Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.08.2016., 10:54   #881
Hvala

A ko zna, mozda joj je i nastetio...ne znamo sudbinu site zmije
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2016., 12:49   #882
Quote:
Romantica kaže: Pogledaj post
Teško je ovako bez da se vidi cijela zmija ( a posebno glava )

no na slici su dvije jedinke. Lijevo vjerojatno sljepić, a desno ... ne bih se usudila reći koja bez pogleda na cijelu zmiju.
Dvije? jesi ziher???

A jbg, imam još dvije slike, ali nisam htjela dirati travu, znam da se vama to možda čini bzvz kao, šta me strah, ali ne volim ih nikako i jedva da sam bila na pola metra slikat.
http://i66.tinypic.com/flddf8.jpg
druga slika
http://i66.tinypic.com/2iqjyfd.jpg
treća
__________________
No heroes, villains, one to blame, while wilted roses fill the stage... ♥
♫Books♪
miss-rebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2016., 15:20   #883
Nakon ove dvije zadnje slike više ne znam ništa. Tu se vidi još lošije.
Čak sam pomislila da su igri dva Kravosasa. U mladosti su šareni, a kad odrastu budu jednobojni i imaju te dvije bočne pruge.
Ne znam, ja bih rekla da su dvije zmije.
Ima tu puno stručnijih forumaša pa će oni vjerojatno više znati.

Uf uf!!
__________________
Mrzim 503 Service Unavailable !!!
Romantica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2016., 16:22   #884
Quote:
miss-rebel kaže: Pogledaj post
Slabo se vidi, ali sliči prugastoj bjelouški

http://www.hlasek.com/foto/natrix_natrix_persa_6064.jpg
__________________
MCR
ball is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2016., 19:40   #885
Ma nisu dvije, pa ja sam slikala tu sliku i vidjela sam dok se koprcala jer je htela otic u zemlju.
Meni to izgleda kao mlada bjelouška prema ballu.
__________________
No heroes, villains, one to blame, while wilted roses fill the stage... ♥
♫Books♪
miss-rebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 09:05   #886
Ti si ju vidjela i ti najbolje znaš. Ono što ja sigurno znam, da me niti jedna slika/zmija nije toliko zbunila.
__________________
Mrzim 503 Service Unavailable !!!
Romantica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 21:47   #887
Meni isto rep izgleda kao sljepic a prednji dio kao neka zmija, ali ne znam koja ... Kod mene su bjelouske puno tamnije, nemaju takvu saru... Mozda neka ribarica
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 09:32   #888
Po šarama su vjerojatno bjelouška i mala riđovka. Ono je baš lijepa cik-cak uzdužna šara.
monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 15:14   #889
Quote:
Sova77 kaže: Pogledaj post
Da se samoprijavim, zeznuo sam, nisam skužio da postoji posebna tema samo za zmije. Milan Blenton.

Dakle, koja zmija papa poskoka? Riđovka? Smukulja?

Moja prijateljica kontaktirala herpetologa u ovom slučaju i on veli da je ova koja jede poskoka šara poljarica
http://www.zh.zadweb.biz.hr/images/S...Be3890_RED.jpg
__________________
MCR
ball is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 17:28   #890
Nema taj pojma! Nek promjeni zanimanje Ovo je smuk ili smukulja jasno ko dan. Razlika između smukulje i poljarice je ko da uspoređujemo crno i bijelo
Bozy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2016., 20:58   #891



ulovio sam ovog malog seronju kako mi se pokušava ušuljati u konobu. deložirao sam ga u šumu. nije mi jasno koja je to beštija uopće, dosad sam viđao jedino neke skroz crne.

edit: link http://imgur.com/yz5sqi9

ne znam zašto slika neće da radi

Zadnje uređivanje -Nabat- : 26.08.2016. at 21:15.
-Nabat- is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2016., 19:49   #892
Crnokrpica? Definitivno?



Nažalost zamijenili smo je s poskokom pa je eliminirali jer je ušla u dvorište, a imamo malu djecu. Kasno navečer zamijetili smo je jer je siktala na mačku.
PipiBo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2016., 17:03   #893
Da. Zovu je još i pržac.
Bozy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2016., 09:10   #894
Quote:
Bozy kaže: Pogledaj post
Nema taj pojma! Nek promjeni zanimanje Ovo je smuk ili smukulja jasno ko dan. Razlika između smukulje i poljarice je ko da uspoređujemo crno i bijelo
Slažem se. Smukulja 100%
__________________
Mrzim 503 Service Unavailable !!!
Romantica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2016., 15:07   #895
Quote:
PipiBo kaže: Pogledaj post
Crnokrpica? Definitivno?

http://uploads.tapatalk-cdn.com/2016...c766be39ec.jpg

Nažalost zamijenili smo je s poskokom pa je eliminirali jer je ušla u dvorište, a imamo malu djecu. Kasno navečer zamijetili smo je jer je siktala na mačku.
Bez ljutnje, podvučeno mi je tako tragikomično; više tragi nego komično..

Kaj i da je bio poskok? Nema potrebe za eliminacijom; dovoljna je bezbolna deportacija dalje od mjesta gdje boravite i svi sretni, živi i zadovoljni.

Poskoci nemaju pik isključivo na malu djecu; ni na malo veću, a ni na odrasle ljude, bome ni na mačke.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary

Zadnje uređivanje fermina-daza : 18.07.2018. at 12:07. Reason: fotografija u kvotu prebacuje se u link
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2016., 15:25   #896
Znam da neznanje nije opravdanje, ali eto, razlog u ovom slučaju jest.
Muž je na prvu zaključio da je poskok jer ih je viđao više puta, a nema ni znanja, iskustva ni hrabrosti prenasati poskoke usred noći na "udaljeno" područje.
Sad mi je žao i zmije i slike jer je gadna, ali što mogu. Educirat ću se za ubuduće da zbog naše gluposti ne strada još koja nedužna životinjica.

Što je najsmješnije ni seljani nemaju blage o tome što živi oko njih niti ih je briga.

E da, podvučeno. Naravno da mi je to najbitnije jer smatram da nije isto ako dijete od 8/18/30kg u vrtu nagnječi na otrovnu zmiju ili čovjek od 100kg.

Zadnje uređivanje PipiBo : 31.08.2016. at 15:35.
PipiBo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2016., 09:44   #897
Quote:
PipiBo kaže: Pogledaj post
Znam da neznanje nije opravdanje, ali eto, razlog u ovom slučaju jest.
Muž je na prvu zaključio da je poskok jer ih je viđao više puta, a nema ni znanja, iskustva ni hrabrosti prenasati poskoke usred noći na "udaljeno" područje.
Sad mi je žao i zmije i slike jer je gadna, ali što mogu. Educirat ću se za ubuduće da zbog naše gluposti ne strada još koja nedužna životinjica.

Što je najsmješnije ni seljani nemaju blage o tome što živi oko njih niti ih je briga.

E da, podvučeno. Naravno da mi je to najbitnije jer smatram da nije isto ako dijete od 8/18/30kg u vrtu nagnječi na otrovnu zmiju ili čovjek od 100kg.
Da, neznanje je čovjeku najveći strah.

Učimo dok smo živi; jasno, ukoliko imamo volje za učenjem. U suprotnom, postajemo jedinke pune predrasuda.

Drago mi je da vi i vaša obitelj niste taj slučaj.

Lp,
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2016., 17:06   #898
Hvala ti. Tome stremim; učenju, unapređivanju i humanosti i to mi je najveći mogući kompliment.

Lp
PipiBo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 13:57   #899
Pozdrav,

preko vikenda sam išao u ZAgorje kod prijatelja na vikendicu pa smo putem naišli na zmijicu. Pošto nemam blage veze o njima,
ako mi netko iskusniji može reći nešto više o njoj.
Koliko sam guglao ne bi trebala biti otrovna jer nema cik-cak šaru nego ove točke, glava nije izrazito trokutasta, a kada sam joj pogledao oči nisu imale vertikalne zjenice nego točkice (?)

energyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 16:34   #900
Smukulja.

Snimia sam i ja nešto. Poskok. Negdje oko 65-70cm.
Gotovo da me nije doživljavao stao sam metar od njega i samo se lagano udaljio.
Bozy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:57.