Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 07.02.2005., 12:20   #11
ja sam na jos jednom topicu izrazila misljenje o djeci koja se osjecaju nezeljeno..

ja nikad nisam isla na vjeronauk i nikad se nisam osjecala izolirano i odbaceno zbog toga. mi koji nismo isli smo bili u manjini, ali taj jedan sat smo bili sa uciteljicom, zafrkavali se, igrali se i sl.

ali daleko od toga da to nije problem.
kao prvo. predmet se zove vjeronauk. a ne katolikonauk .

po nazivu bi neki vanjski promatrač zaključio da je to predmet kao sadašnja etika koja se uvodi tek u srednjoj školi i u sklopu koje se obrađuju sve vjere..

ma meni se isto iskreno od toga ...
netko je spomenuo - mi smo deklarirano katolička zemlja, a onih 5 % ostalih nitko ništa ne pita. ja sam isto protiv trošenja proračunskog novca za to. i isto tako smatram da vjeronauku nije mjesto u školi.
smatram i da bi odluku o tome želi li djete biti katolik trebalo donositi kad bude malo postarije i razumje što je zapravo to..

što mislite zašto ima 95% katolika? jer postaješ katolik kršćenjem, a pokrste te dok si još mala beba i uopće ne znaš što se događa..
ma bezveze...

mislim da se o tome da puno raspravljati, ali niškoristi je sve to skupa.. crkva se u zadnje vrijeme počela mješati i u manje bezazlene stvari od vjeronauka u školama..
flocki is offline  
Odgovori s citatom
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:59.