Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Eno i ino

Eno i ino (Bez)Alkoholna pića - Ne očekujte Mladena Grdovića na stolu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.03.2014., 20:37   #1
Arrow Nespresso kava i aparati





Kupovina kapsula omogućena i u Hrvatskoj direktno

Aparati i kava kapsule u Hrvatskoj

Ima li netko iskustva s tom kavom (kapsulama) i aparatima. "Koja" je razlika u odnosu na Nescafe Dolce Gusto i slične?!?
__________________
I've never been confronted with my own thoughts
They don't bother me when I'm alone...
Lex Luthor is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2014., 12:34   #2
Meni osobno uvjerljivo najbolja espresso kava u kapsulama.

Dolce Gusto jednostavno ne spada u istu rečenicu sa Nespressom.

Na ovom prvom linku možeš naručiti kapsule. Problem je što je skladište u Švicarskoj, pa ćeš osim dostave DHL-om (cca. 60 CHF) platiti još i carinu i PDV jer eto Švicarska nije u EU. Pa ćeš morati ići na carinu da izvadiš EORI broj (iako si fizička osoba)....
...U svakom slučaju, nemoj se pomamiti za time. Ja sam svoje iskustvo ove jeseni skupo platio. Na vrijednost kave od 200 CHF, platio sam još toliko za dostavu, carinu i PDV.

Što se ovog drugog linka tiče, vidim da to nisu original Nespresso kapsule. Iz iskustva sa drugim zamnjenskim proizvođačima za Nespresso kapsule, znam da to nije niti približno kao originalne kapsule.

Najeftinija varijanta još uvijek je Graz i Nespresso butik u centru.
__________________
"Ja čitam"...kako se kaže na Crnski? Kaže se kao "Ja čitam"
...Vidi u riječnik Crnskog i Gorskog jezika
MLADJO is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2014., 13:06   #3
Tnx

Šteta baš za kapsule, a jeba ih pa kud baš Švicarska, je l' nisu mogli u nekoj od EU zemalja pa da naručiš kao gospodin čovjek Europljanin
__________________
I've never been confronted with my own thoughts
They don't bother me when I'm alone...
Lex Luthor is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2014., 15:46   #4
Quote:
Lex Luthor kaže: Pogledaj post
Tnx

Šteta baš za kapsule, a jeba ih pa kud baš Švicarska, je l' nisu mogli u nekoj od EU zemalja pa da naručiš kao gospodin čovjek Europljanin
Pisao sam im ja prigovor po tome pitanju....

...i kulturno oni odgovore...te nije do njih, nego do lokalne carine, poreznika...itd...te da jasno piše kod naručivanja da sve dodatne troškove koji mogu nastati snosi kupac....itd, itd.

Drugim rječima, jebe se njima za Hrvatsku...pokušao sam i sa Slovenijom (tamo mi je poslovni partner) ali ista je stvar kao i u Hrvatskoj.
Njemačka recimo ima trgovinski sporazum sa Švicarskom gdje se ne plaća nikakva carina ni porez između njih...baš kao da je riječ o zemlji EU.

Ma...velika korporacija (Nestle, jelte).
__________________
"Ja čitam"...kako se kaže na Crnski? Kaže se kao "Ja čitam"
...Vidi u riječnik Crnskog i Gorskog jezika
MLADJO is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2014., 17:26   #5
Mislim da sam vidio patrone za ta nespresso u mulleru, pogledaj najprije tamo
mrachni hajduk! is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2015., 22:53   #6
ako nije kasno

imate nespresso u mađarskoj
shegyi2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2015., 09:31   #7
Quote:
shegyi2000 kaže: Pogledaj post
imate nespresso u mađarskoj
Pa da budemo do kraja precizni jer je Mađarska širok pojam.
Postoji Nespresso butik jedino u Budimpešti. A to je poprilično daleko, dosta dalje nego Graz. Možda je jedino ovima iz Baranje bliže (ne puno)...za ostale dijelove Hrvatske je Graz daleko najbliža varijanta...
__________________
"Ja čitam"...kako se kaže na Crnski? Kaže se kao "Ja čitam"
...Vidi u riječnik Crnskog i Gorskog jezika
MLADJO is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 15:49   #8
Imate ove kompatibilne Nespresso kapsule, odlična kava, pristupačna cijena, pogledajte na fb stranici Cialdissima Hrvatska ili www.cialdissima-hrvatska.com
NotoriousN is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 15:59   #9
www.cialdissima-hrvatska.com
facebook Cialdissima Hrvatska
Aparat Nespresso ili Lavazza A Modo Mio + 100 kapsula 799,00 kn a same kapsule 199,00kn / 100 kom
NotoriousN is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 12:02   #10
Thumbs up obavestenje

Pozdrav

Posto sam i sam korisnik Nespresso aparata od skoro, raspitivao sam se malo oko dostupnosti kompatabilnih kapsula.
Saznao sam da je u Novom Sadu otvorena prodavnica istih, odnosno i kapsula i aparata. Kafa je nekog Italijanskog proizvodjaca i mogu vam reci da sam veoma zadovoljan kvalitetom.

Mozete se informisati na ovoj stranici: https://www.facebook.com/Gustoespres...homepage_panel
kafeholicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 17:33   #11
Ima li Nespresso aparat koji pravi capuccino?
Ako ima kako se zove?
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 07:46   #12
DeLonghi Lattissima Touch

Mislim da tražiš ovaj...
__________________
I've never been confronted with my own thoughts
They don't bother me when I'm alone...
Lex Luthor is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 09:37   #13
Uh. Skup.
Gdje je najjeftinije kupiti Nespresso aparat u EU?
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 14:15   #14
Da. Skup je.

Inače sad košta 300 Eura : https://www.nespresso.com/at/en/orde...uch-glam-black

Ja sam svojedobno kupio isti taj model samo prethodne generacije...220 Eura (i još sam dobio Mwst...srećom još nismo bili u EU)

Najbliži Nespresso butik ti je u centru Graza. Oni ti imaju i aparate i originalne Nespresso kapsule.

Aparate možeš još i pogledati u Seiersbergu...mislim Tehno Markt (nisam bio već 2-3 godine). Oni imaju i Nespresso aparate, znaju imati neke modele na akciji i onda su jeftiniji nego u Nespresso butiku. Tamo sam pak svojedobno kupio one najobičnije Nespresso aparate koji su koštali 100 Eura za samo 50 Eura...odmah 2 kom...za Baranju i Zagorje...

Nemaju originalne kapsule. Njih možeš kupiti isključivo u Nespresso butiku.

Ukoliko kojim slučajem ideš, ionako usput prije Graza staneš autom u Seiersbergu i vidiš ima li kakve akcije.
__________________
"Ja čitam"...kako se kaže na Crnski? Kaže se kao "Ja čitam"
...Vidi u riječnik Crnskog i Gorskog jezika
MLADJO is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 16:55   #15
Više sam orijentiran na Mađarsku i Italiju.
Može i BIH. : zubo:
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 20:32   #16
Koliko koštaju orginal i neoriginal kapsule?
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 06:46   #17
Original Nespresso kapsule su ti 3,20-3,70 Eura za 10 kom, ovisno o vrsti.

Od neoriginalnih, jedino što je vrijedno spomena po ukusu (i kvaliteti izrade kapsula...a to znači da su dobro hermetički zatvorene i da ne zapinju u aparatu kod izbacivanja) jesu Julius Meinl kapsule...mislim da ih imaš kod nas u Sparu. 30 kuna za 10 kom.

Ove ostale zamjenske su meni nužno zlo, a probao sam ih puno...možda jedino Dallmayr (ponekad ih zna biti u Mulleru, najčešće u onome na Trgu)
__________________
"Ja čitam"...kako se kaže na Crnski? Kaže se kao "Ja čitam"
...Vidi u riječnik Crnskog i Gorskog jezika
MLADJO is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 10:49   #18
Preko ljeta sam u Italiji.
Kupio brdo kapsula za Lavazzu (A modo mio). 12 okusa orginal (2,8kn/kom) i 10ak zamjenskih (2kn komad). Predobro.
Moj aparat prima i Bialetti patrone, a kava je u rangu Lavazza i Nespesso kapsula.
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 19:01   #19
Neoriginalne kapsule su smece.
Vjerujte covjeku koje je obisao skoro citavu Europu u potraznji za jeftinim Nespresso-kompatibilnim kapsulama
Salim se, naravno, ali u svakoj sam zemlji probao kompatibilne kapsule. Zakljucak je - originalne kapsule nemaju alternativu
Cak i kod nas u Rusiji ima par proizvodjaca kapsula, ali dej ar not iven kloz
__________________
My love is stronger than your
Hate will ever be
Ivan Grozny is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 19:19   #20
Bialetti je institucija za sebe.
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:35.