hvala unapred, prvi je post
swedishbrick is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2007., 18:52   #218
Quote:
swedishbrick kaže: Pogledaj post
pozdrav svima. već neko vreme pratim ovu i slične teme, pošto i sam gradim kuću. puno sam od vas naučio, i primenio praktično.

imam više pitanja oko uredjenja poda na tlu.

imam trakasti temelj, znači trenutno je nabijena zemlja i šut kao podloga. ideja mi je da na to postavim 50mm styrodura, preko njega Guta foliju kao hidro izolaciju i na to 50 ili 75mm Ytong.
preko toga tanka 5mm folija i laminat.

ne bi se htio mjesati dali je ytong za pod ili ne (osobno ga ne bih nihad stavio za tu namjenu) ali ti je redosljed putpuno pogresan...stiropor ide NA hidroizolaciju a ne ispod jer i on upija vodu i kad se napije uvelike smanjuje toplinska svojstva...
moja-kucica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2007., 22:42   #219
uh, ne bih stavljao (jeftiniji) stiropor vec stirodur.
on moze da ide direktno i u zemlju, i da bude u vodi, niti je upija niti gubi toplinska svojstva.
probao prakticno, kao spoljna obloga zidova podruma.

mene zanima Ytong umesto obicnog livenog betona, ima li iskustava ?
swedishbrick is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2007., 13:26   #220
Quote:
swedishbrick kaže: Pogledaj post
pozdrav svima. već neko vreme pratim ovu i slične teme, pošto i sam gradim kuću. puno sam od vas naučio, i primenio praktično.

imam više pitanja oko uredjenja poda na tlu.

imam trakasti temelj, znači trenutno je nabijena zemlja i šut kao podloga. ideja mi je da na to postavim 50mm styrodura, preko njega Guta foliju kao hidro izolaciju i na to 50 ili 75mm Ytong.
preko toga tanka 5mm folija i laminat.

Xella savetuje da se Ytong ne stavlja u pod, kažu nije predvidjeno.

kakvo je mišljenje o tom sendviču poda na tlu.

oko kuće je uradjena detaljna drenaža cevima i nasut grubi šljunak, yidovi hidroizolovani po propisima i obloženi sa 60mm styrodura osim na severnoj strani gde je 80mm styrodur.

vlage nema u ili na zidu.

tražio sam po temama ali nisam našao odgovore.

hvala unapred, prvi je post
A koja bi bila prednost toga u odnosu na klasično- znači tj. odozdola
temeljna ploča- hidroizolacija-stiropor-glazura.
Ako zidaš sa ytongom ionako nemaš toplinskoh mostova od zida prema temelju pa ti je svejedno (ako si na to mislio)

I kud si baš zapeo za styrodur ( osim ako ga nabavljaš po posebnoj cijeni ), za istu lovu imaš na zidovima 12cm i 16cm stirpora (styrodur je duplo skuplji po cm od stirpora).

I nije mi baš jasno to sa 60mm i 80mm styrodurom- jel to u zemlji ili izvan zemlje.
iggy36 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:21.