Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.04.2015., 09:20   #2601
Quote:
latica7 kaže: Pogledaj post
pozdrav,
povezala sam više plaćena sred. na kamate preko snu,
snu mi nudi vrstu posla, i iznos , to je ok.
vidljiv mi je i podatak jopp obrazac na koji se odnosi uplata kao i datum uplate, konto doprinosa i to je ok.
kad kliknem na + na snu u radu vidim poziv na broj zaduženja, oib-14000. referent mi kaže da mora biti oznaka 15000 jer su kamate i jopp iz 2015.g.
ali ne znam na koji način to mogu promijeniti, koliko vidim snu zahtjev mi uopće ne nudi tu upciju izbora.
gdje griješim ?
hvala
zna netko?
latica7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2015., 10:27   #2602
Molim Vas za savjet ako netko zna!

uplatila sam porez i prirez na dohodak na pogrešnu općinu. Poslani joppd je bio ok, pa sam imala nepovezanu uplatu. Poslala sam zahtjev 3 za preknjiženje na drugu općinu (srećom isti prirez). Nakon mjesec dana, zahtjev je odobren i zatvoren. Jedino vidim na pregledu nepodnirenih zaduženja po općinama u obrascu joppd i dalje stoji crvenim slovima.
Što to znači?
pkk mi je bez duga , mada sam mislila da će biti kamate. hvala[/
pkarla is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2015., 12:41   #2603
Pozdrav !

Evo, jedno brzinsko pitanje, ako netko zna, molim vas:

Kod papirnatog predavanja obrasca JOPPD, koliko točno osoba može ići na njega? Do tri, znači maksimalno dvije, ili tri, znači maksimalno tri?

Zahvaljujem,
__________________
Hataitla
Hataitla is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2015., 12:47   #2604
Quote:
Hataitla kaže: Pogledaj post
Pozdrav !

Evo, jedno brzinsko pitanje, ako netko zna, molim vas:

Kod papirnatog predavanja obrasca JOPPD, koliko točno osoba može ići na njega? Do tri, znači maksimalno dvije, ili tri, znači maksimalno tri?

Zahvaljujem,

u papirnatom obliku – do 3 osobe i uz uvjet da podnositelj nije prema drugom propisu obvezan koristiti sustav e Porezne

maksimalno 3 osobe
nedica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2015., 17:31   #2605
tko moze meni pomoci: imam nepovezanu uplatu na JOPPD obrascu koju nemogu/neznam popraviti putem SNU-a, treba samo promijeniti OIB, jednostavno je, ali u SNU mi pod nepovezane uplate ne nalazi tu iz JOPPD obrasca, a u JOPPD obrascu je nalazi, gledam ovaj video s uputama ali ne snalazim se u tom. Moze na pp da mi netko objasni (vracam protuuslugom)
hvala
__________________
Hardcore ševać
lucky-strike is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2015., 12:34   #2606
pozdrav!

imala sam kamate po jednom JOPPD iz 2014.g. koje su plaćene i poslala sam SNU za iste. Kartica mi je čista i nema dugovanja. No međutim, i dalje mi stoji kod otvaranja SNU obrasca "Uvidom u knjigovodstvenu karticu utvrđeno je da postoje dospjele neplaćene obveze koje ste dužni uplatiti. Točan iznos dospjelih neplaćenih obveza pogledajte na knjigovodstvenoj kartici" Svi obrasci SNU su primljeni, ali nisu obrađeni..Kad uđem u Nepovezane uplate i kliknem na Specificiraj stalno mi baca te iznose kamata po prihodima koje sam zatvorila! jel netko zna u čemu je problem??
nova28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2015., 16:34   #2607
Quote:
nova28 kaže: Pogledaj post
pozdrav!

Svi obrasci SNU su primljeni, ali nisu obrađeni.
Sačekaj da ih obrade. To zna potrajati, iz mog iskustva, i do dva tjedna.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2015., 14:19   #2608
pomoć

zaposlenica mi se vratila sa porodiljnog, da li pišem 1.mjesec ili ostali mjeseci???
sonica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2015., 14:36   #2609
Quote:
sonica kaže: Pogledaj post
zaposlenica mi se vratila sa porodiljnog, da li pišem 1.mjesec ili ostali mjeseci???
1.4.-30.4., pišeš 3, ostali mjeseci
x4.-y.4.-pišeš 2, zadnji mjesec roditeljskog/5204/
ZEDXL is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2015., 13:08   #2610
Quote:
lucky-strike kaže: Pogledaj post
tko moze meni pomoci: imam nepovezanu uplatu na JOPPD obrascu koju nemogu/neznam popraviti putem SNU-a, treba samo promijeniti OIB, jednostavno je, ali u SNU mi pod nepovezane uplate ne nalazi tu iz JOPPD obrasca, a u JOPPD obrascu je nalazi, gledam ovaj video s uputama ali ne snalazim se u tom. Moze na pp da mi netko objasni (vracam protuuslugom)
hvala
kada klikneš na "specificiraj" pa kartica "podaci" - "dodaj zahtjev" - "odaberite nepovezanu uplatu" - tamo bi ti trebalo biti sve što ne štima tj. ta nepovezana uplata (ako je nema onda ćeš morat vidjet s poreznom)
a ako ima dalje je lako, odabereš tu nepovezanu uplatu i pod vrsta zahtjeva (posla) - "2 - ispravak oib-a unutar iste vrste prihoda"
__________________
Ne budite oni koji cijeli tjedan čekaju petak, cijelu godinu čekaju ljeto i cijeli život sreću!
Mrs. T is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2015., 08:56   #2611
Molim pomoć, iskustvo ili mišljenje. Radi se o putnim troškovima na JOPPD sad sam tek vidjela da mi je prošli mjesec sve otišlo pod šofrom 1 umjesto 5. Radim u synesisu i zaboravila sam da ga nisu ažurirali da sam povlači oznaku 5. Joooj moram li sada slati ispravak Joppd za taj propust?? Tnx alot
slatkasol is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2015., 18:02   #2612
Pozdrav, Imam je dan problem u vezi SNU obrasca. Ne znam dali je netko imamo takav slučaj. U nepovezanim JOPPD obrasima visimi mi 4 uplate koje se nisu povezale, zvala poreznu, ne javljaju se samo mi odgole mailom da odem u nepovezane uplate tamo nađem taj joppd koji se nije povezalo. Ali ja u nepovezanim uplatama toga uopće nemam. Samo mi vise sitne kamate. Molimo pomoć kako da to napravim ako netko zna hvala.
vd16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2015., 21:47   #2613
Quote:
slatkasol kaže: Pogledaj post
Molim pomoć, iskustvo ili mišljenje. Radi se o putnim troškovima na JOPPD sad sam tek vidjela da mi je prošli mjesec sve otišlo pod šofrom 1 umjesto 5. Radim u synesisu i zaboravila sam da ga nisu ažurirali da sam povlači oznaku 5. Joooj moram li sada slati ispravak Joppd za taj propust?? Tnx alot
Da sam ja ti, ne bih slala nikakav ispravak.
Ne koristim šifru 5, ako isplaćujem djelatniku novce.
Uopće ne držim do uputa koje nemaju uporište u Pravilniku (pogledaj članak 15. o tome što je narav).
Tu je bila isplata novca radniku (gotovina ili tekući, svejedno) pa se ne radi o naravi, ma šta god pisali vrli nam poreznici u mišljenjima, koja su ispod svakog nivoa. Umjesto da nam olakšaju posao, stvaraju zbrku nad zbrkama.
A savjetodavne kuće (osim časnih iznimaka) pretplatnicima ne govore istinu kako po Pravilniku treba ispuniti stranicu B, nego ih obmanjuju iz koristoljublja.
Moral je stvarno spao na niske grane, za koju godinu se više nitko neće sjećati šta ta riječ, u poslovnom svijetu, uopće znači.

Oprosti, ali ne mogu da se ne osvrnem na ove očigledne gluposti i laži, pogotovo što si željela čuti mišljenje.

Ako hoćeš ipak napraviti 5, označi te troškove sa NE, kad te program pita da li idu u JOPPD, a onda ih ponovi u jednoj svoti u donjoj tablici i dodijeli im oznaku 5. (Radim u Synesisu).
apis16268 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2015., 01:18   #2614
Quote:
apis16268 kaže: Pogledaj post
Da sam ja ti, ne bih slala nikakav ispravak.
Ne koristim šifru 5, ako isplaćujem djelatniku novce.
Uopće ne držim do uputa koje nemaju uporište u Pravilniku (pogledaj članak 15. o tome što je narav).
Tu je bila isplata novca radniku (gotovina ili tekući, svejedno) pa se ne radi o naravi, ma šta god pisali vrli nam poreznici u mišljenjima, koja su ispod svakog nivoa. Umjesto da nam olakšaju posao, stvaraju zbrku nad zbrkama.
A savjetodavne kuće (osim časnih iznimaka) pretplatnicima ne govore istinu kako po Pravilniku treba ispuniti stranicu B, nego ih obmanjuju iz koristoljublja.
Moral je stvarno spao na niske grane, za koju godinu se više nitko neće sjećati šta ta riječ, u poslovnom svijetu, uopće znači.

Oprosti, ali ne mogu da se ne osvrnem na ove očigledne gluposti i laži, pogotovo što si željela čuti mišljenje.

Ako hoćeš ipak napraviti 5, označi te troškove sa NE, kad te program pita da li idu u JOPPD, a onda ih ponovi u jednoj svoti u donjoj tablici i dodijeli im oznaku 5. (Radim u Synesisu).
Potpisujem svaku riječ !

Također ne koristim oznaku 5 ako je radnik platio te mu se refundira, već 1 ili 4 ovisno o načinu isplate, a oni svoja mišljenja koja nemaju veze sa zdravim razumom neka okače mačku o rep.
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 13:53   #2615
Zapošljavanje invalida-ispravak JOPPD-a

Molim Vas kako ispraviti JOPPD obrazac (vrsta izvješća 4)?
Uplatu naknade za ožujak sam napravio 20.04.2015. - oznaka izvješća 15110. Poziv na broj 68 5118-OIB-15110

Sad ispada da sam trebao platiti naknadu za još jednu osobu... Da li je dovoljno uplatiti iznos 908,87 opet s gore navedenim pozivom na boj i poslati novi ispravljeni obrazac JOPPD? Naravno nakon toga ću vidjeti kolike su mi kamate....

Hvala i pozdrav!!!
Pero-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 14:51   #2616
Quote:
Pero-zg kaže: Pogledaj post
Zapošljavanje invalida-ispravak JOPPD-a

Molim Vas kako ispraviti JOPPD obrazac (vrsta izvješća 4)?
Uplatu naknade za ožujak sam napravio 20.04.2015. - oznaka izvješća 15110. Poziv na broj 68 5118-OIB-15110

Sad ispada da sam trebao platiti naknadu za još jednu osobu... Da li je dovoljno uplatiti iznos 908,87 opet s gore navedenim pozivom na boj i poslati novi ispravljeni obrazac JOPPD? Naravno nakon toga ću vidjeti kolike su mi kamate....

Hvala i pozdrav!!!
Ja bih kako si rekao,poslala ispravak i nadoplatila razliku.
konto12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 15:27   #2617
Imate li problema s JOPPD obrascima za radnike koje ste morali prijavljivati ručno jer E aplikacija nije radila?
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2015., 09:48   #2618
jel to više nema telefonske podrške za JOPPD od 31.05. ?
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2015., 23:57   #2619
Quote:
ceha kaže: Pogledaj post
jel to više nema telefonske podrške za JOPPD od 31.05. ?
Moraju rezati troškove
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2015., 18:53   #2620
Imam pitanje, krivo mi se zbrojila stranica A i uglavnom poslala sam krivi joppd (doprinosi mio1 i mio2 ne odgovaraju isplatama)
i uglavnom sada moram poslati ispravak tj. izvješće s oznakom vrste 2 i na B stranici od 11 do 17 sve upisati nule. To mi je sve jasno ali jel onda ja na taj način poslani obrazac storniram i onda pošaljem novi sa ispravnim podacima i vrstom izvješća 1 kao izvorno izvješće ili opet kao 2

to nigdje ne piše u uputama
__________________
Ne budite oni koji cijeli tjedan čekaju petak, cijelu godinu čekaju ljeto i cijeli život sreću!
Mrs. T is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:23.