Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.12.2007., 13:30   #21
Quote:
oldschool_zemljanin kaže: Pogledaj post
za početak mozak

zašto ljudi guraju svoju metodui treniranja uvik kao najbolju?

stvar je u tome, da ni joga, ni teretana, ni kettlebell, ni pilates, ni gimnastika, ni trčanje, ni tako miljun stvari nije najbolje. ništa nije najbolje. treba kombinirat.
isto kao šta sovjetski sportaši nisu dizali samo giryu, tako ni oni koji imaju imalo soli u glavi neće to isto radit.
ali kao metoda treninga je sigurno odlična.
inače u zagrebu tečaj dođe 2000kn (traje 2 dana) šta je stramotno da enko sebe toliko cijeni.
kad phelps dođe u zg, mislim da ciejna neće bit tolika.
a može se i preko interneta nauči gledajuči video snimke onih koji vježbaju (bilo tko ko ima imalo sportskog znanja)
Nema najbolje stvari, postoje kombinacije stvari u odrđenom vrmenskom periodu, bench press prije 5g, da super, danas nešto drugo... 2000Kn, ha dolazi mi prodavač kompjutera, dolazak start 150Kn svakih 1h 100Kn, nije niš napravio zaračunao 700Kn i šta sad... Saborski zastupnik, misliš da i jedan tamo vrijedi više od 3000Kn mjesečno!?
Pres is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2007., 17:27   #22
Quote:
oldschool_zemljanin kaže: Pogledaj post
za početak mozak

zašto ljudi guraju svoju metodui treniranja uvik kao najbolju?

stvar je u tome, da ni joga, ni teretana, ni kettlebell, ni pilates, ni gimnastika, ni trčanje, ni tako miljun stvari nije najbolje. ništa nije najbolje. treba kombinirat.
isto kao šta sovjetski sportaši nisu dizali samo giryu, tako ni oni koji imaju imalo soli u glavi neće to isto radit.
ali kao metoda treninga je sigurno odlična.
inače u zagrebu tečaj dođe 2000kn (traje 2 dana) šta je stramotno da enko sebe toliko cijeni.
kad phelps dođe u zg, mislim da ciejna neće bit tolika.
a može se i preko interneta nauči gledajuči video snimke onih koji vježbaju (bilo tko ko ima imalo sportskog znanja)
kao prvo: koji se ku*ac vrjeđaš

jesan li ja tebe išta pita?

kako si mi diga živce za sekund

kao drugo: šta ti znaš čime se ja bavim i zašto meni girje uopće trebaju

znam da nisu najbolje, al meni bi dobro poslužile

i ja nisam nikome gura svoju metodu treninga i neman pojma šta si time htio reći

samo san reka da bi treba nabavit za sebe

i zašto mi ti sad nešto sereš?
IcedEarth is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2008., 13:20   #23
Da oživim malo ovu temu. Kakvo je stanje na tržištu, ima li kettlebell-a ?
Brad O'daily is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2008., 13:56   #24
da,baš čitam o ovome i čini mi se da je vrlo zanimljivo.S ovim girjama se može i doma vježbat,dovoljne su samo dvije koliko sam razumio.

A gledam baš ovaj video,momak je uzeo najobičniju bućicu i ručnik i od toga napravio kettlebel.Fenomenalno,jeftino i praktično.Možda nekome nije isti gušt vježbat s bućicom zamotanom u šugaman ali mislim da bi mogao malo probat kombinirat to i teretanu.

Samo treba dobro svezat šugaman da bućica ne izleti kroz prozor
Gutaperka is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 15:05   #25
ha ha
nije isto vjeruj mi sa šugamanom stvar je u težištu.
Za sada jedino Pres ih radi. Trenutno više od 50 ljudi redovno trenira sa svojim kb , a na par mjesta postoje grupe ljudi koje treniraju u klubu. Kod mene je više od 30 ljudi na njima.
U novom Men & Health-u izlazi dvd ( 26 rujan ) Mario i Nižić , i drago mi je to.
Nadamo se i seminarima. Osobno je radimo zbog borilačkih, dosta je teško uskladiti trenige i kbell se pokazao najbolji. Nadam se da će i drugi prihvatiti jer jedino sa nekim brojem ljudi može zaživjeti i seminari a tada se diže kvaliteta.
na našim stranicama planiramo staviti i vježbe , javit ću kada budu upload.
kamakura-san is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 17:10   #26
Quote:
kamakura-san kaže: Pogledaj post
na našim stranicama planiramo staviti i vježbe , javit ću kada budu upload.
super,hvala
Gutaperka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2008., 13:16   #27
Peter Lakatoš- Mađarska, RKC II level u listopadu Rijeka ( dva dana osigurano spavanje ) datum uskoro. Link i Link
Za muškarce i žene, rekreativce i profi, osobito za borilačke.
kamakura-san is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2008., 16:04   #28
Quote:
batler kaže: Pogledaj post
No uspoređivati ih sa powerliftingom i ostalim vježbama u teretani koje služe sa statičku snagu tipa jakosti je ništa drugo do mješanja kruški i jabuki.
e sad kad smo kod kruški i jabuka i njihovog miješanja- meni sad ovdje ništa nije jasno??
powerlifting -statička snaga ???
još jedna nepoznanica mi je ovaj pojam ''statička snaga tipa jakosti'' ?????
Ako može objašnjenje , bio bih zahvalan
yonosoytonto is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 22:21   #29
pozz
ima li koja teretana ili klub u splitu te kettlebellse da ih probam uživo?
__________________
Smrt totalitarizmu, sloboda internetu!
seget donji is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2009., 11:52   #30
15.veljača 2009. smo u Splitu informacije od 5.2.2009. na www.kettlebell.com.hr
kamakura-san is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2009., 17:53   #31
Evo Peter Lakatos RKC Team Leader je u Hrvatskoj, al ne smijem reći ni gdje ni kada , da me opet ne kazne
kamakura-san is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2009., 15:35   #32
Kako početi?

Pozdrav! Jako sam zainteresiran za vježbanje s girjama.Može li mi netko reći kako da počnem.10-ak godina idem u teretanu,trčim,u dobroj sam formi. Zanima me kombinacija teretane,trčanja i kettlebella.Na netu ima raznoraznih filmića s vježbama i svakakvih savjeta,ali ja ne mogu nigdje pronaći konkretno koje su osnovne vježbe za početak,koliko dugo se rade,koliko serija i koliko ponavljanja.Da li se radi po grupama mišića ili su neki drugi načini vježbanja? Koju kilažu da si nabavim?
ice33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2009., 12:46   #33
Bok Ice!

Ne mogu vjerovati da ti mjesec dana baš nitko nije odgovorio, a poznato je da svi vole dijeliti savjete početnicima.

Idem odmah u glavu s pitanjem zbog kojeg opet određene osobe neće biti sretne i povest će hajku protiv mene...

Da li znaš da na jednoj strani postoji tradicionalni ruski kettlebell lifting koji uključuje girevoy sport (kettlebell sport), a na drugoj ona verzija koja je proizvod marketinga i koja je prilagođena amerikancima i s kojom si se vjerojatno prvo sreo kad si počeo tražiti informacije na internetu?

Ukoliko te zanima ovo prvo, mogu ti pomoći i dati ti informacije, a ako želiš i probati nema problema. Možemo se dogovoriti za neku jedan na jedan poduku ili čak za mini seminar ako bude još zainteresiranih.

Da ne bi bilo zabune, ovdje nema nikakvih skrivenih motiva, nitko ništa neće naplaćivati ili pokušati prodati nešto.

Nemam prostor pa to prvo treba srediti. Ako netko ima neki prostor u Zagrebu za povremeno ustupiti bilo bi super.

Da ne raspravljamo ovdje možda je najbolje da pošalješ privatnu poruku.

Pozdrav.
vicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2009., 17:49   #34
pozz svima zanima me samo jel taj kettlebell za snagu,oblikovanje gubljenje sala ili sta?fala
ivo15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2009., 15:52   #35
Quote:
ivo15 kaže: Pogledaj post
...zanima me samo jel taj kettlebell za snagu,oblikovanje gubljenje sala ili sta?...
Da ne pokušavam sad sročiti neki suvisli odgovor, evo jednog odličnog odgovora od Steve Cotter-a. Obrati pažnju na slijedeće izraze: strength-endurance, ballistic lifting, work capacity i efficient manner of lifting koji su dovoljni za objasniti čemu služi i kako se koristi girja iliti kettlebell.

Evo i citata:
"...less promoted, yet more traditional manner of lifting kettlebells. It is not new; rather, it is a long-established approach that emphasizes kettlebell as a primary tool for strength-endurance and repetition ballistic lifting. This traditional style has most closely been associated with Girevoy Sport, which consists of lifting competitions contesting the jerk, the snatch, and the clean and jerk. Maximum repetitions are contested within a 10-minute period. It is a sport that deals with work capacity in terms of reps per minute. The results are easily quantifiable by the numbers performed.
The Girevoy Sport athletes have studied the most efficient manner of lifting kettlebells."
vicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2009., 00:19   #36
Eto Ice i Ivo, drugačije viđenje. Imaš s jedne strane tradicionalni ruski kettlebell lifting - koji pljuje sve što nije njihovo ( a to je stvar loše hrvatske kulture i marketinga ) i druge strane "proizvod marketinga i koja je prilagođena amerikancima" a zove se RKC.
Mada ja osobno nisam bio zadovoljan sa kbell liftingom, par članova kod mene uživa u tome i sam sam kupio girju, pa koji put probam, iz gušta. Ima svoju čar i kvalitetu. Ok je ko to voli.
No meni treba tjelesna priprema za druge stvari, borilačke i vojno-policijske. Pa uživam u RKC. Marketing je svuda, stil drugačiji -
Ukoliko te interesira RKC ( Russian Kettlebell Challenge ) pod vodstvom Pavel Tsatsoulina potraži na službenim stranicama RKC forum obiluje savjetima, a možeš i postaviti neka. Dosta instruktora su iz svijeta tjelesne pripreme, a doći do službenog certifikata je jako teško . Prolaz u prvom krugu je 20-30 % , u Mađarskoj sam gledao kako padaju profesionalni vojnici, specijalci i vrhunski sportaši. Nakon godinu dana pripreme !

Trenutno je u Hrvatskoj 4 RKC instruktora ( 2 u Ri i 1 u Zg, 1 u ST i svi su školovani instruktori - KiF) a uskoro još 2 u Zg i jedan u Zd. Većina su iz svijeta vojske policije i borilačkih vještina.
O kbell liftingu će Vicar

Bitno je dobro istesati tehniku jer svaka žurba, natjecanje vode u ozljedu ( što je i inače pravilo u tjelesnoj pripremi ).

"koje su osnovne vježbe za početak" - preporuka knjiga Enter the kettlebell od Pavel Tsatsoulina te istoimeni film, youtube baš i ne.
"koliko dugo se rade" u početku ne više od 8-10 ponavljanja u seriji zbog učenja tehnike, cijeli trening nakon dobre tehnike oko 45 minuta ( glavni napor 25-30 minuta ) kasnije se slaže program ovisno o namjeni, pa tu ide i odgovor na "koliko serija i koliko ponavljanja" - intervalni trening da ali ne kao u bodyb. već kod specifične pripreme sportaša- bitna je igra s vremeneom oporavka ali i napora ( zanimljivo je pogledati rezultate ergometrije, ili Polar/Suunto pulsmetara kod RKC vježbi ).

Da li se radi po grupama mišića ili su neki drugi načini vježbanja? Nema bodyb. grupa jer nema izolacijskih vježbi - balistika je u igri, cijelo tijelo radi a jedna grupa mišića je nešto više opterećena - oponašanje prirodnih pokreta.

Koju kilažu da si nabavim? pa ako si u formi 16 kg je taman ( ako imaš 75-80 kg ) mada ćeš brzo prijeći i na 20 i 24 kg - no bitno je da imaš instruktora koji će ti pokazati vježbe i da se ne pališ na težinu.
Npr. Viking warrior sistem treninga po Kenneth Jayu sa snatchom ( ponekad je i push press u igri ) je strahoviti za porast VO2max . Pa počneš poštovati i male kilaže.
Kod nabavke pazi - girje za kettlebell ligting su drugačije od RKC-ovih kettlebella ( u RKC-u postoji stariji tip i mlađi - tanja ali veća drška ).

Neke informacije koliko znam će uskoro biti na link , jer 360gear postaje službeni dragondoor dobavljač za ovaj dio Europe i uskoro i u Hrvatskoj. Trač-trač.
Pretpostavljam da si iz Zagreba, mislim da se uskoro, ovaj mjesec tamo otvara klub. Trening u klubu je lakši, kontrola je bolja bar dok ne stekneš iskustvo. Bez instruktora , velika je šansa da se izgubiš.

Što god izabrao, vidjet ćeš kettlebell/ girja je super stvar i vraća zaboravljene sheme treninga u igru. No preporuka - probaj oba sustava. Ovisno kakav si sportaš, psihički odabrat ćeš jedan od dva sustava. Nisu loši ni jedan ni drugi ali su jako različiti - pa izaberi. Npr. u teretani imaš dečke koji dižu da dižu i da budu veliki ali imaš i sportaše koji to rade zbog pripreme za svoj sport kao i rekreativce zbog zdravlja i top forme.

Zato probaj oba sustava. Pitanja, može i na PM. Ciao.
kamakura-san is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2009., 13:20   #37
Quote:
kamakura-san kaže: Pogledaj post
Dosta instruktora su iz svijeta tjelesne pripreme, a doći do službenog certifikata je jako teško . Prolaz u prvom krugu je 20-30 % , u Mađarskoj sam gledao kako padaju profesionalni vojnici, specijalci i vrhunski sportaši. Nakon godinu dana pripreme !

Trenutno je u Hrvatskoj 4 RKC instruktora ( 2 u Ri i 1 u Zg, 1 u ST i svi su školovani instruktori - KiF) a uskoro još 2 u Zg i jedan u Zd. Većina su iz svijeta vojske policije i borilačkih vještina.
ne zelim umanjivati nicija ostvarenja ni rezultate ali ova dvojica nisu bili u nekoj posebnoj formi od njihove mladosti tj.kasnih 80-ih godina proslog stoljeca a sad su debelo u 40-ima osim ako se nesto drasticno nije promijenilo!dali su stvarno toliko promijenili pristup zadnjih godinu dvije i rijesili se onog prekomjernog sala i dosli u formu da peru specijalce i vrhunske sportase!to mi je jednostavno nevjerovatno!
ishbitahon is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2009., 09:34   #38
Quote:
ishbitahon kaže: Pogledaj post
ne zelim umanjivati nicija ostvarenja ni rezultate ali ova dvojica nisu bili u nekoj posebnoj formi od njihove mladosti tj.kasnih 80-ih godina proslog stoljeca a sad su debelo u 40-ima osim ako se nesto drasticno nije promijenilo!dali su stvarno toliko promijenili pristup zadnjih godinu dvije i rijesili se onog prekomjernog sala i dosli u formu da peru specijalce i vrhunske sportase!to mi je jednostavno nevjerovatno!
Mislim da ne mislite na iste ljude, to jest jedan od njih dvojice (onaj iz Zagreba) definitivno nije od svoje 13-e godine imao razdoblje od tjedan dana bez treninga...ako on nije u formi ne znam tko jest. Čovjeka iz Splita ne poznajem (znam ga samo iz viđenja), ali ako je prošao i preživio RKC i dobio certifikat, onda ga je i zaslužio.Ti ljudi ne poklanjaju ništa. Želim reći, bez obzira kakav je bio u mladosti (a to ne znam) za vrijeme RKC-a je bio u formi

Što se tiče vrhunskih sportaša i vojnika...Pa mnogi su na instruktorskom izgledali kao da ne izlaze iz teretane, ali su patili jednako kao i svi drugi. Neki su mislili da su u dobroj formi zato jer rade bench press s velikom kilažom, ali kbell je nešto drugo. Ubije te bez obzira na sportski background koji imaš. To i je njegova prednost, jer obuhvaća sve što ti je potrebno za fizičku pripremu, a ostaje ti dovoljno vremena i energije za bavljenje matičnim sportom u kojem želiš poboljšati rezultate.
__________________
www.strongfirst.com.hr
Petar Popara Crni is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2009., 18:47   #39
Ishbitahon, mislim da ne mislimo na iste ljude , zagrebački rkc je specijalac iz Lučkog ... i ako netko ima force... to je taj lik.
kamakura-san is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2009., 18:54   #40
A splitski rkc je došao na recertifikat, štogod, ipak je bio prvi a to nije poklonjeno, morao je odraditi. I slažem se sa Petrom, mnogi su bili kao sa naslovnica, ali su izgorili. Ili jednostavno nisu bili dovoljno potkovani znanjem. Ni sam nisam vjerovao da će toliko ljudi rušiti.

Ali zato je naš Petar Popara Crni oduševio Pavela onako sitan. bravo Pero.
kamakura-san is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:12.