Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba > Stvaranje glazbe

Stvaranje glazbe Glazbena oprema, note, tablature, poduka, bendovi forumaša...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.02.2014., 23:15   #161
Quote:
djole97 kaže: Pogledaj post
Može neko da mi preporuči neki dobar program za stimanje gitare pomoću mikrofona.Inače imam neki slab mikrofon (Genius).
imaš i milion aplikacija za mobitele
__________________
> Zanny <
zanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2014., 17:05   #162
http://www.njuskalo.hr/trzalacki-ins...-oglas-4496958

Frende za manje od sto kunića, imas super stvar. Barem znas da je ustimano kak spada.
Rok Mašina is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2014., 19:51   #163
Pozdrav
pocetnik sam u sviranju gitare i kupio sam stimer i uspio sam nastimati prve tri zice ali preostale tri nikako ne mogu. kada pokusavam nastimati 4. zicu pokazuje mi da je to 5. ili kad pokusavam nastimati 5. pokuazuje da je to 6. itd.
zna li netko u cemu je problem i kako ti rijesiti?
dddddddddddd is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2014., 22:06   #164
Kupiš onaj Marshallov tuner na baterije,precizan,jeftin,dobar. Super stvarčica.
Ghost Disaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2015., 15:32   #165
Gitara na PC (preko Amplitube), pomoc

Pozdrav svima,

nekoliko dana se peglam sa spajanjem gitare na racunar, tj. sa programom Amplitube Metal.
Gitara je spojena sa racunarom preko line in ulaza na maticnoj, i dobijam clean najnormalnije. Kada otvorim Amplitube, nista se ne desava, cujem isti clean zvuk. Skinuo sam ASIO4ALL drivere, i dalje isto.
Mislim da sam zapeo negdje u settingsima (slika: http://postimg.org/image/7a6wvu5sh/), probavao sam i druge kombinacije, bez rezultata.
Ima li iko kakvu ideju, sta radim pogresno? Google ne pomaze puno, jer izgleda svi bez problema ovo namjeste.

Bilo kakva pomoc dobrodosla.
misanthrope is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2015., 00:57   #166
Postavio si asio u amplitube kao audio interface, to si dobro napravio, ali ono što nisi dobro napravio nisi u asio nariktao input, kao što vidiš ne čuješ ništa jer ti nema inputa.

Odi u asio config kao što si ga otvorio na SS-u, i vidiš u Realtek dropdown listi koju si otvorio, vidiš ima realtek hd digital input, kao što vidiš ispred njega je ono uključeno plavo, to znači da je taj input uključen i da radi ispravno, ako ima prvi kvadratić plavi i nemaš ovaj plavi play button nego žuti trokut sa uskličnikom znat ćeš da ti tada input ne radi nego ima neke određene probleme.

Dakle, rekao si da si spojio gitaru na line in (svejedno ti je, radi dobro i na mic in - barem meni) uključi u asio ono plavo ispred Realtek HD Audio line input i uključi si i Mic Input, desit će ti se slučaj (kao meni) da je sve uključeno a line neće, nego hoće mic ili obrnuto.

Dakle kad to uključiš zagasiš gore na Iksić asio prozor i dođeš u amplitube metal setting menu, tada će ti se u dropdown lepezi input channel-a pojaviti opcija line in-a i mic in-a, odabereš tu opciju koju koristiš bilo to line ili mic.

Kad si odabrao ispravno to, moraš odabrati ispravnovno i output channel, imaš više hd put channela, kao što vidiš od 1 do 8 i samo će ti jedan raditi, to će u 90% slučajeva biti 1 ili 2. Ili oba.

Kad to sve dobro postaviš kako sam ti rekao, moralo bi raditi, ali mora ti to biti uključeno u asio-u

Proveo sam sate i dane dok nisam pronašao dobar zvuk i dok nisam općenito skužio kako dobiti zvuk

Ako još što treba, samo pitaj
DanteFH is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2015., 01:20   #167
Mnogo hvala na odgovoru, ali sam se snasao. Pitao sam na ultimate guitar forumu i forumu proizvodjaca, i na oba su mi rekli da moram uzeti USB interface, da se ne patim ovako sa mic/line in. Tako da sam danas potrosio 50€ na Behringer Dual Link, set zica i 3 trzalice. Malo se ispeglao dok sam nasao drajvere (bili na CD-u, a ja prvo net pretrazivao i nigdje ih nema) za uredjaj, i sada sve radi skoro savrseno. Kazem skoro, znaci delay-a nema, krcilo je u pocetku i onda nestalo, ali me jedna stvar nervira, i ne znam do cega je.
Evo copy-paste sa drugog foruma: When I play E, A or D string, whether 0 or on some frets, the tone lasts ''forever''. So when, for example, I play 0-0 on E, and 7-9-whatever on A, the tone on A is barely heard, because those 0-0 on E override it. When I do riffing, it pretty much sounds like a mess. Hope you understand what I'm trying to say, I'm not so familiar with terms.
When choosing other effects and clean, it's all crystal clear. Can't figure it out whether the problem is in hardware, software or guitar itself (I doubt it's guitar, because other than distortion, everything's clear).


Imas li ti ideju do cega bi moglo biti? Ne znam sta u postavkama da radim...

Inace, skinuo sam i Guitar Rig 5, i ubacio presete bendova (http://www.mikekyre.com/p/guitar-rig-5-presets.html), tako da mi je za sada ''drazi'' program. Ovaj problem je izrazen u oba programa podjednako.

Pozdrav!
misanthrope is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2015., 16:01   #168
Odgovor na problem je "Behringer Dual Link" sve ti govori

To je low-low budget usb interface i nikako nije dobar, osobno ga probao, krčalo, šumilo, borio se s time satima, i od te tolike borbe dobio sam ono zvuk 2,5/5

Stavio gitaru na mic (ili na line) in i dobio otkidajući, ali otkida, snimi gitaru u GR5, pa mi pošalji sample, pa ću ti ja dati svoj sample pa ćeš vidjeti razliku, nebitno znaš li svirati, solirati, fulaš ili ne, samo mi daj što god, odsviraj enter sandman ak sviraš metal nebitno, ak sviraš rock, odsviraj neke klasične rock riffove, nebitno, nešto od ritam riffova, nebitno koliko dobro sviraš, samo nešto jednostavno za sample tražim.
Ja sam totalni početnik gitarist, ali imam samplove, tvoji me zanimaju baš, pa kad čujem tvoje, onda ćeš čuti i moje pa ćemo usporediti.

Vidjet ćemo na kraju da li se više isplati line in ili low budget usb interface

Osobno kupit ću si usb interface, ali nikad više 16bitni low budget usb interface

Ciljam na neki mid budget 24 bitn usb interface tipa line6 pod farm ux1 ili ux2
DanteFH is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2015., 00:58   #169
Mislim da nisi u pravu za Behringer, jeste jeftinija varijanta (na Amazonu 40$), ali nikako nije za odbaciti, cak naprotiv. Tome u prilog idu stotine videa na youtube, samo kucaj Behringer Dual Link Guitar Rig/Amplitube. Pogledaj i komentare na Amazonu, ovi sto su davali jednu i dvije zvjezdice su u 90% slucajeva oni sto nisu mogli nastimati drajvere (ja sam se peglao sat vremena). Izbaci ti i klipove gdje su ljudi koristili kopiju (da nije dobar, nebi ga kopirali), koja se zove samo Dual Link i kosta nekih 5-6 funti, ima i za manje.
Ljudi postizu cuda sa ovim stvarcicama, i svi savjetuju bilo kakav USB interfejs naspram line in/mic.
Ne sumnjam da tebi ide i preko line in/mic, ima raje i sto tako svira, ali logika nalaze da sve ide fluidnije preko USB interfejsa. Ja sam sada prezadovoljan, ni sekundu buke ni delay-a.

Sad cu sam sebi odgovoriti na prethodni upit, u dvije rijeci, a to je ''Palm muting''. To je bio jedini razlog mojih nevolja. Sada kada to uvjezbavam, dobijam tacno ono sto zelim.
Kao sto vidis i ja sam ''totalni pocetnik'' (tj. bio sam vec nekad ranije, ali se nisam puno pomjerio ) koji svaki dan nesto novo nauci.

Semplove cu snimiti nekad kasnije (dok jos uvjezbam ), pa ti posaljem da cujes.

Zivio!
misanthrope is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2015., 21:56   #170
ja sam ti poslao svoj sample
DanteFH is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2015., 11:53   #171
hjjooj kad se sjetim ja svojih početaka i kada nisam imao pojačalo amplitube se činio kao jeftina opcija ako ga skineš s neta
satima sam se zezao sa asio driverima pa odjednom jako glasno počne neš krčit, ako nema usb interfejs niš od toga a i malo kvalitetnija gitara ne bi bila na odmet, da se tim čuda napravit, ja sam isto namjeravao kupiti te dodatke, kablove ovo ono no na kraju sam si uzeo fenderov mustang kojeg možeš i spojit na komp i imaš program tipa aplitube pa uređuješ i ljudi rade svoje zvukove pa ih možeš skidat sa neta, malo proguglaj, a ako si za neki metal onda ti je više neki pevy, oni isto imaju neku svoju verziju samo su malo 'jači' što se zvuka tiče rock on!
ParaGuy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2015., 17:57   #172
znaci na laptopu imam 5.1 ...

karticu koja je dobra..mogu spojit gitaru bez pojacala? imat ce neki zvuk ono za pocetak, dok ne skupim za pojacalo? moguce je izvest da sviram ovak prek laptopa?

imam zvucnike jake, neko kucno kino...help please
__________________
pao mi secer sa srca
Phinkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2015., 22:45   #173
http://okayfiles.com/file/055C5V
GuitarTuner.zip
Quister is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2016., 17:39   #174
Koje programe za snimanje( nasnimavanje, dosnimavanje..ritam...bas...klavir...glas) glazbe preporučate za android, za mobitele?l?
antik is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 11:55   #175
Pozdrav!

Radim već neko vrijeme sa MuseScore 2 i Sibeliusom, ali mi treba nešto za pisanje neuma. Naišla sam na nekoliko programa, ali svi su bez UI, a nemam volje ni vremena učit programirat
Jel naišao netko na neki software, da je user friendly, koji bi mogao pisat neume?

hvala
__________________
“Gossip is the devil's telephone. Best to just hang up!”
HepiHipo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2017., 13:02   #176
Snimanje zvuka u Cubase - mixeta i mikrofon

Pozdrav,

Imam Beringher XENYX802 mixetu. To nije USB mixeta.
Na njoj imam spojen MAIN koji mi ide u zvučnike i jedan kanal koji ide u računalo (zvučnu karticu).

Onda imam studijski mikrofon tvrtke Scarlett koji je XLR i ubodem ga u jedan od XLR kanala na mixeti.

Kada pričam u microphone čujem zvuk kroz zvučnike i kroz slušalice.

Ali problem je u Cubaseu, nikako ga nemogu natjerati da prepozna neki input, da mikrofon da znakove života u Cubaseu i da nešto napokon snimim.

Imate možda koju ideju gdje bi mogao biti problem?

Hvala unaprijed!
Pakavelli is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2017., 18:13   #177
Mislim da biš ovdje mogao prije dobiti odgovor nego na AV tehnici...
Tiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2017., 19:44   #178
Gdje?
Pakavelli is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 01:09   #179
Koja ti je marka/model kartice?
Jel ti uključen onaj zvučnik (monitoring) na audio traci u Cubaseu?
Jel si uopće siguran da signal stiže iz miksera u zvučnu kartu pa u komp?
Pogledaj da li ti je zvučna kartica odabrana u device setupu u Cubaseu...

Pozdrav, W.
Wolfdale is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 11:04   #180
Stvaranje glazbe

Kako napraviti/stvoriti glazbu ako imaš tekst?

Koji programi na netu postoje da su free?
Ako imate savjet ili bilokoju preporuku, pisite.
hvala
__________________
Imam ništa, idem na sve.
Maclbeth is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:50.