Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti > Strip

Strip Kvadrat na kvadrat.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.08.2013., 09:55   #41
Quote:
dmj kaže: Pogledaj post
RanXerox
Apropos RanXeroxa - mene je Batou uvijek podsjecao na njega
http://en.wikipedia.org/wiki/Batou
VonHistria is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2013., 21:47   #42
Ispričavam se što ovako upadam, imam samo jedno pitanje, nedavno vidjeh na TV-u kratki isječak o jednom liku, radilo se o crtanom filmu, ali mislim da su spomenuli da je originalno nastao u stripu. Naime nisam gledao od početka i nisam dobro čuo o kome se radi, no stekao sam dojam da se radi o kultnom crtanom/stripu. Do sada nisam nikad čitao stripove, no ovaj lik me baš zaintrigirao. Dakle, ovo znam o njemu , ima velike zulufe, brada je obrijana (nešto slično kao Wolverine), na TV-u je nosio bijelu kapetansku mornarsku kapu (znači možda je obično i ne nosi) i bio je neki probisvijet il tako nešto, vukao se okolo po svijetu i mislim da je spomenuto da je na svojim putovanjima sreo Ernesta Hemingwaya, zna li itko o kome pričam?
Spoks is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2013., 08:23   #43
Quote:
Spoks kaže: Pogledaj post
Ispričavam se što ovako upadam, imam samo jedno pitanje, nedavno vidjeh na TV-u kratki isječak o jednom liku, radilo se o crtanom filmu, ali mislim da su spomenuli da je originalno nastao u stripu. Naime nisam gledao od početka i nisam dobro čuo o kome se radi, no stekao sam dojam da se radi o kultnom crtanom/stripu. Do sada nisam nikad čitao stripove, no ovaj lik me baš zaintrigirao. Dakle, ovo znam o njemu , ima velike zulufe, brada je obrijana (nešto slično kao Wolverine), na TV-u je nosio bijelu kapetansku mornarsku kapu (znači možda je obično i ne nosi) i bio je neki probisvijet il tako nešto, vukao se okolo po svijetu i mislim da je spomenuto da je na svojim putovanjima sreo Ernesta Hemingwaya, zna li itko o kome pričam?
Corto Maltese
__________________
Ya fuking eejit!
Katatonični Dabar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2013., 21:47   #44
Quote:
Katatonični Dabar kaže: Pogledaj post
Je, to je on, hvala ti.
Spoks is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2013., 13:51   #45
Pozdrav.
Sry što sam ovako banuo, muči me već para dana nešto. Naime ne mogu se sjetiti ime stripa koji sam još s 12, 13 godina čitao kod djeda na selu, on je imao zavidnu kolekciju stripova od komadanta Marka, Velikog Bleka do Alana Forda i Tex Willera.
Da se vratim na bitno, strip se radi o 2 rendžera, mislim teksaška, jedan je mlađi, a drugi stariji s dugačkim brčinama.. To je jedino čega se sjećam da je taj jedan stariji imao dugačke brkove?
Eto nadam se da netko ima kakav koristan odgovor...
HVala..
MObin is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2013., 17:37   #46
Quote:
MObin kaže: Pogledaj post
Da se vratim na bitno, strip se radi o 2 rendžera, mislim teksaška, jedan je mlađi, a drugi stariji s dugačkim brčinama.. To je jedino čega se sjećam da je taj jedan stariji imao dugačke brkove?
Eto nadam se da netko ima kakav koristan odgovor...
HVala..
Kit Teller
WHUFC is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2013., 09:32   #47
Quote:
WHUFC kaže: Pogledaj post
Kit Teller
Da da, to je taj! Hvala puno kolega...
MObin is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2015., 10:26   #48
Nisam siguran jel striktno strip u pitanju, više je u pitanju lik:

slijep, u čelo/preko očiju žigosan lik pauka il nečega, može oko sebe širiti mrak/tamu (ovo zadnje nisam 100% siguran)




nevermajnd, našao: Shroud
__________________
Every normal man must be tempted, at times, to spit on his hands, hoist the black flag, and begin to slit throats.(H. L. Mencken)
AttitudeAdjuster is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2021., 18:27   #49
Quote:
AttitudeAdjuster kaže: Pogledaj post
da ne otvaram novu temu, ajmo dalje ovdje:


- izlazio je prilično davno, ima sigurno 35 godina, ako ne i više, u istom izdanju u kojem je izlazio i Umpah-pah
- glavni lik je (mislim) neka vrsta vikinga, koji u zarobljeništvu dobije zlatnu narukvicu koja, kada je obasjana suncem, nositelju daje veliku fizičku snagu
- main villain uspostavlja kontrolu nad većinom vikinga pomoću neke vrste (svijetleće?) gljive, a (čini mi se) gljiva/gljive zapravo kontrolira i njega

Quote:
SmartFart kaže: Pogledaj post
Karl Viking. Stripoteka 338/339. Nemreš vjerovat al našo sam je za 2 min. Sorry kaj je ne želim raskopat da bi je skenirao.
Ludi kolekcionar.
Ipak nije.

Našao sam 6 epizoda Karl The viking, ali nigdje gljiva, nigdje narukvice.

Sjetio se u međuvremenu da to nije bila Stripoteka, nego neko srpsko izdanje na koje sam naletio u privatnoj kompilaciji hrpe brojeva. Sad, kak se to zvalo...

Jbg...
__________________
Every normal man must be tempted, at times, to spit on his hands, hoist the black flag, and begin to slit throats.(H. L. Mencken)
AttitudeAdjuster is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2021., 21:44   #50
Ja se sjećam davno strip o nekakvom pračovjeku i njegovim dogodovštinama (nije neandertalac, više kromanjonac). Dobar crtež, šezdesete ili početak sedamdesetih.
Ljuta ptica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2021., 22:38   #51
Rahan?

https://en.wikipedia.org/wiki/Rahan_(comics)
Metal is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2021., 07:35   #52
Quote:
Ljuta ptica kaže: Pogledaj post
Ja se sjećam davno strip o nekakvom pračovjeku i njegovim dogodovštinama (nije neandertalac, više kromanjonac). Dobar crtež, šezdesete ili početak sedamdesetih.
Tunga.
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2021., 13:34   #53
Quote:
AttitudeAdjuster kaže: Pogledaj post
Ipak nije.

Našao sam 6 epizoda Karl The viking, ali nigdje gljiva, nigdje narukvice.

Sjetio se u međuvremenu da to nije bila Stripoteka, nego neko srpsko izdanje na koje sam naletio u privatnoj kompilaciji hrpe brojeva. Sad, kak se to zvalo...

Jbg...
Možda neka od epizoda iz serijala o Thorgalu ?

https://www.bedetheque.com/serie-12-BD-Thorgal.html
Lapinot is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2021., 18:10   #54
Quote:
Metal kaže: Pogledaj post
jedan frend dan danas nosi nadimak po tom mršavom liku.
__________________
stres je zdrav.
all_or_nothing is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2021., 18:14   #55
Hvala ekipi na obavijesti. Mislim da je to mogao biti taj Rahan, pošto je, koliko se sjećam imao svjetlu kosu.
Ljuta ptica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2021., 21:03   #56
Quote:
all_or_nothing kaže: Pogledaj post
jedan frend dan danas nosi nadimak po tom mršavom liku.
Ja u selu imam Teksa i Zagora.
I Čitu, iz Tarzana.
Metal is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2021., 11:17   #57
Quote:
AttitudeAdjuster kaže: Pogledaj post
Ipak nije.

Našao sam 6 epizoda Karl The viking, ali nigdje gljiva, nigdje narukvice.



Jbg...
Gljiva ima na bacanje i to svjetlećih.
Čovik ti je lipo napisa.
https://striputopija.blogspot.com/2018/01/338339.html
Moćni Ormag is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2021., 14:59   #58
Quote:
AttitudeAdjuster kaže: Pogledaj post
da ne otvaram novu temu, ajmo dalje ovdje:


- izlazio je prilično davno, ima sigurno 35 godina, ako ne i više, u istom izdanju u kojem je izlazio i Umpah-pah
- glavni lik je (mislim) neka vrsta vikinga, koji u zarobljeništvu dobije zlatnu narukvicu koja, kada je obasjana suncem, nositelju daje veliku fizičku snagu
- main villain uspostavlja kontrolu nad većinom vikinga pomoću neke vrste (svijetleće?) gljive, a (čini mi se) gljiva/gljive zapravo kontrolira i njega
Merok po Vuku. Inače Maroc.
karter is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2022., 23:47   #59
Da sad ne otvaram novu temu pa cu ovdje - naime, vec godinama se pokušavam sjetiti stripa koji sam citao kao mali.

Ne znam gdje sam tocno citao, no bio je veliki format, mozda kao dio Gigant stripova.

Uglavnom, bila je rijec o SF-u gdje glavni lik, koji je, mislim, izgledom podsjecao na Dylana Doga, putuje na nekakvom divovskom brodu s jednog kraja galaksije na drugi.

Sam brod pun je svakave svjetine, olosa, ljudi koji imaju mutacije tipa onih u Total Recallu sa Schwarzeneggerom, a cijela estetika broda podsjeca na Star Wars i Fondaciju, kao da je rijec o nekakvoj dalekoj buducnosti.

Medjutim, brod (ne sjecam se, mozds je bio i cijeli konvoj) naleti na Zemljane, koji su sad mutanti odvratna izgleda, i o kojima se sire legende kao o najopasnijim protivnicima na koje mozete naici. Nitko i ne zna da su prakticki svi potekli sa Zemlje, kao da je ta cinjenica zaboravljena.

Shvateci da gube bitku, zapovjednici broda/konvoja odlucuju dati Zemljanima sav svoj fisijski materijal, jer su Zemljani i napali želeći ga se domoci. Nitko ne zna zasto im to treba, izuzev neprovjerenih naklapanja kako se Zemljani hrane navedenim.
__________________
Moto jednog foruma: Mi jesmo za demokratiju, a ne da svatko priča šta oće. ;)
general Martok is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2022., 09:27   #60
Evo:
https://www.stripovi.com/aukcije/sup...snik/19469829/
To je originalno izašlo u:
https://www.amazon.com/Medusa-chain-.../dp/0930289005
Moćni Ormag is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:53.