Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba > Stvaranje glazbe

Stvaranje glazbe Glazbena oprema, note, tablature, poduka, bendovi forumaša...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.10.2015., 18:25   #61
Dakle ja sam napunio 25 godina prosli tjedan. Gitaru sam u rukama imao 20 minuta u zivotu do sada, ali odlucio sam ju nauciti svirati. Kontam si uzeti neku knjigu, pogledati videa na YT i naravno iskusnije pitati za savjet i bez obzira tko sta misli nadam se da cu nauciti svirati dovoljno za vlastiti gust a mozda i kada se drustvo skupi uz koju casicu da nesto zapjevamo
tonimeister is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2015., 17:57   #62
Gitara je jako lijep instrument, i moze biti jedan od najtezih za svirati.
Naravno, sve se svodi na to kako sto sviras.

Mozes nabijat po akordima - to je vrlo lako

Mozes svirati elektricnu i solaze - to moze biti jako tesko, ali osobno nije moj djir jer cesto prelazi u preseravanje s brzinamaa

Mozes svirati klasicnu glazbu - e to je vec umijece, pogotovo kod zahtjevnijih skladbi.

Mozes svirati tzv. fingerstyle, prakticki picking s vokalnom dionicom, bass, middle tonovima te davanjem ritma uz udaranjem prstima/dlanom po gitari.

U svakom slucaju, obozavam gitaru i poprilicno sam dobar u njoj, moze se sve nauciti, ali treba truda.

I naravno motivacije, te dobar ucitelj koji zna objasnjavati.

Ukoliko je netko iz Zagreba, sa zadovoljstvom cu davati poduke, ali mozete pitati sto zelite i ovdje preko foruma, na raspolaganju sam vam
Nibiru1704 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2016., 18:38   #63
Glazbena škola za odrasle

Zanima me postoji li neka škola solfeggia u Zagrebu za odrasle?(18+)?
Također,i za samo sviranje također,po mogućnosti bubnjeve?

Hvala
jabuka4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2016., 15:12   #64
Rock akademija
Tom Highway is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2016., 08:05   #65
Quote:
jabuka4 kaže: Pogledaj post
Zanima me postoji li neka škola solfeggia u Zagrebu za odrasle?(18+)?
Također,i za samo sviranje također,po mogućnosti bubnjeve?

Hvala
Osim Rock akademije pogledaj si ovu školu čitao sam ok recenzije. U svakom slučaju puno sreće u učenju solfeggia.
__________________
Any problem that you can't solve with a good guitar, is either, unsolvable or isn't a problem!

>>> Mala Škola Gitare - malaskolagitare.com <<<
robbie1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2016., 08:13   #66
Quote:
tonimeister kaže: Pogledaj post
Dakle ja sam napunio 25 godina prosli tjedan. Gitaru sam u rukama imao 20 minuta u zivotu do sada, ali odlucio sam ju nauciti svirati. Kontam si uzeti neku knjigu, pogledati videa na YT i naravno iskusnije pitati za savjet i bez obzira tko sta misli nadam se da cu nauciti svirati dovoljno za vlastiti gust a mozda i kada se drustvo skupi uz koju casicu da nesto zapjevamo
Bitna je motivacija, a nema ništa bolje od ekipe uz plažu s gitarom i roštiljem. Ako budeš razmišljao koju gitaru kupiti preporučam ti klasičnu gitaru Yamaha C40 koja je najpopularnija među početnicima. Sretno !
__________________
Any problem that you can't solve with a good guitar, is either, unsolvable or isn't a problem!

>>> Mala Škola Gitare - malaskolagitare.com <<<
robbie1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2016., 17:24   #67
Moze li netko preporuciti dobru knjigu, stranicu ili alat za ucenje gitare. Naime svirao sam u srednjoj skoli nekoliko godina, osnove osnova znam (akordi osnovni i bare, pokoju solazicu jednostavniju sam pohvatao rhcp i metallica od jednostavnijih pjesama) no onda je nastupila visegodisnja pauza. U zadnje vrijeme imam sve vecu zelju vratiti se sviranju kada su se neke stvari poslozile pa me zanima odakle krenuti. Volio bih probati sam bez poduke nekog od ucitelja. Osnovnu glazbenu skolu imam no svirao sam violinu tako da samo znanje citanja nota po pitanju gitare ne posjedujem ali osnove teorije i solfeggia ipak poznajem.

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
__________________
Stvarnost je iluzija izazvana nedostatkom alkohola
Yazo_00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2016., 20:08   #68
Quote:
Yazo_00 kaže: Pogledaj post
Moze li netko preporuciti dobru knjigu, stranicu ili alat za ucenje gitare. Naime svirao sam u srednjoj skoli nekoliko godina, osnove osnova znam (akordi osnovni i bare, pokoju solazicu jednostavniju sam pohvatao rhcp i metallica od jednostavnijih pjesama) no onda je nastupila visegodisnja pauza. U zadnje vrijeme imam sve vecu zelju vratiti se sviranju kada su se neke stvari poslozile pa me zanima odakle krenuti. Volio bih probati sam bez poduke nekog od ucitelja. Osnovnu glazbenu skolu imam no svirao sam violinu tako da samo znanje citanja nota po pitanju gitare ne posjedujem ali osnove teorije i solfeggia ipak poznajem.

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
http://www.justinguitar.com/
Pogledaj ovu stranicu, ima lekcije od potpunih početnika pa do naprednih... Meni se jako sviđa , mislim da na internetu ne možeš naći nešto bolje (a da je besplatno). Ovdje je prednost u odnosu na knjige što ipak vidiš neke stvari na koji način odsvirati.... dečko super objašnjava, a teoriju ionako vjerojatno prilično dobro znaš kad si išao u glazbenu.
tenazgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2016., 20:08   #69
Quote:
tenazgb kaže: Pogledaj post
http://www.justinguitar.com/
Pogledaj ovu stranicu, ima lekcije od potpunih početnika pa do naprednih... Meni se jako sviđa , mislim da na internetu ne možeš naći nešto bolje (a da je besplatno). Ovdje je prednost u odnosu na knjige što ipak vidiš neke stvari na koji način odsvirati.... dečko super objašnjava, a teoriju ionako vjerojatno prilično dobro znaš kad si išao u glazbenu.
Pronasao sam tu stranicu i lagano krenuo. Odlicna stvar. Hvala na savjetu.

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
__________________
Stvarnost je iluzija izazvana nedostatkom alkohola
Yazo_00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 12:23   #70
Osnove sviranja gitare, 30+ godina (Da li je kasno?)

Dragi forumaši,

supruga je dobila na poklon gitaru od frendice, i gitara je završila kao "ukras" u boravku. Nismo glazbenici ako vas zanima, ali eto gitara je sama došla . I tako gledajući tu gitaru dobio sam volju da naučim svirati, onako malo, za dušu ak me razumjete, da ne skuplja prašinu.

E sad sljedi pitanje, dali je kasno sa 35 godina da naučim malo svirati, fakat imam volju, onak malo nakon posla. Škole sviranja i sl. su naravno isključene. Dali postoji kakav priručnik za osnove sviranja odnosno nekakve osnove teorije i onda lagano Youtube možda?

Koji su prvi koraci za nekog tko nikad prije nije uzeo gitaru u ruke? Da razjasnim još jednom, neželim postati virtuoz na gitari, čisto da si mogu odsvirati kakvu rock baladu za dušu... i suprugu naravno, sa puno grešaka naravno

hvala
Deeaks is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 11:51   #71
Mnogo toga mozes nauciti preko neta, s tim da bi bilo dobro da kad nesto naucis te preslusa netko tko zna vise od tebe cisto da ti kaze gdje grijesis.

Mozes se javiti meni na pm oko savjeta, ukoliko si jos zainteresiran za ucenje gitare. Besplatni su savjeti

I da, apsolutno NIKAD nije kasno za ucenje instrumenta. Pogotovo ako je hobi varijanta.
Da ne govorim kak je lijepo kad si na godisnjem, pa ponesete gitaru na neki izlet i sviruckas vam pjesmice koje volite. Za par mj ces sve to moc odlupat po akordima, bez brige
MihaOfficial is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 07:01   #72
Quote:
Deeaks kaže: Pogledaj post
Dragi forumaši,

supruga je dobila na poklon gitaru od frendice, i gitara je završila kao "ukras" u boravku. Nismo glazbenici ako vas zanima, ali eto gitara je sama došla . I tako gledajući tu gitaru dobio sam volju da naučim svirati, onako malo, za dušu ak me razumjete, da ne skuplja prašinu.

E sad sljedi pitanje, dali je kasno sa 35 godina da naučim malo svirati, fakat imam volju, onak malo nakon posla. Škole sviranja i sl. su naravno isključene. Dali postoji kakav priručnik za osnove sviranja odnosno nekakve osnove teorije i onda lagano Youtube možda?

Koji su prvi koraci za nekog tko nikad prije nije uzeo gitaru u ruke? Da razjasnim još jednom, neželim postati virtuoz na gitari, čisto da si mogu odsvirati kakvu rock baladu za dušu... i suprugu naravno, sa puno grešaka naravno

hvala
Naravno da nije kasno. Ukoliko posvetiš bar 30 minuta dnevno za vježbanje gitare rezultate možeš očekivati kroz nekoliko mjeseci. Učenje gitare u početku ide malo sporije jer je potrebno neko vrijeme da se ruke priviknu na vrat i žice.

Tutorijali su dostupni u različitim oblicima - pdf, video, e-knjige tako da za početak nije potrebno trošiti novac na literaturu. Ukoliko dobro barataš engleskim na Youtubu imaš odličnih tutorijala za početnike.

Za početak si svakako nabavi štimer za gitaru, jer je bitno da ti je gitara uštimana prije samog vježbanja. Dostupne su aplikacije za štimanje gitare koje možeš skinuti besplatno na mobitel.

Drugi korak je da si isprintaš osnovne akorde za gitaru i naučiš čitati dijagrame akorda.

Treći korak je sjesti i vježbati.

Sretno !
__________________
Any problem that you can't solve with a good guitar, is either, unsolvable or isn't a problem!

>>> Mala Škola Gitare - malaskolagitare.com <<<
robbie1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 19:35   #73
Preporučio bih ovu stranicu:
https://www.justinguitar.com/
Idite redom i shvatit ćete sve jer je jako lijepo objašnjeno. Za početak i više nego dovoljno.
desp is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 23:16   #74
Zna li netko gdje se moze uciti svirati klavir za pocetnike? Zagreb. Imam 25 god
__________________
Možemo je Pametno i Fokusirano, 2 u 1.
VitaliK is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2018., 15:46   #75
Samo volja .. Ja ju naucio u 27 poceo.. Mogu di dat savjeta par
Quote:
bičvaaa kaže: Pogledaj post
Ovako,iman 15 god.(ST),iden u osmi razred,i tek san se sada zaželila svirat gitaru,pitala san profesora gitare u školi jel kasno za upisat se,a on je reka da je.Inače se za to treba upisat u 4. razred,e jbg..Dogodine iden u srednju,i zanima me,ako iden u srednju,jel mogu se onda i upisat u glazbenu školu??
Oće me primit?Znan da mogu nač privatnog učitelja,ali prvo da proban ovu opciju...Onda,šta vi mislite??I bi li mogla u isto vrime u srednju(graf.) i u glazbenu šk??
Poslano sa mog BL5000 koristeći Tapatalk
__________________
pao mi secer sa srca
Phinkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2018., 23:46   #76
Koliko ti je trebalo da svladaš par akorda? Volim glazbu Lou Reeda i on je rekao kako ima sreće jer mu treba samo malo akorda. Probao sam se igrati i nije lako, kad vidim vješte prste kako brzo i precizno prebiru po tim žicama mi izgleda nemoguće, a volio bi naučiti bar mrvicu jer je gušt.
emanuel shiver is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2018., 14:49   #77
Quote:
emanuel shiver kaže: Pogledaj post
Koliko ti je trebalo da svladaš par akorda? Volim glazbu Lou Reeda i on je rekao kako ima sreće jer mu treba samo malo akorda. Probao sam se igrati i nije lako, kad vidim vješte prste kako brzo i precizno prebiru po tim žicama mi izgleda nemoguće, a volio bi naučiti bar mrvicu jer je gušt.
lako je, ak imas volje i vremena,

ti svi gitaristi popularni su fake uglavnom, odes na koncert cujes falseve sam, a bio sam, u studiju se obradi sve


jako je malo stvarno talentirani poznatih gitarista
__________________
pao mi secer sa srca
Phinkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2018., 10:31   #78
Uzeo gitaru u ruke i za pol minute izgubio volju, samo se naživciram s tih šest žica,
neda mi se vježbat iz ničeg po tutorijalima nisam taj tip nemam volje. Šteta.
Previše frustrirajuće prebirat po žicama, počnem samo divljat ko budala mislim da bi mi više pasali bubnjevi
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=VilnSa3qyJ4&ab_channel=SeinfeldShorts
emanuel shiver is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2018., 09:39   #79
za bilo sto ti treba volja jaka, posebno za gitaru, prvi par tjedana te rezu zicu, to je normalno, ucis kordinaciju s prstima, osnovne akorde sam savlado za tjedan dana, ti sa 2 akorda mos odsvirat 100ti ne pjesama, ritam samo savladat...
moze se kad se hoce, gitara je prekrasni instrument, cak i ak nije skupa, ak redovno mjenjas zice, imat ces ok zvuk uvijek
__________________
pao mi secer sa srca
Phinkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2020., 11:12   #80
Učenje sviranja instrumenta u odrasloj dobi

Dragi svi,

moje pitanje jest:
Klaviristica sam u kasnim 20ima čiji je pianino ostao daleko u roditeljskom domu. Lupilo me naučiti svirati neki novi instrument - jer karantena zahtjeva produktivno trošenje slobodnog vremena, a mali podstanarski stan sugerira instrument koji se pospremi negdje na komodu ili pored nje

Gitaru sam probala još za glazbene škole, nismo se sprijateljile.
Gudači predstavljaju navodno problem kada si početnik u "poznim" godinama poput mene (iako sluh mi je dobar).

Puhači - razmišljam o oboi ili klarinetu? Disanje, problem?
Za sada ću uzeti blok flautu koja mi stoji na dnu ladice od osnovne škole. Pa ako netko ima kakav simpatičan priručnik?
Gledam youtube tutorijale ofc.
Wawindaji is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:55.