Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera > Iza katedre

Iza katedre Rad i bivstvovanje u sustavu znanosti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.02.2008., 23:01   #1
lažno predstavljanje

poznajem tipa kojem na vizitki piše: Ime Prezime, dipl. ing.
Pouzdano znam da je tip ing. (dakle VŠS, bez dipl.)

Još žalosnije je da mu je vizitku tiskala službeno firma koja nije baš nepoznata i ne baš marginalna pa mi nije jasno jel i ona obmanuta ili joj svjesno odgovara lažno predstavljanje svojeg djelatnika.
Po kojem zakonu djelatnik i firma mogu kazneno odgovarati za lažno prestavljanje?
gljiwa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2008., 23:04   #2
ah to se prijatelju moj zove frustracija i kompleks manje vrijednosti.
__________________
Kako oblikovati potpise?
Eagle30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2008., 23:56   #3
Do sada za to nije bilo sancije, sada postoji:

(1) Novčanom kaznom od 300,00 kuna do 15.000,00 kuna kaznit će se, na način i u postupku propisanom Zakonom o prekršajima, fizička osoba koja upotrebljava akademski ili stručni naziv ili akademski stupanj i njegovu kraticu protivno odredbama ovoga Zakona ili protivno popisima donesenim sukladno ovom Zakonu.
(2) Novčanom kaznom od 5.000,00 do 50.000,00 kuna kaznit će se, na način i u postupku propisanom Zakonom o prekršajima, pravna osoba koja postupa protivno odredbama ovoga Zakona ili protivno popisima donesenim sukladno ovom Zakonu.
(3) Novčanom kaznom od 300,00 kuna do 30.000,00 kuna kaznit će se, na način i u postupku propisanom Zakonom o prekršajima, odgovorna osoba u pravnoj osobi za prekršaj iz stavka 2. ovoga članka.


http://www.nn.hr/clanci/sluzbeno/2007/3126.htm
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2008., 23:31   #4
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Do sada za to nije bilo sancije, sada postoji:

(1) Novčanom kaznom od 300,00 kuna do 15.000,00 kuna kaznit će se, na način i u postupku propisanom Zakonom o prekršajima, fizička osoba koja upotrebljava akademski ili stručni naziv ili akademski stupanj i njegovu kraticu protivno odredbama ovoga Zakona ili protivno popisima donesenim sukladno ovom Zakonu.
(2) Novčanom kaznom od 5.000,00 do 50.000,00 kuna kaznit će se, na način i u postupku propisanom Zakonom o prekršajima, pravna osoba koja postupa protivno odredbama ovoga Zakona ili protivno popisima donesenim sukladno ovom Zakonu.
(3) Novčanom kaznom od 300,00 kuna do 30.000,00 kuna kaznit će se, na način i u postupku propisanom Zakonom o prekršajima, odgovorna osoba u pravnoj osobi za prekršaj iz stavka 2. ovoga članka.


http://www.nn.hr/clanci/sluzbeno/2007/3126.htm
Da mi je vidjeti da netko taj zakon provede u djelo... sumnjam...
Too_good is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2008., 18:03   #5
Quote:
Too_good kaže: Pogledaj post
Da mi je vidjeti da netko taj zakon provede u djelo... sumnjam...
Pa nađi nekog tko se lažno predstavlja i prijavi...
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2008., 23:18   #6
nije to ništa koliko tek lažu političari i PRovci.
mpo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2008., 09:19   #7
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Pa nađi nekog tko se lažno predstavlja i prijavi...
Ne znam nikog takvog

Samo sam izrazio sumnju u efikasnost naše policije i pravosuđa....
Too_good is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2008., 02:46   #8
znam za sličan slučaj ali ovaj je nastao greškom i dok se nisu tiskale nove vizitke, žena je dijelila te "false" i usput se ispričavala. ne znam što je bezveznije.
Kolodvorka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2008., 22:44   #9
Quote:
gljiwa kaže: Pogledaj post
poznajem tipa kojem na vizitki piše: Ime Prezime, dipl. ing.
Pouzdano znam da je tip ing. (dakle VŠS, bez dipl.)

Još žalosnije je da mu je vizitku tiskala službeno firma koja nije baš nepoznata i ne baš marginalna pa mi nije jasno jel i ona obmanuta ili joj svjesno odgovara lažno predstavljanje svojeg djelatnika.
Po kojem zakonu djelatnik i firma mogu kazneno odgovarati za lažno prestavljanje?
Ing. više nema , ljudi koji su završili višu, sada su prvostupnici struke iliti po starom dipl.ing., pa se vjerovatno taj tvoj ne predstavlja lažno.
nokoment is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2008., 23:02   #10
Quote:
nokoment kaže: Pogledaj post
Ing. više nema , ljudi koji su završili višu, sada su prvostupnici struke iliti po starom dipl.ing., pa se vjerovatno taj tvoj ne predstavlja lažno.
Koliko gluposti u jednoj kratkoj poruci...

Kao prvo, dipl.ing. titula se dobije završetkom VISOKE škole, a završetkom VIŠE se dobije titula ing.

Ing. kao titula i dalje postoji, kao i dipl.ing., titula prvostupnik se odnosi na bolonjski proces, i odnosi se na trogodišnji program, i može se usporediti sa titulom ing.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 00:54   #11
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Koliko gluposti u jednoj kratkoj poruci...

Kao prvo, dipl.ing. titula se dobije završetkom VISOKE škole, a završetkom VIŠE se dobije titula ing.

Ing. kao titula i dalje postoji, kao i dipl.ing., titula prvostupnik se odnosi na bolonjski proces, i odnosi se na trogodišnji program, i može se usporediti sa titulom ing.

http://www.studentnet.hr/Bolonja/show/28/

Ispeci, pa reci
nokoment is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 01:02   #12
Quote:
nokoment kaže: Pogledaj post
I tamo piše konkretno što?

Sve ovo se odnosi na bolonjski proces.Uostalom, vidim da i dalje ne vidiš kakvu si glupost napisao.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 13:03   #13
Primjer: Prema Bolonji sa 5 godina školovanja si magistar, a prema starom sustavu sa 5 godina si dipl., a tek sa 7 si magistar, e sad reci mi di je tu realnost? Na svu sreću to je i naše ministarstvo primjetilo, te su svi koji su završili prema starom sustavu i dobili diplome dipl. sada magistri.
Dipl. prema Bolonji više ne postoji, ali da se još vodi kao titula, prema ovom gore napisanom zaključio bi da sadašnji prvostupnici struke ujedno i jesu kao stari dipl.
nokoment is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 13:37   #14
Quote:
nokoment kaže: Pogledaj post
Primjer: Prema Bolonji sa 5 godina školovanja si magistar, a prema starom sustavu sa 5 godina si dipl., a tek sa 7 si magistar, e sad reci mi di je tu realnost? Na svu sreću to je i naše ministarstvo primjetilo, te su svi koji su završili prema starom sustavu i dobili diplome dipl. sada magistri.
Ne pričaj gluposti.Otac mi je dipl.ing. i još mu stoji ta titula, a i ja pišem diplomski, i dobiti ću isto titulu dipl.ing.

Quote:
Dipl. prema Bolonji više ne postoji, ali da se još vodi kao titula, prema ovom gore napisanom zaključio bi da sadašnji prvostupnici struke ujedno i jesu kao stari dipl.
Kako možeš uspoređivati trogodošnji sa petogodšnjim programom?Prvostupnik je u rangu Više.Točka.

I čemu ta ograničenost u pogledu titula?Mislim, zašto po tebi dipl.ing. bi trebala biti niža titula od magistar?Pa i do sada si imao magistra farmacije, a u rangu je dipl.inga.Moj faks i farmacija traje 9 semestara po starom programu, dakle prema tvojoj logici, njegova je titula "jača" od moje.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 13:45   #15
Lightbulb

nokoment...ti si stvarno za no comment, no vjerojatno nisi ni svjestan kako ta tvoja neukost samo širi još veću neukost.
Tebi za informaciju magistar po bolonji je magistar struke a ne magistar znanosti te mu se kao takvom kratica mag. i piše iza imena, dok se magistaru znanosti kratica mr. sc. piše ispred imena.
Dakle današnji dipl.ing. preveden po bolonji dobiva kraticu mag. struke, a to nije ekvivalent magistru znanosti.
Inače, drago mi je čuti da kompleksaši koji misle kompleks riješiti megalomanskim nagomilavanjem titularnim kraticama ipak imaju kakvu-takvu branu u Zakonu.
Tak, da se ova tema dalje ne zamuljava u krive vode molim Vojky-a da je i zaključa
Hvala
gljiwa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 14:02   #16
Quote:
gljiwa kaže: Pogledaj post
nokoment...ti si stvarno za no comment, no vjerojatno nisi ni svjestan kako ta tvoja neukost samo širi još veću neukost.
Tebi za informaciju magistar po bolonji je magistar struke a ne magistar znanosti te mu se kao takvom kratica mag. i piše iza imena, dok se magistaru znanosti kratica mr. sc. piše ispred imena.
Dakle današnji dipl.ing. preveden po bolonji dobiva kraticu mag. struke, a to nije ekvivalent magistru znanosti.
Inače, drago mi je čuti da kompleksaši koji misle kompleks riješiti megalomanskim nagomilavanjem titularnim kraticama ipak imaju kakvu-takvu branu u Zakonu.
Tak, da se ova tema dalje ne zamuljava u krive vode molim Vojky-a da je i zaključa
Hvala
E tu si nažalost u pravu.Sada će se razni kompleksaši hvaliti kako su magistri.
Osobno, meni je najljepša titula dipl.ing., jer ja sam inženjer, čovjek od tehnike.Sve i da doktoriram, uvijek bi mi bila važnija dipl.ing.titula.No, ako se mene pita, nisam pobornik tituliranja, ali eto, kad već moraš birati.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 15:36   #17
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Prvostupnik je u rangu Više.Točka.
ali po ovome je i dipl. ing. stučnog studija u rangu Više??

Članak 14. (Zakon o akademskim i stručnim nazivima i akademskom stupnju)
– stručnoga dodiplomskog studija, u trajanju od najmanje četiri godine čijim završetkom se stječe visoka stručna sprema (VSS), izjednačen je sa stručnim nazivom stručni prvostupnik (baccalureus), odnosno stručna prvostupnica (baccalaurea) uz naznaku struke ili stručni prvostupnik (baccalaureus) inženjer, odnosno stručna prvostupnica (baccalaurea) inženjerka uz naznaku struke, sukladno članku 9. ovoga Zakona, a osobe koje su stekle takve stručne nazive zadržavaju prava koja proizlaze iz stečene visoke stručne spreme.
Tinkili is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 16:14   #18
Quote:
Tinkili kaže: Pogledaj post
ali po ovome je i dipl. ing. stučnog studija u rangu Više??

Članak 14. (Zakon o akademskim i stručnim nazivima i akademskom stupnju)
– stručnoga dodiplomskog studija, u trajanju od najmanje četiri godine čijim završetkom se stječe visoka stručna sprema (VSS), izjednačen je sa stručnim nazivom stručni prvostupnik (baccalureus), odnosno stručna prvostupnica (baccalaurea) uz naznaku struke ili stručni prvostupnik (baccalaureus) inženjer, odnosno stručna prvostupnica (baccalaurea) inženjerka uz naznaku struke, sukladno članku 9. ovoga Zakona, a osobe koje su stekle takve stručne nazive zadržavaju prava koja proizlaze iz stečene visoke stručne spreme.
Pa ako je tako, onda šta je sa ljudima koji imaju VŠS?

Što su onda oni, jer ih od bakalara dijeli samo jedan semestar.Ili će svi sada VŠS postati prvostupnici, a onda šta je sa VSS, onda bi oni trebali biti magistri.

Tu nitko ne zna tko pije, tko plaća.

Ja gledam realno.Ako moj studij traje 9 semestara, onda ni na koji način NE MOŽE biti izjednačen sa nečijim koji traje 6 semestara.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2008., 02:42   #19
moj bivsi sef ima visu i sad se potpisuje kao dipl.ing. .. i nek meni neko kaze kako ce netko tko to vidi znati da je on zavrsio samo visu, a ne visoku??..i da nije u rangu pravog dipl. ing.?
zaruljica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2008., 02:53   #20
Quote:
zaruljica kaže: Pogledaj post
moj bivsi sef ima visu i sad se potpisuje kao dipl.ing. .. i nek meni neko kaze kako ce netko tko to vidi znati da je on zavrsio samo visu, a ne visoku??..i da nije u rangu pravog dipl. ing.?
Pa tvoj je šef onda kršio zakon, i pati od kompleksa manje vrijednosti.

Može si staviti i dr.sc., ali će i dalje ostati kreten.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:08.