Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba > Stvaranje glazbe

Stvaranje glazbe Glazbena oprema, note, tablature, poduka, bendovi forumaša...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.05.2015., 01:50   #201
Poz

pozdrav ljudi htio bi vas nekaj upitat il bolje da cujem vasa razmiljanja ili poneki savjet, ugl ovako bavim se produkcijom skorom 2 godine i najvise se fokusiram na pregressive house i dutch house ugl na elektronicku glazbu. Uglavnom cesto mi se dogadja da kad pocnem radit projekt uvod i skoro do glavnog dijela pijesme sve odlicno napravim sve super al onda se lagano pocnem gubit, inace kada radim nekaj za ozbiljno onda sve fino organiziram od layera pa sve do mixera, al jednostavno ko da mi koncentracija padne, nemam tolko ideja ko na pocetku nekak ko da mi se gubi ritam, e sada dal je to vise to do pohlepe da pijesma bude sto brze gotova il nekaj sasvim drugo. Ugl. zanimaju me vasa razmisljanja dal se i to vama zna dogodit?
tomytom is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2015., 01:57   #202
Neki producenti, koji su dosta jaki, cesto obicavaju raditi i dulje vremena. Nema potrebe za akceleracijom. Cesto cijelu pricu znaju u pola rada i preokrenut. Ako ti je ovaj naputak od ikakve pomoci.
artemida2345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2015., 17:46   #203
Quote:
tomytom kaže: Pogledaj post
pozdrav ljudi htio bi vas nekaj upitat il bolje da cujem vasa razmiljanja ili poneki savjet, ugl ovako bavim se produkcijom skorom 2 godine i najvise se fokusiram na pregressive house i dutch house ugl na elektronicku glazbu. Uglavnom cesto mi se dogadja da kad pocnem radit projekt uvod i skoro do glavnog dijela pijesme sve odlicno napravim sve super al onda se lagano pocnem gubit, inace kada radim nekaj za ozbiljno onda sve fino organiziram od layera pa sve do mixera, al jednostavno ko da mi koncentracija padne, nemam tolko ideja ko na pocetku nekak ko da mi se gubi ritam, e sada dal je to vise to do pohlepe da pijesma bude sto brze gotova il nekaj sasvim drugo. Ugl. zanimaju me vasa razmisljanja dal se i to vama zna dogodit?
Ja prvo napravim jedan loop od recimo 8 ili 16 barovam gdje su mi svi kanali ukljuceni, recimo da je to spica stvari - gdje svi elementi rokaju.
I onda se prvo dost aigram s tim loopom, tj palim i gasim odredene kanale, isprobavam efekte itd - dakle, u glavi slazem nekakvu sekvencu kako bi cijela stvar mogla zvucati.

Onda iz tog loopa krecem sekvencirati stvar. Znaci, nikad ne krecem radit stvar tako da odmah krenem sekvencirati, tj raditi cijelu stvar od pocetka do kraja, newgo tek kad sam sasvim zadovoljan s tim glavnim loopom - iz njega onda slazem stvar.

Ali i tako se zna desiti da zapnem negdje, da skuzim da mi se neke stvari ipak previse ponavljaju ili da "flow" jednostavno nije dobar. Tu onda pokusavam nadodati jos neke elemente - a ako i to ne uspijem, uzmem odmor par dana od stvari - ponekad kad upalis pjesmu nakon par dana, jednostavno ti se desi da odmah "cujes" sto treba nadodati.
John Coltrane is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2015., 20:31   #204
Pozdrav svima
Novi sam ovdje pa da i ja dam svoj obol

https://www.youtube.com/watch?v=6HOiVDGdf9w

https://www.youtube.com/watch?v=FBI2dR-o_90
vergo98 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2015., 20:37   #205
Evo još malo

https://www.youtube.com/watch?v=ws-E...Oc41UjbdoenMEt

https://www.youtube.com/watch?v=1RWmxtXHyQY
vergo98 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2015., 09:34   #206
lijepo lijepo.

daj neki info o cijeloj priči.
be3inme is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2015., 17:03   #207
Quote:
be3inme kaže: Pogledaj post
lijepo lijepo.

daj neki info o cijeloj priči.
imam 17 godina bavin se s ovim vec par godina dolazin iz splita i iman nekoliko potpisanih pisama
vergo98 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2015., 13:57   #208
Quote:
vergo98 kaže: Pogledaj post
imam 17 godina bavin se s ovim vec par godina dolazin iz splita i iman nekoliko potpisanih pisama
brao! koji program i vesteje koristiš?
be3inme is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2015., 09:54   #209
Quote:
be3inme kaže: Pogledaj post
brao! koji program i vesteje koristiš?
koristim fl studio 12 a od plugova vecinom sylenth i sphire
vergo98 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2015., 21:20   #210
A da se i ja ubacim.
https://www.youtube.com/watch?v=o87BDDerbuQ

Iako su većina stvari na Youtube kanalu eksperimentalne, užasno miksane i masterane, sad sam puno bolji i uskoro možda stavim koju bolju. Ove godine sam krenuo na faks, pa se na to privikavam i nemam baš vremena za glazbu.
Iako znam tu i tamo iz zezancije napravit neku glupost, tipa:
https://www.youtube.com/watch?v=YFnxhs1_4rQ

Koristim Fruity Loops, a od synthova većinom Sylenth1.
Bobpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2016., 16:03   #211
Evo zadnje dvije Tech House trake. Nadam se da će vam se svidit
Prva stvar je "Hello" i uskoro izlazi na Beatport i ostale online trgovine pod Francuskom etiketom-Music Air Records-
www.youtube.com/watch?v=_orsZKbBa5k

www.youtube.com/watch?v=iSuBczXPhrI
vergo98 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 22:17   #212
Mastering

Quote:
Cepo kaže: Pogledaj post
hmm ja uvijek exportam u wav i do sada nikada nisam imao takvih problema

Tako se to i radi.Nakon toga odeš u obićan audaciti free program i tamo imaš sve odvojene i snimljene wav fajlove i tada počinje proces koji se zove Mastering.

Mada postoji puno skupih,ostalih jako dobrih softwera isključivo za Mastering koji je jako kompliciran i ...ma da skratim zato nije čudno kad ti neki ton majstor ili radio nudi mastering uslugu za 500kn po pjesmi.Ali tada će tvoja pjesmica zvučiti kao na nekom novom cd-u od šta ja znam....od Chemical Brothersa !:klap:
Dwead is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2018., 08:14   #213
FL Studio 2

Bok ljudi, radio bi neku ambijentalnu muziku, imam behringer UMC404HD usb interface za snimiti gitaru, bas, možda i bubanj i malo vokala.
Trebao bi se odlučit za neku DAW platformu i baš isprobavam FL Studio 2. Ima stvarno dobru cijenu i sviđa mi se opcija free updejta doživotno. Davnih godina sam radio malo u njemu, ali baš jako davno...

Ima li netko iskustva s korištenjem FL-a izvan "žanra elektronicke glazbe"?
Koliko je FL sposoban za to? Ako mislite da nije možda preporuka za nešto drugo u cjenovnom rangu?
Thanks
Zajko is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2018., 13:48   #214
Quote:
Zajko kaže: Pogledaj post
Bok ljudi, radio bi neku ambijentalnu muziku, imam behringer UMC404HD usb interface za snimiti gitaru, bas, možda i bubanj i malo vokala.
Trebao bi se odlučit za neku DAW platformu i baš isprobavam FL Studio 2. Ima stvarno dobru cijenu i sviđa mi se opcija free updejta doživotno. Davnih godina sam radio malo u njemu, ali baš jako davno...

Ima li netko iskustva s korištenjem FL-a izvan "žanra elektronicke glazbe"?
Koliko je FL sposoban za to? Ako mislite da nije možda preporuka za nešto drugo u cjenovnom rangu?
Thanks
Probaj Cubase.
be3inme is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2018., 18:25   #215
Quote:
Zajko kaže: Pogledaj post
Bok ljudi, radio bi neku ambijentalnu muziku, imam behringer UMC404HD usb interface za snimiti gitaru, bas, možda i bubanj i malo vokala.
Trebao bi se odlučit za neku DAW platformu i baš isprobavam FL Studio 2. Ima stvarno dobru cijenu i sviđa mi se opcija free updejta doživotno. Davnih godina sam radio malo u njemu, ali baš jako davno...

Ima li netko iskustva s korištenjem FL-a izvan "žanra elektronicke glazbe"?
Koliko je FL sposoban za to? Ako mislite da nije možda preporuka za nešto drugo u cjenovnom rangu?
Thanks
Preporučio bih ti Mixcraft pro ,fenomenalno brzo učitava sve VST ,ima integriran melodyne(spomenuo si vokale) ,vrlo pregledan ,i izuzetno skroman sa potrebnim resursima.
__________________
Tko pjeva zlo ne misli ,a što je s onima koji pjevaju falš.
konspiracija is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2018., 16:41   #216
https://www.youtube.com/watch?v=h7OjxyPQVWE&t=2s
__________________
Spoon Production Videos
escobar8 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:01.